نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23321

سالن پرورش ماهی

سلام دوستان
    من یک فضای صدو بیست متری دارم میخوام اقدام به پرورش وتکثیر ماهی زینتی کنم لطفا کمکم کنید از کجا شروع کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

من فکر میکنم بهتر باشه شما منصرف بشید از انجام این کار.

خیلی ها که خیلی خیلی بیشتر از شما میدونن با ضرر های زیاد میرن بیرون، شما حتی نمیدونید از کجا باید شروع کنید

این کار مثل بقیه کار ها نیست...اول از همه باید آکواریوم باز حرفه ای باشید و اگر بودید قاعدتا چنین سوالی نمیکردید، س نصیحت من رو جدی بگیرید و فعلا دست نگه دارید تا زمانی که بدونید حد اقل چه سوال هایی رو باید اینجا بپرسید از ما که ما هم کمکتون کنیم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    سلام .
    بله بابک جان درست میگن کار سختی هست اما اگر واقعا قصد این کار رو دارید حتما به این توجه داشته باشید که باید یک سیستم گرم کننده مثل شوفاژ تو محلتون بزارید که گرم باشه محیط چون گرم کن های تکی که بخوایید برای هر اکواریوم بزارید از نظر اقتصادی به صرفه نیست و بعد از مدتی خراب میشوند و باید تعویض کنید و یک سری مشکلات اینجوری داره گذشته از این موضوع ماهی های گوشت خوار معمولا عمر و مقاومتشون بیشتر از ماهی های گیاه خوار هست من توصیه میکنم گوشت خوار تهیه کنید.
    از واجبات دیگه ای که حتما باید مد نظر داشته باشید صافی های کف و پمپ هوا و فیلتر هاست به تعداد کافی نه که برای یک اکواریوم بزرگ یک فیلتر کوچیک بزارید و زیاد اهمیت ندید . یک سری مساعل دیگه هم که چه ماهی هایی رو با همدیگه نذارید و اینجور چیز ها هم وجود داره که قبل از هر اقدامی و خریدن ماهی باید راجع بهشون مطالعه کنید . برای مثال کت فیش که ممکنه هم دیده باشید معمولا به شیشه ها چسبیده و از لجن ها تغذیه میکنه و بی ازار هست اما در نبود نور ممکنه به ماهی ها حمله کنه که چند بارم برای خود من اتفاق افتاده .
    نور مهتابی هم برای ماهی ها اجباریست و حتما اگر ماهی گیاه هوار خریدید و غذاهای رنگی براشون وجود داشت رنگی ها رو تهیه کنید چون در بلند مدت پوستشون تغییر رنگ میده بعضی از ماهی ها اگر از غذای بیرنگ استفاده کنید.
    گفتنی در این رابطه خیلی هست و اکواریوم رسیدگیش بالا هست پس قبل از هر اقدامی فرصت زمانی خودتونم در نظر بگیرید .
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)