صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: بیماری طرقه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طرقه
    شماره عضویت
    23189

بیماری طرقه

سلام ...من یه طرقه دارم که سه سالشه ..الان یه مدت هست که بی حال شده ..بی اشتها ..پف میکنه ..یه جا میفته ..چشماشم می بنده ...روی قسمت سینشم چک کردم ..حالت سینه کاردی پیدا کرده ....مریض شده ..خواهشا کمک کنید که چه کارش کنم که از این حال بیاد بیرون ..ممنون میشم جواب بدین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، چرا به دامپزشك مراجعه نميكنيد ؟ بيماريها در طيور بسيار به هم شبيه هست و تا از نزديك ويزيت يا ازمايش گرفته نشه قابل تشخيص نيست . پف كردن ، خواب الودگي ، بي اشتهايي و اسهال هم از علايم مشتركشونه . وقت زيادي تلف كرديد ، مدت طولاني بيماره ، وقتي پرنده اي تا اين حد انرژيشو از دست ميده كه سينه كاردي ميشه ، يعني وضعيتش چندان اميدوار كننده نيست .

واكسينه نشده ؟ دارويي اين مدت مصرف نكرده ؟ چه علايمي داره غير از پف كردن ؟ اسهال سبز، سفيد يا شفاف؟ كشيدگي در ناحيه گردن ؟ ( يعني با تلاش گردنشو به سمت بالا بكشه ) ، لرزش بالها و تب ، عدم تعادل يا فلجي ، پيچش گردن ؟ پرنوشي ( زياد اب ميخوره ؟) ، تورم چشم و ترشحات غليظ از چشم و بيني ، تنگي نفس ، صداي خس خس ، عطسه ، تغيير رنگ عنبيه ( نارنجي رنگ ) ، تفاوت در اندازه مردمكها ، تورم مفاصل يا سياه أنگشتان ؟ لطفا بدقت همه موارد رو بررسي كنيد و اطلاع بديد. عكسي هم اگر بتونيد از صورت كبوتر و وضع عموميش بزاريد كه چشمها مشخص باشه خوبه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طرقه
    شماره عضویت
    27971
    سلام دوستان من یه طرقه ۴ ماهه دارم چند روزی هست احساس میکنم حالت سینه کاردی گرفته ولی حالش خوبه کاملا وهیچ مشگلی نداره فقط زیر شکمش حالت سینه کاردی گرفته. به نظر دوستان چیکار کنم مشکلی داره یا نه ؟؟!

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط 428bahman نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه طرقه ۴ ماهه دارم چند روزی هست احساس میکنم حالت سینه کاردی گرفته ولی حالش خوبه کاملا وهیچ مشگلی نداره فقط زیر شکمش حالت سینه کاردی گرفته. به نظر دوستان چیکار کنم مشکلی داره یا نه ؟؟!
    سلام
    معمولا تغذیه نامناسب و کم باعث به اصطلاح [تیغ ] شدن سینه پرنده میشه اگر تغییری در تغذیه در این مدت نداشته کمی از سبزیجات و میوه جات در تغذیه پرنده استفاده کنید .
    و دلیل دیگر هم اینکه زمان مستی و قرص بخون شدن پرنده معمولا کمتر دان میخوره و کمی سینه اش تیغ میشه که مشکل خاصی نیست .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طرقه
    شماره عضویت
    28970
    سلام. وقت همگی بخیر. یکی از دوستام یه طرقه یا جل بهم هدیه داد فک کنم 2ماهه بود الان 9ماهشه.همیشه میاد روی سینم میشینه و می‌خوابه. دیشب یهو خوب بود ولی یهو روی پاش نمیتونست واسته و می‌خوابه. سرحال نیست. انگار که پاش و بالش بی حس شده باشند. غذاش هم تخم کتان. سبزیجات. تخمه.بوده.باید چیکار بکنم. دمای خونه هم همیشه بین25تا30درجه نگه میدارم. واینکه در قفسشم همیشه باز میزارم و خودش میره واینکه کلا آزاده. بنظر تون بیماریش چیه و اینکه باید چیکار بکنم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط حاج عبدالله نمایش پست ها
    سلام. وقت همگی بخیر. یکی از دوستام یه طرقه یا جل بهم هدیه داد فک کنم 2ماهه بود الان 9ماهشه.همیشه میاد روی سینم میشینه و می‌خوابه. دیشب یهو خوب بود ولی یهو روی پاش نمیتونست واسته و می‌خوابه. سرحال نیست. انگار که پاش و بالش بی حس شده باشند. غذاش هم تخم کتان. سبزیجات. تخمه.بوده.باید چیکار بکنم. دمای خونه هم همیشه بین25تا30درجه نگه میدارم. واینکه در قفسشم همیشه باز میزارم و خودش میره واینکه کلا آزاده. بنظر تون بیماریش چیه و اینکه باید چیکار بکنم
    سلام
    اینکه طرقه در محیط ازاد هستش بسیار عالیست البته برای شمایی که شرایط رو فراهم کردید و این کار باعث جلوگیری بیماری های شایع طرقه خواهد شد ولی در مورد خواب رفتن پای پرنده باید دقت داشته باشید که طرقه زیر پاش نباید سنگ و یا موزاییک باشه و نکته دیگر اینکه حتما باید هفته ای یک مرتبه با خاک استحمام کنه یا خاکبازی کنه و در اخر اینکه طرقه در محیط زیست از حشرات تغذیه میکنه و نیاز به پرتیین داره شما میتونید از محصولات شرکتی که حشرات خشک شده هستند خریداری کنید و به پرنده بدید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طرقه
    شماره عضویت
    29200
    سلام من یه جوجه طرقه دارم داشتم بهش غذا می دادم که از یه ار تفاعی افتاد البته خودش زیر پرواز میکرد و از ارتفاع کم هم می پرید الان احساس میکنم رو پاش نمی تونه وایسه ولی می دوعه بعدم وقتی میزارمش تو قفس کز میکنه و پهن کف قفس میشه مشکلش چیه ؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad3210 نمایش پست ها
    سلام من یه جوجه طرقه دارم داشتم بهش غذا می دادم که از یه ار تفاعی افتاد البته خودش زیر پرواز میکرد و از ارتفاع کم هم می پرید الان احساس میکنم رو پاش نمی تونه وایسه ولی می دوعه بعدم وقتی میزارمش تو قفس کز میکنه و پهن کف قفس میشه مشکلش چیه ؟
    سلام
    احتمالا پا و یا بال طرقه به دلیل افتادن از بلندی صدمه دیده ولی از اینکه میتونه راه بره جای نگرانی نیست و طبیعی هستش که چند روزی از درد رنج ببره با این حال اگر تا یک هفته بهبود پیدا نکرد حتما به یک دکتر دامپزشک مراجعه کنید تا با دقت معاینه کنند طرقه شما رو .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طرقه ماهی
    شماره عضویت
    29751
    تغذیه اش اشتباهه داره میمیره
    09109260571

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طرقه ماهی
    شماره عضویت
    29751
    09109260571 اگر اورژانسی بود زنگ بزن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)