صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 86
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

گفتگو در مورد طرقه

با سلام.هرگونه بحث و تبادل نظر در مود طرقه در این تاپیک انجام می شود.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و ارادت
    خب یکی کار ثواب کنه و ما رو با طرقه آشنا کنه

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    کلا آدم سوال کنی هستم. شرمنده.
    درسته ک تنها راه تعیین جنسیت جوجه طرقه نر و ماده اینه ک روی زبون جوجه ی نر، سه تا نقطه ی سیاه هست؟؟؟
    آخه راستش من ک بین دوتا جوجه نر و ماده، متوجه تفاوت ظاهری نشدم.
    گفتم شاید اونموقع من دقت نکردم و تفاوتهایی دارن.

با تشکر

Sent from my LT28h using Tapatalk 4

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    طرقه پرنده ای است که صدای آواز ان بلند است و این پرنده در مناطق بیابانی زندگی می کند. در ناحیه گردن پرنده نر طوق وجود دارد .
    اگر طرقه را از کودکی بزرگ نمایید،دست آموز نیز میشود و حتی میتواند چند کلمه ای یاد بگیرد(البته مثل طوطی کلمات زیاد مشخص نیست).
    البته طرقه ها را در قفسهای باید نگه داری کنید که پایین ان محفظه ای داشته باشهکه بتونید در اون خاک بریزید که البته خودم در
    قفسی گذاشتمکه پایین ان یه قسمت پلاستیکی داره من اول یه مقدار موکت نرم گذاشتم بعد روی اون رو خاک ریز ریختم
    چراکه
    طرقه استحمام خود را در خاک انجام میدهد.
    داخل قفس باید از سنگ پا و میتونید ازآیینه،زنگوله کوچک قرار دهید و برای آبخوری از یک استکان
    کوچک استفاده کرد که من از همین اب خوری معمولی استفاده میکنم.برای غذا از دانه پارس و کتان استفاده بشه که
    البته خود من از برنج پخته،ماکارانی،سیب زمینی،انواع میوه،انواع سبزیجات و.... استفاده میکنم

برای اینکه طرقه به قول معروف دهندار بخونه اگه از جوجه داشته باشیدش با صدای پرنده مورد نظر رو براش گذاشته تا اون یاد بگیره در غیر اینصورت زمانی که
    پرنده تو لک رفت صدا بذارید تا اون یاد بگیره (البته این تجربه شخصی من هستش)چون بسیار پرنده باهوشی هستش.البته پرنده سادش نسبت به کاکل داراش
    نسبتا بهتر و باهوش تر هستش.خوب فکر کنم زیاد حرف زدم اینم عکس طرقه من که اسمش فضوله.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    بسیار طرقه زیبا و از نظر سر و کله خیلی خوش صورت هستش . و مشخص که (فضول) خیلی هم پر خون و حنجره داره .فکر کنم از نظر سوی منطقه برای مزارع اطراف ورامین باشه اگر اشتیاه نکنم .شما خودتون اطلاع از اینکه برای چه منطقه ای هست دارید ؟
    البته شما استاد هستید ولی برای زمستان یک مخلوط تقویتی مناسب این فصل در غذایی هست که شامل(ارد نخوچی بدونه هیچ افزودنی خاص +به اندازه 1/5 از کل محتویات کره+ 1/4 از کل محتویات نبات ساده ) با هم ترکیب کنید و به پرنده بدید که بسیار مقوی و مورد علاقه طرقه هستش .اگر صلاح میدونید خاک رو بصورت هفتگی برای پرنده قرار بدید بعلت سرد بودن طبع خاک و انتقال این سرما به بدن پرنده توسط پای اون کمی در اواز تاثیر داره و در محیط طبیعی هم پرنده برای رفع این مشکل مدتی در طول روز بر روی شاخه و بوتها استراخت میکنه.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    ممنون از آقا بهنام عزیز و آقا احسان گل بابت توضیحاتشون

ببخشید مگه قفس طرقه نباید گرد باشه؟؟؟؟
    من خیلیارو دیدم ک تاکید داشتن ک قفس طرقه باید گرد باشه. البته شما خودتون استادین و من جسارت نمیکنم.
    بعد ی مورد دیگه، همونطور ک آقا بهنام هم فرمودن، طرقه توانایی سخنگویی درحد چند کلمه رو داره. من شنیدم ک اگه طرقه باهوش باشه، معمولا سخنگوییش ( همون در حد دو سه کلمه) رو با کلمه ای شبیه بی بی جون شروع میکنه. ب خاطر همین اسم دیگه این پرنده بی بی جونه؟؟؟
    درمورد آوازشون هم معمولا دو نوع آواز دارن، یا دهن گرفتن ( حالا یا سهره یا قناری) و یا آواز مخصوص خودشونه ک ب آواز بیابونی معروفه.

سوال اصلیم اینه ک، عرایضم درستن؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام

من خیلیارو دیدم ک تاکید داشتن ک قفس طرقه باید گرد باشه. البته شما خودتون استادین و من جسارت نمیکنم.
    بعد ی مورد دیگه، همونطور ک آقا بهنام هم فرمودن، طرقه توانایی سخنگویی درحد چند کلمه رو داره. من شنیدم ک اگه طرقه باهوش باشه، معمولا سخنگوییش ( همون در حد دو سه کلمه) رو با کلمه ای شبیه بی بی جون شروع میکنه. ب خاطر همین اسم دیگه این پرنده بی بی جونه؟؟؟
    درمورد آوازشون هم معمولا دو نوع آواز دارن، یا دهن گرفتن ( حالا یا سهره یا قناری) و یا آواز مخصوص خودشونه ک ب آواز بیابونی معروفه.

دوست عزیز از باب گرد بود، مشکلی نیست ولی بیشتر به این دلیل هست که طرقه عادت به راه رفتن قفس داره اگه قفس چهار گوش باشه بیشتر در یک طرف حرکت
    میکنه و اگه گرد باشه که دور خودش میچرخه و برای پرنده این بهتره که من اصلا قبول ندارم حتی میگن قفس باید از نظر ارتفاع کم باشه که پرنده موقع ترس تو قفس پرید اسیبی بهش
    نرسه البته این ماجرا مانند قفس کوچک برای سهره وحشی هستش ولی اگه شما پرنده رو از کوچکی دارید به ان چیزی که شما براشگذاشتید عادت کرده و مشکلی نداره.
    بله این اسم بی بی جون رو من هم شنیدم البته نام دیگر ان هم چکاوک گندمزار هستش ولی درصد یاد گیری کم هستش من بیشتر از دو یا سه حرف بیشتر ندیدم اونم به طور
    خیلی سریع میگه.طرقه من با گذاشتن صدای هزار دستان بیشتر دهنش هزار هست به صورت 90 درصد هزار میخونه.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام

سلام . نه قفس سلیقه ای هستش حتمآ نباید گرد باشه .
    بله اسم دیگه طرقه برای همین خاطر هست
    یک نوع اواز متداول و اصطلاحآ بیابانی دارند و استعدار یادگیری اوازهای مختلف رو هم دارند هم از سهره , بلبل , قناری , و..
    بله تمام نکاتی رو که بهشون اشاره کردید درست هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    بسیار طرقه زیبا و از نظر سر و کله خیلی خوش صورت هستش . و مشخص که (فضول) خیلی هم پر خون و حنجره داره .فکر کنم از نظر سوی منطقه برای مزارع اطراف ورامین باشه اگر اشتیاه نکنم .شما خودتون اطلاع از اینکه برای چه منطقه ای هست دارید ؟
    البته شما استاد هستید ولی برای زمستان یک مخلوط تقویتی مناسب این فصل در غذایی هست که شامل(ارد نخوچی بدونه هیچ افزودنی خاص +به اندازه 1/5 از کل محتویات کره+ 1/4 از کل محتویات نبات ساده ) با هم ترکیب کنید و به پرنده بدید که بسیار مقوی و مورد علاقه طرقه هستش .اگر صلاح میدونید خاک رو بصورت هفتگی برای پرنده قرار بدید بعلت سرد بودن طبع خاک و انتقال این سرما به بدن پرنده توسط پای اون کمی در اواز تاثیر داره و در محیط طبیعی هم پرنده برای رفع این مشکل مدتی در طول روز بر روی شاخه و بوتها استراخت میکنه.

راستش پدر بری سمت خراسان و مادر سمت ورامین که شما گفتید هستش.بله این مخلوط رو بهش دادم ولی کم با گفته شما بیشتر میکنم و یه مورد هم خاک نمک هستش که به
    همه پرنده ها میدن من خودم برای اون درست کردم که ترکیبی از خاک ونمک ونمک دریا که از عطاری میگیرم که خیلی دوست داره.من نیمی از قفس روخاک ریختم اونم خودش هر وقت
    دیدم موقع خواب بیشتر تو اون ور که خاک نیست میره.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    درسته ک تنها راه تعیین جنسیت جوجه طرقه نر و ماده اینه ک روی زبون جوجه ی نر، سه تا نقطه ی سیاه هست؟؟؟
    آخه راستش من ک بین دوتا جوجه نر و ماده، متوجه تفاوت ظاهری نشدم.
    گفتم شاید اونموقع من دقت نکردم و تفاوتهایی دارن.

با تشکر

سلام
    ببخشید، فک کنم سوال من جا موند
    ممنون ميشم جواب بدین

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)