صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 52
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    یک عدد مرغ کوچولو که نژادش نامعلومه..!
    شماره عضویت
    23178
    درود

امروز حین نوازش جوجه ام، دمش رو نوازش کردم که جیغ کشید و بیتاب شد. انگشتانم رو لابلای پرهای دمش بردم و دنباله چه رو کمی لمس کردم باز ابراز ناراحتی کرد.
    برای امتحان، همین کار رو با جوجه مرغ بزرگ تر انجام دادم ولی واکنشی از خود نشان نداد..

آیا مشکل خاصّی براش پیش اومده ؟ چه دستور می فرمائید ؟

پ.ن 1: هرگز ضربه ای چه هنگام پرش و چه جنب و جوش و بازیگوشی روزانه ش به دنباله چه وارد نشده (البت شاید من ندیدم..).
    پ.ن 2: دم دارای چند پر مشکی به شکل _\/_ مثل سبیل بوده که خیلی وقت پیش بخاطر بال بال زدن و تقلّای زیاد، پرهای یک طرف از تنش جدا شد و دوباره رشد نکرد..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط دسیرونا نمایش پست ها
    درود

امروز حین نوازش جوجه ام، دمش رو نوازش کردم که جیغ کشید و بیتاب شد. انگشتانم رو لابلای پرهای دمش بردم و دنباله چه رو کمی لمس کردم باز ابراز ناراحتی کرد.
    برای امتحان، همین کار رو با جوجه مرغ بزرگ تر انجام دادم ولی واکنشی از خود نشان نداد..

آیا مشکل خاصّی براش پیش اومده ؟ چه دستور می فرمائید ؟

پ.ن 1: هرگز ضربه ای چه هنگام پرش و چه جنب و جوش و بازیگوشی روزانه ش به دنباله چه وارد نشده (البت شاید من ندیدم..).
    پ.ن 2: دم دارای چند پر مشکی به شکل _\/_ مثل سبیل بوده که خیلی وقت پیش بخاطر بال بال زدن و تقلّای زیاد، پرهای یک طرف از تنش جدا شد و دوباره رشد نکرد..
    سلام

يعني با لمس ، متوجه برامدگي يا سفتي دمل مانند اون ناحيه نشديد؟ ممكنه در اثر كنده شده پرهايي كه فرموديد و رشد نكردنش ، آبسه يا عفونت زير جلدي ايجاد شده باشه . با دقت بيشتري بررسي كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23178
    خیر. هیچ مورد مشکوکی پیدا نکردیم..
    فقط دو سه ساقه پر که هنوز پرهاش رشد نکردند.
    کمپرس آب گرم باعث شد کمی آرام بشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خیر. هیچ مورد مشکوکی پیدا نکردیم..
    فقط دو سه ساقه پر که هنوز پرهاش رشد نکردند.
    کمپرس آب گرم باعث شد کمی آرام بشه.
    کمپرس رو چند مرتبه انجام بدید که اگه فولیکولیت مختصر هست برطرف بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23178
    درود
    جوجه ام (البت یک پا مرغ شده ولی در چشم من هنوز جوجه ست !)، وقتی بغلش می کنم خیلی دست و پا می زنه. امروز می خواستم صورتش رو بشورم و بعد از شستن صورتش و نکش بشدت شروع به بال بال زدن کرد و مدام خودش رو تکون داد. من می خواستم سریع به زمین برسونمش تا نیفته ولی از بغلم جستی زد و از ارتفاع یک متری محکم به سنگ پادری بین آشپزخانه و هال خورد (سمت راست بدنش).

سریعاً بغلش کردم و جای جای بدنش رو چک کردم. نه خون مردگی ای داشت و نه به فشارهای دستم واکنشی ناشی از درد نشون داد..
    ولی از اونجایی که تخم می گذاره (البت یک روز درمیان تخم می گذاره و فردا نوبت تخم گذاریش هست نه امروز)، بشدت ترسیدم نکنه دنده هاش شکسته باشه یا مو برداشته باشه، یا اورگان های بدنش پاره شده باشه یا هر جراحت داخلی دیگری برداشته باشه.

رفتم سر کار و وقتی برگشتم مادرم گفت مدام یک گوشه می ایستاده و دانه خیلی کم می خورده. الان بهتر شده و داره غذا می خوره. ولی زیاد سر کیف و سرحال بنظر نمی رسه. البت شیطنتش رو داره ولی کم تر.

چطور بایستی مطمئن بشم حالش خوبه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    درود
    جوجه ام (البت یک پا مرغ شده ولی در چشم من هنوز جوجه ست !)، وقتی بغلش می کنم خیلی دست و پا می زنه. امروز می خواستم صورتش رو بشورم و بعد از شستن صورتش و نکش بشدت شروع به بال بال زدن کرد و مدام خودش رو تکون داد. من می خواستم سریع به زمین برسونمش تا نیفته ولی از بغلم جستی زد و از ارتفاع یک متری محکم به سنگ پادری بین آشپزخانه و هال خورد (سمت راست بدنش).

سریعاً بغلش کردم و جای جای بدنش رو چک کردم. نه خون مردگی ای داشت و نه به فشارهای دستم واکنشی ناشی از درد نشون داد..
    ولی از اونجایی که تخم می گذاره (البت یک روز درمیان تخم می گذاره و فردا نوبت تخم گذاریش هست نه امروز)، بشدت ترسیدم نکنه دنده هاش شکسته باشه یا مو برداشته باشه، یا اورگان های بدنش پاره شده باشه یا هر جراحت داخلی دیگری برداشته باشه.

رفتم سر کار و وقتی برگشتم مادرم گفت مدام یک گوشه می ایستاده و دانه خیلی کم می خورده. الان بهتر شده و داره غذا می خوره. ولی زیاد سر کیف و سرحال بنظر نمی رسه. البت شیطنتش رو داره ولی کم تر.

چطور بایستی مطمئن بشم حالش خوبه ؟
    سلام . اينهمه احتمال آسيب از ذهنتون گذشت؟!!

اتفاقي نيوفتاده . مشكلي هم اگر پيش بياد ، با عمق فجايعي كه شما تصور ميكنيد ، تشخيصش از قدرت انسان خارجه . با راديوگرافي نتيجه ميده . شكستگي دنده ها با سختي و درد در تنفس همراهه ، حيوان تحمل اين شدت از درد رو نداره از پا درمياد . پارگي ها هم با خونريزي داخلي خودشو نشون ميده . نمونه بارزش خون در مدفوع يا اگر اسيب كليوي باشه در ادرار. و يا خونريزي از دهان و بيني . هر كدام ازين حوادث ، اصلا اجازه نميده حيوان سرپا بايسته

اين بچه فقط ترسيده . چه لزومي به شستن صورت هست ؟!! كثيفي خاصي بوده يا هميشه اينكارو ميكنيد ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23178
    خدا رو هزار بار شکر که هیچ کدوم از این موارد رو نداره..
    برای این خواستم صورتش رو بشورم چون خیلی خوشش میاد و شاد میشه. شاید چون عادت کرده خیلی تمیز باشه..! وقتی تخت خوابش کثیف باشه، بیرونش می ایسته و به ما نگاه می کنه و صدا می کنه و تا عوضش نکنیم روش نمی خوابه..!

واقعاً ممنونم. خیالم رو راحت کردید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خدا رو هزار بار شکر که هیچ کدوم از این موارد رو نداره..
    برای این خواستم صورتش رو بشورم چون خیلی خوشش میاد و شاد میشه. شاید چون عادت کرده خیلی تمیز باشه..! وقتی تخت خوابش کثیف باشه، بیرونش می ایسته و به ما نگاه می کنه و صدا می کنه و تا عوضش نکنیم روش نمی خوابه..!

واقعاً ممنونم. خیالم رو راحت کردید.
    خواهش ميكنم ولي دوست عزيز مگه با كودك طرف هستيد؟ ! چرا ظرف استحمام براشون نميزاريد كه اين شوق طبيعي و لذت ابتني ازشون گرفته نشه ؟ اين در طبيعت حيواناته كه ابتني كنن و ازينكار لذت ببرن. شستشوي دستي باعث ناراحتي ، استرس ، وابستگي و اتفاقات ناخواسته ميشه .

اطلاع داريد ، نبايد آب ، وارد بيني و گوشها بشه؟ مراقب هستيد ناخواسته وارد دهان نشه ؟ چون ممكنه در اثر همين استرسها ، اب وارد ريه شده و عفونتهاي سخت ريوي ايجاد كنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23178
    بله در جریان هستم. این شستن صورت که عرض کردم، فقط تر کردن قب قب و تاج و پلک هاش و لپ هاشه. کمی دستم رو تر می کنم و خنکش می کنم. ظرف استحمام رو چطور باید براش تهیه کنم ؟ پرنده فروشی ای که این نزدیکی هست به گفته من کلی خندید و گفت همچین چیزی نشنیده. پس نمی تونم بخرمش. باید از ظرف خاصی استفاده کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله در جریان هستم. این شستن صورت که عرض کردم، فقط تر کردن قب قب و تاج و پلک هاش و لپ هاشه. کمی دستم رو تر می کنم و خنکش می کنم. ظرف استحمام رو چطور باید براش تهیه کنم ؟ پرنده فروشی ای که این نزدیکی هست به گفته من کلی خندید و گفت همچین چیزی نشنیده. پس نمی تونم بخرمش. باید از ظرف خاصی استفاده کنم ؟
    ظرف مستطيل يا دايره شكل متوسط با عمق ٥-٦ ساعت اگر منزل داريد براشون بزاريد.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)