صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34

موضوع: بلبل خرما

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23174

بلبل خرما

سلام خسته نباشین من یه بلبل خرما نر دارم 5 سالش هست دو روز پای سمت راستش میگیره تو سینش خیلی نگرانشم غذا خوب میخوره ویتامینم تو آب بهش میدم لطفا سریع تر بهم پاسخ بدین چون خیلی نگرانشم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aida1367 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین من یه بلبل خرما نر دارم 5 سالش هست دو روز پای سمت راستش میگیره تو سینش خیلی نگرانشم غذا خوب میخوره ویتامینم تو آب بهش میدم لطفا سریع تر بهم پاسخ بدین چون خیلی نگرانشم ممنون
    سلام، بگيريدش و كف پا و انگشتانشو خوب نگاه كنيد. اگر التهاب ، جوش، زخم يا لكه هاي ريز سفيد رنگ ( شقاق ) زير و روي انگشتانش ديديد عكس واضح بزاريد و اطلاع بديد. پرواز نكرده كه با جايي برخورد كنه يا ضربه خورده باشه ؟ چه غذاهايي بهش ميديد؟ ناخنش نشكسته ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    25205
    سلام وقت بخیر من یه بلبل خرما دارم که ۵ سالشه ۲ ماه پیش فلس ساق پا و انگشتاش ضخیم شده بود و رفته بود زیر پوستش که یک هفته با پماد ا د و بتامتازون چربش کردم تا نرم شد و کندمش بعد از مدتی کل بدنش و پاهایش پوسته پوسته شد و پوسته هاش به راحتی کنده میشد و پرهای زیر شکمش ریخت و ساق پاش زخم شد و مرتبا خون می افتاد بردم پیش دامپزشک گفت قارچ گرفته و پماد کلونازول و کپسول داکسی سایکلین و یه قطره ویتامین براش گرفت که یه هفته بهش دادم پوسته هاش بهتر شد ولی کف پاهایش خال مشکی زده بود که عفونت کرد و بعد انگشتهای پاش دفرمه شد و نمی تونست روی چوب بشینه و کف قفس میشینه بردم پیش دامپزشک ۲ مدل آنتی بیوتیک حیوانی داد که اسمش و نمیدونم با پماد تتراسایکلین که موثر نشد و از روز دوم به بعد انگشتهای یکی از پاهایش جمع شد زیر مچ پاش و حالت فلجی گرفت بعد چند روز کل انگشتهای همون پا به شدت ورم کرده و پرنده بد نفس می کشه
    بردم پیش دامپزشک گفت درمان نداره عفونت ویروسی مفصلی گرفته آیا راه درمانی هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیدمهدی نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من یه بلبل خرما دارم که ۵ سالشه ۲ ماه پیش فلس ساق پا و انگشتاش ضخیم شده بود و رفته بود زیر پوستش که یک هفته با پماد ا د و بتامتازون چربش کردم تا نرم شد و کندمش بعد از مدتی کل بدنش و پاهایش پوسته پوسته شد و پوسته هاش به راحتی کنده میشد و پرهای زیر شکمش ریخت و ساق پاش زخم شد و مرتبا خون می افتاد بردم پیش دامپزشک گفت قارچ گرفته و پماد کلونازول و کپسول داکسی سایکلین و یه قطره ویتامین براش گرفت که یه هفته بهش دادم پوسته هاش بهتر شد ولی کف پاهایش خال مشکی زده بود که عفونت کرد و بعد انگشتهای پاش دفرمه شد و نمی تونست روی چوب بشینه و کف قفس میشینه بردم پیش دامپزشک ۲ مدل آنتی بیوتیک حیوانی داد که اسمش و نمیدونم با پماد تتراسایکلین که موثر نشد و از روز دوم به بعد انگشتهای یکی از پاهایش جمع شد زیر مچ پاش و حالت فلجی گرفت بعد چند روز کل انگشتهای همون پا به شدت ورم کرده و پرنده بد نفس می کشه
    بردم پیش دامپزشک گفت درمان نداره عفونت ویروسی مفصلی گرفته آیا راه درمانی هست
    سلام

viral artheritis يا تورم ويروسي مفصلي غير قابل درمانه ولي بيماريهاي ديگه اي مثل عفونتهاي استافيلوكوكي يا سينوويت عفوني هم هستن كه علائمي مشابه با تورم ويروسي مفصلي ، دارند. ازمايشات مختلفي به تشخيصش كمك ميكنه كه اگر درگير يكي از دو مورد ديگه هم باشه و يا همزمان ، باز هم اميد چنداني به بهبودش نيست . با وجودي كه امكان دسترسي و ازمايش نداريم و اكثر راههاي درماني هم امتحان شده ، ولي باز هم تلاشمونو ميكنيم كه با توجه به علائم باليني كه داره ، اگر درصد كمي هم به بهبودش اميد هست ، از دست نره.

در حال حاضر از چه داروهاي خوراكي و موضعي استفاده ميكنيد ؟ لطفا اگر امكانش هست اسامي ٢ انتي بيوتيك اخر رو از دكترش سوال كنيد كه داروي ديگه اي معرفي كنم.

تغذيه اش هم بفرماييد و اينكه ايا كم اشتها شده ؟ تب هم داره ؟

عكس از پاها و بدن و فيلم ( اگر امكان داره ) بزاريد . هر دو رو خارج از سايت أپلود كنيد و لينك هاشو قرار بديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    25224
    با سلام مجدد و تشکر از پاسخ سریعتون متاسفانه نتونستم اسم داروهای بلبلم و بگیرم داروهاشو و تو سرنگ ۵ سی سی ریخت یکیش شیری رنگ بود و یکیش هم مثل آب بود و گفت ۵ قطره از هر کدوم یکی صبح و یکی بعدازظهر میزی تو آبش و بهش میدی دور چشمهاش هم پوسته شده که تو عکس مشخصه اشتهایی به غذا خوردن نداره و فقط در حدی که گرسنگی بهش فشار میاره، غذا میخوره که معمولا یا نون میخوره یا انگور تو دفع مدفوع هم خیلی اذیت میشه و بهش فشار میاد اوایل بیماری پاهایش خیلی داغ بود ولی آلان خیلی داغ نیست عکس و فیلم هم ازش گرفتم که آدرس لینکش و میفرستم فقط میخواستم بدونم آیا درمانی داره یا نه و بیماری قابل سرایته یا خیر ممنون drive.google.com/file/d/1Aek2LpG-tfPTpUu5cIuXUREkZtTJMuVS/view?usp=drivesdk
    drive.google.com/file/d/1N3La-znAzL8x07-kUIuXaN-K_GreOZpU/view?usp=drivesdk
    drive.google.com/file/d/1mYtf9Jv1ryFjMkv31fNsgDVK6SjQxxeg/view?usp=drivesdk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید مهدی نمایش پست ها
    با سلام مجدد و تشکر از پاسخ سریعتون متاسفانه نتونستم اسم داروهای بلبلم و بگیرم داروهاشو و تو سرنگ ۵ سی سی ریخت یکیش شیری رنگ بود و یکیش هم مثل آب بود و گفت ۵ قطره از هر کدوم یکی صبح و یکی بعدازظهر میزی تو آبش و بهش میدی دور چشمهاش هم پوسته شده که تو عکس مشخصه اشتهایی به غذا خوردن نداره و فقط در حدی که گرسنگی بهش فشار میاره، غذا میخوره که معمولا یا نون میخوره یا انگور تو دفع مدفوع هم خیلی اذیت میشه و بهش فشار میاد اوایل بیماری پاهایش خیلی داغ بود ولی آلان خیلی داغ نیست عکس و فیلم هم ازش گرفتم که آدرس لینکش و میفرستم فقط میخواستم بدونم آیا درمانی داره یا نه و بیماری قابل سرایته یا خیر ممنون drive.google.com/file/d/1Aek2LpG-tfPTpUu5cIuXUREkZtTJMuVS/view?usp=drivesdk
    drive.google.com/file/d/1N3La-znAzL8x07-kUIuXaN-K_GreOZpU/view?usp=drivesdk
    سلام

هیچ عکسو فیلمی اپلود نشده. سایتی که اپلود میکنید ، چندتا لینک براتون نمایش داده میشه . یکی از اونها رو اینجا کپی کنید.

اسامی داروها لازمه حتما چون ممکنه باز همان دارو رو خدمتتون بگم. وقتی اطلاع از تجویزشون ندارم نمیتونم درمانو پیگیری کنم. امکان تماس باهاشون ندارید؟ هنوز دارو میدید یا دوره اش تمام شده؟ تا به حال ویتامین مصرف کرده؟

اگر یبوست داره روزانه 1 سی سی صبح و یک سی سی شب روغن زیتون بدید و مقعدشو کمی چرب کنید.

اگر عفونت ویروسی مفصلی باشه قابل انتقال به انسان نیست ولی اگر فضولات یا مواد غذایی الوده در تماس با طیور دیگه قرار بگیره مبتلا میشن. انتقال از طریق گوارش و تنفس هست. و درصد کمی از طریق تخم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    25224
    http://drive.google.com/file/d/1Aek2...w?usp=drivesdk

http://drive.google.com/file/d/1N3La...w?usp=drivesdk

http://drive.google.com/file/d/1mYtf...w?usp=drivesdk

با سلام
    دارو خاصی بهش نمیدم
    یه دوره ۵ روزه یک روز درمیون قطره ویتامین Ad بهش دادم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    25224
    اسم داروها رو حتما در اولین فرصت خدمتتون میگم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    25228
    سلام
    من چند روز پیش دو تا جوجه بلبل خرما خریدم نمیدونم چقدر وقتشونه پرهاشون در اومده و کرکی نیستند و هنوز از دست غذا میگیرن. ظاهرا سالم بودن ولی یکی شون به سختی روی میله قفس مینشت و طی دو روز هر دوشون حالت فلج پیدا کردن کف قفس میخزند بالهاشون باز میکنند و تند نفس میزنند و دیگه اواز نمیخونن. دارم بهشون ب کمپلکس پرندگان میدم پنج قطره توی ظرف آبشون هر روز. ولی نمیدونم شکستگی نیست ؟ یا یه مشکل دیگه. روی پاهاشون نمیتونند وایسن. دامپزشک طیور هم نداریم . خیلی ناراحتم . لطفا کمک کنید
    قبلا سویا خوردند من بهشون خرما و ارد نخود چی دارم میدم
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    http://drive.google.com/file/d/1Aek2...w?usp=drivesdk

http://drive.google.com/file/d/1N3La...w?usp=drivesdk

http://drive.google.com/file/d/1mYtf...w?usp=drivesdk

با سلام
    دارو خاصی بهش نمیدم
    یه دوره ۵ روزه یک روز درمیون قطره ویتامین Ad بهش دادم
    سلام ، خصوصيتونوچك كنيد
    اسم داروها رو حتما در اولین فرصت خدمتتون میگم
    خيلي ممنون ، لطفا سريعتر ، فرصت نيست

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)