صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23164

مات شدن چشم بلبل خرما

سلام خسته نباشید. من دو تا بلبل خرما دارم. یکی از اونا که مادست (تقریبا 8 سالشه) حدود 6 ماهی میشه که چشماش شروع به مات شدن کرد. اول یک چشمش بود ولی بعد هر دو چشمش درگیر شدن. علایم اولیش با احساس و حشت و گوشه گیری شروع شد. ویتامین A بهش میدم که انگار کمی بهترش کرده اما میترسم کلا بیناییش رو از دست بده. قبل از این اتفاقا خوب میپرید و ورجه وورجه میکرد و اصلا توی قفس بند نمیشد اما الان زبون بسته به زور از قفس میارمش بیرون ولی نمیپره. وقتی خوب به چشماش دقت میکنم میبینم که این منطقه مات شده هی کوچیک و بزرگ میشه. امروز رفتم پیش یکی از اساتید بیمارستان دامپزشکی دانشگاه، گفت که راه درمانی نداره اما برای احتیاط یک مدت پماد اریترومایسین چشمی (انسانی) و قطره کلرامفنیکل به چشمش بزنم. اخه چطور میتونم توی چشمای به این کوچیکی پماد بزنم و قطره بریزم؟ اصلا این کار درسته یا اینکه حالش رو بدتر میکنه؟ روی نوکش هم ی توده بود که با مشورت دامپزشکا کتوکونازول زدم و بعد از ی دور درمان، خشک شد و کنده شد.
    خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید چون خیلی نگرانشونم
    امیدوارم سایت شما جواب بده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ممنون

تشخيصشون چي بود ؟! كاتاراكت ؟ عفونت ؟ ... ميتونيد از چشمش عكس بزاريد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23176
    سلام. ممنون از پاسخدهی سریع شما. والله هیچ تشخیصی ندادن تا گفتم که چشمش مات شده و عکسش رو نشون دادم گفت هیچ راهی نداره اما برای احتیاط و اینکه ممکنه اثر کنه یک مدت اریترومایسین چشمی بزنید روی چشمش و قطره کلرامفنیکل انسانی استفاده کنید شاید جواب بده. گفتن ممکنه عفونت مایکوپلاسمایی باشه اما وقتی سرچ کردم هیچکدوم از علایم این عفونت رو نداشت. کلا خیلی با اطمینان حرف نمیزدن. من میترسم بلایی سر این زبون بسته بیاد و هیچ کاری از دست من برنیاد. این پرنده ماده است و یک بلبل خرمای نر هم دارم که با وجودیکه توی ی قفس نیستن اما خیلی به هم وابسته هستن. خواهش میکنم راهنمایی کنید من بیشتر اذیتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ممنون

تشخيصشون چي بود ؟! كاتاراكت ؟ عفونت ؟ ... ميتونيد از چشمش عكس بزاريد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23176
    من نمیتونم عکسی پیوست کنم از کدوم گزینه باید استفاده کنم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23176

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh13662 نمایش پست ها
    عكسو جاي ديگه اپلود كنيد ، لينكشو اينجا بزاريد.

سلام. ممنون از پاسخدهی سریع شما. والله هیچ تشخیصی ندادن تا گفتم که چشمش مات شده و عکسش رو نشون دادم گفت هیچ راهی نداره اما برای احتیاط و اینکه ممکنه اثر کنه یک مدت اریترومایسین چشمی بزنید روی چشمش و قطره کلرامفنیکل انسانی استفاده کنید شاید جواب بده. گفتن ممکنه عفونت مایکوپلاسمایی باشه اما وقتی سرچ کردم هیچکدوم از علایم این عفونت رو نداشت. کلا خیلی با اطمینان حرف نمیزدن. من میترسم بلایی سر این زبون بسته بیاد و هیچ کاری از دست من برنیاد. این پرنده ماده است و یک بلبل خرمای نر هم دارم که با وجودیکه توی ی قفس نیستن اما خیلی به هم وابسته هستن. خواهش میکنم راهنمایی کنید من بیشتر اذیتم.
    سرشو به سمت خاصي و حالت كج نگه نميداره ؟ ويتامين e يا مكملها و غذاهاي حاوي اين ويتامين تا به حال مصرف كرده ؟ از داروهاي دكتر استفاده نكرديد ؟ سختي نداره قطره ريختن در چشمش !! پرندگان وقتي با مشكلات چشمي مواجه هستن ، به همين صورت درمان ميشن . اصلا سختي نداره ، امتحان كنيد . بلبل نر چند سالشه ؟ نور دهي در محيطشون اين سالها زياد بوده ؟ ( منظور نور مصنوعيه )

اگر قابل تشخيص باشه ، بعد از عكس ، پاسختونو عرض ميكنم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23176
    عکسو ایمیل کردم خدمتتون. ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    عكسو جاي ديگه اپلود كنيد ، لينكشو اينجا بزاريد.

سرشو به سمت خاصي و حالت كج نگه نميداره ؟ ويتامين e يا مكملها و غذاهاي حاوي اين ويتامين تا به حال مصرف كرده ؟ از داروهاي دكتر استفاده نكرديد ؟ سختي نداره قطره ريختن در چشمش !! پرندگان وقتي با مشكلات چشمي مواجه هستن ، به همين صورت درمان ميشن . اصلا سختي نداره ، امتحان كنيد . بلبل نر چند سالشه ؟ نور دهي در محيطشون اين سالها زياد بوده ؟ ( منظور نور مصنوعيه )

اگر قابل تشخيص باشه ، بعد از عكس ، پاسختونو عرض ميكنم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. دوست عزیز ایمیلی از بنده ثبت نشده که شما عکس رو بتونید ارسال کنید.

پاسخ سوالهای پست بالا هم بفرمایید.

اینجا اپلود کنید و لینکشو توی تاپیک بزارید.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...2QLteBA-wkvVpc

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    23176
    سلام. وقتی که کسی بره سمتش کج نگاه میکنه و خودشو به بی حالی میزنه.
    قطره ویتامین A مخصوص بچه ها رو استفاده میکنم. کار درستیه؟ ویتامین e مصرف نکردم چه مکملی باید بهش بدم و از کجا تهیه کنم؟ از داروها استفاده نکردم خواستم اول مطمین بشم. ولی خواستم استفاده کنم همون قطره کلرامفنیکل کافیه دیگه؟ چه مدت استفاده کنم؟ طوریش نشه یوقت...
    بلبل نر حدودا 15 سالشه.
    نوردهیشون زیاد نبوده یعنی سعی کردم طبق سیکل زندگی طبیعی پرنده ها باشه. موقعی که مغرب میشه و هوا تاریک میبرمشون توی ی اتاق تاریک میخوابونمشون صبح هم معمولا با طلوع آفتاب یا بعد از اون بیدار میشن. سعی میکنم برای تامین ویتامینهاشون و جلوگیری از پادردشون روزانه کمی توی نور آفتاب بزارمشون.
    لطفا تمام کمکهایی که میشه به این موجود بی گناه کرد رو بفرمایید. زبون بسته خیلی گناه داره

ممنوووون.

http://s9.picofile.com/file/83114429...021_112022.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. وقتی که کسی بره سمتش کج نگاه میکنه و خودشو به بی حالی میزنه.
    قطره ویتامین A مخصوص بچه ها رو استفاده میکنم. کار درستیه؟ ویتامین e مصرف نکردم چه مکملی باید بهش بدم و از کجا تهیه کنم؟ از داروها استفاده نکردم خواستم اول مطمین بشم. ولی خواستم استفاده کنم همون قطره کلرامفنیکل کافیه دیگه؟ چه مدت استفاده کنم؟ طوریش نشه یوقت...
    بلبل نر حدودا 15 سالشه.
    نوردهیشون زیاد نبوده یعنی سعی کردم طبق سیکل زندگی طبیعی پرنده ها باشه. موقعی که مغرب میشه و هوا تاریک میبرمشون توی ی اتاق تاریک میخوابونمشون صبح هم معمولا با طلوع آفتاب یا بعد از اون بیدار میشن. سعی میکنم برای تامین ویتامینهاشون و جلوگیری از پادردشون روزانه کمی توی نور آفتاب بزارمشون.
    لطفا تمام کمکهایی که میشه به این موجود بی گناه کرد رو بفرمایید. زبون بسته خیلی گناه داره

ممنوووون.

http://s9.picofile.com/file/83114429...021_112022.jpg
    سلام ، بلبلتون مبتلا به كاتاراكت يا همون اب مرواريد هست. گاهي با جراحي برطرف ميشه ولي جراحيش مشكله. سن بالا يكي از علل ابتلاست .

قطره خطري نداره براش. فعلا از هيچ مكملي استفاده نكنيد و مطابق تجويز و مدت زمان تعيين شده ، داروها رو مصرف كنه . بعد از اون عكس بزاريد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)