صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22944

6 مرگ بی دلیل ماهی ها

سلام به همه عزیزان
    آکواریوم کوچکی دارم که در آن ماهی غذاخور نگه می دارم به تعداد استاندارد

یک مشکل بدی که دارم ماهی ها گوشه آکواریوم نزدیک مکش تاپ فیلتر می افتن و می میرن. اول احساس می کردم از خود مکش تاپ فیلتر هست چون ماهی های مرده بهش چسبیده بودن. یک مدل ضعیف تر گذاشتم که الان دیگه جنازه ها بهش نمی چسبن همون بغل اون دوران مرگ را طی می کنند تا بمیرند.
    متاسفانه روزانه دارم تلفات میدم و تعویض آب هم تاثیری نداشته است. باکتری و آنتی کلر هم طبق دستور العمل استفاده می کنم قبل تعویض
    یک مشکل اساسی اینه که اگر مسافرتی چیزی باشم یا دیر سروقت آکواریوم برسم و جنازه رو بر ندارم تنها در چند ساعت تعداد مرده ها تصاعدی بالا میره و وحشتناک میشه. اصن از کار و زندگی انداخته منو

چند روز پیش یک کاری کردم که عجیب بود. دیدم یکی از ماهی ها بغل مکش آب افتاده و دیگه آخراشه. ماهی از این نیون ریز ها. گفتم تا شب نیستم و اگر بمیره دوباره مرگ بالا میره. انداختمش توی سینک. حدودا ۱ ۲ دقیقه ای تا بستن در آکواریوم و اینا گذشت. با اینکه اصلا حال مردن هم و جون دادن هم نداشت دلم براش سوخت از شیر آب توی یه ظرف کوچک آب ریختم و هنوز کلر رو توی آب میدیدم. ماهی رو انداختم توش.
    شب که آمدم خونه دیدم ماهیه سرحال و شاد داره می گرده! آخه چطور ممکنه نه هوا داره نه باکتری نه ضد کلر نه هیچی. ماهی شاداب شده. از این بعد تا الان نزدیک ۴ تا ماهی رو انداختم در همین آب، ماهی ها فردا صبحش سرحال شدن. خیلی عجیبه و نیاز به کمک دارم.
    تمام چیزهای آکواریوم رو هم روی این ظرف و ماهی هاش آزمایش کردم. از غذا و باکتری که دارم. ماهی ها نه میمیرن نه بیحال میشن و شاداب و سرحالن.
    ماهی درحال مرگ هیچ علایم خاصی ندارد. فقط در مقابل تنش آب بی اراده. از دست نمی ترسد و عموما اگر بهشون دیر برسم و بمیرن با دهن باز میمیرن

توضیحات آکواریوم:
    ۱۵ تا ۲۰ لیتر
    دارای سنگ هوا
    دارای تاپ فیلتر ----> سرامیک و از این پد پشمکی سفید ها
    فاقد بخاری
    فاقد گیاه
    فاقد هیچ چیز اضافه و زینتی و فقط سنگ ریزه کف است. تنها جسم خارجی پایه تاپ فیلتر برای گرفتن آب است

-------------------
    ظرف قرنطینه:
    از این سطل های کوچیک پاستیل
    آب کمتر از نصف
    آب اولیه کلر دار
    فاقد هوا و تصفیه
    فاقد بخاری و در معرض تنش دمایی باتوجه به قرار گیری در مقابل کولر
    --
    باکتری و غذا در این ظرف روی ماهی ها تست شد و ماهی ها مشکلی ندارند

-------------------------------

با سپاس

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام

حتما پارامتر ها آب رو چک کنید ....
    این موارد و مرگ های بی علت همه نشونه از مشکل دار بودن اب اکواریم تون هست اش.. وپیشنهاد می کنم آب اکواریم رو کامل تعویض کنید و نیترات وآمونیاک رو هم چک کنید....
    و این که ایا ماهی های که میمرند اعلام خاصی ندارن>؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22944
    باتشکر. آخه من آب رو عوض کردم تفاوتی حس نشد. البته دو بار ۵۰ درصد عوض کردم نه صد در صد
    هیچ نشانه خاصی ندارند گفتم عموما میشه گفت صد در صدشون با دهن باز و کشیده به بیرون میمیرند
    بیحال میشن و روی حباب بالا پایین. به مرور گوشه گیر و میمیرن. اما این مدت از سرحالی تا مرگ گاه فقط ۲ ۳ ساعت زمان میبره و ماهی سرحال بازیگوش یهو میبینم مرده. انگار مثلا برق بگیرشون یا سم بخورن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام. مرگ بی دلیل هم مگه ممکنه؟

دوست عزیز لطفا عکس آکواریوم و ماهی ها رو قرار بدید

یک تستر آمونیاک بخرید و میزان آمونیاک رو اعلام کنید. تعداد ماهی ها و نژادشون دمای آب نحوه سیفون تصفیه سیکل ازت ....

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    22944
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام. مرگ بی دلیل هم مگه ممکنه؟

دوست عزیز لطفا عکس آکواریوم و ماهی ها رو قرار بدید

یک تستر آمونیاک بخرید و میزان آمونیاک رو اعلام کنید. تعداد ماهی ها و نژادشون دمای آب نحوه سیفون تصفیه سیکل ازت ....

موفق باشید

سلام و باتشکر از همه دوستان
    من یک ضد کلر داشتم که بنظر ترکیه ای است. از این ارزان ها. تمام چیزهایی که داشتم را روی ظرف قرنطینه تست کرده بودم بغیر از این. دو ماهی کالر و نیون داخل قرنطینه بود که شب چند قطره از این ماده رو هم روی آب اونا تست کردم. صبح جفتشون مرده بودن
    رفتم یدونه آکوگارد پلاس خریدم ، آب رو کامل تعویض و تمام متعلقات رو با آب گرم شستم. دماسنج نصب کردم و دمای داخل آب رو ۲۳ تا ۲۴ دریافت کردم. بخاری هم نصب کردم. که الان ۲۶ ۲۷ است. آکوا پلاس و همچنین باکتری رو به آب اضافه کردم. یک شب گذاشتم بگذره . ماهی ها رو اضافه کردم. بنظر ماهی ها میزون هستند. حالا ببینیم باز مرگ و میر داریم یا نه

تستر آمونیاک رو هم رفتم بگیرم میداد ۹۰ تومن. گفتم نمیصرفه آبش رو عوض می کنم.

باتشکر از همه. خدا کنه این مرگ و میر بره از این آکواریوم

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام
    پس علت کار معلوم شد... در مورد داروها و مکمل ها این رو بگم ..چون بازار تقلبی و داروهای ساخت داخل ایران بسیار داغ شده و دوستان سعی می کنن با برندهای خارجی مکمل های غیر استاندارد تولید کنن و بفروشن ... توصیه می کنم که حتما در خرید حتما دقت کنیدو سعی کنید از مارک های معتبر حریداری کنید که با این مشکلات وضرر وزیان های ماهی مواجه نشید...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24738
    ببخشید منم همینطور ماهی پیش فیلتر میرن بعد دوسه روز میمیرن نمیدنم علت چیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    عکس ماهی های بیمار به همراه اطلاعاتی راجع به تغذیه و شرایط آب ضروریه وگرنه نمیشه کمکی کرد دوست عزیز

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24871
    ببخشید منم ماهی هام بعد دو سه روز پیش فیلتر میرن بعد میمیرن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24871
    ضمنا بخاری هم ندارم ولی فکر میکنم شن ها مشکل داشته باشن

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)