صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22358

بلعیدن شلنگ سر سرنگ توسط جوجه عروس هلندی

سلام. من یه عروس هلندی 48 روزه دارم، دیشب که خواستم با سرنگ بهش غذا بدم لوله پلاستیکی سر سرنگشو که یه کرمک دوچرخه بود به اندازه یه بند انگشت،،، اونو خورد، خیلی نگرانم، لطفا هر کی میدونه راهنمایی کنه، چکار کنم؟ میشه چیزی بهش بدم بخوره که بالا بیاره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    باید قبل از اینکه از چینه دان وارد دستگاه گوارش بشه در بیارید!!! اگر از چینه دان رد بشه ..... دیگه خیلی سخت میشه (بخوانید معمولا غیر ممکن، نیاز به باز کردن معده داره!) سریع و هر چه سریع تر ببریدش دکتر.

من سر شلنگ سروم رو چندین بار ازچیننه دان جوجه طوطی بیرون کشیدم ولی اولا اون بیش از ۳-۴ سانتی متر بود طولش و ثانیا باید با دست توی چینه دان احساسش کنید و هدایتش کنید به سمت بالا. نمیگم حتما این کار رو بکنید چون بعضی ها اصلا دلش رو ندارن و میتونه باعث خونریزی و آسیب هم بشه ولی فقط تکرار میکنم اگر از چینه دان رد بشه ممکنه خیلی خیلی سخت یا غیر ممکن باشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud neyzeh نمایش پست ها
    سلام. من یه عروس هلندی 48 روزه دارم، دیشب که خواستم با سرنگ بهش غذا بدم لوله پلاستیکی سر سرنگشو که یه کرمک دوچرخه بود به اندازه یه بند انگشت،،، اونو خورد، خیلی نگرانم، لطفا هر کی میدونه راهنمایی کنه، چکار کنم؟ میشه چیزی بهش بدم بخوره که بالا بیاره؟
    سلام همونطور که دوستمون گفتن اگه سرش مشخصه با پنس تمیز اهسته بکشیدش بیرون. اگر نه زودتر ببرید دکتر تا از بین نرفته. اگر هم امکانش نیست 3 دهم سی سی شربت لاکتولوز ( انسانی) هر 8_10 ساعت بهش بدید تا دفعش کنه. ولی بهترین راه کمک دامپزشکه. عجله کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    یادتون نره زمانی که داره دفع میکنه به مخرج گلیسیرین بزنید.

Sent from my K00E using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22358
    سلام. با تشکر بسیار از دوستان عزیز بخاطر راهنماییتون. عروسمو بردم کیلینیک دامپزشکی دکتر کدخدازاده که شهرستان دزفول هستن، جراحی انجام دادن،خدا رو شکر شیلنگ هنوز داخل چینه دان بود و دکتر درش آوردن.باز هم ممنون از کمکتون.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    29225
    سلام دوست عزیز. این مطلب رو اینجا می‌نویسم چون ممکنه یه روزی یه نفر دیگه هم همین مشکل براش پیش بیاد.من همین امروز این مشکل برام پیش اومد و تصمیم گرفتم بیام بنویسم.اول اینکه به محض جدا شدن کرمک سعی کنید همون لحظه از توی منقار جوجه بگیرینش تا پایین نرفته.ولی اگر متوجه نشدین یا خیلی سریع بلعیده شد اول آرامش خودتونو حفظ کنید و هیچ حرکت سریعی نکنید چون ممکنه به پرندتون آسیب برسه . بعد سعی کنید خیلی نرم و آروم کرمک رو داخل چینه دان جوجه پیدا کنید .بعد با دو انگشت یک دست سر کرمک رو در ناحیه گردن نگه دارید و با دو انگشت دست دیگر سعی کنید از پایین کرمک رو به سمت بالا هدایت کنین .حواستون باشه که خیلی نرم و با آرامش این کارو انجام بدید چون ممکنه از داخل به پرنده آسیب برسه .همانطور که آرام آرام کرمک رو به سمت بالا هول میدین زیر انگشت احساس میکنید که کرمک از گردن در حال بالا اومدن هست اینجا یه مقدار سریعتر عمل کنید تا جوجه خفه نشه .به محض اینکه تونستید کرمک رو داخل حلق پرنده ببینید اون رو با دست یا با ابزاری مثل پنس خیلی با احتیاط به طوری که جوجه رو زخمی نکنه بیرون بکشید .
    امروز من همین مشکل برام پیش اومد و با اینکه تاحالا تجربشو نداشتم ولی تونستم که کرمک رو بیرون بکشم .امیدوارم که این مشکل برای کسی پیش نیاد چون به ظاهر سادست ولی بعدش متوجه سختی کار میشین
    شاد و ‌پیروز باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عروس
    شماره عضویت
    29601
    سلام من یه مرغ عروس 40روزه دارم که دیشب تا رفتم سرلاک بهش بدم سر سرنگ که یه کرمک بود خورد خیلی نگرانم هر کاری کردم بالا نیاورد پیش دامپزشک بردم دونوع شربت انسانی به من داد به اسم پارافین ومترو ماکس گفت پارافیل رو صبح یک قطره و ظهر یک قطره و شب یک قطره و اون شربت رو با ابش قاطی کن منم این کار رو کردم .خواهشا کمک کنید با این راه حل خوب میشه یا اگر راه حل دیگری دارید حتما بگید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دیگه چه چیزی بالا تر از نظر دامپزشک میخواید؟ کسی راهنمایی بهتری نمیتونه بکنه اینجا!
    اگر داخل چینه دان نیست دیگه و وارد معده یا روده شده دیگه کاری از دستتون بر نمیاد. همون پارافین و ... رو استفاده کنید و امیدوار باشید که دفع بشه.
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29820
    سلام من یه عروس هلندی دارم امروز یکماهه شد وقتی که بهش سرلاک میدادم کرمک رو گاپید و قورت داد الان هر کاری میکنم نمیاد بالا بردم دامپزشک گفت دو میلیون خرجشه با این که خودشو پونصد تومن خریدم خیلی استری گرفتم نگرانشم کلی گریه کردم تدروخدا بگین چیکار کنم التماس میکنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29820
    دیشب این اتفاق افتاد ولی هنوز تو چینه دانش مونده و فقط غذا رو حصم کرده دیگ نمیشه کاریش کرد؟ یعنی میمیره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)