نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بیماری زاغی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش لوپ
    شماره عضویت
    22261

بیماری زاغی

سلام
    من حدودا ده روزه یه جوجه زاغی (فک کنم یک ماهه باشه) که از لونش افتاده بود زمین رو پیدا کردم
    زاغی سه چهار روز اول حالش خوب بود به راحتی راه میرفت و حتی میتوتست روی میله وایسته و تعادل خودشو حفظ کنه
    اما حالا دیگه حتی نمیتونه وایسته. روی زانوهاش میشینه و باید به جایی تکیه کنه وقتی رو زمین میذارم همینجوری رو زانو عقب عقب میره و بال بال میزنه تا به یه چیزی برسه برای تکیه
    نمیدونم مشکلش چیه
    خیلی نگرانشم😔
    ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید🙇

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، مشكلش از كي شروع شد؟ اشتهاش خوبه ؟ اسهال ، پيچش گردن ، مشكلات تنفسي ، ترشحات چركي از چشم و بيني ، عطش زياد ، متوقف شدن صدا ، بي حالي ، افتادگي بال ، تب ، اين علايمو. داره ؟ تغذيه اش چيه ؟ ويتامين هم ميخوره ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش لوپ
    شماره عضویت
    22261
    سلام
    مشکلش از روز چهارم شروع شد نمیدونم ربط داره به وضعیت الانش یانه ولی روزای سه چهار برای دسشویی خیلی تلاش میکرد بال بال میزد و عقب عقبی میرفتو گاهی بعد کلی تلاش اما خارج نمیشد ولی مدفوعش ابکی و نرم میشد نمیدونم مشکلش یبوسته یا چی بعد این بال بال زدن و عقب عقبی رفتن دائمی شد الان دیگه رو زانو هاش میشینه و وقتی زمین میزازمش بال بال میزنه و عقبی میره تا بتونه یه جا تکیه بده و برای تغزیش هم تو اینترنت سرچ کردم و از دامپزشکا پرسیدم بهش کنسانتره پرنده گوشت مرغ (پخته) گوشت قرمز( پخته)گوشت چرخ کرده(خام)کرم خاکی، نون، گندم ، برنج،ماست، گردو، و هر میوه ای که باشه هندونه، گیلاس، زدالو، هویج پخته با مرغ تا الان بهش اینارو دادم تو این دوازده روز.
    اشتهاش که خیلی خوبه گرسنه شدنی صدام میکنه بهش غذا بدم حالش اگه ایستادنو در نظر نگیریم خوبه هیچ کدوم از این علائم رو ک گفتین نداره البته به خاطر گرما بالاشو میندازه نمیدونم ولی بدنش نسبتا گرمی زیادی داره و دوروزم که همش تلاش میکنه بپره نمیدونم از جاش راضی نیست یا داره تمرین میکنه میپره ولی نمیتونه وایسته اگه تو این سایت امکان پذیر باشه فیلمشم بفرستم اگه لازم باشه
    خیلی ممنون از لطفتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. چرا این مدت دامپزشک تشریف نبردید؟
    مشکلش پیچیده است. بررسی دقیقتر لازم داره. شاید مبتلا به بیماری گوارشی ، كليه ، كبد، یا کمبود خاصی مثل ب1.فسفر و کلسیم.d3 باشه. با معاینه از نزدیک ، ازمایش خون و در صورت وجود امکانات مناسب در شهرتون، سونو یا عکسبرداری ، کمک زیادی به تشخیص و درمان میکنه.

تغذيه اش از ابتدا غني از پروتئين بوده و مقادير بالايي رو از طريق جيره دريافت ميكرده . در صورتي وجود ويتامينهاي مختلف ، مواد معدني و اسيدهاي امينه هم از ضروريات در سلامت و متابوليسم بدنه . افزايش پروتئين ، باعث بالا رفتن سطح اسيد أوريك خون و كاهش جذب كلسيم ميشه و اين جريان به بافتهايي مثل قلب ، كبد ، كليه ، مفاصل و دستگاه گوارش اسيب ميزنه كه نقرس مفصلي ، يكي ازين اسيب هاست . در جوجه ها بيشتر ديده ميشه ، چون ، مستعد افزايش اسيد أوريك هستن و سوخت و ساز بدنشون بالاست .

همچنين ، افزايش پروتئين ، منجر به استرس ميشه كه باعث بزرگ شدن غدد فوق كليوي ، افزايش ترشح هورمون آدرنوكورتيكوتروپين و در نتيجه، افزايش سطح كورتيزول ميشه . وقتي ترشح كورتيزول زياد ميشه ، فشار و قند خون بالا ميره ، همينطور بدن قادر به توليد انزيمهاي لازم براي هضم غذا نيست ، بنابراين ، حيوان ، بامشكلات گوارشي روبرو ميشه .
    مطالبي كه عرض شد ، تاثير منفي استفاده بيش از حد پروتئين در جيره است ولي به اين معني نيست كه پرنده شما با اين مشكلات روبرو هست ، اينها فقط احتمالاتي بود كه با وجود مشكلش ، لازم بود يك بررسي مختصري بشه ولي شايد با مراجعه به دامپزشك ، علت ديگه ،و حتي ساده تري مثل انگل ، عامل بيماريش باشه .

متاسفانه نتونستم متخصص طیور پیدا کنم.
    با دامپزشکانی که در این لینک هست تماس بگیرید یا مراجعه کنید شاید بتونن کمکتون کنن.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...N8E9B2UjEGrpUA

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش لوپ
    شماره عضویت
    22261
    بله من با دامپزشکای زیادی صحبت کردم متسفانه تو شهر ما متخصص طیور نیست و هیچ کس بصورت تخصصی اطلاع نداره یکی از دامپزشکا به من گفت برم بیمارستان دانشکده چند بار رفتم بسته بود میگن مواقع عادی کم میان چه برسه الان که تابستونه به چند نفر زنگ زدم به یه دکتر داروخانه دامپزشکی ک نشون دادم یه معاینه چشمی کرد و گفت کلسیمش کمه البته نه با اطمینان و قرص کلسیم داد که امروز میشه چهار روزه بهش میدم ولی تاثیری حس نمیکنم دیگه دیدم تو شهرمون کسی نیست اومدم تو اینترنت تلگرام اینیستا به کلی دامپزشک و متخصص طیور پیام دادم فیلمشو فرستادم ولی متسفاته پاسخ ندادن حتی کسایی ک قبلا زاغی نگه میداشتن که چند نفر پاسخ دادن ولی کمکی نتونستن بکنن الانم خیلی ممنونم از شما که پاسخ دادین پس من دادن گوشت رو کم کنم دانه و میوه بدم؟
    این زاغی رو از باغی در نزدیکی شهر پیدا کردم متسفانه لونش جایی نبود که بشه جوجه رو گذاشت چون شاخه تحمل وزن انسان رو نداشت بعد کلی تلاش دیگ اوردیمش خونه فردا صبح که همونجا رفتیم دوباره دیدیم جوجه زاغی دیگه ای افتاده بود ولی مرده بود و مقداری ازش توسط گربه خورده شده بود واینکه این وضعیتش تقصیر منه بخاطر تغزیه نامناسب که فقط اون دهنشو باز میکنه و هرچی تو منقارش بندازم رو میخوره و اعتماد میکنه خیلی ناراحتم میکنه
    هر کاری بتونم بزاش انجام میدم
    خیلی ممنون الان وارد لینک بشم
    خیلی ممنونم از کمکتون 💟💟💟🌷🌷🌷

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خواهش میکنم.
    کنسانتره چند درصد استفاده میکنید؟ دان پارس امتحان نکردید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    30106

9 افتادگی بال برای چیست؟

با سلام.
    زاغ دارم.
    افتادگی بال پیدا کرده یک هفتست. میشه راهنمایی کنید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو .کاسکو.اکلکتوس .عروس هلندی.طوطی برزیلی.قناری.ودی
    شماره عضویت
    30188
    با سلام دوست عزیز زاغ که حیوون خونگی نیست با این وجود خیلی سر در نمیارم ولی شما اول ببینید پرنده تعادل داره میتونه روی چوب بایستد تغذیه پرندتونم بگید موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    زاغی
    شماره عضویت
    30513
    سلام دوستان من هم یه زاغی دارم دوسه روزه واسم اوردنش فکر کنم ۲۰ روزه یا یک ماه باشه ولی یه جوریه فکر کنم مریضه چون زیر شکمش تیغ داره وقتی رودستم میزارم فکر میکنم شل وله اشتهاش هم بد نی بهش بعضی وقتها ارد نخود چی میدم یا گوشت چرخ کرده .
    دیروز بردمش پرنده فروشی بنده خدا گفت عفونت داره گفت قرص مترونیدازول بهش بده من هم دادم یک چهارم یه پرنده فروشی دیگه همرفتم اونم گفت عفونت داره یه قطره بهم داد گفت سه قطره بریز تو ظرف ابش بده اونم دادم فعلا که اثری ندیدم اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)