صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کفتر
    شماره عضویت
    22249

7 ▒▓ سوال خیلی مهم در مورد لونه کفتر ▓▒

یه جفت کفتر تا به حال 6 بار تخم کردن هر بار دو تا تخم, ولی تخم جوجه نمیشه چون تخم ها غلط میخورن یا از لونه میوفتن پایین یا یه گوشه لونه گیر میکنن, میگن یا کریم خنگه ولی اون از همه باهوش تره هر جایی لونه میسازه و بدون مشکل. کفتر خنگ و نادونه. خلاصه من تا به حال جوجه کفتر نداشتم این بار آخری تخم را نگاه کردم یه جوجه خیلی کوچیک داخلش بود ولی چه کنم که این کفتر احمق تخم را قل میده گوشه لونه و همونجا گیر میکنه و دیگه جوجه نمیشه. چوب های لونه را هم من درست تنظیم کنم دوباره خودشون جابجاشون میکنن و دورش گودی ایجاد میشه تخم میره اونجا و گیر میکنه. چوب های لونه هم چوب نازک هستند برگ خشک شده کاج استفاده کردم دوباره روش چوب نازک جمع میکنن میزارن! لطفا راهنمایی کنید مشکل طبق عکس زیر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، شما توي ظرف فقط چوب ميريزيد ؟ از ماسه استفاده نميكنيد ؟ اونچيزي كه داخل ظرف ، توي عكس ديده ميشه خاكه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کفتر
    شماره عضویت
    22249
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، شما توي ظرف فقط چوب ميريزيد ؟ از ماسه استفاده نميكنيد ؟ اونچيزي كه داخل ظرف ، توي عكس ديده ميشه خاكه؟
    سلام دوست گرامی. یه نفر گفت از شن بادی استفاده کن ولی همونطور که گفتم من هر چی بزارم دوباره خودشون چوب روش میریزن و نظم و همواری لونه بهم میخوره. مگرنه من شن بادی هم ریختم روشون نخوابیدن تا خودشون چوب روش گذاشتن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط کفترباز ناکام نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی. یه نفر گفت از شن بادی استفاده کن ولی همونطور که گفتم من هر چی بزارم دوباره خودشون چوب روش میریزن و نظم و همواری لونه بهم میخوره. مگرنه من شن بادی هم ریختم روشون نخوابیدن تا خودشون چوب روش گذاشتن
    سلام ، شما اينبار اصلا پوشال يا چوب براشون نزاريد . فقط ماسه بادي بريزيد . يا به جاي ظرفي مثل اونچيزي كه در تصويره ، از لانه هاي چوبي مخصوص كبوتر كه سطح مسطحي داره استفاده كنيد. معمولا وقتي تخم جاي درستي قرار نميگيره ، پرنده ها با نوكشون به مركز لانه هدايتش ميكنن ، نميدونم چرا كبوترهاي شما اينطور هستن. تنها راهش اينه كه لانه گود نباشه ، شايد اينبار تخمها جوجه بشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کفتر
    شماره عضویت
    22249
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، شما اينبار اصلا پوشال يا چوب براشون نزاريد . فقط ماسه بادي بريزيد . يا به جاي ظرفي مثل اونچيزي كه در تصويره ، از لانه هاي چوبي مخصوص كبوتر كه سطح مسطحي داره استفاده كنيد. معمولا وقتي تخم جاي درستي قرار نميگيره ، پرنده ها با نوكشون به مركز لانه هدايتش ميكنن ، نميدونم چرا كبوترهاي شما اينطور هستن. تنها راهش اينه كه لانه گود نباشه ، شايد اينبار تخمها جوجه بشه .
    این ها سعی میکنند با نوکشون تخم را سرجای اولش بیارن ولی همونطور داخل عکس میبینید تخم گیر میکنه, فقط ماسه بادی هم استفاده کردم ولی خودشون دوباره چوب از اطراف جمع میکنن میزارن روی ماسه ها!! من حتی پارچه خیلی نرم و لطیف هم گذاشتم ولی دوباره چوب روش میزارن , لونه چوبی چه جوریه؟! لطفا یه مدل عکس بزارید به هر حال این ها خودشون چوب هایی که روی لونه میزارن را گود میکنن نمیزارن مسطح باشه و چیزی گیر نکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط کفترباز ناکام نمایش پست ها
    این ها سعی میکنند با نوکشون تخم را سرجای اولش بیارن ولی همونطور داخل عکس میبینید تخم گیر میکنه, فقط ماسه بادی هم استفاده کردم ولی خودشون دوباره چوب از اطراف جمع میکنن میزارن روی ماسه ها!! من حتی پارچه خیلی نرم و لطیف هم گذاشتم ولی دوباره چوب روش میزارن , لونه چوبی چه جوریه؟! لطفا یه مدل عکس بزارید به هر حال این ها خودشون چوب هایی که روی لونه میزارن را گود میکنن نمیزارن مسطح باشه و چیزی گیر نکنه
    اپلود سنتر خرابه نميتونم عكس لانه رو بزارم . همين لانه هاي چوبي كه به شكل مكعب هست . وقتي كف اون مسطح باشه ، ميتونيد داخلش ماسه بادي بريزيد و سطحشو پر كنيد ، حتي اگه خودشون هم چوب اضافه كنند كمتر حالت برجستگي پيدا ميكنه . شما كه هر روشيو امتحان كرديد ، اينهم امتحان كنيد شايد جواب داد. حتي ميتونيد كف لانه اصليشون كه ظرفو قرار داديد براي تخمگذاري اماده كنيد . به هر حال مراقبت از تخم ، به طور غريزي در وجودشون هست و حتي در لانه هاي نامناسب ، يا جايي مثل پشت پنجره ، كولر ، در بدترين وضعيت ، به بهترين شكل از تخمها مراقبت ميكنن، رفتار و ناشي بودن اين جفت واقعا عجيبه !

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کفتر
    شماره عضویت
    22249
    دارم بجای چوب از پوشال کولر استفاده میکنم ولی باز هم با کمال تعجب دارن روش چوب میزارن!!! لونه را خالی کردم میزارم خودشون چوب بزارن بعد من درز هایی که تخم گیر میکنه را پر کنم, سایر دوستان کفترباز نظرتون چیه؟!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    3785
    این ظرفی که برای اونها گذاشتید خیلی بزرگ و جای خالی زیادی اطراف کبوتر هست، ظرفی کوچک تر که قاعده اون کوچک تر از قطر لبه ظرف و شیب دار باشه برای اونها بذارید و هر چه کمتر به لونه اونها دست بزنید بهتره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کفتر
    شماره عضویت
    22249
    نقل قول نوشته اصلی توسط faili1980 نمایش پست ها
    این ظرفی که برای اونها گذاشتید خیلی بزرگ و جای خالی زیادی اطراف کبوتر هست، ظرفی کوچک تر که قاعده اون کوچک تر از قطر لبه ظرف و شیب دار باشه برای اونها بذارید و هر چه کمتر به لونه اونها دست بزنید بهتره.
    طرف کوچک تر میزارم ولی روشون نمیشینه!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دایناسور
    شماره عضویت
    16510
    سلام شما کبوتر هاتو عوض کن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)