نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22140

بچه گربه مریض من

سلام خسته نباشید
    سه تا بچه گربه خیابونی دارم ک مامانشون از همون زمانی ک چشمشون بسته بودگذاشته رفته و من به اونها شیر گاو پرچرب میدادم به خاطر بی اطلاعی من یکی از اینها دیروز مرد و فکر کنم بخاط همین شیر بوده.
    و حالا یکی دیگشون مریص شده و خیلی بی حال هست و نمیتونه راه بره درصورتیک دیروز شاد و شنگول بود
    نن چیکار باید بکنم میارسم دوتاشونم بمیرن. جدای از اینک شیرخشک بدون لاکتوز هم باید بگیرم.تقریبا دو هفته هستن برای درمان و سرحال شدنش چیکار باید بکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. چند وقته بهشون شیر گاو میدید؟ علایمی که دارن چیه؟ تورم شکم هم علاوه بر بی حالی و بی اشتهایی دارن؟ اسهال و استفراغ چطور؟ لطفا سریعا پاسخ بدید که اگر نفخ شکم هست تا دیر نشده برطرف بشه و اینکه بفرمایید کدوم شهر هستید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22140
    من شیروان هستم (خراسان شمالی)
    تقریبا دو هفته س. امروز دیگه خالش واقعا بد شده حتی نمیتونه راه بره. مدفوع نداره ولی ادرار زیاد داشته
    بی اشتها شده حتی شیرخشک هم هریدم بدون لاکتوز که رقیقش کردم و بهش دادم. تا دیروز شکمش ورم داشت ولی امروز انگار شده پوست و استخون و موهاش. استفراغ نداشته

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط آتناپرنیا نمایش پست ها
    من شیروان هستم (خراسان شمالی)
    تقریبا دو هفته س. امروز دیگه خالش واقعا بد شده حتی نمیتونه راه بره. مدفوع نداره ولی ادرار زیاد داشته
    بی اشتها شده حتی شیرخشک هم هریدم بدون لاکتوز که رقیقش کردم و بهش دادم. تا دیروز شکمش ورم داشت ولی امروز انگار شده پوست و استخون و موهاش. استفراغ نداشته
    گربتون احتمالا نفخ کرده ولی مشکلات دیگه هم میتونه باشه چون ناگهان هر سه رو درگیر کرده شاید بیماری ویروسی .... باشه. باید معاینه بشه که متاسفانه شهری که ساکن هستید دامپزشک نمیشناسم. حساسیت به لاکتوز دو هفته طول نمیکشه ، همون یکی دو روز اول خودشو نشون میده.
    سریعا این مواردی که مینویسم انجام بدید. پیام خصوصیتون هم چک کنید.

1_ قطره دایمتیکون ( انسانی) / هر 6 ساعت ، هر کدام 1 قطره بریزید دهانشون.

2_تا زمانی که دفع نکرده شیر نخوره یا خیلی کم و فقط شیر خشک بچه گربه. روزی یک قطره مولتی ویتامین هم به شیر اضافه کنید.

3_روزی سه بار ( صبح .ظهر .شب) به هر کدوم یک سی سی روغن زیتون بدید. و به محض انجام دفع قطع بشه.

4_ مالش مرتب شکم و مقعد تا 6_7دقیقه بعد از هر وعده و هر نیمساعت در حالت عادی تا روده ها برای دفع به جریان بیوفته.

5_قطره متوکلوپرامید هم به برطرف شدن مشکل فعلیشون کمک میکنه. هر 6 ساعت 1 قطره برای هر کدام

6_ عرق نعنای ساده ، روزی دوبار یک سی سی به هر کدام یا دمنوش اویشن با چند قطره عسل.

7_ اگر موفق به دفع نشدن و همچنان شکم متورم بود ،با سرنگ بدون سوزن ، به داخل مقعدشون خیلی اهسته ، چند قطره روغن زیتون تزریق کنید . و انتهای بدن رو چند ثانیه کمی بالا نگه دارید . مراقب باشید شیر وارد نای و ریه نشه موقع بالا نگه داشتن پاها.

8_شیرخشک دقیقا مطابق با دستور مصرفش تهیه بشه نه غلیظ نه بیش از حد رقیق. به اندازه هر وعده گرم کنید و مقدار اضافی رو دور بریزید.

9_ موقع دادن شیر یا دارو عجله نکنید که وارد ریه ها نشه. همینطور بین هر قطره هوا وارد شکم نشه.

10_ در نهایت و با انجام هر کدوم اگه موفق نشدن ، هر 8 ساعت شربت لاکتولوز 2قطره به هر کدوم بدید و با شروع دفع ، ادامه ندید.این اخرین مرحله باشه.

11_سرنگها و شیشه شیر با اب جوشیده ، خوب تمیز بشه.

این لینک هم مطالعه کنید http://www.kitten.ir/thread-737-post...%D9%87#pid1387

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    22140
    ممنونم از لطف فراوانتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    25374
    سلام میشه منم راهنمایی کنید خیلی اورژانسیه.گربه من یه مدته به شدت داره لاغر میشه اشتهاش خوبه ولی لاغر شده و بی حاله صداشم در نمیاد یه چندبار بردم دامپزشکی بهش داروهای الکی دادن یکی گفت یبوست داره شربت لاکتولوز داد که دسشوییش بیاد یکی سرم زد آخرشم هیچی به هیچی سابقه هم داره چون کلا ضعیفه از مادرش بی انصافا زود جداش کردن میترسم بمیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بچه گربه
    شماره عضویت
    29226
    سلام. خسته نباشید. یه بچه گربه 45 روزه دارم که 4 روزه ناگهان بی حال شده و کم اشتها. دو روز پیش بردمش کلینیک آزمایش داد و چیزی نبود. پزشک گفت که از رنگ لثه معلومه کم خونی داره. قطره آهن تجویز کرد و محض اطمینان شربت آزیترومایسین. الان دو روزه دارو میگیره ولی همچنان بی حاله وکم اشتها و لاغر. نگرانم. میتونه موضوع مهمتر از اینا باشه. یا این بیحالی تا پایان درمان طبیعیه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)