نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    21877

جفت گیری قناری

سلام
    من یه جفت قناری دارم که الان ده روز هست که جوجه دارن ..ولی الان چند روزی هست که نرو ماده باهم دعوا میکنن ..مشکل چی هست تو رو خدا راهنماییم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hajabdolahi نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت قناری دارم که الان ده روز هست که جوجه دارن ..ولی الان چند روزی هست که نرو ماده باهم دعوا میکنن ..مشکل چی هست تو رو خدا راهنماییم کنید
    سلام ، يا نر ميخواد جفتگيري كنه ، ماده اجازه نميده يا براي بزرگ كردن جوجه هاست. بعضي والدين جوان ، سر اين مسئله ( غذا دادن ) درگير ميشن . اين نزاع پي در پي ، سلامت جوجه ها رو به خطر ميندازه ، گرسنه ميمونن يا در اين درگيري از لانه بيرون ميوفتن.

لانه ديگه اي تهيه و نر رو با چند جوجه جدا كنيد و بقيه رو كنار ماده بزاريد . قفسها از هم دور باشه . زير نظر بزاريد ، اگر همه چيز در ارامش بود و جوجه ها به خوبي تغذيه ميشدن كه هيچ . در صورتي كه نر شروع به اذيتشون كرد ، جوجه ها رو به قفس ماده منتقل كنيد .

تاپيك قناري https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=1307

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23568
    سلام من دو تا قناری خریدم فقط برای صدای قشنگشون ولی امروز صبح قناری مادم وسط قفس تخم گذاشت وقتی از پرنده فروشی پرسیدم گفتن فردام تخم میذاره باید براش لانه تهیه کنمو تهش مربا بمالم و بعد پنبه بزارم روش. الان رفتم لانه و پنبه دانه خریدمو نمیدونم باید با اینا چیکار کنم؟ همین ک پنبه ها رو بریزم تو لانه کافیه؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samannn نمایش پست ها
    سلام من دو تا قناری خریدم فقط برای صدای قشنگشون ولی امروز صبح قناری مادم وسط قفس تخم گذاشت وقتی از پرنده فروشی پرسیدم گفتن فردام تخم میذاره باید براش لانه تهیه کنمو تهش مربا بمالم و بعد پنبه بزارم روش. الان رفتم لانه و پنبه دانه خریدمو نمیدونم باید با اینا چیکار کنم؟ همین ک پنبه ها رو بریزم تو لانه کافیه؟؟
    سلام . لانه مناسب قناري تهيه و قبل از نصب با مايع ظرف شويي شستشو بديد و خشك كنيد . مربا هم نزنيد !!! اين چه روشيه ؟!! باعث تجمع الودگي و حشرات ميشه . كمي از پنبه دانه ها رو داخل لانه بزاريد و ما بقي رو كف قفس . نيازي به چسباندن نيست ، جفتها خودشون لانه رو تكميل ميكنن هر چند براي اينكار دير شده . محل نصب هم به سقف قفس نزديك نباشه . خيلي سريع و با احتياط لانه رو نصب كنيد كه اذيت نشن و بعد از إتمامش ، فقط از دور نظاره گر باشيد. در دوران تخمگذاري جفتها رو خوب تغذيه كنيد . اب و دانه كافي براشون بزاريد كه هر ٣-٤ روز يكبار براي تعويضش و تميزي بهشون سر بزنيد . محل نگهداري پر رفت و امد و سردو يا نزديك بخاري نباشه. اگر احساس امنيت نكنن يا مدام افراد منزل ، به قفس نزديك بشن ، تخمها رو ميشكنن يا گرمشون نميكنن و از لانه بيرون ميندازن .

لينك تغذيه رو بخونيد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=170

سوالات بعدي اين تاپيك پرسيده بشه https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=1307

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)