صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821

سفید شدن لاک لاکپشت

سلام
    وقت بخیر

یه لاک پشت گوش قرمز دارم که از 3 روز پیش متوجه شدم یکم روی لاکش زرد رنگ شده ( ظاهرا خشک شده )

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

تصاویر :

الان خیلی بدتر شده و خیلی لاکش سفید شده

این غذا رو بهش میدم
    روی 2 عدد ، یکی صبح و یکی شب

تویه این مینی تراریوم نگهداری میکنم و روزی یکبار آب رو عوض میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام، هم شرايط نگهداري خوبي نداره ، هم تغذيه . با كمبود غذايي روبروئه . يعني فقط پلت ميديد؟!سنشو ميدونيد ؟ لامپ uvb نصب نكرديد؟ افتاب نميگيره ؟

سفيد شدن لاك بيماري قارچيه كه داروشو بعد از پاسخ به سوالهام مينويسم. . وقتي دور از افتاب باشه ، بخاطر محيط مرطوبي كه داره زودتر مبتلا به قارچ ميشه.

لاكش نرم نشده ؟ راه رفتنش طبيعيه؟ اشتهاش خوبه ؟ دماي خشكي و اب ، تنظيمه ؟ ( ٣٠-٣٥ خشكي / ٢٢/٥-٢٤/٥ اب )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام، هم شرايط نگهداري خوبي نداره ، هم تغذيه . با كمبود غذايي روبروئه . يعني فقط پلت ميديد؟!سنشو ميدونيد ؟ لامپ uvb نصب نكرديد؟ افتاب نميگيره ؟

سفيد شدن لاك بيماري قارچيه كه داروشو بعد از پاسخ به سوالهام مينويسم. . وقتي دور از افتاب باشه ، بخاطر محيط مرطوبي كه داره زودتر مبتلا به قارچ ميشه.

لاكش نرم نشده ؟ راه رفتنش طبيعيه؟ اشتهاش خوبه ؟ دماي خشكي و اب ، تنظيمه ؟ ( ٣٠-٣٥ خشكي / ٢٢/٥-٢٤/٥ اب )

سلام

غیر از استیکی که عکسش اون بالا هست ، کاهو هم میدم بخوره
    سنشو نه
    نه لامپ uvb نگرفتم ولی روزی 2 ساعت میزارم تویه آفتاب ولی بهتر نشده که هیچ تازه بدترم شده
    همش تویه خونه هست ، از آب تصویه 5 مرحله ای استفاده میکنم و هر روز همین آب رو تعویض میکنم

این روز اول نرم بود الانم یکم فشار میدم میره تو ولی میترسم زیاد فشار بدم یا چک کنم
    مجدد الان چک کردم ، وسط لاک نرم نیست ولی پهلو هاش نرم هست
    راه رفتنش عالی
    غذا خودرنش عالی
    دما چک نکردم و یه قسمت از خونه کنار پنجره گذاشتمش
    جنوب کشور زندگی میکنم ، همیشه کولر روشن هست و دمای خونه تقریبا 25 درجه هست
    دمای آب رو چک نکردم
    خود لاک پشت روزی چند ساعت میاد خشکی و خواب میره ،

امروز ازش عکس گرفتم :

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    اتفاقا دماي اب و خشكي اصلي ترين مسئله ايه كه بايد چك بشه . حتما تنظيمش كنيد ، بيشتر بيماريهاي لاكپشت بخاطر همين دما و اب مورد استفاده اش بوجود مياد.

در زمينه تغذيه هم كوتاهي شده !! كاهو و غذاهاي تجاري ديگه به تنهايي نيازشو تامين نميكنه .

اگر سنش كمه كه فرموديد اطلاع نداريد ، نرم بودن لاك طبيعيه . غير ازين ، از كمبود كلسيمه فشار به لاك وارد نكنيد.

پماد سيلورسولفاديازين براي قارچ هست كه روزي دو بار با دستكش ، يك لايه خيلي نازك فقط روي نقاط سفيد رنگ بزنيد و براي يك ربع توي خشكي بزاريد تا خشك بشه و اينكارو تا ٥-٦ روز انجام بديد تا كامل برطرف بشه .

براي كمبود كلسيمش ، كف درياي جامد ( نه پودر) از عطاري بخريد ، بشوريدش ، قسمت سختشو جدا كنيد و قسمت نرمشو داخل اب بزاريد تا خودش بخوره . قرصهاي كلسيم هم موثره ولي بر أساس وزن و وضعيتش تجويز ميشه .

دماي هر قسمت از تراريوم بايد جداگانه تنظيم بشه . قسمت خشكي ٣٠-٣٥ و قسمت ابي ٢٢.٥ -٢٤.٥ هست و هر تغييري توي دماي اين دو قسمت و يا افزايش كلر اب ايجاد بشه لاكپشت بيمار ميشه و منشاء بيشتر بيماريها ، بي اشتهايي و مرگ و ميرشون ، همين شرايط نامناسب اب و خشكي هست . داخل تراريوم بايد دستگاه فيلتر باشه براي تعويض اب بصورت هفتگي ولي اگه نباشه ، خودتون بايد هر روز اب رو عوض كنيد و تا ٤٨ ساعت بزاريد باشه تا كلرش از بين بره كه فرموديد 5مرحله تصفيه ميشه .

لامپهاي UVB براي تامين ويتامين د لازمه چون نور افتاب اونقدر نميتونه اين ويتامينو براشون بسازه ، از لامپ هالوژن هم براي تنظيم دماي بخش خشكي استفاده ميشه ، غيرازينها بخاريهاي مخصوص هم اطراف تراريوم قابل نصبه كه از فروشنده لوازم اكواريوم سوال كنيد .

ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تانك كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته .

تغذيه لاكپشت گوش قرمز http://mihanpet.ir/showthread.php?t=185

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    اتفاقا دماي اب و خشكي اصلي ترين مسئله ايه كه بايد چك بشه . حتما تنظيمش كنيد ، بيشتر بيماريهاي لاكپشت بخاطر همين دما و اب مورد استفاده اش بوجود مياد.

در زمينه تغذيه هم كوتاهي شده !! كاهو و غذاهاي تجاري ديگه به تنهايي نيازشو تامين نميكنه .

اگر سنش كمه كه فرموديد اطلاع نداريد ، نرم بودن لاك طبيعيه . غير ازين ، از كمبود كلسيمه فشار به لاك وارد نكنيد.

پماد سيلورسولفاديازين براي قارچ هست كه روزي دو بار با دستكش ، يك لايه خيلي نازك فقط روي نقاط سفيد رنگ بزنيد و براي يك ربع توي خشكي بزاريد تا خشك بشه و اينكارو تا ٥-٦ روز انجام بديد تا كامل برطرف بشه .

براي كمبود كلسيمش ، كف درياي جامد ( نه پودر) از عطاري بخريد ، بشوريدش ، قسمت سختشو جدا كنيد و قسمت نرمشو داخل اب بزاريد تا خودش بخوره . قرصهاي كلسيم هم موثره ولي بر أساس وزن و وضعيتش تجويز ميشه .

دماي هر قسمت از تراريوم بايد جداگانه تنظيم بشه . قسمت خشكي ٣٠-٣٥ و قسمت ابي ٢٢.٥ -٢٤.٥ هست و هر تغييري توي دماي اين دو قسمت و يا افزايش كلر اب ايجاد بشه لاكپشت بيمار ميشه و منشاء بيشتر بيماريها ، بي اشتهايي و مرگ و ميرشون ، همين شرايط نامناسب اب و خشكي هست . داخل تراريوم بايد دستگاه فيلتر باشه براي تعويض اب بصورت هفتگي ولي اگه نباشه ، خودتون بايد هر روز اب رو عوض كنيد و تا ٤٨ ساعت بزاريد باشه تا كلرش از بين بره كه فرموديد 5مرحله تصفيه ميشه .

لامپهاي UVB براي تامين ويتامين د لازمه چون نور افتاب اونقدر نميتونه اين ويتامينو براشون بسازه ، از لامپ هالوژن هم براي تنظيم دماي بخش خشكي استفاده ميشه ، غيرازينها بخاريهاي مخصوص هم اطراف تراريوم قابل نصبه كه از فروشنده لوازم اكواريوم سوال كنيد .

ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تانك كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته .

سلام
    ممنون بابت راهنمایی
    حال لاکپشتم خیلی بهتر شد

فقط من دقت نکردم و درست متن بالا رو متوجه نشدم
    بجای اینکه در روز دو بار پماد بزنم ، یکبار زدم
    مشکلی نداره ؟ یا هنوز ادامه بدم و پماد رو بزنم ؟

این لینک باز نمیشه !

هر کاری کردم کف دریا جامد نخورد
    3 روز بهش دادم ، گرسنه گذاشتمش ، ولی لب بهش نزد!
    چیکار کنم ؟
    چیزی دیگه نیست بهش بدم که بخوره ؟؟؟

شنیدم که غیر از کاهو و این استیکی که من بهش میدم ، میوه و گوشت هم بهش میدن ، درسته ؟
    میترسم بهش چیز دیگه ای بدم ، به وقت مریض بشه ،
    میشه در این مورد بیشتر راهنمایی کنید.

این میوه ها چیا هست ؟
    گوشت چی میخوره ؟
    گوشت خام باشه ؟
    زیاد بدم یا کم ؟

برای تنظیم دما ، گفتین از لامپ هالوژن استفاده کنم ، لامپ هالوژن آفتابی بگیرم یا LED ؟
    دما خاصی داره این لامپ ؟
    باید بالاسر لاکپشت روشن بزارم درسته ؟؟

با T.D.S آبی که برای لاکپشت استفاده میکنم نگاه کردم که رویه 67 PPM بود (عکس پوست شد)
    از این آب هم استفاده خانگی داریم و تا حالا مشکلی نداشتیم ، چون هر دو ماه فیلتر رو عوض میکنم و مراقب سلامتی آب هستم

دمای خشکی از صبح تا غروب 25 الی 32 درجه تقریبا
    دمای آب هم چک کردم ، 24 درجه هست.

آب رو که گفتین 48 ساعت بزارم که کلر آب گرفته بشه هم انجام دادم
    آب تراریوم هم هر روز عوض میکنم و خود تراریوم تمیز میشورم

ویرایش توسط motorola30 : 2nd June 2017 در ساعت 01:40 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام، لاكپشتتون تقريبا خوب شده . روزي دوبار بايد پماد استعمال ميشد. درمان رو تا ٣روز ديگه ( روزانه دوبار ) ادامه بديد.

تغذيه لاكپشت گوش قرمز http://mihanpet.ir/thread-593.html

پودر كف دريا بگيريد ، روزي يك قاشق چايخوري روي غذاهاش بريزيد.توي لينكي كه گذاشتم راجع به تغذيه با گوشت و ... توضيح داده شده كه در بين اونها غذاهاي حاوي كلسيم هم هست . ميگو خشك و ماهي ، خام باشه مسئله اي نيست . ولي گوشت گاو ، مرغ ، تخم مرغ ..... پخته باشه بدون نمك ، روغن يا افزودني هاي ديگه. ماهي تن هم پخته .

هم هالوژن ( افتابي) و هم uvb هر دو بايد با فاصله از خشكي ( در قسمت بالاي منطقه خشكي ) نصب بشه . فاصله اش رو جوري تنظيم كنيد كه دماي اون قسمت ٣٢باشه ، و دستتون رو زيرش نگه داريد ، خيلي گرم و سوزاننده نباشه ، قابل تحمل .
    ٢٤ساعت هم روشن نزاريد . شبها خاموش كنيد. به جاي uvb ، فلورسنت هم قابل استفاده است . هر ٦ ماه ، هالوژن رو عوض كنيد . و نوع روكش دار باشه كه اگر تركيد خطري ايجاد نكنه . غير ازين لامپها ، روزي يكساعت افتاب هم داشته باشه ( كنترل شده نه طاقت فرسا و كشنده ) ، حتي از پشت شيشه خوبه ، چون جنوب كشوريد و گرماش غير قابل تحمله .

دماي٣٠- ٣٢خشكي خوبه ولي ٢٥كمه . به اين حد نرسه . دماي اب هم خوبه اگر نيم درجه بيشتر باشه بهتره .

Tds٥٠ استاندارده ولي ٦٧هم به نسبت تهران و بعضي شهرهاي صنعتي كه 350 به بالا هست خوبه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    سلام، لاكپشتتون تقريبا خوب شده . روزي دوبار بايد پماد استعمال ميشد. درمان رو تا ٣روز ديگه ( روزانه دوبار ) ادامه بديد.

تغذيه لاكپشت گوش قرمز http://mihanpet.ir/thread-593.html

پودر كف دريا بگيريد ، روزي يك قاشق چايخوري روي غذاهاش بريزيد.توي لينكي كه گذاشتم راجع به تغذيه با گوشت و ... توضيح داده شده كه در بين اونها غذاهاي حاوي كلسيم هم هست . ميگو خشك و ماهي ، خام باشه مسئله اي نيست . ولي گوشت گاو ، مرغ ، تخم مرغ ..... پخته باشه بدون نمك ، روغن يا افزودني هاي ديگه. ماهي تن هم پخته .

هم هالوژن ( افتابي) و هم uvb هر دو بايد با فاصله از خشكي ( در قسمت بالاي منطقه خشكي ) نصب بشه . فاصله اش رو جوري تنظيم كنيد كه دماي اون قسمت ٣٢باشه ، و دستتون رو زيرش نگه داريد ، خيلي گرم و سوزاننده نباشه ، قابل تحمل .
    ٢٤ساعت هم روشن نزاريد . شبها خاموش كنيد. به جاي uvb ، فلورسنت هم قابل استفاده است . هر ٦ ماه ، هالوژن رو عوض كنيد . و نوع روكش دار باشه كه اگر تركيد خطري ايجاد نكنه . غير ازين لامپها ، روزي يكساعت افتاب هم داشته باشه ( كنترل شده نه طاقت فرسا و كشنده ) ، حتي از پشت شيشه خوبه ، چون جنوب كشوريد و گرماش غير قابل تحمله .

دماي٣٠- ٣٢خشكي خوبه ولي ٢٥كمه . به اين حد نرسه . دماي اب هم خوبه اگر نيم درجه بيشتر باشه بهتره .

Tds٥٠ استاندارده ولي ٦٧هم به نسبت تهران و بعضي شهرهاي صنعتي كه 350 به بالا هست خوبه .

سلام
    خیلی ممنون

چشم ، تا سه روز ادامه میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون بابت تصحیح لینک

سعی میکنم از غذاهای حاوی کلیسم استفاده کنم

بجای لامپ UVB میتونم از فلورسنت استفاده کنم !؟
    چند وات باشه مهم نیست ؟؟
    لامپ LED یا مهتابی ؟
    خصوصیات خاصی داره ؟
    میشه یک نمونه برای اینکه بتونم رویه این تراریوم نصب کنم معرفی کنید

چون لامپ های UVB قیمتش خیلی بالاست ...

چشم ، هر روز یک الی دو ساعت میزارمش تو آفتاب ، زیر درخت میزارمش که خنک باشه و نور خورشید تقریبا از لای شاخه های درخت بهش بتابه .

چشم ، سعی میکنم دمای خشکی رو بالا ببرم

خیلی ممنون بابت راهنمایی عالی
    نتیجه رو اعلام میکنم
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط motorola30 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون

چشم ، تا سه روز ادامه میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون بابت تصحیح لینک

سعی میکنم از غذاهای حاوی کلیسم استفاده کنم

بجای لامپ UVB میتونم از فلورسنت استفاده کنم !؟
    چند وات باشه مهم نیست ؟؟
    لامپ LED یا مهتابی ؟
    خصوصیات خاصی داره ؟
    میشه یک نمونه برای اینکه بتونم رویه این تراریوم نصب کنم معرفی کنید

چون لامپ های UVB قیمتش خیلی بالاست ...

چشم ، هر روز یک الی دو ساعت میزارمش تو آفتاب ، زیر درخت میزارمش که خنک باشه و نور خورشید تقریبا از لای شاخه های درخت بهش بتابه .

چشم ، سعی میکنم دمای خشکی رو بالا ببرم

خیلی ممنون بابت راهنمایی عالی
    نتیجه رو اعلام میکنم

از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . نميدونم دقيقا چند وات خوبه . فكر كنم t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    سلام ،خواهش ميكنم

از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . نميدونم دقيقا چند وات خوبه . فكر كنم t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه .

ببخشید ، لامپ هالوژن آفتابی تویه شهر ما فقط نمونه LED هست و معمولی نیست ...
    نمونه LED خوبه ؟؟

الان تویه شهر ما این نمونه هست :

البته این مدل وات کم هست ، وات بالا پیدا نکردم
    دقیقا نمیدونم چند وات بگیرم که دما رو به 32 تنظیم کنه
    البته اگر کم باشه میتونم چند لامپ هالوژن بزارم

فقط میخواستم بدونم لامپ هالوژن LED خوبه یا لامپ هالوژن معمولی بگیرم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    همين نمونه ( LED) خوبه وقتي موجود نيست. اگر تونستيد 50وات تهيه كنيد ، درغير اينصورت با كم و زياد كردن فاصله ، طوري كه در اثر اتصال يا تركيدن باعث برق گرفتگي ، سوختن و خطري براي لاكپشت نشه ، دما رو تنظيم كنيد. از دو هالوژن وات پايين هم كه جمعا دماي ٣٢ رو فراهم كنه ميشه استفاده كرد . حتما ترانس هم تهيه كنيد براي ايمني بيشتر.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)