صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27
    کاربر ساده

تخصص
    آزاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    همين نمونه ( LED) خوبه وقتي موجود نيست. اگر تونستيد 50وات تهيه كنيد ، درغير اينصورت با كم و زياد كردن فاصله ، طوري كه در اثر اتصال يا تركيدن باعث برق گرفتگي ، سوختن و خطري براي لاكپشت نشه ، دما رو تنظيم كنيد. از دو هالوژن وات پايين هم كه جمعا دماي ٣٢ رو فراهم كنه ميشه استفاده كرد . حتما ترانس هم تهيه كنيد براي ايمني بيشتر.
    سلام
    بابت راهنمایی خیلی ممنونم ،

لامپ هالوژن 50 وات پیدا کردم و با فاصله 25 سانتی متری تونستم دما محیط خشکی رو به 32 درجه برسونم
    یه شیشه هم جلو این لامپ گذاشتم که اگر ترکید ، به لاکپشتم صدمه نزنه.

میخواستم بدونم از لامپ UV که برای تست پول استفاده میشه ، میتونم بجای لامپ UVB که شما گفتین استفاده کنم ؟
    این لامپ که اینجا هست و برای تست پوله ، رنگ بنفش هست ، (عکس پیوست شد)
    این لامپ هم مث لامپ UVB هست ولی بنظرم فرکانسش فرق میکنه ...

غذا های که گفتین هفته ای چند بار بدم خوبه ؟
    منظورم اینه ، مثلا ماهی در هفته چند بار بدم بخوره

ماهی ، کاهو و پلت بهش میدم ، راحت میخوره ، مابقی دارم تست میکنم

میگو خشک گیرم نیومد ، میتونم میگو رو مث ماهی تازه بدون نمک (خام) بهش بدم بخوره ؟
    یا میگو رو اول خشکش کنم ؟

جدیدا لاکپشت خیلی میاد خشکی و میخوابه ، حدود 10 ساعت یا بیشتر ...
    مشکلی نداره خواب زیاد ؟؟

مشخصات فنی لامپ UV (تست پول)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    4.40
    تعداد ارسال ها
    4,285
    سلام ، خواهش ميكنم

ميتونيد uv بزاريد ولي سعي كنيد uvb تهيه كنيد از هر نظر مناسبتره . Uv كه هزينه بيشتري داره !

اگر لاكپشتتون جوان و زير يكسال هست به غذاهاي پروتيئني بيشتر نياز داره . اينكه چند بار در هفته داده بشه مشخص نشده ، ولي چون چربي گوشت ( مثل گوشت قرمز ) بالاست ، از يكي دو بار در هفته بيشتر نشه . گوشت سفيد و أمثال اون رو ميتونيد روزانه يا يكروز درميان بديد . براي لاكپشتهاي بالاي يكسال ، مصرف غذاهاي پروتئيني كمتر و ميوه و سبزيجات بيشتره . يعني يكروز درميان از پلتهاي مخصوص و غذاهاي گياهي بايد بخورن . بعضي گوشتها مثل مرغ هم پخته مصرف بشه بهتره كه مبتلا به سالمونلا نشه . برنامه غذايي مرتبي در نظر بگيريد كه انواع غذا و سبزي ،لحاظ شده باشه . نه بيش از حد پروتئين مصرف بشه نه با كمبود روبرو بشه .

ميزان غذاي روزانه در لاكپشتها، روزي دو بار به اندازه سر لاكپشت هست . ( بدون در نظر گرفتن گردن)

ميگو رو به همون شكلي كه هست ميتونه مصرف كنه . چون از غذاهاي گوش قرمز ، ميگوي اب شوره . ميگوي خشك ، جزو غذاهاي تجاري محسوب ميشه كه اول بايد يه مقدار در اب گرم گذاشت تا نرم بشه .

اگر اشتها و فعاليتش خوبه و از وقتي كه لامپ ها رو اضافه كرديد ، خوابش طولاني تر شده مشكلي نيست . تازه به روال طبيعي زندگي برگشته . چون مقابل افتاب هم به همين صورت ميخوابن . ولي غير ازين اگر هست نگران كنندست .

کاربر ساده

تخصص
    آزاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    11
    سلام ، خواهش ميكنم

ميتونيد uv بزاريد ولي سعي كنيد uvb تهيه كنيد از هر نظر مناسبتره . Uv كه هزينه بيشتري داره !

اگر لاكپشتتون جوان و زير يكسال هست به غذاهاي پروتيئني بيشتر نياز داره . اينكه چند بار در هفته داده بشه مشخص نشده ، ولي چون چربي گوشت ( مثل گوشت قرمز ) بالاست ، از يكي دو بار در هفته بيشتر نشه . گوشت سفيد و أمثال اون رو ميتونيد روزانه يا يكروز درميان بديد . براي لاكپشتهاي بالاي يكسال ، مصرف غذاهاي پروتئيني كمتر و ميوه و سبزيجات بيشتره . يعني يكروز درميان از پلتهاي مخصوص و غذاهاي گياهي بايد بخورن . بعضي گوشتها مثل مرغ هم پخته مصرف بشه بهتره كه مبتلا به سالمونلا نشه . برنامه غذايي مرتبي در نظر بگيريد كه انواع غذا و سبزي ،لحاظ شده باشه . نه بيش از حد پروتئين مصرف بشه نه با كمبود روبرو بشه .

ميزان غذاي روزانه در لاكپشتها، روزي دو بار به اندازه سر لاكپشت هست . ( بدون در نظر گرفتن گردن)

ميگو رو به همون شكلي كه هست ميتونه مصرف كنه . چون از غذاهاي گوش قرمز ، ميگوي اب شوره . ميگوي خشك ، جزو غذاهاي تجاري محسوب ميشه كه اول بايد يه مقدار در اب گرم گذاشت تا نرم بشه .

اگر اشتها و فعاليتش خوبه و از وقتي كه لامپ ها رو اضافه كرديد ، خوابش طولاني تر شده مشكلي نيست . تازه به روال طبيعي زندگي برگشته . چون مقابل افتاب هم به همين صورت ميخوابن . ولي غير ازين اگر هست نگران كنندست .

خیلی ممنون از راهنمایی

لامپ UVB اینجا نیست و قیمتش بالاست ! ، لامپ این دستگاه تست پول ، 6000 تومان هست ،
    پس رنگ لامپ مهم نیست ؟
    چند تا نصب کنم ؟
    با چه فاصله ای از بالا سرش نصب کنم ؟
    چند ساعت روشن بزارم ؟
    محافظ برای لامپ UV میخواد ؟

سن لاکپشت رو نمیدونم ولی از عید همین سال خریدم ،
    چطوری میتونم بفهمم چند سالشه یا نر یا ماده هست ؟
    البته بنظرم نر باشه ، چون دم بلند و ناخاش بلندتره میشه (قبلا عکس بالا فرستادم )

گوشت قرمز تا حالا بهش ندادم ، ولی چشم ، هفته ای 2 بار بهش میدم
    ببخشید ، تمام ماهی ها گوشت قرمز هستن یا سفید ؟
    یا نوع خاصی فقط گوشت قرمزه ؟
    چون گوشت گوسفند ، گاو ، شتر ... میدونم قرمز هستن ، ولی در مورد ماهی ها تحقیقی نداشتم و دقیقا نمیدونم کدوم ماهی ها گوشت قرمز هستن !

چشم ، یه برنامه غذایی مرتب واسش مینویسم ،

غذا هم دقت میکنم خوب و مرتب بهش برسونم و زیاد بهش غذا نمیدم

میگو رو از بازار میگیرم و یکم میزارمش تو آب گرم بعد بهش میدم

اشتهاش عالیه ، هیچ وقت برای خوردن غذاهاش مکث نمیکنه

فعالیتش خوبه ، خیلی شیطونه ، بعضی وقت ها از تراریوم میارمش بیرون و میزارمش رو میز قدم میزنه و با سرعت خوب فرار میکنه

دقیقا از دیروز که لامپ هالوژن رو راه اندازی کردم ، بیشتر میاد خشکی میخوابه
    قبلا هم زیاد میومد خشکی ولی نور نبود ، ولی همیشه خواب بود

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    4.40
    تعداد ارسال ها
    4,285
    نقل قول نوشته اصلی توسط motorola30 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی

لامپ UVB اینجا نیست و قیمتش بالاست ! ، لامپ این دستگاه تست پول ، 6000 تومان هست ،
    پس رنگ لامپ مهم نیست ؟
    چند تا نصب کنم ؟
    با چه فاصله ای از بالا سرش نصب کنم ؟
    چند ساعت روشن بزارم ؟
    محافظ برای لامپ UV میخواد ؟

سن لاکپشت رو نمیدونم ولی از عید همین سال خریدم ،
    چطوری میتونم بفهمم چند سالشه یا نر یا ماده هست ؟
    البته بنظرم نر باشه ، چون دم بلند و ناخاش بلندتره میشه (قبلا عکس بالا فرستادم )

گوشت قرمز تا حالا بهش ندادم ، ولی چشم ، هفته ای 2 بار بهش میدم
    ببخشید ، تمام ماهی ها گوشت قرمز هستن یا سفید ؟
    یا نوع خاصی فقط گوشت قرمزه ؟
    چون گوشت گوسفند ، گاو ، شتر ... میدونم قرمز هستن ، ولی در مورد ماهی ها تحقیقی نداشتم و دقیقا نمیدونم کدوم ماهی ها گوشت قرمز هستن !

چشم ، یه برنامه غذایی مرتب واسش مینویسم ،

غذا هم دقت میکنم خوب و مرتب بهش برسونم و زیاد بهش غذا نمیدم

میگو رو از بازار میگیرم و یکم میزارمش تو آب گرم بعد بهش میدم

اشتهاش عالیه ، هیچ وقت برای خوردن غذاهاش مکث نمیکنه

فعالیتش خوبه ، خیلی شیطونه ، بعضی وقت ها از تراریوم میارمش بیرون و میزارمش رو میز قدم میزنه و با سرعت خوب فرار میکنه

دقیقا از دیروز که لامپ هالوژن رو راه اندازی کردم ، بیشتر میاد خشکی میخوابه
    قبلا هم زیاد میومد خشکی ولی نور نبود ، ولی همیشه خواب بود
    ماشالا ، اينهمه سوال؟!!
    خيلي سخت گرفتيد ، نزديك يكماه طول كشيد . متخصص اگزوتيك نيستم ، باور كنيد جواب خيلي از سوالات شما رو نميدونم .

كم دقت هم هستيد پستهاي اول عرض كرده بودم اگر uvb موجود نبود ، از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . شايد t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه شبها خاموش بشه .

فكر كردم نتونستيد اونو تهيه كنيد و به جاش uv خريديد. Uv با طيف رنگي كه داره مناسب نيست. نديدم جايي استفاده بشه . زير كابينتي ميزارن . پس uv در كل منتفي شد.

براي تعيين جنسيت و سن تحقيق كنيد اطلاعي ندارم. احتمالا از روي دم ، جنسيت و طول لاك ،وسنش تعيين ميشه.

گوشت مرغ و ماهي جزو گوشت سفيد و بي ضرره ديگه ، فكر نكنم ماهي گوشت قرمز هم باشه . منظورم گوشت گاو بود ( كه از غذاهاي نامناسبه براي لاكپشت ولي بعضيها استفاده ميكنن ، گوشت شتر و اينچيزا نديد )

کاربر ساده

تخصص
    آزاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    11
    ماشالا ، اينهمه سوال؟!!
    خيلي سخت گرفتيد ، نزديك يكماه طول كشيد . متخصص اگزوتيك نيستم ، باور كنيد جواب خيلي از سوالات شما رو نميدونم .

كم دقت هم هستيد پستهاي اول عرض كرده بودم اگر uvb موجود نبود ، از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . شايد t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه شبها خاموش بشه .

فكر كردم نتونستيد اونو تهيه كنيد و به جاش uv خريديد. Uv با طيف رنگي كه داره مناسب نيست. نديدم جايي استفاده بشه . زير كابينتي ميزارن . پس uv در كل منتفي شد.

براي تعيين جنسيت و سن تحقيق كنيد اطلاعي ندارم. احتمالا از روي دم ، جنسيت و طول لاك ،وسنش تعيين ميشه.

گوشت مرغ و ماهي جزو گوشت سفيد و بي ضرره ديگه ، فكر نكنم ماهي گوشت قرمز هم باشه . منظورم گوشت گاو بود ( كه از غذاهاي نامناسبه براي لاكپشت ولي بعضيها استفاده ميكنن ، گوشت شتر و اينچيزا نديد )

بازم شرمنده که این همه سوال پرسیدم ،
    تجربه ای در نگهداری لاکپشت ندارم ، ببخشید
    میخوام تا جایی که میتونم درست ازش مراقبت کنم ، دوس ندارم مشکلی برای لاکپشت پیش بیاد
    معذرت خواهی میکنم ، زیادی پرسیدم

سوال آخر که برمیگرده به موضوع اصلی
    حال لاکپشتم بهتر شده و لاک به رنگ طبیعی برگشته
    نیازی هست پماد سيلورسولفاديازين که معرفی کردین حداقل هفته ای یکبار برای جلوگیری از قاچ بزنم ؟

بازم شرمنده بابت سوالات زیاد

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    4.40
    تعداد ارسال ها
    4,285
    بازم شرمنده که این همه سوال پرسیدم ،
    تجربه ای در نگهداری لاکپشت ندارم ، ببخشید
    میخوام تا جایی که میتونم درست ازش مراقبت کنم ، دوس ندارم مشکلی برای لاکپشت پیش بیاد
    معذرت خواهی میکنم ، زیادی پرسیدم

سوال آخر که برمیگرده به موضوع اصلی
    حال لاکپشتم بهتر شده و لاک به رنگ طبیعی برگشته
    نیازی هست پماد سيلورسولفاديازين که معرفی کردین حداقل هفته ای یکبار برای جلوگیری از قاچ بزنم ؟

بازم شرمنده بابت سوالات زیاد
    خواهش ميكنم دوست من . مزاح كردم . راحت باشيد . منظورم اين بود كه بيش از حد ، حساس نباشيد
    تا زماني كه قارچ ايجاد نشده ، نبايد از ضد قارچها استفاده كرد . هم به لاك و بدنش اسيب ميزنه هم ممكنه ديگه به درمان جواب نده .
    همينكه بهداشت و دماي اب و خشكي رعايت بشه و تغذيه مناسبي هم داشته باشه كفايت ميكنه.

براي اطمينان ، هر دو ماه يك مرتبه با اب نمك رقيق و مسواك نرم ، لاكشو تميز كنيد .

محلول يا پودرهاي ضدعفوني كنند ويژه تراريوم هست مثلdisinfector يا desinfekt كه اولي براي ضدعفوني اب و دومي براي ضدعفوني محيط و وسايل به درد ميخوره . گاهي ميتونيد استفاده كنيد . پت شاپهادارن . فقط موقع استفاده نبايد لاكپشت توي اون محيط باشه ..

کاربر ساده

تخصص
    آزاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    11
    سلام

ببخشید که مجدد سوال میپرسم ،

دوباره لاک ، لاکپشتم داره سفید میشه ( البته 2 تیکه خیلی کوچک امروز مشاهده کردم )
    واقعا دیگه نمیدونم چطوری ازش نگهداری کنم ،
    انقدر که من به لاکپشتم رسیدگی میکنم ، به خودم نمیرسم !

تویه شهر ما هیچی نیست ، نه لامپ ، نه ویتامین و هرچی که تا حالا گفتین از راه دور برای لاکپشتم خریدم و راه اندازی کردم.

از دیروز که متوجه شدم لاکش داره سفید میشه مث قبل ، هر 12 ساعت آب عوض میکنم

دوست ندارم تویه دست من بمیره ، خیلی نگرانم کرده ،
    همزمان با پسر عمو م خریدم ، ولی لاکپشت اون سالمه و مث من ازش نگهداری نمیکنه

فکرم نکنم با آب دریا سازگار باشه این لاکپشت که تویه دریای جنوب رها کنم
    باید چیکار کنم ؟

لاکپشتم رو وزن بگیرم که از دامپزشکی ویتامین بگیرم ؟ چون تویه پست های قبلی گفتین اگر وزنش داشته باشم میتونم برای لاکپشتم ویتامین بگیرم

یه برنامه غذایی برای لاکپشت نوشتم ، خصوصی واستون فرستادم ،

ممنون

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    4.40
    تعداد ارسال ها
    4,285
    سلام

ببخشید که مجدد سوال میپرسم ،

دوباره لاک ، لاکپشتم داره سفید میشه ( البته 2 تیکه خیلی کوچک امروز مشاهده کردم )
    واقعا دیگه نمیدونم چطوری ازش نگهداری کنم ،
    انقدر که من به لاکپشتم رسیدگی میکنم ، به خودم نمیرسم !

تویه شهر ما هیچی نیست ، نه لامپ ، نه ویتامین و هرچی که تا حالا گفتین از راه دور برای لاکپشتم خریدم و راه اندازی کردم.

از دیروز که متوجه شدم لاکش داره سفید میشه مث قبل ، هر 12 ساعت آب عوض میکنم

دوست ندارم تویه دست من بمیره ، خیلی نگرانم کرده ،
    همزمان با پسر عمو م خریدم ، ولی لاکپشت اون سالمه و مث من ازش نگهداری نمیکنه

فکرم نکنم با آب دریا سازگار باشه این لاکپشت که تویه دریای جنوب رها کنم
    باید چیکار کنم ؟

لاکپشتم رو وزن بگیرم که از دامپزشکی ویتامین بگیرم ؟ چون تویه پست های قبلی گفتین اگر وزنش داشته باشم میتونم برای لاکپشتم ویتامین بگیرم

یه برنامه غذایی برای لاکپشت نوشتم ، خصوصی واستون فرستادم ،

ممنون
    سلام ، خواهش ميكنم
    چرا باز مريض شده ؟ چند وقته ازش نگهداري ميكنيد ؟ اگر از سيستم تصفيه خانگي استفاده نكنيد ، آب شهري قابل استفاده نيست ؟ پيشنهادم اينه كه يه مدت از اب غير تصفيه استفاده كنيد ( يعني از فيلتر عبور نكنه) ولي با رعايت اصولي كه براي تعويض اب ، در نظر گرفته ميشه.
    تراريومو عوض نكرديد؟

به هيچ وجه به رهاسازيش فكر نكنيد . اصلا اخلاقي نيست به جاي درمان رها بشه . از طرفي وجود گوش قرمزها ، گونه هاي ديگه مثل لاكپشت بركه اي رو به خطر ميندازه . انتقال بيماري هم كه جاي خودش.

براي تقويتش ، ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تراريوم كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته . ( اگر حجم اب در اون حد هست )

پماد رو دوباره شروع كنيد . پاسخ خصوصيتون هم فرستادم

کاربر ساده

تخصص
    آزاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    11
    سلام ، خواهش ميكنم
    چرا باز مريض شده ؟ چند وقته ازش نگهداري ميكنيد ؟ اگر از سيستم تصفيه خانگي استفاده نكنيد ، آب شهري قابل استفاده نيست ؟ پيشنهادم اينه كه يه مدت از اب غير تصفيه استفاده كنيد ( يعني از فيلتر عبور نكنه) ولي با رعايت اصولي كه براي تعويض اب ، در نظر گرفته ميشه.
    تراريومو عوض نكرديد؟

به هيچ وجه به رهاسازيش فكر نكنيد . اصلا اخلاقي نيست به جاي درمان رها بشه . از طرفي وجود گوش قرمزها ، گونه هاي ديگه مثل لاكپشت بركه اي رو به خطر ميندازه . انتقال بيماري هم كه جاي خودش.

براي تقويتش ، ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تراريوم كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته . ( اگر حجم اب در اون حد هست )

پماد رو دوباره شروع كنيد . پاسخ خصوصيتون هم فرستادم
    سلام
    ممنون بابت پاسخگویی

نمیدونم چرا دوباره اینطوری شده ...
    الان 3 ماهه که این لاکپشت رو خریدم ،
    برای آب خوردن خونه از آب تصویه 5 مرحله استفاده میکنیم ، متواسفانه آب شهری قابل خوردن نیست ... ( الان با T.D.S آب شهری رو اندازه گرفتم رویه 500 بود )
    باشه ، ولی هر 12 ساعت خوبه آب رو عوض کنم ؟ (التبه 48 میزارم کلر گرفته بشه)

تراتریوم قبلی هست که عکسش تویه پست اول هست ، نه تعویض نکردم ، ولی هر روز خیلی تمیز میشورم
    بعد تا جایی کامل لاکپشت بره زیر آب ، آب تویه تراریوم میریزم ، ( تقریبا میشه گفت 3 تا لیوان آب میریزم تویه تراریوم ) بعدم میزارمش کنار پنجره ، و لامپ هالوژن از صبح تا شب روشنه ، بیشتر زمانی روشنه که تویه خشکی خوابه

بخدا دوس ندارم رهاش کنم ، اول خواستم حالش خوب شه ، بعد ببرم از جایی که خریدم تحویل بدم ، ولی اول سوال گرفتم که راهش کنم چی میشه همین
    اگر دوستش نداشتم تا الان زنده نبود ، خانوادم شاکی شدن که چرا این همه به لاکپشت میرسی ولی به خودم نمیرسم
    چشم رها نمیکنم ، من خیلی دوستش دارم ، 3 ماه هست دارم ازش نگهداری میکنم ، تا خوب نشده بیخیالش نمیشم

این ويتامينار تویه دامپزشکی هست ؟
    نمیخواد وزن لاکپشت رو بفرستم ؟

چشم ، پماد رو شروع میکنم

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    میانگین پست در روز
    4.40
    تعداد ارسال ها
    4,285
    سلام
    ممنون بابت پاسخگویی

نمیدونم چرا دوباره اینطوری شده ...
    الان 3 ماهه که این لاکپشت رو خریدم ،
    برای آب خوردن خونه از آب تصویه 5 مرحله استفاده میکنیم ، متواسفانه آب شهری قابل خوردن نیست ... ( الان با T.D.S آب شهری رو اندازه گرفتم رویه 500 بود )
    باشه ، ولی هر 12 ساعت خوبه آب رو عوض کنم ؟ (التبه 48 میزارم کلر گرفته بشه)

تراتریوم قبلی هست که عکسش تویه پست اول هست ، نه تعویض نکردم ، ولی هر روز خیلی تمیز میشورم
    بعد تا جایی کامل لاکپشت بره زیر آب ، آب تویه تراریوم میریزم ، ( تقریبا میشه گفت 3 تا لیوان آب میریزم تویه تراریوم ) بعدم میزارمش کنار پنجره ، و لامپ هالوژن از صبح تا شب روشنه ، بیشتر زمانی روشنه که تویه خشکی خوابه

بخدا دوس ندارم رهاش کنم ، اول خواستم حالش خوب شه ، بعد ببرم از جایی که خریدم تحویل بدم ، ولی اول سوال گرفتم که راهش کنم چی میشه همین
    اگر دوستش نداشتم تا الان زنده نبود ، خانوادم شاکی شدن که چرا این همه به لاکپشت میرسی ولی به خودم نمیرسم
    چشم رها نمیکنم ، من خیلی دوستش دارم ، 3 ماه هست دارم ازش نگهداری میکنم ، تا خوب نشده بیخیالش نمیشم

این ويتامينار تویه دامپزشکی هست ؟
    نمیخواد وزن لاکپشت رو بفرستم ؟

چشم ، پماد رو شروع میکنم
    خواهش ميكنم

خواستم بگم اگر تعويضش كرديد و بزرگتر شده ، دستگاه فيلتر بزاريد .
    ويتامينار پت شاپ داره ، فروش اينترنتي هم هست . براي اين ويتامين به وزن لاكپشت نيازي نيست . ٣گرم از مكمل در نيم ليتر اب حل بشه .

قبل از اينكه پماد رو شروع كنيد ، ٢-٣بار در روز ، دهانشويه كلرهگزيدين 0.2 درصد با گوش پاك كن روي نقاط قارچي بزنيد و بزاريد خشك بشه . اگه تاثيري نداشت ، پماد رو شروع كنيد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)