نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    21571

مشکل در غذا خوردن و راه رفتن (تو رو خدا راهنمایی کنین)

سلام
    دیروز یه گربه پرشین نر از کسی گرفتم. خودش می گفت ۴۵ روزشه دامپزشک معرف همون فرد گفت ۱۴ اسفند به دنیا اومده و من از کوچک بودن این کوچولو احتمال میدم یا سنش کمتر باشه یا تغذیه اش نامناسب بوده.
    از لحاظ بدنی دست به هرجاش میکشم استخوان بیشتر حس می کنم تا گوشت. دیروز هم که اوردمش خونه شیر خشک مخصوص بچه گربه رویال براش خریدم، غذای خشک وینینگ رویال خریدم و سوپ گربه (به توصیه دامپزشک) ولی متاسفانه لب به هیچکدوم نمیزنه. با شیشه شیر خواستم بهش شیر بدم نخورد. جنب و جوش بالایی نداره!! و اکثر مواقع یه گوشه چرت میزنه. دستشویی هم نمی کنه (البته پشتش کمی کثیف بود). تو خاک دستشویی که میذارمش شروع میکنه خاک خوردن!!! دیشب تا حالا هر ۲ ساعت ۲ سی سی با سرنگ بهش به زور شیر دادیم که نمیره. خیلی نگرانشم.
    مشکل بعدی مربوط به راه رفتنشه!! نمی دونم چرا ولی تعادل راه رفتن مناسبی نداره. حس میکنم پای راست عقبش را متقارن با پای چپ زمین نمیذاره!! و موقع راه رفتن به نظر من متزلزله. از عقب که نگاهش میکنم به خاطر پاهای عقبش هر حرکتی که میکنه شکمش و کمرش راست و چپ میرن.

دیروز به دامپزشک که نشونش دادیم گفت همه جوره سالمه ولی راه نرفت جلوش که اینو بهمه.

هنوز واکسن نزده و دامپزشک بهش ۷ اردیبهشت وقت داده برا واکسن و نمی خوام یه بار دیگه جلوتر ببرمش پیش دامپزشک چون میترسم پنلکوپنی بگیره. به همین خاطر از شما بزرگواران خواهش میکنم من را راهنمایی کنین تا این کوچولو رو نجات بدم.

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Timo9384 نمایش پست ها
    سلام
    دیروز یه گربه پرشین نر از کسی گرفتم. خودش می گفت ۴۵ روزشه دامپزشک معرف همون فرد گفت ۱۴ اسفند به دنیا اومده و من از کوچک بودن این کوچولو احتمال میدم یا سنش کمتر باشه یا تغذیه اش نامناسب بوده.
    از لحاظ بدنی دست به هرجاش میکشم استخوان بیشتر حس می کنم تا گوشت. دیروز هم که اوردمش خونه شیر خشک مخصوص بچه گربه رویال براش خریدم، غذای خشک وینینگ رویال خریدم و سوپ گربه (به توصیه دامپزشک) ولی متاسفانه لب به هیچکدوم نمیزنه. با شیشه شیر خواستم بهش شیر بدم نخورد. جنب و جوش بالایی نداره!! و اکثر مواقع یه گوشه چرت میزنه. دستشویی هم نمی کنه (البته پشتش کمی کثیف بود). تو خاک دستشویی که میذارمش شروع میکنه خاک خوردن!!! دیشب تا حالا هر ۲ ساعت ۲ سی سی با سرنگ بهش به زور شیر دادیم که نمیره. خیلی نگرانشم.
    مشکل بعدی مربوط به راه رفتنشه!! نمی دونم چرا ولی تعادل راه رفتن مناسبی نداره. حس میکنم پای راست عقبش را متقارن با پای چپ زمین نمیذاره!! و موقع راه رفتن به نظر من متزلزله. از عقب که نگاهش میکنم به خاطر پاهای عقبش هر حرکتی که میکنه شکمش و کمرش راست و چپ میرن.

دیروز به دامپزشک که نشونش دادیم گفت همه جوره سالمه ولی راه نرفت جلوش که اینو بهمه.

هنوز واکسن نزده و دامپزشک بهش ۷ اردیبهشت وقت داده برا واکسن و نمی خوام یه بار دیگه جلوتر ببرمش پیش دامپزشک چون میترسم پنلکوپنی بگیره. به همین خاطر از شما بزرگواران خواهش میکنم من را راهنمایی کنین تا این کوچولو رو نجات بدم.

ممنون
    سلام ، با توضيحاتي كه فرموديدچندين عامل در وضعيت اين بچه نقش داره.

١- سوء تغذيه .در دوران شيردهي مادر محروم بوده و با شيرخشك در حد ناچيزِ تغذيه ميشده.

٢- سوء جذب: عدم جذب مواد غذايي كه اسهال و كاهش وزن از علايمشه . فرموديد مقعدش كثيف بوده . و اين مورد بايد رسيدگي بشه .

٣- انگل هاي داخلي

٤- بيماريهاي متابوليك

٦- سندرم بچه گربه ضعيف ( kitten syndrome fading )

مشكل عدم تعادل و ناهماهنگي در حركت ، ميتونه بخاطر ابتلاي مادر به پان لوكوپني در دوران بارداريش باشه كه نوزاد با اين علايم و لرزش متولد ميشه .

حتما سريعتر به دكتر ديگه اي مراجعه كنيد . بيماريهاي داخلي ، با معاينات باليني قابل تشخيص نيست ، شايد بشه درصد كمي رو از روي ظاهر و شرح حال بيمار متوجه شد ولي اطمينان كامل ، از طريق ازمايشاته.

تست cbc , در صورت لزوم cpr , كشت مدفوع براي ازمايش انگلي ، تست هاي تشخيصي سوء جذب كه به چندين روش انجام ميشه ، عكسبرداري از استخوان ، و سونوي شكم براي تشخيص قطعي لازمه . بي اشتهايي فعليش خطرناكه ، ممكنه بيماري ويروسي يا انگلي باشه ، خوردن خاك نشانه اي از كمبود در مواقعي دل دردهاي ناشي از پان لوكپنيه . لطفا عجله كنيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    21571
    سلام، خیلی نگران شدم. راستش دنبال یک دامپزشک کاردان در منطقه اطراف غرب و شمال غرب تهران هستم ممنون میشوم من را راهنمایی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Timo9384 نمایش پست ها
    سلام، خیلی نگران شدم. راستش دنبال یک دامپزشک کاردان در منطقه اطراف غرب و شمال غرب تهران هستم ممنون میشوم من را راهنمایی کنید.
    سلام. خیلی روی محل کلینیک تمرکز نکنید. ارزش داره که حتی مسیر طولانی طی کنید. بیمارستان ایرانیان کادر مجرب و تجهیزات کاملی داره .

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15/ 02122843643

بیمارستان دامپزشکی غرب هم تخفیف برای حیوانات خیابانی داره

همت غرب. ستاری شمالی. چهارراه 35 متری گلستان.سمت راست بین سردار و ایران زمین.پلاک 184
    44411921_44467282

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)