نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي برزيلي
    شماره عضویت
    21569

مریضی ناگهانی طوطی برزیلی

سلام به همگی
    من یک جفت طوطی برزیلی دارم
    خیلی خیلی روشون حساسم و حسابی از طوطی هام مراقبت میکنم
    از دیروز دیدم طوطی برزیلی ماده از لانه بیرون نمیاد و طوطی نر بهش غذا میده از دهن خودش.
    و از امروز صبح مدام چرت میزنه و سرش تکان های عجیب میخوره انگار سرگيجه داره. نميدونم چشه. خيلي ناراحتم . رفتم دكتر گفت شايد اب تو گوشش رفته و چون هنوز تو دستم شيطوني ميكنه و گاز ميگيره گفت فكر نكنم نيوكاسل باشه. ي قطره داد بريزم داخل گوشش تا ٥ روز..
    تو رو خدا راهنمايي كنين.
    خيلي مراقبش بودم يهو چي شده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farideh Kd نمایش پست ها
    سلام ب همگي
    من يك جفت طوطي برزيلي دارم
    خيلي خيلي روشون حساسم و حسابي مراقبت ميكنم ازشون
    از ديروز ديدم پرنده ي ماده از لونه بيرون نمياد و پرنده ي نر بهش غذا ميده از دهن خودش.
    و از امروز صبح مدام چرت ميزنه و سرش تكان هاي عجيبي ميخوره انگار سرگيجه داره. نميدونم چشه. خيلي ناراحتم . رفتم دكتر گفت شايد اب تو گوشش رفته و چون هنوز تو دستم شيطوني ميكنه و گاز ميگيره گفت فكر نكنم نيوكاسل باشه. ي قطره داد بريزم داخل گوشش تا ٥ روز..
    تو رو خدا راهنمايي كنين.
    خيلي مراقبش بودم يهو چي شده
    سلام ، مگه ابتني كرده اين چند روز؟ تخم توي لانه داره ؟ اصلا از ديروز از لانه بيرون نيومده؟ دفعش چطوره؟ اسهال سبزه ؟ پرنوشي ؟ تلو تلو ؟ تنفس با دهان باز؟ كج بودن سر ؟ غذايي كه نر بهش ميده رو خوب ميخوره ؟ استفراغ نداره ؟ موقع بلع غذا ، حالت كشيدگي به گردنش نميده ؟ قطره اي كه تجويز كردن چيه ؟ پرنده جديدي منزل اورديد ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي برزيلي
    شماره عضویت
    21569

مريضي ناگهاني

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، مگه ابتني كرده اين چند روز؟ تخم توي لانه داره ؟ اصلا از ديروز از لانه بيرون نيومده؟ دفعش چطوره؟ اسهال سبزه ؟ پرنوشي ؟ تلو تلو ؟ تنفس با دهان باز؟ كج بودن سر ؟ غذايي كه نر بهش ميده رو خوب ميخوره ؟ استفراغ نداره ؟ موقع بلع غذا ، حالت كشيدگي به گردنش نميده ؟ قطره اي كه تجويز كردن چيه ؟ پرنده جديدي منزل اورديد ؟
    براشون هفته اي يكبار يك ظرف اب ميذارم تا اب تني كنن و خودشونو بشورن. اما الان يك هفته از اخرين حمامش ميگذره و اينجوري شده...
    در مورد تخم گذاري. پرندم سه دوره تخم گذاشت هر بار ٥ تا . و جوجه نشد. منم هر دوره بعد از ٢٥ روز تخما رو از لونه برميداشتم. دكتر گفت اينا نطفه ندارن بهشون ويتامين اي بده . الان ده روز بود كه ويتامين اي تو ابشون ميريختم. امروز دكتر دعوام كرد و گفت امكان داره كمبود كلسيم پيدا كرده باشه [emoji17]
    استفراغ نداره بلعش هم خوبه چون ديدم از دهن جفتش راحت ميخوره..
    قطره ميكساكورت دادن كه تا ٥ روز هر هشت ساعت بريزم داخل گوشش.....
    پرنده جديد نياوردم اصلا
    اسهال هم الان نميدونم چون از لونه نمياد بيرون فقط خودم ميارمش بيرون تا محلول كلسيم بخوره و خمير ارزن ...
    كمك تو رو خدا ...

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farideh Kd نمایش پست ها
    براشون هفته اي يكبار يك ظرف اب ميذارم تا اب تني كنن و خودشونو بشورن. اما الان يك هفته از اخرين حمامش ميگذره و اينجوري شده...
    در مورد تخم گذاري. پرندم سه دوره تخم گذاشت هر بار ٥ تا . و جوجه نشد. منم هر دوره بعد از ٢٥ روز تخما رو از لونه برميداشتم. دكتر گفت اينا نطفه ندارن بهشون ويتامين اي بده . الان ده روز بود كه ويتامين اي تو ابشون ميريختم. امروز دكتر دعوام كرد و گفت امكان داره كمبود كلسيم پيدا كرده باشه [emoji17]
    استفراغ نداره بلعش هم خوبه چون ديدم از دهن جفتش راحت ميخوره..
    قطره ميكساكورت دادن كه تا ٥ روز هر هشت ساعت بريزم داخل گوشش.....
    پرنده جديد نياوردم اصلا
    اسهال هم الان نميدونم چون از لونه نمياد بيرون فقط خودم ميارمش بيرون تا محلول كلسيم بخوره و خمير ارزن ...
    كمك تو رو خدا ...

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app
    دوست عزيز ، وقتي دكتر از نزديك معاينه كردن و نتونستن تشخيص قطعي بدن ، بنده چطور ميتونم از راه دور بدون مشاهده متوجه بشم؟!! اينكه موقع توي دست گرفتن سرحاله و ميتونه از خودش دفاع كنه ، اشتها داره و جفتش هم سالمه ، نشونه خوبيه. اگر نيوكاسل بود، بايد اون علايمي كه گفتم رو تا يكي دو روز نشون بده و چون عامل بيروني نداشته ، اگر به هر دليلي مثلا دانهاي الوده به ويروس ، مبتلا شده باشه ، نر هم بايستي همزمان درگير ميشد . احتمال اينكه عفونت گوش باشه زياده . درسته كه يكهفته از اخرين حمامش گذشته ، ولي عفونت همونروز بروز نميكنه. چندين روز زمان لازمه براي تجمعش و تاثير بر شنوايي و عدم تعادل . تب ، گيجي و كاهش تعادل از نشانه هاشه و در صورت پيشرفت ، خروج ترشحات چركي.

دكتر درست فرمودن ، مصرف بيش از حد ويتامين eباعث رسوب كلسيم در استخوانها ميشه ، غير ازاون ، مسموميت و اختلال در ذخيره ويتامينهايي مثل آ پيش مياد كه قابل جبران نيست . مصرف ويتامين اي به تنهايي صحيح نيست ، به همين خاطر داروهايي مثل ad3eتوليد شده كه بدن در حد نياز ، با ويتامينهاي بالانس شده تامين بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي برزيلي
    شماره عضویت
    21569
    ممنونم از راهنماييتون
    امروز اب هويج و خمير ارزن دادم بهش و قطره هم كه داخل گوشش ريختم دوبار .
    دعا كنين بچم خوب بشه..

Sent from my iPhone using Parsipet

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)