نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    21523

تکثیر جفت طوطی ملنگو

سلام ببخشید چندتا سوال داشتم دو ماهی هست بک جفت ملنگو گرفتم یعنی اول نرش رو داشتم بعد یه ماده هم گرفتم گذاشتم کنارش از شانس خوبم زود باهم جفت شدن منم یه لونه گذاشتم بیرون قفسشون و از داخل قفس براش راه درست کردم اوناهم لونه رو قبول کردن همون روز اول رفتن داخلش دقیقا دو هفته ای هست که می بینم نر سوار ماده میشه روزی چندبار هم همینجوری جفت گیری میکنن ولی یه بار که گوشی رو گذاشتم رو فیلم برداری جوری که قفس رو کامل داشته باشم و در بالکن بستم فیلم جفت گیری شون گرفتم دو سه تا فیلم که جفت گیری کردن فقط نر دوبار که دیدم درست سوار ماده نشده یه پاش بالای ماده بود یه پاش هم روی چوب میخواستم بدونم اینجوری اگه تخم بزارن مشکلی تو نطفه دار شدن تخماشون به وجود نمیاره البته اینم بگم که یه بارم که دیدم کامل سوارش شده بود فقط اینم بگم هنوز تخم نکردن همچنان می بینم که جفت گیری میکنن روزی چندبار تو لونه هم زیاد میرن بیشتر هم ماده امیدی هست تخم کنن و نطفه دار باشن
    من بندرعباس هستم قفسشون هم گذاشتم بالکن ممنون میشم راهنمایم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi0348amiri نمایش پست ها
    سلام ببخشید چندتا سوال داشتم دو ماهی هست بک جفت ملنگو گرفتم یعنی اول نرش رو داشتم بعد یه ماده هم گرفتم گذاشتم کنارش از شانس خوبم زود باهم جفت شدن منم یه لونه گذاشتم بیرون قفسشون و از داخل قفس براش راه درست کردم اوناهم لونه رو قبول کردن همون روز اول رفتن داخلش دقیقا دو هفته ای هست که می بینم نر سوار ماده میشه روزی چندبار هم همینجوری جفت گیری میکنن ولی یه بار که گوشی رو گذاشتم رو فیلم برداری جوری که قفس رو کامل داشته باشم و در بالکن بستم فیلم جفت گیری شون گرفتم دو سه تا فیلم که جفت گیری کردن فقط نر دوبار که دیدم درست سوار ماده نشده یه پاش بالای ماده بود یه پاش هم روی چوب میخواستم بدونم اینجوری اگه تخم بزارن مشکلی تو نطفه دار شدن تخماشون به وجود نمیاره البته اینم بگم که یه بارم که دیدم کامل سوارش شده بود فقط اینم بگم هنوز تخم نکردن همچنان می بینم که جفت گیری میکنن روزی چندبار تو لونه هم زیاد میرن بیشتر هم ماده امیدی هست تخم کنن و نطفه دار باشن
    من بندرعباس هستم قفسشون هم گذاشتم بالکن ممنون میشم راهنمایم کنید
    سلام ، تكثير ملنگو كار ساده اي نيست . از بين جمع بايد جفت خودشونو انتخاب كنن. ملنگو هاي ازاد در فضا هاي وسيع تخمگذاري ميكنن ولي در مورد نوعِ در اسارت ، بالكن خيلي مكان مناسبي نيست . زمان جفتگيري به ارامش و يك محيط امن نيازه و اگر سرو صدايي مزاحم بشه ، شايد با استرس روبرو بشن ، هم در زمان جفتگيري هم تخمكذاري و بزرگ كردن جوجه ها.

اگر جفت بي تجربه هستن و بار اولشونه ، درصد موفقيت 50-50هست ، تضميني نيست. بخصوص با اين شكل جفتگيري. اگر هم موفق به تخمگذاري بشن ، شايد يكسري نطفه دار ، يكسري بي نطفه باشه يا نطفه ضعيف باشه. به هر حال فرصتيه كه داده شده و براي كسب تجربه هم كه شده لازمه ، چون بالأخره بايد از يك جايي شروع كرد. انشالله كه موفق باشند.

تاپيك ملنگو https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=95

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)