نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    تیمنه
    شماره عضویت
    21445

کندن پر طوطی کاسکو

سلام
    من یه طوطی تیمنه دارم که الان هفت ماهه مهمون خونه ماست این پسر دوساله جدید من صاحب قبلی نداشته و جوجه پرورشی بوده که خریدمش پسر خوبیه ولی اصلا علاقه ای به همکاری نداره رو دستم میاد از دستم غذا میخوره ولی بازم میترسه و علاقه ای به ارتباط نداره با حوله میگیرمش و نوازشش هم میکنم روی شانه هم میشینه ولی دریغ از یه کلمه حرف زدن بیشتر دوست داره سوت بزنه و اسم پسرم رو با سوت میگه  چیکارش کنم باهام بیشتر ارتباط برقرار کنه
    الان سه هفته ای هم میشه پرهای ریزش بیشتر می ریزه و صبح هم که روش رو بر میدارم هرازگاهی پر بزرگ کنده و داغون شده میبینم میترسم به پرکنی افتاده باشه، اساتید محترم لطفا کمکم کنید 

Sent from my SM-G930F using پارسی پت mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3po*parsa نمایش پست ها
    سلام
    من یه طوطی تیمنه دارم که الان هفت ماهه مهمون خونه ماست این پسر دوساله جدید من صاحب قبلی نداشته و جوجه پرورشی بوده که خریدمش پسر خوبیه ولی اصلا علاقه ای به همکاری نداره رو دستم میاد از دستم غذا میخوره ولی بازم میترسه و علاقه ای به ارتباط نداره با حوله میگیرمش و نوازشش هم میکنم روی شانه هم میشینه ولی دریغ از یه کلمه حرف زدن بیشتر دوست داره سوت بزنه و اسم پسرم رو با سوت میگه  چیکارش کنم باهام بیشتر ارتباط برقرار کنه
    الان سه هفته ای هم میشه پرهای ریزش بیشتر می ریزه و صبح هم که روش رو بر میدارم هرازگاهی پر بزرگ کنده و داغون شده میبینم میترسم به پرکنی افتاده باشه، اساتید محترم لطفا کمکم کنید 

سلام . با حوله نگیریدیش. نوازش هم نکنید اگه نمیخواد . بذارید خودش بهتون کاملا اعتماد کنه و این اجازه رو به شما بده . تو خونه اصلا سوت نزنید . فقط و فقط کلمات رو باهاش تمرین کنید . گفتن کلمات با سوت میتونه شروع حرف زدن طوطی باشه .

یه عکس از خود طوطی بذارید از پرهای بال و شکم و دم

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using پارسی پت mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    تیمنه
    شماره عضویت
    21445

ممنون سپیده خانوم
    خیلی وقته تو این حالت با سوت حرف زدن مونده و هیچ پیشرفتی نداشته ، میگید نگیرمش تا خودش بخواد بارها شده چندین روز سراغش نرفتم و نگرفتمش و هیچ عکس العملی یا خواستنی در کار نبوده فقط دوست داره از دور باهاش حرف بزنی. یه مواقعی تو بوس دادن هم خشن رفتار میکنه و میخواد لبم رو بگیره از طرفی هم جدیدا بعد از نوازش زورکی من وقتی میره رو شانه علاقه داره نوکش رو تو دهن من بکنه وقتی دارم باهاش حرف میزنم یا یه کوچولو صورتم رو میگیره یا با موهام بازی میکنه من الان نمیدونم دوست داره اینکار رو دوست نداره میخوای بگیریش غر و جیغکی هم میزنه
    ممنون از راهنماییتون[emoji120]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    تیمنه
    شماره عضویت
    21445
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . با حوله نگیریدیش. نوازش هم نکنید اگه نمیخواد . بذارید خودش بهتون کاملا اعتماد کنه و این اجازه رو به شما بده . تو خونه اصلا سوت نزنید . فقط و فقط کلمات رو باهاش تمرین کنید . گفتن کلمات با سوت میتونه شروع حرف زدن طوطی باشه .

یه عکس از خود طوطی بذارید از پرهای بال و شکم و دم

ممنون سپیده خانوم
    خیلی وقته تو این حالت با سوت حرف زدن مونده و هیچ پیشرفتی نداشته ، میگید نگیرمش تا خودش بخواد بارها شده چندین روز سراغش نرفتم و نگرفتمش و هیچ عکس العملی یا خواستنی در کار نبوده فقط دوست داره از دور باهاش حرف بزنی. یه مواقعی تو بوس دادن هم خشن رفتار میکنه و میخواد لبم رو بگیره از طرفی هم جدیدا بعد از نوازش زورکی من وقتی میره رو شانه علاقه داره نوکش رو تو دهن من بکنه وقتی دارم باهاش حرف میزنم یا یه کوچولو صورتم رو میگیره یا با موهام بازی میکنه من الان نمیدونم دوست داره اینکار رو دوست نداره میخوای بگیریش غر و جیغکی هم میزنه
    ممنون از راهنماییتون🙏

Sent from my SM-G930

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3po*parsa نمایش پست ها
    ممنون سپیده خانوم
    ممنون از راهنماییتون🙏

Sent from my SM-G930

پرهاش مشکلی نداره ، پرکن نیست . تو لکه .دلیل ریزش بیشتر پرهای کرکی هم همینه. پری که ازش جداش میشه و میفته رو خودش خراب میکنه . واسه همین پری که عکسش رو گذاشتید ریش ریش شده.

شما به تمرین حرف زدن ادامه بدین حتی اگه دیر به حرف اومد . فقط سوت تحت هیچ شرایطی نزنید براش ، چون طوطی ها علاقه بیشتری به تقلید صداهای جذاب دارن تا تقلید کلمات . بابت هر پیشرفتی هم بهش جایزه بدین . از کلمات ساده شروع کنید .

ببینید طوطی مثل یه بچه میمونه . باید اعتمادش جلب شه ، شما با زور نمیتونید اعتماد یه بچه رو بدست بیارید و واردارش کنید که با شما دوست بشه یا اجازه بده نوازشش کنید یا حتی نزدیک شما بیاد ! طوطی اصلا گرفتنی نیست ! باید طوری تربیت بشه که با میل خودش روی دست شما بشینه . همین حرف زدن ها و تمرین ها و بازی هایی که با جایزه همراه هست باعث میشه اعتمادش به شما بیشتر بشه. اگه موقع بوس کردن ، خشن رفتار میکنه، بوسش نکنید . به هر دلیلی اگه محکم گاز بگیره و شما نتونید تحمل کنید و واکنشی نشون بدین یا حتی عصبانیت رو کنترل کنید ولی دور بشید ، عادت بد گاز گرفتن در طوطی شما شروع میشه .. روند اعتماد کردن طوطی ، باید مرحله به مرحله انجام بشه ، ممکنه طول بکشه اما اگه به شما اعتماد کنه ، بهترین دوست شما میشه اما اگه به کاری مجبورش کنید و ازتون کینه به دل بگیره ، اولا که سخته دوباره اعتمادش رو به دست بیارید ، دوما ممکنه اصلا ارتباطش با شما خوب نشه . پس اشتباه نکنید . من نمیگم به حال خودش رهاش کنید ، باید تمرین کنید ، باید بازی کنید ، باید ذهنش رو درگیر کنید ، از جایزه برای تشویق و انگیزه دادن بهش ، استفاده کنید .

نشستن روی شونه ، نشون دهنده اعتماد طوطی نیست . باید عادت کنه روی دست بشینه نه روی شونه . علاوه بر این که به دلایل مختلف امکان رفتار پرخاشگرانه وجود داره و چون روی شونه نشسته امکان ضربه زدن به چشم و گوش و ... اینا وجود داره و خطرناک هم هست ، دهان انسان هم یکی از آلوده ترین چیزهایی هست که در دنیا وجود داره ، پس اجازه ندین منقارش رو وارد دهان شما کنه . برای خود طوطی خطرناکه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)