صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 47
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    محلول ميكرو باكتر ٧ و طبق دستورالعمل استفاده ميكنم، به نظر شما دوستان وقتي نيترات بالا باشه و فسفات پايين اين محلول ميتونه كارايي داشته باشه؟ از پاسخگويي با صبر و شكيباييتون سپاسگذارم [emoji120]

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

بر اساس اطلاعاتی که اینجا راجع به این محصول دیده میشه :

http://www.marinedepot.com/Brightwel...W01220-vi.html

نباید مشکلی باشه. در هر صورت نیترات و فسفات رو حتی اگر از پیش موجود باشه با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه میکنه....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بر اساس اطلاعاتی که اینجا راجع به این محصول دیده میشه :

http://www.marinedepot.com/Brightwel...W01220-vi.html

نباید مشکلی باشه. در هر صورت نیترات و فسفات رو حتی اگر از پیش موجود باشه با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه میکنه....
    از این که به این تاپیک سر زدید بسیار سپاسگذارم آقای آژیده عزیز.
    و ممنونم به خاطر پاسختون .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام پیمان جان ... تانک خوبی داری حال می کنم باهاش ... از لحاظ سلیقه ای نزدیکیم به هم ...
    ببین اون لایه سبری که روی لایوراکا رو گرفته بهش می گن بیماری باکتری سبز آبی - و خیلی هم رو مخه ...
    تنها راهی که من تونستم کامل از بین ببرمش این مراحل بود
    1- بایو پلیت باید جا بیوفته ... در راکتور شما به نظر سرعت حرکتشون پایین هست ... در طول زمان اگر اندک اندک به راکتور باز هم اضافه کنید تاثیر چند برابر می زاره
    2- خرجی بایو اصلا نباید به ورودی تانک و مکش پمپ نزدیک باشه چون باکتری ها بالا می رن و همون آش و همون کاسه می شه آخرش ... حتما سعی کن اسکیمر بگیره بیشتر خروجی راکتورت رو
    3- اگه یه پایه بتونی طراحی کنی که ارتفاع اسکیمر رو تا جایی که می تونی بالا ببری قدرت اسکیم و جذب پروتین و فضولات به شدت بالا می ره در مراحل درمان تانک فوق العاده موثر هست
    4- راکتور کربن برای کیفیت آب و کریستالی کردن اونه بهتره در کنار واتر پمپ باشه که آب تمیز واردش بشه و فضولات لای مدیا گیر نکنه
    5- باکتری های سبز آبی بنا به مقاومتشون به انواع انتی بیوتیک ها پاسخ می دن یک تکه لایوراک کوچیک که روش باکتری های سبز آبی هستند رو وردارد داخل تشت قرار بده
    6- اندازه دو لیتر آب توی تشت بریز که لایوراک هم توش غرق بشه 4 تا کپسول آموکسی سیلین و نصف شیشه پنی سیلین رو داخل تشت بریز و هم بزن
    7- شش ساعت بعد دو تا کپسول دیگه بریز و بقیه شیشه پنی سیلین رو خالی کن و هم بزن محلول رو توی بطری بریز ... این می شه طرز تهییه دارو
    ولی مهم ترین قسمت نوع استفاده دارو هست
    1- بعد از اینکه تغییراتی که گفتم رو تو سامپ ایجاد کردی باید جریان پمپ تانک رو کم کنی به خاطر اینکه نمی خوای تاثیر دارو روی راکتور بایو پلیت هم باشه
    2- چون باکتری سبز ابی از نوع بتالاکتاماز می تونه باشه و در کل به فتو سنتز برای احتیاج داره موقع شب حتی نور آبی رو هم خاموش کن و دور تانک رو با روزنامه بپوشون
    3- یدونه برس از اینایی که پرز های سفت دارن مثل برس رنگ موی خانم ها تهییه کن 200 میل محلول رو روی لایوراک های باسرنگ نم نم توی تانک خالی کن هواست باشه مستقیم به ریف نزنی
    4 - هر یک ربع یک بار با برس روی لایوراک ها رو کاملا بکش که باکتری های سبز آبی معلق بشن انقدر این کارو انجام بده تا 200 میل محلولت تو مرتبه های استفاده از سرنگ و براش زدن تموم بشه
    5- 2 ساعت بگذار تانک با همون شرایط بمونه (با توجه به این که شدت جریان پمپ به تانک مینیمم هست و موج ساز ها خاموش ) که دارو تاثیر کامل داشته باشه
    6- بعد جریان پمپ رو حداکثر کن و ورودی تانک - سامپ رو قشنگ جلوی اسکیمر بزار و موج ساز ها رو روشن کن
    7- جریان پمپ راکتور کربن رو خاموش و جریان پمپ راکتور بایو رو تا جایی که می شه کم کن بزار تانک تا صبح کار کنه
    8- دوباره شرایط تانک و سامپ رو به مرحله اولیش برگردون ولی شدت نورت رو خیلی کمتر بکن در حدی که اگه ریف داری نور داشته باشن
    9- فیلتر ساکس رو تمیز کن و بزار دو روز بایوپلیت با شدت کار کنه
    10 - دوباره مراحل رو اجرا کن بعد دو روز
    مطمئن باش از بین می رن همه باکتری های سبز آبی فقط هواست باشه که با براش همه رو از رو لایو راک ها پاک کنی توی این دور روزی که بین مصرف دارو می زاری حتما اب رو هر روز سیفون بزن
    یک هفته وقت بزاری دیگه این جلبک های مزاحم کشته می شه ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام پیمان جان ... تانک خوبی داری حال می کنم باهاش ... از لحاظ سلیقه ای نزدیکیم به هم ...
    ببین اون لایه سبری که روی لایوراکا رو گرفته بهش می گن بیماری باکتری سبز آبی - و خیلی هم رو مخه ...
    تنها راهی که من تونستم کامل از بین ببرمش این مراحل بود
    1- بایو پلیت باید جا بیوفته ... در راکتور شما به نظر سرعت حرکتشون پایین هست ... در طول زمان اگر اندک اندک به راکتور باز هم اضافه کنید تاثیر چند برابر می زاره
    2- خرجی بایو اصلا نباید به ورودی تانک و مکش پمپ نزدیک باشه چون باکتری ها بالا می رن و همون آش و همون کاسه می شه آخرش ... حتما سعی کن اسکیمر بگیره بیشتر خروجی راکتورت رو
    3- اگه یه پایه بتونی طراحی کنی که ارتفاع اسکیمر رو تا جایی که می تونی بالا ببری قدرت اسکیم و جذب پروتین و فضولات به شدت بالا می ره در مراحل درمان تانک فوق العاده موثر هست
    4- راکتور کربن برای کیفیت آب و کریستالی کردن اونه بهتره در کنار واتر پمپ باشه که آب تمیز واردش بشه و فضولات لای مدیا گیر نکنه
    5- باکتری های سبز آبی بنا به مقاومتشون به انواع انتی بیوتیک ها پاسخ می دن یک تکه لایوراک کوچیک که روش باکتری های سبز آبی هستند رو وردارد داخل تشت قرار بده
    6- اندازه دو لیتر آب توی تشت بریز که لایوراک هم توش غرق بشه 4 تا کپسول آموکسی سیلین و نصف شیشه پنی سیلین رو داخل تشت بریز و هم بزن
    7- شش ساعت بعد دو تا کپسول دیگه بریز و بقیه شیشه پنی سیلین رو خالی کن و هم بزن محلول رو توی بطری بریز ... این می شه طرز تهییه دارو
    ولی مهم ترین قسمت نوع استفاده دارو هست
    1- بعد از اینکه تغییراتی که گفتم رو تو سامپ ایجاد کردی باید جریان پمپ تانک رو کم کنی به خاطر اینکه نمی خوای تاثیر دارو روی راکتور بایو پلیت هم باشه
    2- چون باکتری سبز ابی از نوع بتالاکتاماز می تونه باشه و در کل به فتو سنتز برای احتیاج داره موقع شب حتی نور آبی رو هم خاموش کن و دور تانک رو با روزنامه بپوشون
    3- یدونه برس از اینایی که پرز های سفت دارن مثل برس رنگ موی خانم ها تهییه کن 200 میل محلول رو روی لایوراک های باسرنگ نم نم توی تانک خالی کن هواست باشه مستقیم به ریف نزنی
    4 - هر یک ربع یک بار با برس روی لایوراک ها رو کاملا بکش که باکتری های سبز آبی معلق بشن انقدر این کارو انجام بده تا 200 میل محلولت تو مرتبه های استفاده از سرنگ و براش زدن تموم بشه
    5- 2 ساعت بگذار تانک با همون شرایط بمونه (با توجه به این که شدت جریان پمپ به تانک مینیمم هست و موج ساز ها خاموش ) که دارو تاثیر کامل داشته باشه
    6- بعد جریان پمپ رو حداکثر کن و ورودی تانک - سامپ رو قشنگ جلوی اسکیمر بزار و موج ساز ها رو روشن کن
    7- جریان پمپ راکتور کربن رو خاموش و جریان پمپ راکتور بایو رو تا جایی که می شه کم کن بزار تانک تا صبح کار کنه
    8- دوباره شرایط تانک و سامپ رو به مرحله اولیش برگردون ولی شدت نورت رو خیلی کمتر بکن در حدی که اگه ریف داری نور داشته باشن
    9- فیلتر ساکس رو تمیز کن و بزار دو روز بایوپلیت با شدت کار کنه
    10 - دوباره مراحل رو اجرا کن بعد دو روز
    مطمئن باش از بین می رن همه باکتری های سبز آبی فقط هواست باشه که با براش همه رو از رو لایو راک ها پاک کنی توی این دور روزی که بین مصرف دارو می زاری حتما اب رو هر روز سیفون بزن
    یک هفته وقت بزاری دیگه این جلبک های مزاحم کشته می شه ...
    سلام رامتین جان
    خیلی ممنونم بابت راهنمایهای خوبت
    راستش تو این مدت یه راکتور بایوپلیت دیگه اضافه کردم و مدیا ها رو تو 2 تا راکتور تقسیم کردم که سرعت چرخش بهتر بشه.
    هر دو تا راکتور هم تو خونه اسکیمره و ارتفاع اب تو خونه اسکیمر هم 23 سانتیمتر هست که ارتفاع پیشنهادیه شرکت سازندهست حالا اگه به نظرت اسکیمر رو بالا تر ببرم نتیجه بهتری میده این کارو انجام میدم.
    نور رف رو هم خاموش کردم و دوره رف رو هم پوشوندم و تاریکیه مطلق دادم واسه سیانو تا 3 روز .
    واسه سیانو هم تصمیم داشتم از chemiclean یا red syano RX استفاده کنم که ریف سیف هستن و تو یوتیوپ که سرچ کردم به نظر خیلی موثر میومد.
    بزرکترین مشکل من بعد سیانو , نیتراته که اصلا نمیخواد از خر شیطون پایین بیاد.
    2 روز پیش یه سیفون 25 درصدی با نمک cove زدم و شنهای جلوی تانک هم وکیوم کردم . همون روز نیترات و تست زدم که حدود 30 نشون میداد ولی فرداش که 2 باره تست کردم پارامترها رو , نیترات به شدت بالا رفته بود:
    NO3: 100
    PO4 : 0.03
    KH : 11.5
    PH: 8
    Ca: 480
    Mg: 1500
    شوری 1.024
    دما 25.4
    تست ها هم با سالفریت انجام شده.
    تو این 2 سال که تانک و راه انداختم هیچ وقت نتونستم نیترات و تو رنج معقولی برسونم و نگه دارم.
    امیدوارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم و بتونم نیترات و پایین بیارم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21615
    سلام برای پایین اوردن نیترات از منابع کربنی استفاده کن مثل شکر یا سرکه بعضی دو ستان نتایج خوبی گرفتن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21615
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman777a نمایش پست ها
    يه سيستم كنترل دما هم راه انداختم ، طوري تنظيم شده كه وقتي دما زير ٢٥ ميره هيتر رو روشن ميكنه و وقتي دما بالاي ٢٥.٥ بره فنها رو روشن ميكنه و هميشه تلرانس درجه حرارت ٠/٥ درجه هست . حالا بايد ديد كه تو تابستون چقد فنها ميتونن درجه حرارت اك و پايين نگه دارن [emoji4]

ترموستات رو چند خریدی چه مدلی هس چون من هم دنبالش هستم بخرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisoft2009 نمایش پست ها
    سلام برای پایین اوردن نیترات از منابع کربنی استفاده کن مثل شکر یا سرکه بعضی دو ستان نتایج خوبی گرفتن
    سلام مرسی که به این تاپیک سر زدی
    از همه راهایی که فکرشو بکنید استفاده کردم ولی به خاطر بالانس نبودن مقدار نیترات و فسفات و منابع کربنی همشون بی اثر بوده تا به امروز . بدلیل اینکه باکترهایی که نیترات و تبدیل به گاز کم ضرر تر نیتروژن میکنند هم زمان از این 3 منبع تغدیه میکنن
    فسفات تانک من 0.03 و نیترات حدود 40 برای همین نتونستم نیترات و پایین بیارم . ولی در هر صورت فسفات گیر و مدیایه all in one رو از تانک خارج کردم و فقط بایوپلیت در حال کاره. امیدوارم اوکی شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisoft2009 نمایش پست ها
    ترموستات رو چند خریدی چه مدلی هس چون من هم دنبالش هستم بخرم
    این ترموستات سام وان مدل su-105IP , و قیمتش هم 110000 . سنسورش حدود 0.1 تاخیر داره واسه دیدن درجه حرارت ولی در کل ازش رازی هستم و تا حالا درجه حرارت اک و بین 25 تا 25.5 ثابت نگه داشته خوشبختانه.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)