صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 47
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز مبارک باشه امیدوارم تانک همیشه زیبایی بشه،
    یه مورد برای دیگر دوستان بگم که نباید قبل از اینکه بتونند شرایط اب تانک را چندین هفته نرمال نگه دارید ریف به تانک اضافه کنید،
    چندتا سوال ،
    نور رفریجیوم چیه؟
    تانکتون را چند وقته راه انداختید؟
    راکتور بایو را چند وقته راه انداختید واز چه مارک بایو پلیتی استفاده میکنید؟
    اسکیمر را چند وقته عوض کردید؟

Sent from my iPhone using parsipet

سپاسگذارم به خاطر اینکه به این تاپیک سر زدید آقای شادکامی عزیز
    نور رف مهتاب اف پی ال 6500 کلوین
    تانک حدود یکسال و هفت ماه که راه افتاده ولی من هنوز نتونستم نیترات و پایین بیارم متاسفانه
    یه راکتور ALL IN ONE که 500 میل متریال توشه و حدود 3 ماه که داره کار میکنه و یه راکتور که با هوزینگ تصفیه اب درست شده و با 150 میل بایوپلت بدون مارک در حاله کاره
    اسکیمر هم بیشتر از 3 ماه میشه که عوض شده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    این و هم اضافه کنم ابزیانی که در حال حاضر تو تانک هستن
    1 عدد بلوتانگ
    1 عدد اسالاریس
    1 عدد کلارکی
    1 عدد جراح بادبانی
    1 عدد یلو تانگ
    1 عدد فرشته بای کالر
    2 عدد میگو کلینر
    1 عدد بلنی بای کالر
    1 عدد دامسل اکسیدان
    2 عدد کرومیس سبز ابی
    2 عدد شقایق سنگ
    1 عدد همر شاخه ای و 2 تا ماشروم کوچولو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم ابشور
    شماره عضویت
    21407
    باسلام مشکل نیتراتتون مربوط به پدهای اضافه و متریالهاست که تو اورفلو و سمپ گذاشتید که با وجود فیلتر ساک وجود اونا اضافی هست که خودش با جمع شدن مواد زاد باعث بالا رفتن نیترات میشه و اما مشکل سیانو باکتر مربوط به دو علت است در تانک یک نور تانکتونو عوض کنید به نور ال ای دی مناسب چون یکی از عاملهای رشد سیانو باکتر نور نامناسبه دو همون نیترات تانکتون ودر ضمن راکور بایو پلت هم باید بسته به میزان شرکت سازنده اضافه بشه امیدوارم موفق باشید

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط khabat نمایش پست ها
    باسلام مشکل نیتراتتون مربوط به پدهای اضافه و متریالهاست که تو اورفلو و سمپ گذاشتید که با وجود فیلتر ساک وجود اونا اضافی هست که خودش با جمع شدن مواد زاد باعث بالا رفتن نیترات میشه و اما مشکل سیانو باکتر مربوط به دو علت است در تانک یک نور تانکتونو عوض کنید به نور ال ای دی مناسب چون یکی از عاملهای رشد سیانو باکتر نور نامناسبه دو همون نیترات تانکتون ودر ضمن راکور بایو پلت هم باید بسته به میزان شرکت سازنده اضافه بشه امیدوارم موفق باشید

سلام ممنونم به خاطر نظرتون ، حق با شماست كم كم دارم متريالهاي تو سامپ و كم ميكنم، الان كلا ٧ ليتر مديا تو سامپ دارم ، در مورد اورفلو هم خيلي دوست داشتم كه خالي شه ولي به خاطر صداي اب نميتونم اين كارو انجام بدم و اگه بخوام لوله بزارم و ارتفاع اب رو تو اورفلو بالا بيارم، باز مشكل تجمع آشغال رو تو كف اررفلو دارم، طراحي اورفلو رو هم ديگه نميتونم تغيير بدم، در مورد پدها هم هر هفته عوضشون ميكنم و بيو بالها رو هم ماهي يه بار ميشورم. در مورد سيانو باكتري هم ، اين مشكل و تو رف دارم و تو اك اين مشكلو ندارم٠يه موج ساز كوچيك هم تو رف گذاشتم ولي تاثير انچناني نداشته.
    باز هم سپاسگذارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    shihtzu
    شماره عضویت
    18181
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman777a نمایش پست ها
    سلام ممنونم به خاطر نظرتون ، حق با شماست كم كم دارم متريالهاي تو سامپ و كم ميكنم، الان كلا ٧ ليتر مديا تو سامپ دارم ، در مورد اورفلو هم خيلي دوست داشتم كه خالي شه ولي به خاطر صداي اب نميتونم اين كارو انجام بدم و اگه بخوام لوله بزارم و ارتفاع اب رو تو اورفلو بالا بيارم، باز مشكل تجمع آشغال رو تو كف اررفلو دارم، طراحي اورفلو رو هم ديگه نميتونم تغيير بدم، در مورد پدها هم هر هفته عوضشون ميكنم و بيو بالها رو هم ماهي يه بار ميشورم. در مورد سيانو باكتري هم ، اين مشكل و تو رف دارم و تو اك اين مشكلو ندارم٠يه موج ساز كوچيك هم تو رف گذاشتم ولي تاثير انچناني نداشته.
    باز هم سپاسگذارم.

مشكل سيانوي شما از مدياي زياد بايو پلت هست و گردش اب نامناسب
    فسفات چنده ؟و با چي تست مي زنين ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686

اکواریوم اب شور پیمان

دوست عزیز خوشبختانه چند سالیه پایین اوردن نیترات وفسفات خیلی راحت شده مخصوصا که اسکیمر شما مناسبه،برای شروع اگه تستهایی که دارید برند معتبری نیست با یه مارک معتبر تست بزنید ،

Sent from my iPhone using parsipet یه مورد دیگه که الان یادم افتاد ومشکل شما هم همینه نیترات وفسفات تو این روش احتیاج به هم دارند یعنی اگه فسفات صفر ونیترات بالا ،دیگه نیترات پایین نمیاد بهمین خاطر شما اول باید نیترات را با سیفون ویا نیتراتگیر پایین بیاریدویا شرایط را متعادل کنید البته محصولاتی هم هست برای رفع این مشکل که الان حضور ذهن ندارم.بعد از اینکه شرایط را نرمال کردید باید بایوپلت راکتورتون را افزایش بدهید چون ۱۵۰گرم بایو برای تانک ۵۰۰-۶۰۰لیتری کمه وحداقل ۵۰۰گرم باید باشه اون یکی راکتورتون را هم زغال داخلش بریزید مارک ایهایم هم قیمت خوبی داره وهم کارایی مناسبی داره ،برای رفریجیوم هم یه تایمر بزارید که زمان روشنایی کم وزیاد نشه
    ویرایش توسط شادکامی : 10th April 2017 در ساعت 08:38 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dreambox نمایش پست ها
    مشكل سيانوي شما از مدياي زياد بايو پلت هست و گردش اب نامناسب
    فسفات چنده ؟و با چي تست مي زنين ؟
    ممنونم که به این تاپیک سر زدید
    در حال حاضر فقط 150 میل بایو پلت و 500 میل all in one تو راکتور هست یعنی واسه حجم حدود 500 لیتر زیاده؟
    فسفات با تست سالفریت 0.03 نشون میده و در مورد گردش آب هم از واتر پمپ ریو 20HF استفاده میکنم که 3200 لیتر در ساعت تو ارتفاع 1.5 متر دبی خروجیش هست و 3 عدد موج ساز هم در حال کار هست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز خوشبختانه چند سالیه پایین اوردن نیترات وفسفات خیلی راحت شده مخصوصا که اسکیمر شما مناسبه،برای شروع اگه تستهایی که دارید برند معتبری نیست با یه مارک معتبر تست بزنید ،

Sent from my iPhone using parsipet یه مورد دیگه که الان یادم افتاد ومشکل شما هم همینه نیترات وفسفات تو این روش احتیاج به هم دارند یعنی اگه فسفات صفر ونیترات بالا ،دیگه نیترات پایین نمیاد بهمین خاطر شما اول باید نیترات را با سیفون ویا نیتراتگیر پایین بیاریدویا شرایط را متعادل کنید البته محصولاتی هم هست برای رفع این مشکل که الان حضور ذهن ندارم.بعد از اینکه شرایط را نرمال کردید باید بایوپلت راکتورتون را افزایش بدهید چون ۱۵۰گرم بایو برای تانک ۵۰۰-۶۰۰لیتری کمه وحداقل ۵۰۰گرم باید باشه اون یکی راکتورتون را هم زغال داخلش بریزید مارک ایهایم هم قیمت خوبی داره وهم کارایی مناسبی داره ،برای رفریجیوم هم یه تایمر بزارید که زمان روشنایی کم وزیاد نشه
    ممنموم آقای شادکامی به خاطر راهنماییهای ارزشمندتون
    من از فسفات اسپانج کنت توی سامپ استفاده میکنم به خاطر همین هست که فسفاتم پایینه پس امروز از سامپ خارجش میکنم
    دیروز هم کل مدیاهای توی سامپ و خارج کردم
    در حال حاضر هم از نیترات ار برایت ول دارم استفاده میکنم ولی تاثیر انچنانی روی نیترات نداشته و زود هم اشبا میشه
    در کنار 150 میل بایوپلت از 500 میل مدیا all in one هم استفاده میکنم ولی از کاراییش خیلی مطمعن نیستم تو سایت نسیم یاس درج شده که نیاز به جابجا شدن فراوان مثل بایوپلت نداره . ولی تو سایت شرکت سازنده نوشته شده که به واتر فلو و جریان آب بالایی نیاز داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    20802

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)