نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    21384

آماده بودن قناری مولد

دوتا قناری دارم ی دونه نر و ی دونه ماده قناری مادم امادست ولی نمیدونم قناری نرم امادست یا نه تو سایتها خوندم نوشته بود نر باید بغل قفسو بگیره شروع کنه به خوندن این نشونه اماده شدنشه ولی قناری من این کارو نمیکنه البته بگم همدیگرو نمیبینن ولی نرم تا اینکه صدای ماده رو میشنوه شروع میکنه به خوندن ایا میتونم بدم جفت یا نه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi1376021 نمایش پست ها
    دوتا قناری دارم ی دونه نر و ی دونه ماده قناری مادم امادست ولی نمیدونم قناری نرم امادست یا نه تو سایتها خوندم نوشته بود نر باید بغل قفسو بگیره شروع کنه به خوندن این نشونه اماده شدنشه ولی قناری من این کارو نمیکنه البته بگم همدیگرو نمیبینن ولی نرم تا اینکه صدای ماده رو میشنوه شروع میکنه به خوندن ایا میتونم بدم جفت یا نه
    سلام
    از كجا ميدونيد قناري ماده اماده است ؟ اول بايد هر دو بالغ باشن . ماده در جواب اواز نر ، ريزه خواني كنه ، بالها در كنار بدن قرار ميگيره و با لرزش كوتاه و ممتدي حركتشون ميده. سينه به سمت پايين و دم به سمت بالا. مدام در حال جست و خيز به اطراف قفسه ، براي جمع اوري كاغذ ، نخ ...

مشخصه اي كه براي اماده بودن نر ميفرماييد درسته . بايد با شنيدن صداي ماده يا ديدنش ، قرص و محكم بخونه . در حين اواز هم ديواره هاي قفس رو ميگيره و بي قراري ميكنه و هم در طول ني نشيمن مدام حركت ميكنه و بالها به حالت نيمه اويزان هست. مقعد يا پٓسِ هر دو هم برامده ميشه ولي به دو شكل متفاوت . البته اگر ماده جوان و سابقه تخمگذاري نداشته باشه ، برامدگي مخروطي شكل ديده نميشه . اگر همه اين علامتها رو داشتن يعني اماده هستن ، قفسها رو بهم نزديك كنيد تا يكي دوروز كنار هم باشن و بعد بزاريد در يك قفس و تقويتشون كنيد . چگونگي تغذيه هم در بخش مربوط به قناري موجوده .

تاپيك قناري https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=1307

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)