نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251

بیماری گردن کج طوطی اواز خوان

سلام
    دوستان بنده چند جفت طوطی تو یه مکان دارم عروس هلندی - گرین چیک و آواز خوان
    یکی از جفت های اواز خوان 10 روز پیش حس کردم گردنش کجه و کج کج از قفس بالا میره بعد انگار خوب بود زیاد زیر نظر نداشتم
    دیروز دیدم خیلی خیلی گردنش کج هست اوردمش بیرون میخواست بپره برعکس میشد چپ میکرد انگار درست نمیدید
    امروز بهش سر زدم دیدم تو لونه اش 4 تخم هست و رو تخمها خوابیده و خواستم ببینم تو لونه رو دور خودش میچرخید
    دامپزشکی بردم یکی میگه نمیدونم شاید سرما خورده ! یه جا دیگه میگه ویتامین B1 کم داره... یه سرنگ ویتامین B1 داده یه داروخانه هم رفتم میگه نیوکاسل گرفته از پرنده های دیگه جداش کن به زودی میمیره... چیکار کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بنده چند جفت طوطی تو یه مکان دارم عروس هلندی - گرین چیک و آواز خوان
    یکی از جفت های اواز خوان 10 روز پیش حس کردم گردنش کجه و کج کج از قفس بالا میره بعد انگار خوب بود زیاد زیر نظر نداشتم
    دیروز دیدم خیلی خیلی گردنش کج هست اوردمش بیرون میخواست بپره برعکس میشد چپ میکرد انگار درست نمیدید
    امروز بهش سر زدم دیدم تو لونه اش 4 تخم هست و رو تخمها خوابیده و خواستم ببینم تو لونه رو دور خودش میچرخید
    دامپزشکی بردم یکی میگه نمیدونم شاید سرما خورده ! یه جا دیگه میگه ویتامین B1 کم داره... یه سرنگ ویتامین B1 داده یه داروخانه هم رفتم میگه نیوکاسل گرفته از پرنده های دیگه جداش کن به زودی میمیره... چیکار کنم ؟
    سلام. جناب مهرادوند این مشکل به بیماری نیوکاسل شبیهه. اصلا قابل تشخیص بصورت غیر حضوری نیست. با ازمایش خون و معاینه بالینی اثبات میشه. کمبودها ، ضربه های فیزیکی، بیماریهای ویروسی دیگه یا انگلی هم این علایم رو داره ولی ازونجایی که علایم بسیار یکسان و شبیه هستند و بیماریها گسترده ، تا به طور جدی اقدامات تشخیصی انجام نشه ، نمیشه هیچ حدسی زد.

اگر خدایی ناکرده نیوکاسل باشه بشدت مسری و کشندست. لطفا سریعتر پرنده بیمار و تخمها رو جدا و قرنطینه کنید. حتما حتما به متخصص طیور زینتی مراجعه کنید. ظروف . قفس و کوچکترین وسایل مشترک رو با ضدعفونی کننده جرمی ساید ضدعفونی کنید و بعد خوب شستشو بدید. دانها و مواد غذایی مشترک رو دور بریزید.اگر امکان داره پرنده های سالم رو به مکان دیگه ای که پرنده ای اونجا ساکن نباشه منتقل و واکسیناسیون رو زودتر شروع کنید.

متاسفانه متخصص طیور کرمان نمیشناسم. اگر میتونید از طریق گروههای دیگه ادرس بگیرید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    صبح جدا میکنم فقط همه پرنده های دیگه هم باید واکسن بزنیم ؟!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    صبح جدا میکنم فقط همه پرنده های دیگه هم باید واکسن بزنیم ؟!
    صبح دیره. ویروس در محیط پراکندست. انشالله که این بیماری نباشه ولی احتیاط شرط عقله.دود اسپند تا حدودی هوا رو تمیز میکنه از الودگی.
    بله واکسیناسیون باید در یکروز و یکساعت برای همه انجام بشه. ولی عروس هلندی و یا پرنده های کوچکتر رو نمیشه واکسینه کرد دچار شوک میشن ریسکش بالاست.لطفا مراقب باشید. حتما با متخصص در این زمینه مشورت کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)