نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بیماری فنچ

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    21353

بیماری فنچ

سلام خدمت تمامی بزرگواران
    بنده حدود یک هفته است که یک جفت فنچ(نر زبرا،ماده سفید یک دست)خریداری کردم که سابقه تخم گزاری و مولد هستند،امروز مشاهده کردم که فنچ ماده پف کرده و بی حال(قسمت چیندان پرنده تقریبا مشخص است) است،در بعضی سایت ها خواندم که یا دلیل ورم روده است یا سرما خوردگی،لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی جوانمردی نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی بزرگواران
    بنده حدود یک هفته است که یک جفت فنچ(نر زبرا،ماده سفید یک دست)خریداری کردم که سابقه تخم گزاری و مولد هستند،امروز مشاهده کردم که فنچ ماده پف کرده و بی حال(قسمت چیندان پرنده تقریبا مشخص است) است،در بعضی سایت ها خواندم که یا دلیل ورم روده است یا سرما خوردگی،لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    سلام. تغذیشونو کامل توضیح بدید و بفرمایید اخرین بار چی خورده؟. نر رو هر چه سریعتر جدا کنید و در قفس دیگه با وسایل و دانهای تمیز نگهدارید. ورم چینه دان به سرماخوردگی ربطی نداره . مشخصه ای برای چندین نوع بیماریه.

لطفا سوالها رو بدقت در این تاپیک https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7686 پاسخ بدید.

1_ ماده کاملا بی اشتهاست یا کم غذا شده؟ عطش هم داره؟

2_ مقابل پنجره یا جای سردی بوده؟

3_ عطسه .خس خس سینه. تنفس با دهان باز. چشمهای اشک الود یا رطوبت بینی .لرزش مشاهده میکنید؟ مدفوعش طبیعیه یا اسهال؟ و ایا تغییر رنگ داده؟

4_ غذای مانده .کپک زده یا مرطوب نخورده؟

5_ خیلی اهسته و بدون اینکه بترسه توی دست بگیریدش ، پرهای زیر شکم رو کنار بزنید. انتهای مقعد و شکم رگ برجسته سیاه یا ابی رنگ دیده میشه؟ اطراف مقعد کبودی نداره؟

6_نر علایمی نداره؟

7_ امکانش هست مراجعه کنید متخصص طیور؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)