نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    21147

دل مرغ به عنوان غذای ماهی آروانا

آروانایی کوتوله 12 سانتی دارم. قبلا به آن کرم خونی دادم. خواستم با میگو خشک عادت بدهم و دو هفته گرسنگی کشید اما نخورد. تصمیم گرفتم مقداری دل مرغ به آن بدهم. مقداری از یک دل بی چربی مرغ را تکه تکه کردم که اندازه هر تکه به آندازه یک کم کوچکتر از نخود بود. 4 تکه به آن دادم. اما حالا بعد از یک روز می بینم شکم ماهی به اندازه غذاها بزرگ شده و انگار هضم نکرده است. می ترسم ماهی نتواند آنها را هضم و دفع کرده و بمیرد. چکار کنم؟ یا حداقل از طریق دهان پس می داد. گفتم وقتی آروانا حشرات و سخت پوستان را می خورد، گوشت نرم که نباید برای هضم آن کاری داشته باشد.
    خواهشا سریعا راهنمایی کنید. مخصوصا اگر تجربه ای دارید بگویید که تجربه این کار را داشته اید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    عکس ماهی رو بفرستید (آپلود کنید)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    21147
    متاسفانه چند تا عکس گرفتم که به دلیل ترس ماهی و عدم ثبات بی کیفیت شده اند. شکم ماهی به اندازه حدود 3 میلیمتر از هر طرف برآمده و تا حدی زیر نور براق شده است. احساس می کنم چشمها هم کمی برآمده است. صبح اشتباهی کردم در حد یک قاشق چایخوری فلفل قرمز در تانک 250 لیتریم ریختم. دما را تا 34 درجه افزایش دادم. ماهی بیشتر سمت بخاری ساکن است. حال ساعت 19 در حد 10 قاشق چایخوری سولفات منزیم با آب ریختم. چکار دیگر کنم؟ آیا ماهی می تواند این مشکل را رفع کند و نمیرد؟ قرص مترومیدازول نریخته ام. اگر باید بریزم کی باید این کار را بکنم و چند تا قرص 250 میلیگرم بریزم؟ خواهش می کنم به تک تک سوالات جواب دهید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    21147
    سلام
    به صورت مبسوط سوال کردم اما ثبت نشده است. دمای آب را به 34 درجه افزایش دادم. یک اشتباهی که دیروز کردم به اندازه یک قاشق چایخوری فلفل قرمز در آب حل کرده و در آکواریوم ریخته بودم که تا الان 100 لیتر از آب آن را کم کرده و 50 لیتر آب به آن اضافه کردم.
    10 قاشق چایخوری هم سولفات منیزیم حل کرده و در آن ریختم. آیا قرص مترونیدازول هم بدهم؟ برای آکواریومم که الان 200 لیتر آب دارد چند تا قرص 250 میلیگرمی بریزم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)