نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20960

بیماری سوروم و اسکار

سلام دوستان. من یه مشکل بزرگ تو تانکم دارم و از چند تا از دوستان مغازه دار در موردش سوال کردم و هر کدوم یه جواب مختلف دادن که از هیچ کدومشون نتیجه ای نگرفتم. لطفا راهنماییم کنید. من نزدیگ ۱۰ روز پیش شن اکواریوم رو با رنگ دیگه ای عوض کردم قیلش هم به مدت بیست دقیقه جوشندم و با آب سرد و نمک شستشو دادم بعد به تانک منتقلش کردم و دکورش رو چیدم. بعد تقریبا پنج لیتر از اب کهنه تانک رو دوباره بهش اظافه کردم تا سیکل اب سریع تر کامل بشه و تانک رو ابگیری کردم سه قاشق غذا خوری نمک بدون ید اظافه کردم و برای تغذیه ماهیا از غذای دستساز خودم که شامل دل مرغ و سویا و اسفناج و سیر استفاده کردم بعد چندروز ماهی ها دچار استرس شدید شدن و باله جمع کردن مخصوصا سوروم ها بیحال یا کف تانک یا نزدیک سطح بیرمغ وایمیستن و بزور تنفس میکنن بالهاشون جمع شده و یکم خون زده اسکارامم دست به شیشه میزنی رنگشون مثه گچ سفید میشه ناگفته نمونه که فضولاتشون از حالت عادی خیلی بزرگ تر شده. حجم تانکم صد لیتره و سیفونم مرتب انجام میدم. سه تا قرص نیتروفرانتوئین حل کردم تو اب مثه اینکه اثرش بد نبوده ولی بیشتر ماهیام انگاری رو سرشون زخمی شده و بیحالم لطفا راهنماییم کنید که دلیلش چیه راه حلش چطوریه. ببخشید طولانی شد و سرتونو درد اوردم.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام، عکس ماهی های بیمار رو آپلود کنید. بیماری رو بر اساس این تاپیک گزارش کنید :

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=617

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24804
    سلام.
    ماهی اسکار که میره ته تانک میخوابه مشکلی داره؟یکی از اسکارها سفیدک زد و پنبه ایی شد بعدش،که داروی انگل وزد قارچ استفاده کردم،تا دوروز نشد ماهی سرحال شد،ولی من تا پنج روز ادامه دادم،لکه سفید پنبه ایی خشک شد ولی جاش نمیره انگار.
    ۲.بعد اینکه چرا یکدفعه سفید میشن ماهی های اسکار؟الان سه ماه میشه ولی این روند ادامه داشته

معاون انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    ElephanT
    شماره عضویت
    23355
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sam mehrabi نمایش پست ها
    سلام.
    ماهی اسکار که میره ته تانک میخوابه مشکلی داره؟یکی از اسکارها سفیدک زد و پنبه ایی شد بعدش،که داروی انگل وزد قارچ استفاده کردم،تا دوروز نشد ماهی سرحال شد،ولی من تا پنج روز ادامه دادم،لکه سفید پنبه ایی خشک شد ولی جاش نمیره انگار.
    ۲.بعد اینکه چرا یکدفعه سفید میشن ماهی های اسکار؟الان سه ماه میشه ولی این روند ادامه داشته
    بزرگوار سئوالتون رو در این تاپیک مطرح کنی البته صفحات رو مروری کنید به جواب سئوالتون هم خواهید رسید

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=9523&page=126

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)