نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    20594

جفت کردن طوطی ملنگو

سلام و عرض ادب یه طوطی ماه حدود یک ساله دارم تقریبا آماده است دیشب یه نر جوون خریدم و دستی هم نیست ولی طوطی ماه دستی چند کلمه هم حرف میزنه خیلی باهم سروصدا میکنن طوطی ماده رو که آزادکردم رفت رو قفس نره و کلی جفشمون با هم بازی کردن البته نره داخل قفس و ماده رفت روی قفس کی میتونم جفتمون کنم و چه جوری یک گلخانه 3×3 دارم میتونم اونجا ولشون کنم چکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahbah نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب یه طوطی ماه حدود یک ساله دارم تقریبا آماده است دیشب یه نر جوون خریدم و دستی هم نیست ولی طوطی ماه دستی چند کلمه هم حرف میزنه خیلی باهم سروصدا میکنن طوطی ماده رو که آزادکردم رفت رو قفس نره و کلی جفشمون با هم بازی کردن البته نره داخل قفس و ماده رفت روی قفس کی میتونم جفتمون کنم و چه جوری یک گلخانه 3×3 دارم میتونم اونجا ولشون کنم چکار کنم؟
    سلام ،َسوالتون رو اين قسمت بپرسيد كه ديده بشه و نظم تاپيك بهم نريزه https://www.parsipet.ir/showthread.p...5&goto=newpost

معذرت ميخوام ماده تون حدود يكسال داره يعني هنوز يكسال هم نشده !! بالغ نيست !! بلوغ جنسي ملنگو از ٣سالگيه . در مورد جنسيت هر دو هم مطمئن بشيد كه نر و ماده هستن ( با توجه به طوق كردن كه براي نر از ١/٥سالگي به بعد كامل ميشه . نر هم بايد بالغ باشه . فرموديد نر جوان ، يعني در مقايسه با ماده تون جوان تره ؟؟!! جوجه خريديد ؟!

١- از جنسيت هر دو مطمئن بشيد
    ٢- اجازه بديد به دوران بلوغ برسن
    ٣- بعد از بلوغ ، تقويت لازم براي دوران توليد مثل رو انجام بديد از الان هم تغذيه مناسب و با كيفيت رو در نظر داشته باشيد ، نه فقط براي توليد مثل ، بلكه براي سلامت پرندتون .
    ٤- فضاي بزرگي بهشون اختصاص بديد كه هم ارامش و فعاليت بيشتري داشته باشن و هم به موقعش به درستي جفتگيري كنند.
    ٥- چون هر دو نابالغ و به اصطلاح جوجه هستن ( تا قبلا از بلوغ جوجه محسوب ميشن ) ، پس ميتونن به عنوان يك دوست در كنار هم باشن و زمان زيادي براي اشنايي ، دستي شدن و جفت شدن ، در اينده در اختيار دارند، فرصت خوبيه و نتيجه بهتري ميگيريد چون جفتگيري ملنگو كمي سخته و بايد همسرش رو از بين چندين مورد هم سن انتخاب كنه . هر چند بهتر بود گزينه هاي مختلفي براش در نظر ميگرفتيد تا جفتش رو خودش انتخاب كنه ولي شايد با همين نمونه حاضر هم به نتيجه برسن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)