نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی شیرین و شور-23جفت مرغ عشق--طوطی سبز و گربه
    شماره عضویت
    19959

4 لطفاً این ماهی را شناسایی کنید...!

با سلام و خسته نباشد خدمت دوستان چندی پیش عضو این سایت شدم و سوالاتیرو مطرح کردم اما انگار کسی ندید و پاسخی به سوالاتم نداد.
    امیدوارم منو توی این چالش جدید همراهی بفرمایید.
    سه هفته پیش نوعی ماهی از دریا گرفتم و درون آکواریوم انداختم ولی اصلاً با این نوع ماهی آشنایی نداشتم و به هیچ وجه شبی هیچ ماهی نبود...خودم نزدیک ترین چیزو اسب دریایی حدس زدم که اینو از ظاهر و نحوه شنا کردنش میگم ، یه باله کمری بسیار ریز داره هرچیم نگاه کردم باله های اصلیشو ندیدم ولی بای داشته باشه از نوع شنا کردنش مشخصه ، حال از اساتید خواهشی دارم که بفرمایند این ماهی چی هست عکس و فیلمشو پیوست میکنم لطفاً راهنمایی بفرمایید.

این هم لینک ویدیو:
    http://www..com/v/Q9Dwl

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    سلام!
    عزیزم، بهتره هر چه زودتر این ماهی رو به دریا برگردونید!
    این ماهی از گونه پایپ ها هستش و ماهیه خیییییییییییییییلی حساس و آرومیه، حتی احتمال گزیده شدن این ماهی توسط مرجان ها و آسیب دیدگی توسط سخت پوستان وجود داره.
    بهتره فقط توسط آکواریوم داران فوق حرفه ای که شراط ثابتی دارن نگهداری شود.
    بسیار مشکل غذا میخورن و علاقه کمی به شنا کردن دارن و دمشون رو به یه جا ثابت میکنن، به هر حال نگهداریشون کار دشواریه
    در ضمن از خانواده اسبک ماهیانن
    احتمال میدم یا پایپ فیش خال زرد باشه یا پایپ فیش نوار قهوه ای!!! عکس خیلی واضح نیست.
    شما هم به ما سر بزنید خوشحال میشیم

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.tabandeh نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشد خدمت دوستان چندی پیش عضو این سایت شدم و سوالاتیرو مطرح کردم اما انگار کسی ندید و پاسخی به سوالاتم نداد.
    امیدوارم منو توی این چالش جدید همراهی بفرمایید.
    سه هفته پیش نوعی ماهی از دریا گرفتم و درون آکواریوم انداختم ولی اصلاً با این نوع ماهی آشنایی نداشتم و به هیچ وجه شبی هیچ ماهی نبود...خودم نزدیک ترین چیزو اسب دریایی حدس زدم که اینو از ظاهر و نحوه شنا کردنش میگم ، یه باله کمری بسیار ریز داره هرچیم نگاه کردم باله های اصلیشو ندیدم ولی بای داشته باشه از نوع شنا کردنش مشخصه ، حال از اساتید خواهشی دارم که بفرمایند این ماهی چی هست عکس و فیلمشو پیوست میکنم لطفاً راهنمایی بفرمایید.

این هم لینک ویدیو:
    http://www..com/v/Q9Dwl

با سلام .
    با توجه به تصاویر و فرم صورت و منحنی دمبه عقیده بنده مربوط به گونه H. histrix اسب دریایی است ،که به اسب دریایی تیغ دار هم شناخته می شه . در کل خانواده سوزن ماهیان در ایران که اب دریایی جزو این خانوداه است در ایران در دریای عمان ، خلیج فارس و دریای خزر ( کاسپین ) یافت می شوند . سوزن ماهی ها در شمال کشور دیده می شوند ولی اسب های دریایی که در جنوب هستند بنابر تحقیقات سه گونه ی اسب دریای کوتوله ، اسب دریایی شاخدار ، و اسب دریایی خالدار . بیشتر حوزه پراکنش اسب دریایی خالدار تا انجایی که بنده می دانم در دریای عمان و چابهار است .
    ولی چند نکته اسب دریای اصولا ماهی ارامی است و علاقه دارند بیشتر یکجا ثابت باشند و چرخش زیاد در محیط اکواریوم مناسب این ماهی نیست و میحط رفوجیوم مناسب این گونه است همینطور تغذیه این گونه پلانکتون است و وارد کردن یک گونه از دریا جدای از مسایل زیست محیطی ، موجب انتقال بیماری به تانک شما نیز می تواند بشود . پس خواهشا این اسب دریایی را در همان میحط که گرفتید رها کنید زیرا معلوم است شما نه محیط مناسب و نه علم مناسب نگهداری ایز این گونه را دارید خیلی از افراد حرفه ای در نگهداری این گونه عاجزاند و با وجود شرایط رفوجیوم نیز عمر چندانی نمی کند پس لطفا گوش کنید. با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی شیرین و شور-23جفت مرغ عشق--طوطی سبز و گربه
    شماره عضویت
    19959
    ممنون از دوستان . اصلاً فکر نمیکردم به این زودی به پاسخ برسم.توی این مدت خیلی احتیاطش کردم هروقت از زیر سنگا در میومد موج سازو خاموش میکردم بنده خدا یک ساعتی دور میزدو شیشه و سنگارو ماج میکرد منو همون موقع ماهیارو غذا میدادم اینم یه نوکی به غذاها میزد...خودمم تو فکر بودم به دامن محیط طبیعیش برگردونمش.
    اتفاقاً فردا تعطیله و سر کار نمیرم...صبح اول وقت به دریا برمیگردونمش.راستی سه فقره ستاره دریایی کش رفتم اونارم بایستی برگردونم به دریا؟الان یک ماهی هست دارمشون.

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.tabandeh نمایش پست ها
    ممنون از دوستان . اصلاً فکر نمیکردم به این زودی به پاسخ برسم.توی این مدت خیلی احتیاطش کردم هروقت از زیر سنگا در میومد موج سازو خاموش میکردم بنده خدا یک ساعتی دور میزدو شیشه و سنگارو ماج میکرد منو همون موقع ماهیارو غذا میدادم اینم یه نوکی به غذاها میزد...خودمم تو فکر بودم به دامن محیط طبیعیش برگردونمش.
    اتفاقاً فردا تعطیله و سر کار نمیرم...صبح اول وقت به دریا برمیگردونمش.راستی سه فقره ستاره دریایی کش رفتم اونارم بایستی برگردونم به دریا؟الان یک ماهی هست دارمشون.
    خواهش می کنم اگر تایپیک مربوطه در جایگاه خودش ایجاد شود قطعا رسیدگی بالاتر است . بله بهتر همه موجوداتی که گرفتید صید شوند وبه محل که صید شدند بازگردانی شوند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)