صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 102
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    سعید جان، مثل اینکه از اول بوده چون تراشیدگی شیشه ها کاملا سالمه یا شاید هم تو مغازه فروشنده این اتفاق افتاده! نمیدونم
    فقط استرس شدید از این دارم که آّب دهی و نشت داشته باشه یا جا باز کنه
    در مورد راهنمایی هات درباره ال ای دی هم واقعا سپاسگذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط طاها 71 نمایش پست ها
    سعید جان، مثل اینکه از اول بوده چون تراشیدگی شیشه ها کاملا سالمه یا شاید هم تو مغازه فروشنده این اتفاق افتاده! نمیدونم
    فقط استرس شدید از این دارم که آّب دهی و نشت داشته باشه یا جا باز کنه
    در مورد راهنمایی هات درباره ال ای دی هم واقعا سپاسگذارم
    اگه لب پریدگی باشه باید به این توجه داشته باشی که راستای ترک روی شیشه نباشه در هر صورت باید آبگیری کنی تا مطمئن بشی اب نمیده ولی به نظر چیز خاصی نمیاد. اگه بتونی یه عکس از بالای تانک بندازی بهتر میشه

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    با فروشنده تماس گرفتم گفت من اون لب پر رو دیدم و هیچ اشکالی نداره و آبگیری کن و...
    ولی من بازم نگرانم
    ممنون سعید جان بابت توجه ات، متشکرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    سلام دوستان!
    بالاخره با هزارتا زحمت تونستم آکواریوم رو بشورم و بیارم بالا، خییییییییییییییلی سنگین بودش!
    طرحش رو ساده سفارش دادم که شاید خیلیا نپسندن، ولی بیشتر شبیه تلوزیون ال سی دی شده تا آکواریوم
    دوستان فروشنده گفت خانه اول سامپ رو واسه اسکیمر ساخته، ولی آیا اشکالی نداره بدون فیلتر فیزیکی آب وارد اسکیمر بشه؟
    واسه خونه های بعدی چطور؟ چه پیشنهادی دارین؟ بخاری، سرامیک، پد، اسکیمر، دنیتراتور، ماتریکس سیچم و... رو با چه ترتیبی بذارم؟ در ضمن دو تا الیاف پلاستیکی هم دارم که اصلا نمیدونم چیه و چکار میکنه و کجا بذارمش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    این هم تصاویر الیاف پلاستیکی، کسی میدونه اینا تو آب شور چه کاره هستند؟ یا مال آب شیرینند یا هردوش؟ چون من خودم اینا رو نخریدم، هیچی دربارش نمیدونم!
    الیاف ها (اسمشونو نمیدونم) دست دوم هستند، باید بجوشونمشون یا نه؟
    ممنون از همه دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    سلام دوستان!
    بالاخره با هزارتا زحمت تونستم آکواریوم رو بشورم و بیارم بالا، خییییییییییییییلی سنگین بودش!
    طرحش رو ساده سفارش دادم که شاید خیلیا نپسندن، ولی بیشتر شبیه تلوزیون ال سی دی شده تا آکواریوم
    دوستان فروشنده گفت خانه اول سامپ رو واسه اسکیمر ساخته، ولی آیا اشکالی نداره بدون فیلتر فیزیکی آب وارد اسکیمر بشه؟
    واسه خونه های بعدی چطور؟ چه پیشنهادی دارین؟ بخاری، سرامیک، پد، اسکیمر، دنیتراتور، ماتریکس سیچم و... رو با چه ترتیبی بذارم؟ در ضمن دو تا الیاف پلاستیکی هم دارم که اصلا نمیدونم چیه و چکار میکنه و کجا بذارمش
    بسیار شیک و عالی. در مورد سامپ به نظر من یه ذره عجله کردین ولی مشکلی نیست. اگه طرحش طوری بود که نیمه ی راست سامپ مخصوص اسکیمر و واترپمپ و... باشه و نیمه چپ مختص رفیوجیوم عالی میشد. استفاده از پد(فیلتر فیزیکی) ضروریه. حتی کسایی که از فیلتر ساک پشمی با منافذ بسیار ریز استفاده کردند( از جمله خودم ) متوجه کمتر شدن کف اسکیمر شدند. یه جورایی کار اسکیمر رو هم منتهی در حد پایینتر انجام میده. در مورد اسکیمر هم اگه تهیه نکردید قوی ترین مدل رو نسبت به حجم تانکتون انتخاب کنید( 3 الی 5 برابر حجم تانک) اسکیمر قوی 70درصد مشکلات آینده ی تانک رو برطرف میکنه. در مورد مدیا هم خیلی وقته دیگه راجب اون بحثی نمیشه کاملا منسوخ شدست و دیگه استفاده نمیشه. خود صخره ها اگه زیاد باشند سیکل ازت و چرخه ی نیتروژن رو به درستی طی میکنند. اگه قراره از مدیا استفاده کنید از مدیاهای پیشرفته مثل ماتریکس یا لاتیک برایتول تهیه کنید. در مورد دنیتراتور هم اصلا نیازی به خریدش نیست راه اندازیش هم دردسر داره,کاراییش هم اونقدری نیست که بتونه جواب بده( به حرف فروشنده اعتماد نکنید.). استفاده از منابع کربنی بهترین و ارزان ترین مطمئن ترین راه تو کاهش نیترات و فسفاته.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075

مبارک باشه خیلی خوب شده ساختش چند در اومد؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز مبارک باشه خیلی شیک ساخته شده هر چند پولی که گرفته خیلی شیکتر هست،دوستان راهنمایی خوبی کردند بنظر من سامپ را کلا تغییر بدید این سامپ مشکل داره اصلا پد استفاده نکنید وفیلتر ساکس بزارید ،دنیتراتور هم اگه نگرفتید نگیرید وبجاش پولش را بزارید روی پول اسکیمر ونور.
    اگه بشه اون قسمتی که اورفلور هست کنار دیوار بشه زیباتر از اب درمیاد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    ممنون دوستان، به پای تانک هیچ یک از شما نمیرسه
    در مورد قیمت، دو میلیون و چهارصد تومن هزینه ساخت تانک، میز، سامپ و تاجش شده. صد تومن بابت حمل و نقل داخل تهران و سیصد تومن حمل تا اردبیل.
    اما همش فکر اون حباب توی شیشه هستم که شیرینی خرید تانک رو به تلخی تبدیل کرده، البته دوستان و فروشنده گفتند اصلا موردی نیست ولی من بازم دل چرکینم!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    ممنون دوستان، به پای تانک هیچ یک از شما نمیرسه
    در مورد قیمت، دو میلیون و چهارصد تومن هزینه ساخت تانک، میز، سامپ و تاجش شده. صد تومن بابت حمل و نقل داخل تهران و سیصد تومن حمل تا اردبیل.
    اما همش فکر اون حباب توی شیشه هستم که شیرینی خرید تانک رو به تلخی تبدیل کرده، البته دوستان و فروشنده گفتند اصلا موردی نیست ولی من بازم دل چرکینم!
    کدام حباب همون لب پریدگی رو میگی. اون چیز خاصی نیست چون تو قسمت اورفلو فشار کمتری هست اگر نگران نشت هستی میتونی از داخل کمی چسب آکواریوم بزنی تا خیالت راحت بشه

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)