صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 102
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط طاها 71 نمایش پست ها
    دوستان واسه موج ساز چه نظری دارین؟ خواهشا کسانی که اطلاع دارن راهنماییم کنن، چون میخوام همین هفته تهیه کنم.
    مدلی که انتخاب کردم و بودجه م بهش میرسه موج ساز جیبائو (جیکود) rw کنترلر هستش ولی تو تعداد و قدرتش موندم...
    دو تا rw 8
    یه دونه rw15
    یه دونه rw8 با یه دونه rw15
    یه دونه rw20
    و یا...
    میخوام در آکواریوم شقایق ها رقص بکنن، نه اینکه همش به یک طرف خم بشن! آیا برای این کار حتما باید از دو موج ساز استفاده بشه، یا یه دونه موج ساز کنترل دار که قطع و وصل میشه کافیه؟ اگه راهنماییم کنین خیییلی کمکم میکنین!!!
    مشخصات آکواریوم : 130 (طول) * 55 (عرض) * 65 (ارتفاع)
    ممنون
    سلام مبارک باشه تجهیزاتی که خریدین برای موجساز اگه دوتا rw 8 بگیری به نظرم جوابگو باشه میتونی یکی رو master کنی و اون یکی رو slave یعنی زمانی که یکی دورش کم میشه اون طرفی زیاد میشه و بالعکس البته فکر کنم حدود 600 تومن بشه دلفیران یه سری پمپ ایتالیایی آورده که فکرکنم دوتاش حدود 200 تومن بشه ولی کنترلرش 680 هست و امکانات جالبی داره به اینترنت وصل میشه و از هر جا بخوای میتونی کنترل کنی شرایط مختلف آب و هوا و روز و شب رو شبیه سازی میکنه و یه سری چیزهای دیگه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    سلام!
    شرمنده، من همین امروز گزینه های لایک و تشکر رو دیدم، از اینکه پست های قشنگتون رو تایید نمیکردم معذرت میخوام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نمیدونم چرا نوارابزار به این بزرگی رو نمیدیدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    عزیزان چند تا عکس از LED ها میذارم، مشخصات کاملش در صفحات قبل هست، حالا به نظرتون با این قابها میشه مرجان lps، شقایق، پلیپ و... نگهداری کرد؟؟؟ البته قصد اضافه کردن دو تا مهتابی رو هم دارم، اما نمیدونم چی بگیرم و با چه طیف رنگی...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    دوستان دیشب اتاق خوابم رو کاملا تاریک کردم، طوری که چشم، چشمو نمیدید، و ال ای دی ها رو روشن کردم، میتونید روشناییشون رو ببینید... حالا نظر دوستای عزیزم چیه؟
    در مورد به هم ریختگی اتاق هم معذرت میخوام!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    دوستان اگه کسی راهنماییم نمیکنه یا علاقه ای به کمک کردنم نداره، بیشتر از این مزاحم نشم و بیخودی وقت پارسی پت و اساتید رو نگیرم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان اگه کسی راهنماییم نمیکنه یا علاقه ای به کمک کردنم نداره، بیشتر از این مزاحم نشم و بیخودی وقت پارسی پت و اساتید رو نگیرم
    دوست عزیز اگه کسی جواب سوال شما را بدونه جواب خواهد داد البته سوال شما مثل این میمونه که بگید من ماشین خریدم خوبه یا نه ،شما باید مشخصات ال ای دیهای بکار رفته داخلش را بدونید بدون اونها هیچ کمکی نمیشه کرد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20168
    سلام
    دوستان دیشب آکواریوم رو از تهران آوردم و برای شستوشو گذاشتم تو پارکینگ اما بلا فاصله متوجه یه لب پریدگی تو شیشه پشت آکواریوم، تو قسمت پایین اورفلو شدم!!!
    لب پریدگی از داخل اتفاق افتاده و مثل یه حبابه و از بیرون و با لمس کردنش اصلا متوجه لب پریدگی نمیشی، آیا امکان ترکیدگی یا شکستن شیشه بعد از آبگیری و یا در آینده وجود داره؟ یا امکان اینکه بعدها این قسمت از بدنه اصلی جدا بشه هست؟ منتظر کمک دوستان هستم
    این موضوع خیلی منو ناراحت کرده و حتی از شستوشوی تانک هم منصرف کرد
    تصاویر:

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام ودست عزیز نگران لب پریدگی توی شیشه نباش ،شیشه اگر ترک خطی داشته باشه خطر داره و در اثر فشار ترک گسترش پیدا میکنه و تانک میترکه .از این لب پریدگیها توی خیلی از تانکها از جمله تانک من هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام دوست عزیز نزدیک ترین نور به نور خورشید نور تنگستن یا لامپهای رشته ای مثل متال و هالوژن هست که درجه 96 دارن و بدلیلی گرما و اتلاف انرژی مصرف برق بالایی که دارن مرقوم به صرفه نیست ولی شبیه سازی نور خورشید به وسیله فلوروسنت و ال ای دی نیاز به تجهیزات خاصی داره مثلا شما از لامپهای فلوروسنت و ال ای دی معمولی که برای روشنایی استفاده میشه نمیتونی برای یه تانک ریف استفاده کنی و باید از فلوروسنت T5 مخصوص آکواریوم با ترکیب رنگی خاص استفاده کنی که تقریبا نورش از درجه 94 برخوردار هست هرچی این رقم به 100 نزدیک باشه شما بهترین نتیجه رو میتونید از این نور بگیرید اما نور ال ای دی اگه شما از ال ای دی های معمولی و رنگی که تو بازار بخوای استفاده کنی کاری که خود من کردم و برای ساخت سیستم نوری آکواریوم خودم استفاده کردم فقط تانک رو روشن میکنه ولی انرژی مورد نیاز برای فتوسنتز گیاهان و موجودات و مرجانها رو تامین نمی کنه برای همین هست که یه سیستم نوری ال ای دی مخصوص آکواریوم 4 میلیون قیمت داره که برای تانک شما دو تا نیاز هست یه لامپ ال ای دی 3 وات cree تقریبا 18 هزار تومن قیمتش هست که بزرگترین تولید کننده لامپهای ال ای دی خاص به شمار میره که الان بر صنعت تصویر برداری هم داره استفاده میشه ولی در هر صورت شما دو تا وال واشر داری که به ادعا فروشنده مخصوص آکواریوم آبشور طراحی شده اولا تا جایی که من متوجه شدم از لنز استفاده نشده که این خودش یه مشکل هست و نوری که تو تصویر معلومه خوب ترکیب نشده و هاله رنگها مشخص هست و باید از دیفیوزر یا لنزهای مشجر استفاده کنی برای این هم میتونی شیشه وال واشر ها رو با شیشه سندبلاست عوض کنی یا از این برچسب‌های شیشه مات کن استفاده کنی بتونی نتیجه بهتر بگیری برای اندازه گیری شدت نور هم میتونی به عکاسی های تو شهرتون مثل تصویرگر مراجعه کنی تا با نورسنج کلوین و لوکس و لومن نور رو مشخص کنن
    انشاا... به مشکلی برخورد نکنی
    دوستان دیشب اتاق خوابم رو کاملا تاریک کردم، طوری که چشم، چشمو نمیدید، و ال ای دی ها رو روشن کردم، میتونید روشناییشون رو ببینید... حالا نظر دوستای عزیزم چیه؟
    در مورد به هم ریختگی اتاق هم معذرت میخوام!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام
    دوستان دیشب آکواریوم رو از تهران آوردم و برای شستوشو گذاشتم تو پارکینگ اما بلا فاصله متوجه یه لب پریدگی تو شیشه پشت آکواریوم، تو قسمت پایین اورفلو شدم!!!
    لب پریدگی از داخل اتفاق افتاده و مثل یه حبابه و از بیرون و با لمس کردنش اصلا متوجه لب پریدگی نمیشی، آیا امکان ترکیدگی یا شکستن شیشه بعد از آبگیری و یا در آینده وجود داره؟ یا امکان اینکه بعدها این قسمت از بدنه اصلی جدا بشه هست؟ منتظر کمک دوستان هستم
    این موضوع خیلی منو ناراحت کرده و حتی از شستوشوی تانک هم منصرف کرد
    تصاویر:

این لب پریدگی تو حمل نقل اتفاق افتاده یا از اول بوده

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)