نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20078

8 حالت شوک کاسکو

با سلام
    من 3 روزه یه کاسکوی دوساله خریدم که تا حالا هم صاحبی نداشته از روز اول از دستم خوراکی میگرفت و از قفس هم خسته میشه و میاد جلوی در و حالت پر زدن میگیره که منو بیار بیرون ،منم برا یک الی دوساعتی بیرون میاوردمش و بعد میکردم تو قفس .تو سایت ها سرچ کردم دیدم گفتن طوطی رو خیلی بیرون نیارین مخصوصا روزهای اول منم بار دوم که این حالت رو گرفت در رو باز نکردم بیاد بیرون و شروع کرد به قار زدن و من یه چیزی کشیدم رو قفسش تا آروم بشه برای ده دقیقه بعد که بر داشتم دیدم انگار شوکه شده و سرش رو پایین از بدنش رو تاپ نگه داشته و ازم خیلی میترسه میرم جلو و شروع به لرزیدن میکنه حالا من نمیدونم برا ساکت کردنش از این روش دوباره استفاده کنم یا نه میترسم یه وقت اگر دوباره اینکار رو بکنم اوضاع خیلی خراب بشه لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم🙁

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3poparsa نمایش پست ها
    با سلام
    من 3 روزه یه کاسکوی دوساله خریدم که تا حالا هم صاحبی نداشته از روز اول از دستم خوراکی میگرفت و از قفس هم خسته میشه و میاد جلوی در و حالت پر زدن میگیره که منو بیار بیرون ،منم برا یک الی دوساعتی بیرون میاوردمش و بعد میکردم تو قفس .تو سایت ها سرچ کردم دیدم گفتن طوطی رو خیلی بیرون نیارین مخصوصا روزهای اول منم بار دوم که این حالت رو گرفت در رو باز نکردم بیاد بیرون و شروع کرد به قار زدن و من یه چیزی کشیدم رو قفسش تا آروم بشه برای ده دقیقه بعد که بر داشتم دیدم انگار شوکه شده و سرش رو پایین از بدنش رو تاپ نگه داشته و ازم خیلی میترسه میرم جلو و شروع به لرزیدن میکنه حالا من نمیدونم برا ساکت کردنش از این روش دوباره استفاده کنم یا نه میترسم یه وقت اگر دوباره اینکار رو بکنم اوضاع خیلی خراب بشه لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم������
    سلام

دوست عزيز ، طوطيها نسبت به عملكرد صاحبانشون بسيار حساس هستن و در مقابل رفتار اونها واكنشهاي متفاوتي نشون ميدن . حركات ناگهاني باعث ترسشون ميشه . اينكه چيزي روي قفس كشيديد شايد باعث وحشتش شده و انتظار اين رفتار رو در مقابل تقاضاي كمش ، نداشته . فرموديد صاحبي نداشته ، پس باراولي بوده كه با پوشيده شدن قفسش مواجه شده . بهتر بود به جاي واكنش تند، ابتدا با ملايمت باهاش صحبت ميكرديد وقتي يه كم ارامتر شد ، اهسته اهسته از يكطرف قفس شروع ميكرديد نه اينكه يك مرتبه كل رو بپوشونيد . مشخصه وحشت ميكنه .

اينكه ميگن نبايد زياد بيرون اورده بشه ، براي اينه كه به قفسش وابسته تر باشه وبه ازادي عادت نكنه . در صورتي كه پرنده تنها داراييش پره و تنها ارزوش پرواز . اگه همين دلخوشي يكي دوساعت رو هم ازش بگيريم ، افسرده ميشه . نميگم تمام روز بيرون باشه ولي همون حد معقول هم رعايت بشه كه ببينه به خواستش احترام گذاشتيد .
    اگه برنامه ريزي صحيح براي ساعات بيرون أوردنش داشته باشيد ، خارج از اين زمان بهونه نميگيره و يا راحتتر ميشه كنترلش كرد.

لطفا ديگه اين روشهاي ناگهاني رو به كار نبريد . الان هم در قفس رو باز كنيد ، اجازه بديد بياد بيرون ، نوازشش كنيد و باهاش اهسته صحبت كنيد و غذا رو سمتش ببريد ، خودتون مثل قبل بهش غذا بديد تا دوباره بهتون اعتماد كنه . هر موقع هم خواستيد روي قفس رو ببنديد ، قبلش باهاش بازي و صحبت كنيد ، بعد با ارامش و اهسته از يك سمت قفس شروع كنيد . و تا زمان ترك اتاق ، اجازه بديد ، صداي شما رو بشنوه كه از تنهايي بوجود اومده وحشت نكنه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)