صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 51
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ،بهترین شوری برای راه اندازی اک بین۱.۰۱۷تا۱.۰۲۰هست چون اولا فروشگاهها شوری اکشون برای ماهی همین قدره دوما تو این شوری سفیدک کمتر میشه.سامپتون زیباست ولی بنظر من اون سه قسمت اخر که برای لایوراک ورف گذاشتید یکیش کنید ولایوراکهاتون را تو همون رف باشه که نور هم بهش برسه واگه گیاه هم نداشتید باز کارایی رف را داشته باشه
    سلام
    خانه های رف رو برای قرار دادن انواع دیگری گیاه به غیر از انگوری گذاشتم چون انگوری خیلی سریع رشد میکنه . البته بعضی ماهی ها رو هم ابتدا اونجا وارد میکنم تا غذا خور بشن و از لحاظ سلامتی کنترل بشن همینطور ریف ها رو میخوام ابتدا وارد سامپ کنم و بعد به تانک اضافه کنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام
    رآکتورهای مورد نیاز یرای سیستم من(sps) چی هستن و چه زمانی مناسب هست تا به سیستم اضافه بشن

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا خطیب نمایش پست ها
    سلام
    رآکتورهای مورد نیاز یرای سیستم من(sps) چی هستن و چه زمانی مناسب هست تا به سیستم اضافه بشن
    اون قسمتهایی که من از سامپتون دیدم جای مناسبی برای ماهی قرنطینه کردن ونگهداری از ریف نیست باز اگه یکی بشه شاید بشه این کارها را کنید با این حال به خودتون بستگی داره.راکتور هم بستگی داره به چه روشی بخواید استفاده کنید داره اگه بخواید از منابع کربنی استفاده کنید میتونید فقط یه راکتور کربن داشته باشید واز شکر وسرکه استفاده کنید که هزینه خیلی کمی داره یا میتونید بجای شکر وسرکه از بایو پلت استفاده کنید که نیاز به راکتور بایوپلت هم دارید البته یکم پیشرفته تر هم میتونید عمل کنید راکتور فسفات یاgfoهم بزارید برای کاهش فسفات تا نزدیک صفر بیاد چون تو این روش معمولا فسفات نزدیک صفر نمیاد البته خیلی از دوستان هم هستند که این روش را بدون هیچ راکتوری دارند استفاده میکنند وتانکشون هم عالیه ،فقط اسکیمر خوب باید داشته باشید که شما دارید وزغال را هم میتونید بزارید داخل سامپ.

روش دیگه هم زًوویت هست که نیاز به راکتور ز ًولیت دارید البته تو این روش نیاز به محصولات زیاد دیگه ای دارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام و سپاس از راهنمایی های ارزنده شما
    من میخوام از راکتور بایوپلت و راکتور gfo و کربن استفاده کنم فقط سوالم این هست هر کدوم از اینها رو کی باید راه اندازی کنم. قبل از اضافه کردن ماهی ،بعد از اضافه کردن ماهی یا بعد از اضافه کردن ریف
    راکتورها رو میشه با هورینگ سلخت هر سه راکتور رو

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام و سپاس از راهنمایی های ارزنده شما
    من میخوام از راکتور بایوپلت و راکتور gfo و کربن استفاده کنم فقط سوالم این هست هر کدوم از اینها رو کی باید راه اندازی کنم. قبل از اضافه کردن ماهی ،بعد از اضافه کردن ماهی یا بعد از اضافه کردن ریف
    راکتورها رو میشه با هورینگ سلخت هر سه راکتور رو
    بله میتونید با هوزینگ بسازید فقط راکتور بایو باید اینقدر قدرت داشته باشیدکه کاملا بایو ها داخل راکتور تکان بخوره وخروجیش را باید درخانه اسکیمر قرار بدید راکتور فسفات وکربن را میتونید به هم وصل کنید.راکتور بایوپلت را از همین حالا هم میتونید ولی تو شروع یکم شاید اوردوز کنه همچنین زود بایوپلتها تموم میشه ولی حسنش اینه که شرایط ابتون از همان شروعی که میخواید ابزی اضافه کنید شرایط خوبی داره ولی بنظر من شما یا بایوپلت را بصورت نصف حجم راه اندازی کنیدیا وقتی سیکل طی شد وسیفون زدید کامل راه اندازی کنید ،کربن را هم میتونید به همراه با بایوپلت راه اندازی کنید ولی راکتور فسفات صبر کنید تا ببینید شرایط فسفات چطوری میشه بعد اضافه کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام
    امروز بعد 7 روز راه اندازی و بعد 3روز اضافه کردن لایوراک (10کیلو) نتایج تست بدین شرح است
    تستر سیکم نیتریت0.03 نیترات 3 فسفات2 آیا میشه تا 3روز دیگه اولین ماهی رو اضافه کرد البته قبل اضافه کردن ماهی 10کیلو لایوراک از آک قدیم اضافه میشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    امروز بعد 7 روز راه اندازی و بعد 3روز اضافه کردن لایوراک (10کیلو) نتایج تست بدین شرح است
    تستر سیکم نیتریت0.03 نیترات 3 فسفات2 آیا میشه تا 3روز دیگه اولین ماهی رو اضافه کرد البته قبل اضافه کردن ماهی 10کیلو لایوراک از آک قدیم اضافه میشه
    سلام با چه تستی این نتایج بدست امد به روز نیست،هر وقت لایوراکها را اضافه کردید ونتایج امونیاک ونیتریت صفر شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام
    امروزبعد 9روز راه اندازی با 10کیلو لایوراک نتایج با تستر سیکم به شرح زیر است تستر آمونیاک ندارم
    نیتریت 0.02 نیترات 3 فسفات 1تا1.5

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    19538
    سلام تبریک میگم دوست عزیز 1 سوال داشتم ضخامت شیشه که برای تانک استفاده کدرین چقدر هستش

Sent from my SM-E500H using Parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    [QUOTE=behnam123;275054]سلام تبریک میگم دوست عزیز 1 سوال داشتم ضخامت شیشه که برای تانک استفاده کدرین چقدر هستش

سلام سپاس
    شیشه 15میل هست با کلاف شیشه ای دورتادور و یک پل با عرض 15 سانت در وسط

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)