نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی اسکندر کوچک
    شماره عضویت
    19913

ملنگو با بال ناقص

باسلام
    سال 92 یک ملنگوی نر که بالش ناقصه خریدیم در واقع شاه بال سمت چپی اش بریده شده ما سعی کردیم رفتار خوبی باهاش داشته باشیم اون توی خونه ما آزاد بود و باما غذا میخورد و هفته ای یکبار میبردیمش باغ و روی درخت مینشست و تقریبا هفته ای یکبار هم حمومش میکردیم و بهترین میوه های فصل رو براش میخریدیم و همش باهاش حرف میزدم و نوازشش میکردم
    بعد از مدتی قصد کردیم آزادش کنیم بردیمش پیش دامپزشک که بعد از معاینه گفت امکان نداره بتونه پرواز کنه تصمیم گرفتیم براش جفت بخریم از قضا بال طوطی ماده هم همین مشکلو داشت
    ولی باهم خوب هستن و غذا دهن هم میگذارن البته خیلی وقتها طوطی ماده طوطی نر رو میزنه و نمیگذاره غذا بخوره اونم خیلی لاغر و افسرده بنظر میرسه
    چندباری اقدام به جفت گیری هم کرد که طوطی ماده زدش
    و البته در یه مدت کوتاه طوطی ماده سلامت بالهاش رو بدست آورد و دور خونه ما پرواز هم میکنه
    حالا سوال من اینه که آیا طوطی نر ما که خیلی ترسو و بی دست و ماست بهتره تنها باشه یا جفت داشته باشه؟
    در واقع اگر راهی برای پرواز کردنش باشه دلم میخاد هردوشونو آزاد کنم
    گرفتار عذاب وجدانم و دیدن زندگی خسته کنندشون آزارم میده.
    از قبل بابت پاسخ شما سپاسگذارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاجرمعینی نمایش پست ها
    باسلام
    سال 92 یک ملنگوی نر که بالش ناقصه خریدیم در واقع شاه بال سمت چپی اش بریده شده ما سعی کردیم رفتار خوبی باهاش داشته باشیم اون توی خونه ما آزاد بود و باما غذا میخورد و هفته ای یکبار میبردیمش باغ و روی درخت مینشست و تقریبا هفته ای یکبار هم حمومش میکردیم و بهترین میوه های فصل رو براش میخریدیم و همش باهاش حرف میزدم و نوازشش میکردم
    بعد از مدتی قصد کردیم آزادش کنیم بردیمش پیش دامپزشک که بعد از معاینه گفت امکان نداره بتونه پرواز کنه تصمیم گرفتیم براش جفت بخریم از قضا بال طوطی ماده هم همین مشکلو داشت
    ولی باهم خوب هستن و غذا دهن هم میگذارن البته خیلی وقتها طوطی ماده طوطی نر رو میزنه و نمیگذاره غذا بخوره اونم خیلی لاغر و افسرده بنظر میرسه
    چندباری اقدام به جفت گیری هم کرد که طوطی ماده زدش
    و البته در یه مدت کوتاه طوطی ماده سلامت بالهاش رو بدست آورد و دور خونه ما پرواز هم میکنه
    حالا سوال من اینه که آیا طوطی نر ما که خیلی ترسو و بی دست و ماست بهتره تنها باشه یا جفت داشته باشه؟
    در واقع اگر راهی برای پرواز کردنش باشه دلم میخاد هردوشونو آزاد کنم
    گرفتار عذاب وجدانم و دیدن زندگی خسته کنندشون آزارم میده.
    از قبل بابت پاسخ شما سپاسگذارم
    سلام . طوطی های شما رام هستن ؟ اگه رام هستن به فکر آزاد کردنشون نباشید . من هم قبلا به این موضوع فکر کردم و با یه روانپزشک پرندگان هم درمورد این موضوع صجبت کردم . نظرشون این بود که در صورتی که طوطی تو خونه بزرگ شده باشه یا چندین سال تو خونه نگهداری شده باشه ، امکان آزاد کردنشون وجود نداره . چون توانایی پیدا کردن غذا رو ندارن .

اما اگه وحشی باشن میتونید آزاد کنید .

من متوجه نمیشم شاه بال ناقص یعنی چی ؟ یعنی پرش بد کوتاه شده قبلا ؟ پر چه کوتاه بشه و چه کنده بشه دوباره در میاد با این تفاوت که پر کوتاه شده بعد از تو لک رفتن در میاد و پر کنده شده زودتر در میاد . مگر اینکه فولیکول پر آسیب دیده باشه . در صورتی که منظورتون از ناقص بودن بال همین باشه که مشکلی نداره . ممکنه نتونن مسافت طولانی بپرن چون مدت زیادی تو اسارت بودن اما تو خونه که قدرت پرواز دارن . اگه باهاشون تمرین کنید مخصوصا با طوطی اولتون میتونید این اعتماد به نفس رو در اونها بوجود بیارید .

در مورد جفت بودنشون . اگه باهم خوبن و ارتباط خوبی دارن . بذارید با هم بمونن . فقط موقع غذا دادن ظرفشون رو جدا کنید یا اگه تو یه قفس نمیمونن قفسشون رو جدا کنید و فقط تو یه استند مشترک باشن .

تا زمانی که شما به این دید نگاهشون کنید که افسرده هستن شرایط برای شما و اونا بدتر و بدتر میشه . من و شما موافقیم که طوطی تو خونه اسیره اما بقیه هم همین فکر رو می کنن ؟ چه شما آزادشون کنید و چه نکنید طوطی ها هر روز دارن قاچاقی وارد کشو ر میشن و تا دلتون بخواد خریدار هست . یکی شرایط خوب براشون فراهم میکنه و یکی تو بدترین شرایط نگهشون میداره . شما تو کدوم دسته هستید . اگه از نظر خودتون خوب نگهشون میدارید و شرایط مناسب براشون فراهم میکنید خوشحال باشید که دست شما هستن . چون معلوم نیست اگه دست دیگری بودن چه سرنوشتی در انتظارشون بود . اگه میخواید بهشون لطف کنید یه شرایط طبیعی براشون فراهم کنید . یه اتاق بهشون اختصاص بدین . با طناب های کنفی یا حصیری براشون استند آویز درست کنید . با چوب های غیر سمی براشون استند ثابت درست کنید . قفس بزرگ ، اسباب بازی های متنوع ، غذاهای خوب و مقوی .

مگر اینکه کلا خسته شده باشید از نگهداری که اونوقت پیشنهاد میکنم به یه شخص قابل اعتماد واگذار کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی اسکندر کوچک
    شماره عضویت
    19913
    سلام و تشکر از پاسخ شما.
    طوطی نر من رام و دستی هست و البته خیلی خیلی بی دست و پاست مثلا از موقعی که جفتش اومده انقدر از ترسشچیز نخورده که لاغر شده و نوکش روبه سفیدی میره ولی طوطی ماده کاملا وحشیه و جز در مواقع نادری که از دهن طوطی نر غذا میگیره یا مورد نوازش طوطی نر قرار میگیره در بقیه وقتها که اغلب اوقات هست اونو میزنه و دنبالش میکنه سر غذا خوردن هم که تا خودش سیر نشه نمیذاره طوطی نر بخوره حتی اگر دوتا ظرف غذا باشه
    قبل از اینکه طوطی ماده رو بخریم طوطی نر که خیلی با خودم انس داشت شادتر بنظر میرسید و همونطور که گفتم هفته ای یکبار حتی میبردیمش باغ
    بالش هم بعلت اینکه از مفصل چیده شده مشکل داره و اصلا دیگه رشد نکرده مثل اینکه دست یک انسان رو بجای اینکه ناخن هاشو بگیریم انگشتهاشو ببریم
    ولی من نمیتونم و نمیخام این موضوع رو قبول کنم
    ته دلم احساس میکنم میشه کاری براش کرد مخصوصا که با کمپینی توی تهران آشنا شدم که پرنده و حیوانات دستی رو برای زندگی در طبیعت آماده سازی و بعد هم آزاد سازی میکنن
    ولی در درجه اول میخام بدونم این طوطی نر بااین شرایط ماده داشته باشه بهتره یااینکه با ما زندگی کنه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی اسکندر کوچک
    شماره عضویت
    19913

لطفا عکسی که در این آدرس هست رو ببینید تا متوجه بشید چی میگم
    به قسمت بالای سمت راست عکس نگاه کنید اون دو باله بزرگ بالایی نباید چیده بشن که در طوطی من چیده شده متاسفانه
    شاید هم خودش ضربه دیده ولی در هر صورت بریده شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام. موقع غذا دور از هم بذاریدشون . طوری که تو غذا خوردن همدیگه تاثیری نداشته باشن.
    نمی دونم اگه تا این حد تاثیر منفی داشته تو زندگی طوطی شما که حس میکنید شاد نیست مثل گذشته ، ماده رو رد کنید .

من معمولا قبل از اینکه کاری انجام بدم تحقیق می کنم . اون روانشناسی هم که گفتم ایرانی نیست و مقالات زیادی نوشته درباره طوطی ... . کلا با این موارد سر و کار داره . من خودم همیشه دوست داشتم طوطیم رو آزاد کنم و به محل زندگی اصلی یعنی آفریقا بر گردنم . اونجا جایی هست که طوطی ها رو برای رهاسازی اماده می کنن . اما طوطی هایی رو برای رهاسازی انتخاب می کنن که هنوز وحشی یا نیمه وحشی هستن . بازم اگه خودتون فکر می کنید رهاسازی بهترین راهه . من اصراری نمی کنم . تصمیم با شماست . با اون کمپین تو تهران اصلا آشنایی ندارم .

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی اسکندر کوچک
    شماره عضویت
    19913
    از اینکه حوصله کردید و تجربه خودتون رو به من گفتید ممنونم
    من اگر به گذشته برگردم هرگز هیچ حیوونی رو توی خونه حبس نمیکنم
    چون اونقدر پشیمونی داره که آدم از خودش متنفر میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاجرمعینی نمایش پست ها
    از اینکه حوصله کردید و تجربه خودتون رو به من گفتید ممنونم
    من اگر به گذشته برگردم هرگز هیچ حیوونی رو توی خونه حبس نمیکنم
    چون اونقدر پشیمونی داره که آدم از خودش متنفر میشه
    خواهش می کنم وظیفست .

منم دوست ندارم اما اگه ببینم پیش من جاشون بهتره ، اگه بتونم حتما نگهشون میدارم.

البته من طوطی رو کاملا آزاد میذارم تو خونه به جز شبا که تو قفسه. هرچند که آزاد بودن کامل دردسرها و مشکلات خودش رو داره. و خیلی باید حواسمون جمع باشه و مراقبش باشیم

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)