نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    19779

روش رام کردن طوطیم

سلام تو این تاپیک لطفا روش رام کردن طوطی خودتون رو بنویسید تا افراد دیگه بتونن از تجربه ی شما استفاده کنن و بتونن طوطیشون رو رام کنند سوال کردن درباره ی رام کردن هم ازاده......

Sent from my HUAWEI Y625-U32 using Parsipet mobile app

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام من طوطی ندارم ولی خوب برای هر موجود زنده ایی تقریبا شرایط یکسان هست .
    احساس آرامش و امنیت
    اول از همه باید به حیوآن اجاره بدین خودش رو با شرایط جدید وقف بده و به اصطلاح یخش اب بشه و ممکنه تا ساعت اول تغذیه هم نکنه!این دوره احساس ارمش و امنیت ممکن 10 تا_15 روزه طول بکشه
    باید فکر کنه که شما موجودی بی آزار هستی
    شما تو این مرحله باید در جلو رو حیوان طوطی طوری که شما رو ببینه به کار هاتون مشغول شیدبعد از این که احساس کردید وقتی به قفس نزدیک میشد از شما نمیترسه
    از پشت میله ها به اون غذا رو نشون بدید
    بعداز این که غذا رو گفت دوباره امتحان کنید و بزارید ترسش از دستتون بریزه
    وقتی مطمعن شدید دیگه از دست شما نمیترسه به ارامی دست خود را وارد قفس کنید و نگه دارید تا بیاد و غذا بخوره و هی تکرار کنید وقتی مطمعن شدید دیگه ترسش از دست تون ریخته میتونید طوطی خود را از قفس خارج کنید و با اون بازی کنید
    البته من خودم برای دستی کردن خرگوشم (که البته سن خیلی کمی داشت )از اول همون روز اول تو اتاق آزاد گذاشتم ولی این روش کاملا ریسکی هست و برای پرنده به احتمال زیاد جواب نمیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملانگو
    شماره عضویت
    21653
    سلام خسته نباشین من دوتا ملنگوی نرو ماده دارم که فعلا از دستم غذا میگیرن و تقریبا نیمه اهلین.چطوری هردوشونو اهلی کنم بیان رو دستم و بازی کنن؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضارا نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین من دوتا ملنگوی نرو ماده دارم که فعلا از دستم غذا میگیرن و تقریبا نیمه اهلین.چطوری هردوشونو اهلی کنم بیان رو دستم و بازی کنن؟
    سلام اگه بالغ هستن که احتمال رام شدن کمه مخصوصا اگه جفت باشن. اما شما تمرین کنید باهاشون شاید باهاتون ارتباط بهتری برقرار کنن .
    فعلا با دست غذا بدین ، اگه بدون ترس از دست غذا میگیرن و از شما فرار نمیکنن برای روی دست آوردن اقدام کنید با تمریناتی که تو بخش آموزش درباره روی دست آوردن گذاشتیم .
    فقط به هیچ کاری مجبورشون نکنید اجازه بدین خودشون به شما اعتماد کنن و بدونن دست شما خطری براشون نداره.

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملانگو
    شماره عضویت
    21653
    سلام خسته نباشین.اینا نمیدونم جفتن یا نه.اخه اصلا جفت گیری ازشون ندیدم یعنی امکان داره فقط دوست هم باشن؟ولی نر ب ماده غذا میداد اوایل و سرهمو میخاروندن.منم یه لونه گذاشتم قفسشون الان ماده میره تو قفس و خاک اره های کف تو قفس رو با پاهاش میده اینور اونور بیشتر تو لونه هس.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملانگو
    شماره عضویت
    21653
    سلام خسته نباشین.اینا نمیدونم جفتن یا نه.اخه اصلا جفت گیری ازشون ندیدم یعنی امکان داره فقط دوست هم باشن؟ولی نر ب ماده غذا میداد اوایل و سرهمو میخاروندن.منم یه لونه گذاشتم قفسشون الان ماده میره تو قفس و خاک اره های کف تو قفس رو با پاهاش میده اینور اونور بیشتر تو لونه هس.
    نمیدونم اینکاراش واسه چیه.ولی همش این کارو میکنهبیشتر اونجاست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نمیدونم اینکاراش واسه چیه.ولی همش این کارو میکنهبیشتر اونجاست
    چون ماده هنوز كاملا بالغ نيست ، بله امكان داره ، رفتار بينشون دوستانه باشه ولي نر بالغه و انتظار هست كه مثل يك طوطي بالغ رفتار كنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملانگو
    شماره عضویت
    21653
    حتما همینطوره.ولی طوطی ماده ب نر خیلی زور میگه غذاشو میگیره میخوره طوطی نر برعکس خیلی ارومهفک نکنم جفت شن.یه جا خوندم تو جفت گیری ماده باید از نر بزرگتر باشه ایا این مطلب درسته ب نظرتون؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    حتما همینطوره.ولی طوطی ماده ب نر خیلی زور میگه غذاشو میگیره میخوره طوطی نر برعکس خیلی ارومهفک نکنم جفت شن.یه جا خوندم تو جفت گیری ماده باید از نر بزرگتر باشه ایا این مطلب درسته ب نظرتون؟
    بخاطر اينكه ماده با تجربه باشه و بهتره بزرگتر باشه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)