صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    منم کل مدیای سیسیتم خالی کردم هیچ اتفاقی که نیوفتادهیچ خیلی هم پارامتر ها بهتر شدن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    مبارک باشه بسیار بسیار شیک و عالی. فقط اون مدیا هارو همه شونو دربیارید. به خصوص نخودی هارو. خیلی وقته دیگه استفاده از نخودی و کلا مدیا منسوخ شده. در یه صورت میشه از مدیا استفاده کرد که هیچ صخره ای درون تانک نباشه. اما شما که لایوراک اونم به مقدار زیاد دارید میتونید مدیاهارو بردارید. الان که ماهی ندارید این کارو سریعتر انجام بدید.
    سلام خسته نباشید،منم اکواریوم تازه راه اندازی کردم حجم حدود ۱۸۰لیتر،بنده هم مدیا ها رو خارج کنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط salman vlz نمایش پست ها

سلام خسته نباشید،منم اکواریوم تازه راه اندازی کردم حجم حدود ۱۸۰لیتر،بنده هم مدیا ها رو خارج کنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست عزیز شما باید یه تایپیک برای اکتون درست کنید تا بشه با توجه به اطلاعات وعکسهایی که میزاریدنظر وراهنمایی داد این تایپیک مختص تانک دوستمون هست،
    ولی با این حال با این عکسهایی که گذاشتید بله شما هم میتونید مدیا های باکتریساز را خارج کنیدالبته سامپ وتانکتون کارهای دیگه ای هم داره که ان شا الله تو تایپیک خودتون توضیح میدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، قناری
    شماره عضویت
    19582

سلام دوستان من از یک واترپمپ Jebao DC 4000 استفاده میکنم و در حداکثر قدرت 4000 لیتر در ساعت قدرت داره (به گفته سازنده) اما با اتصال به uv و چیلر و در نهایت انتقال به تانک با اندازه گیری خودم حدود 360 لیتر در ساعت است از طرفی قدرت پمپ اسکیمر 2500 لیتر در ساعت است و آب به طور کامل از اسکیمر عبور میکند و حالا با تنظیم اسکیمر در حالت ایده ال سیستم در ثبات کامل بسر میبره(!!!) اما من احساس میکنم جریان گردش آب خیلی پایین است حالا دو سوال مهم ؟؟؟
    1) آیا آب ورودی به سامپ باید به طور کامل از اسکیمر عبور کند ؟ یا جریان آب مهم است که زیاد باشد و بخشی توسط اسکیمر استفاده شود ؟

2) جریان مناسب برای نگهداری ماهی و ریف برای 300 لیتر چقدر است ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh نمایش پست ها

سلام دوستان من از یک واترپمپ Jebao DC 4000 استفاده میکنم و در حداکثر قدرت 4000 لیتر در ساعت قدرت داره (به گفته سازنده) اما با اتصال به uv و چیلر و در نهایت انتقال به تانک با اندازه گیری خودم حدود 360 لیتر در ساعت است از طرفی قدرت پمپ اسکیمر 2500 لیتر در ساعت است و آب به طور کامل از اسکیمر عبور میکند و حالا با تنظیم اسکیمر در حالت ایده ال سیستم در ثبات کامل بسر میبره(!!!) اما من احساس میکنم جریان گردش آب خیلی پایین است حالا دو سوال مهم ؟؟؟
    1) آیا آب ورودی به سامپ باید به طور کامل از اسکیمر عبور کند ؟ یا جریان آب مهم است که زیاد باشد و بخشی توسط اسکیمر استفاده شود ؟

2) جریان مناسب برای نگهداری ماهی و ریف برای 300 لیتر چقدر است ؟
    اگه اسکیمر اونقدر قوی باشه که بتونه تمام اب ورودی رو به خودش بکشه بسیار عالی هستش و فیلتراسیون خیلی بهتر میشه. اما معمولا جریان ورودی از قدرت اسکیمر بیشتره که مشکلی پیش نمیاد مگه اینکه یه اسکیمر بسیار قوی واسه تانک گذاشته بشه که از واتر پمپ قوی تر باشه. در مورد جریان واسه تانک هم معمولا باید بین 6 تا 10 برابر حجم تانک باشه. 360لیتر در ساعت برای جریان تانک شما خیلی کمه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، قناری
    شماره عضویت
    19582
    سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید یکسری کرم ریز از دیروز تو تانکم پیداشدن من هنوز هیچ موجود زنده ای وارد تانک نکردم آیا اینها در لایوراک ها بودن و الان باید چیکار کنم برا نابودیشون ؟

Sent from my LG-D686 using Parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، قناری
    شماره عضویت
    19582

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز اینها یک نوع پلنکتون هستند ونه تنها ضرری ندارند بلکه مفید هم هستند احتمالا شرایط اکتون خوب شده که این تعداد بوجود امدندوقتی ماهی اضافه کردید که پلنکتون خور باشه همه را میخوره
    ویرایش توسط شادکامی : 22nd August 2016 در ساعت 10:53 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، قناری
    شماره عضویت
    19582
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز اینها یک نوع پلنکتون هستند ونه تنها ضرری ندارند بلکه مفید هم هستند احتمالا شرایط اکتون خوب شده که این تعداد بوجود امدندوقتی ماهی اضافه کردید که پلنکتون خور باشه همه را میخوره
    در ضمن من میخوام یک تغییراتی در رفرجیوم و سامپ بدم (آماده شد عکساشم میزارم ) تقریبا دو هفتس uv خاموشه به خاطر اینه که این پلکتونا به وجود آمدن ؟
    وبه غیر غذا که فرمودین نقش دیگشون چیه ؟

Sent from my LG-D686 using Parsipet mobile app

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوست عزیز :

بسیار تمیز و با سلیقه . امیدوارم یکی از بهترین تانک های سایت بشه ...

جناب شادکامی ؛ آیا ممکنه از رفجیوم به تانک راه پیدا کرده باشن . از همونایی که تو رفجیوم تولید و تکثیر میشن ...

آقا سروش شما حتما باید اون فضای کوچیک چند سانتی بین رفجیوم و خونه واتر پمپ رو با اسفج پر کنید . تا چیزی از رفجیوم وارد تانک اصلی نشه .

و سروش جان اون طور که دیدم شما شناور تنظیم سطح آب رو بالا تو تانک اصلی گذاشتین . در صورتی که سطح آب تانک تغییر نمیکنه . وقتی آب تبخیر بشه فقط سطح خونه واتر پمپ پایین میاد و شناور باید اونجا باشه تا آب تبخیر شده رو جبران کنه .

و یک نظر دیگه البته اگر جسارت نباشه :

شما خیلی زیباتر میتونستین صخره هاتونو بچینین . یکم طرح و شکل بهشون بدین . بعضی جاها رو کاملا خالی بزارین و ... دیگه دوره پر کردن تانک با صخره سر اومده .

موفق باشی و انشاالله لذتشو ببری ...
    ویرایش توسط Mohammad.p : 28th August 2016 در ساعت 10:46 AM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)