نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968

اموزش بازی بگیر و بده با طوطی

اموزش بازی بگیر و بده با طوطی

به نام خدا

برای انجام این اموزش شما نیاز به یک پرنده ی دستی دارید که به راحتی روی دست بیاد و از دست غذا بگیره

برای هر چه بهتر انجام شدن این اموزش باید بدونید پرنده چه غذایی رو بیشتر از همه دوست داره و از تکه های کوچک همان غذا برای جایزه دادن و تقویت رفتار مثبت استفاده کنید یعنی وقتی حرکت مورد نظر رو انجام داد جایزه بگیره تا دوباره رفتاررو تکرار کنه

میتونید از یک کاغذ ضخیم یایک تکه چوب سبک استفاده کنید که برای پرندگانی مثل عروس هلندی مناسب است اما برای کاکادو کاسکو و ماکائو ها میتونید از وسایل بیخطر بزرگتر استفاده کنید البته این وسایل نباید خیلی حواس پرنده رو پرت کنه یا مثل اسباب بازی عمل کنه که پرنده چند دقیقه ای باهاش بازی کنه

توجه:وسیله نباید سنگین باشه که پرنده نتونه نگهش داره

توجه:وسیله نباید تخریب و خورد بشه

توجه: وسیله ی گیرنده که من از دستم استفاده کردم شما میتونید از لیوان یا چیزی مثل اون استفاده کنید

توجه:بهتره پرنده روی استند باشه که ازادانه به اطراف حرکت نکنه (مثل فیلم) اگه استند ندارید میتونید از لبه صندلی استفاده کنید

مرحله1

پرنده رو روی استند بذارید وسیله ای که باید بهتون بده رو با دست بهش بدید (من از کاغذ ضخیم استفاده کردم)

مرحله2

دست یا وسیله ای مثل لیوان رو زیر شی که قرار بهتون بده قرار بدید و وقتی با دست دیگه جایزه رو نشون بدید پرنده از سر علاقه به گرفتن جایزه و یا از روی کنجکاوی بلاخره شی رو رها میکنه و کف دست شما یا داخل لیوان میوفته در اینجا کلمه ی تقویتی مثل افرین رو میگید و بلافاصله جایزه رو میدید

تو جه:جایزه نباید بزرگ و زیاد باشه که خوردنش طول بکشه من از نصفه تخم افتابگردان استفاده کردم

این کاررا چندین بار تکرار کنیدتا بلافاصله بعد از اینکه دست رو زیر منقار بردید وسلیه رو رها کنه

مرحله3

مرحله ی اخر پس از یکی دو روزتمرین اغاز میشه و به این شکل هست که شما دیگه دست یا لیوان رو درست زیر منقار پرنده نمیگیرید که بعد از رها کردن وسیله داخل دست بیوفته اینبار چند سانت فاصله رو به چپ یا راست دور میکنید تا پرنده مجبور شه برای دادن وسیله به سمت دست بیاد

اگر وسیله روی زمین افتاد جایزه رو نمیدید و پایین میارید و چند ثانیه ای از محل دور می شوید یا کمی عقب میاید و بعد چند ثانیه دوباره جایزه رو نشون پرنده میدید و دوباره تکرار میکنید این کار باید انقدر تکرار شود که پرنده مفهوم ان را متوجه شود

توجه1: این اموزش ممکنه کمی زمان برباشه

توجه2:نیازی به گرسنه گذاشتن پرنده نیست اگر جایزه رو به هیچ عنوان نمیخوره نیم تا یک ساعت قبل بازی و تمرین غذا را بردارید

توجه3: زمان اموزش رو طولانی نکنیدکه پرنده خسته نشه و تمایل به بازی داشته باشه

ویدئو بازی بگیر و بده

نویسنده ابوالفضل
    کپی بردارید بدون ذکر منبع غیر مجاز

ویرایش توسط abolfazl : 4th June 2016 در ساعت 07:31 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)