صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 71
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    کارایی فیلتر ساکس خیلی از پد بالاتر هست. سعی کنید جایگزین پد از فیلتر ساکس استفاده کنید .
    در عمل در متد های جدید نیازی به استفاده از بیوبال نیست و توصیه میشه که از سیستم حذفش کنید. البته اگه خواستید حذف کنید اینکار رو تدریجی و در چند مرحله انجام بدید و حتما نیتریت و امونیاک رو هم تست کنید که به سیستم شوک وارد نشه . حجم لایوراک به نسبت ابعاد تانک اگه کافی باشه به مدیای اضافی احتیاجی نیست . اگر هم خواستید از مدیاهای پیشرفته تر مثل ماتریکس سیچم استفاده کتید .
    در ضمن در اطلاعات تانک در مورد موج ساز چیزی ندیدم اگه موج ساز ندارید حتما اضافه کنید چون بخش مهمی از هر تانک آب شور هست و گردش نامناسب آب داخل تانک اثرات بدی داره از جمله رشد جلبک های مزاحم .
    به پیشنهاد دوستان فیلتر تهیه کردم ولی هنوز جاسازی نکردم که خود اون کلی چالش داره
    من دو تا پمپ دارم که آب رو از دو طرف به داخل پمپاژ میکنه آب در جریان هست وقتی غذا میریزم در تمام تانک پخش میشه و ماهیها باید دنبال غذا بدوند البته به دلیل اینکه نمی خوام داخل تانک تجهیزات اضافی باشه این کار رو کردم ولی باید یه فکری برای کم زیاد کردن سرعت پمپها بکنم که از یکنواختی در بیاد

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    بالاخره پس از کلی چالش فیلتر ساکس رو نصب کردم ولی واقعا پد جلوی گردش آب رو میگرفت و همیشه تو بافر 1و2 level آب پائین بود ولی الان این مشکل حل شد[IMG]
    ویرایش توسط Saeed3015 : 29th April 2016 در ساعت 02:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    یک تیکه پلکسی رو با سشوار گرم کردم و به شکل یه مستطیل به اندازه ورودی در قسمت وسط در آوردم بعد داخلش رو برش زدم به شکلی که تو تصویر میبینید در اومد و بعد نصب کردم تو محل ورودی آب به سامپ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141
    واقعا عالیه که خودتون درست کردید
    ادم لذت میبره

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    یه مشکلی با سیانوباکتری دارم که باید به کمک دوستان حل کنم میزان فسفات رو کنترل کردم میزان نوردهی رو هم کم کردم ولی هنوز مشکل رشد و تکثیر سیانو باکتری ها رو دارم.
    میخواستم بدونم میتونه از شنهای استفاده شده تو آکواریوم باشه من 10 کیلو شن معمولی و 7 کیلو sancibar JBL واسه تانک استفاده کردم
    ویرایش توسط Saeed3015 : 29th April 2016 در ساعت 03:34 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    18141

عکس های آکواریم من 240 لیتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed3015 نمایش پست ها
    یه مشکلی با سیانوباکتری دارم که باید به کمک دوستان حل کنم میزان فسفات رو کنترل کردم میزان نوردهی رو هم کم کردم ولی هنوز مشکل رشد و تکثیر سیانو باکتری ها رو دارم.
    میخواستم بدونم میتونه از شنهای استفاده شده تو آکواریوم باشه من 10 کیلو شن معمولی و 7 کیلو sancibar JBL واسه تانک استفاده کردم
    توصیه من به شما اینه که این مقالرو بخون خیلی کمکت میکنه
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=30823
    بعد یه چیزی که من تجربه کردم اسکیمر قوی خیلی تاثیر داره،من اولش بابل مگاس خریدم،ولی همین مشکلا کم و بیش داشتم،تصمیم گرفتم ریف اختاپوس بخرم واقعا بعده یک ماه فرقشونا فهمیدم
    بعد من نظرم اینه که ال ای دی دست سازا زیاد معتبر نیست.سعی کن از مهتابی های معتبر مثه جیسمن یا ati استفاده کنید،شک نکنید تاثیر داره
    ویرایش توسط mansouri71 : 29th April 2016 در ساعت 04:13 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansouri71 نمایش پست ها
    توصیه من به شما اینه که این مقالرو بخون خیلی کمکت میکنه
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=30823
    بعد یه چیزی که من تجربه کردم اسکیمر قوی خیلی تاثیر داره،من اولش بابل مگاس خریدم،ولی همین مشکلا کم و بیش داشتم،تصمیم گرفتم ریف اختاپوس بخرم واقعا بعده یک ماه فرقشونا فهمیدم
    بعد من نظرم اینه که ال ای دی دست سازا زیاد معتبر نیست.سعی کن از مهتابی های معتبر مثه جیسمن یا ati استفاده کنید،شک نکنید تاثیر داره
    ممنون از راهنماییتون مقاله مربوط به سیانو رو خوندم تا اوجایی که من فهمیدم و تست گرفتم نیترات 10 و فسفات 0.1 بود ولی تست سیلیکات ندارم که بگیرم وقتی به یکی از بچه های که تو کار آکواریوم بود تو نواب گفتم که شن سانسیبار خریدم گفت سانسیبار نریز سیلیکات آب رو بالا میبره و باعث میشه جلبک بزنه تو تانک ولی وقتی از مدیرشون پرسیدم گفت نه مشکلی نداره ولی مثل اینکه اون بنده خدا راست میگفت و به من پیشنهاد کرد که شن زنده بگیرم و من تا زمانی که نور مناسبی برای رشد نداشتم مشکلی نبود ولی از وقتی این ال ای دی رو نصب کردم به مرور رشد باکتریها و جلبکها زیاد شد
    اسکیمرم هم ریف اختاپوس هست واقعا ازش راضیم البته اول که نصب کردم تا زمانی که آب بندی بشه کاپش سریع پر میشد و مجبور بودم سریع خالیش کنم بعد تو یوتیوب یه ویدیو دیدم که توضیح داده بود برای آب بندی باید شیر خروجی رو ببندم و درب مخزن رو بردارم تا آب به مدت 48 ساعت از بالا سر ریز بشه من هم همین کار رو کردم و مشکلم حل شد [emoji5] [emoji3] [emoji3] [emoji5]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    از اونجایی که خیلی از عمر تانک نمیگذره اینا طبیعیه. خرید شاه بلنی فراموش نشه
    میتونه از نور هم باش این مشکل

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    البته به زودی یه جابجایی منزل دارم شاید شنها رو عوض کردم چون موقع راه اندازی شنهای معمولی رو ریختم و بعد روش سانسیبار پهن کردم بیشتر شنها توسط دامسل بهم خورده ولی قسمتهای که شن jbl رو هست بیشتر در گیر این مشکل شده
    راستی واسه کم کردن سیلیکات چی کار باید کرد؟
    ویرایش توسط Saeed3015 : 29th April 2016 در ساعت 09:24 PM

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)