نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرستو
    شماره عضویت
    19052

7 گفتگو درباره پرستو

با سلام من ديروز يك پرستو كه زخمي روي زمين افتاده بود (ظاهراً يك پرنده ديگر بهش حمله كرده بود ) و به سرش نوك زده بود توي خيابون پيدا كردم و به خونه آوردم اولش كه خيلي بي حال بود . جاي مناسبي نگهداري ازش كردم يه قدري حالش بهتر شده ولي غذا نمي خوره و پرواز هم نمي كنه نمي دونم چكارش كنم يا چطوري بهش غذا بدم چنتا كرم و ساير حشرات هم براش ريختم ولي نمي خوره بايد چكار كنم فوري كمكم كنيد
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 3rd April 2016 در ساعت 09:29 PM

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو نمایش پست ها
    با سلام من ديروز يك پرستو كه زخمي روي زمين افتاده بود (ظاهراً يك پرنده ديگر بهش حمله كرده بود ) و به سرش نوك زده بود توي خيابون پيدا كردم و به خونه آوردم اولش كه خيلي بي حال بود . جاي مناسبي نگهداري ازش كردم يه قدري حالش بهتر شده ولي غذا نمي خوره و پرواز هم نمي كنه نمي دونم چكارش كنم يا چطوري بهش غذا بدم چنتا كرم و ساير حشرات هم براش ريختم ولي نمي خوره بايد چكار كنم فوري كمكم كنيد
    بسیار کار مناسبی کردید دوست عزیر .
    چند نکته پرستو ها در اسارت خیلی کم لب به غذا می زنند و علاقه ای به تغذیه ندارند ولی اگر پرنده خیلی ضعیف است و ضعف جسمانی و حالاتی از سو تغذیه دارد بهتر است با استفاده از کمی اب ولرم و همینطور مقداری بیسکویت مادر ( راحت قابل دست رس است ) و ارد نخود چی با کمک سرنگ بدون سوزن به پرنده غذا بدهید ! حتما مراقب باشید پرنده را محکم در دست نگیرید چون در کل پرندگان به خصوص پرستو ها اسکلت سبک و بسیار بسیار ظریفی دارند و از زور برای باز کردن منقار کوچکش استفاده نکنید . همینطور تغذیه دیگر هم مقداری گوشت پخته شده همراه با شیر است و در نگهداری پرستوها در اسارت این نکته قابل توجه است که علاقه ای به تغذیه نشان نمی دهند. پس زیاد نگران تغذیه نباشید اگر شرایط پرنده خوب است
    درباره ی مشکل سر هم با استفاده از یک پارچه تمیز و کمی بتادین رقیق شده محل زخم رو ضد عفونی کنید.
    درباره محل نگهداری خانواده چلچله ییان بهتر است که در زیر پرنده پارچه قرار دهید و جایگاه ایستادن پرنده چوبی انعطاف پذیر و نسبتا نازک باشد( شما می توانید این محیط را درون یک کارتن برای پرنده فراهم کنید قفس جایگاه مناسبی برای پستوها نیست هینطور حواستان باشد روی کارتن کارتن ( کارتن ها دارای منفذ باشند ) دیگر قرار دهید که پرنده در محیط بسته اتاق یا خانه با پرواز ناگهانی به خود صدمه نزند . همینطور محیط نگهداری از رفت امد مکرر انسان به دور باشد و همینطور دمای ملایمی
    داشته باشد و مرطوب نباشد و نور کم تر بهش بتابد .
    درباره بحث رهاسازی . بیشتر اوقات خود پرستو ها در اسارت با مساعد شدن حالشان اقدام به پرواز می کنند . شما در حالی که این رفتار را دیدید بهتر در هنگام طلوع و یا غروب خورشید که فعالیت پرستوها بیشتر است پرستو مورد نظر را به محلی ببرید که دیگر پستو ها در حال پرواز هستند خود پرستو با دیدن پرواز هم نوعان ترغیب به پرواز می شود و حتی از خود تولید صدا می کند . با سپاس اگر می شود عکس از محل زخم سر پرنده تهیه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    حلزون.باجریگار
    شماره عضویت
    19038
    سلام به شما و مرسی از این کار خوبتون
    من خودم تجربه نگهداری از جوجه پرستو رو داشتم یه مدت تا وقتی که آزادش کنم
    خمیر نون فانتزی رو با اب قاطی کنید طوری که نه زیادی نرم شه نه زیادی سفت بعد اروم دهنشو با انگشت شصت و اشاره باز کنید طوری که انگشتا دو طرف نوک باشه بعد به اندازه 1 چهارم ناخن کوچیک (واحد دیگه ای به ذهنم نرسید)غذا رو بذارید روی زبونش بعد ولش کنید تا بخوره
    هر روز به اندازه 2 در نوشابه غذا بهش بدید
    صبح و ظهر و عصر و شب
    و بهترین محل نگهداری هم از نظر من جعبه میوه هست که روش طوری بکشید یه یدونه ظرف میوه دیگه بذارید !
    ویرایش توسط love animals : 3rd April 2016 در ساعت 07:00 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرستو
    شماره عضویت
    27519
    سلام من چند رور پیش یک جوجه تازه به دنیا اومده پیدا کردم نمیدونم چه پرنده ای هست. فکر کنم یک پاش فلج شده. نمیتونم حشرات و کرم براش پیدا کنم. بجاش چه غذای بدم .

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط تی تی نمایش پست ها
    سلام من چند رور پیش یک جوجه تازه به دنیا اومده پیدا کردم نمیدونم چه پرنده ای هست. فکر کنم یک پاش فلج شده. نمیتونم حشرات و کرم براش پیدا کنم. بجاش چه غذای بدم .
    سلام
    اول بهتره از نژاد پرنده اطمینان پیدا کنید که در مورد جوجه چند روزه کار ساده ای نیست البته ،
    در هر صورت بهترین تغذیه برای اکثر جوجه ها [دون پارس] خیس شده و نرم که در روزهای اول باید نرم تغذیه بگونه ای باشه که با سرنگ داخل دهان جوجه ها ریخت و نکته بعدی اینکه جوجه ها در این فصل بیشتر به آب نیاز دارند .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه پرستو
    شماره عضویت
    29175
    سلام من یک جوجه پرستو پیدا کردم توی اینترنت درمورد طریقه غذا دادن بهش خیلی سرچ کردم ولی اطلاعات خاصی ندیدم مجبور شدم به طرق مختلف امتحان کنم و به یک روش دست یافتم که واقعا راضی هستم غذای پرنده رو تقریبا غلیظ تهیه میکنم و بصورت بیضی های کوچک یک سانتی درمیارم و میگیریم جلوی نوکش خودش از دستم میگیره و میخوره اوایل باید بزور نوکش بازمیکردم الان راحت خودش میخوره فیلم هم گرفتم اگه میشد میذاشتم که بقیه هم استفاده کنند.لطفا درمورد جوجه پرستوها اطلاعات بیشتری بذارید که بقیه مثل من اذیت نشوند.ممنونم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرستو
    شماره عضویت
    29178
    سلام خسته نباشید من حدود یه هفته پیش يه جوجه پرستو از کوچه پیدا کردم، غذا دادن بهش خیلی سخته، بعضی موقع ها میخوره ولی بعضی وقتا هم نمیخوره،وزنش کم شده خیلی میلرزه میخواستم بدونم لرزشش از چیه، واینکه اگر من اینو داخل لانه یک پرستو دیگه بزارم آیا قبولش میکنن یا خیر؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چه غذایی بهش میدید؟
    پست شماره ۲ و ۳ این تاپیک رو بخونید :

... نگهداری از جوجه پرستو ، کمک...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرستو
    شماره عضویت
    29178
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    چه غذایی بهش میدید؟
    پست شماره ۲ و ۳ این تاپیک رو بخونید :

... نگهداری از جوجه پرستو ، کمک...
    حشره اصلا نمیخوره، گوشت بهش میدم وبعضی موقع ها هم نون که تو آب خیس شده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)