صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ببر رو مگه میشه خونگی کرد؟؟؟
    شماره عضویت
    18985
    خیلی ممنون اما میگو زیاد هم خوب نیست. اگه روی مهدی1235که به رنگ آبی بالای عکس لاک پشتم ( آواتارم ) هست بزنید و نمایش مشخصات را انتخاب کنید یه کم پایین تر سمت راست جولوشم نوشته لاک پشت های ترسناک اگه یاد ندارید چجوری عضو شید می تو نید از اولین صفحه از آموزش های استفاده از سایت کمک بگیرید. راستی برای شروع دادن سبزیجات از کاهو استفاده کنید. می تونید. از بقیه ی نوشته های من که بدردتون می خوره رو درحساب کاربریم پیدا کنید. مثل حل مشکل غذا نخوردن لاک پشت ها& دست آموز کردن لاک پشت رو نگاه کنید راستی من هیچ چیز در گروهم قرار نمی دم تا وقتی چیزی ازم نخاید یا جالب نباشه.mahdy

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    18981
    عضو گروه شدم.

راستی من لاک پشت برکه ای م رو دست آموز کردم.

الان آروم میشینه کف دستم حتی میزاره سرش رو ناز کنم.

سرش رو خودش میاره جلو و موقع ناز کردنش چشماش رو می بنده، حتی یه بار هم کف دستم خوابش برده.

چرا میگو خوب نیست ؟ میگو رو خیلی شنیدم که غذای سالم و مفیدی هست.
    البته الان نظرم فقط روی ماهی (و هر از چند گاهی گوشت قرمز بدون چربی) هست.

برای طعمه زنده چی بهش بدم ؟ به نظرتون ماهی کوپی خوبه ؟ هم کوچیکه هم تند تند زاد و ولد می کنه می تونم غذای زنده ش رو تامین کنم که شکار کنه.

اما اسلایدرم هنوز دست آموز نشده. خوابوندمش تو محلول مولتی ویتامین درش آوردم وحشی چون پسره و پنجه های تیز و درازی داره انگشتم رو چنگ زد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18985
    میدونید برای چی اسلایدر وحشی شده برای این که ناگهانی ورش داشتین. می تونید این راه ( راه مخصوص ) را انخاب کنید اگه از دست شما غذامی خوره آروم آروم به سمت دست تون بکشیدشون وغذارو روی دست تون بزارید ازبند دوم یکی از انگشتاتون از ته لاک تا بالای لاک رو نوازش کنید. چیزای جدیدی نوشتم می تونی بخونی در مورد لمس لاک شت هاست. راستی تو کیا تو سایتی.برام یه چیزی بفرست تا بفهمم تو سایتی یا نه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    18981
    درسته.

خیلی سریع برش نداشتم ولی خیلی آروم هم نبود، بخاطر همین پرخاشگری کرد.

نمیدونم اینم دست آموز بشه یا نه، شاید یکم بیشتر طول بکشه. ولی اون لاک پشت دریاچه پدرسوخته خوب دست آموز و اهلی شده ♥
    باید براش ماهی آب شیرین نگه دارم پروارش بدم به عنوان شکار زنده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    18981
    من هر از چند گاهی میام یه سر میزنم، تایم مشخصی نداره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18985
    دقیقا این من راستی ی چیز برات مینویسم بخون توسایت هم نوشتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18985
    از کجا بفهمیم که خزنده ما مایل به لمس شدن و در دست بودن است؟

حیوان خانگی شما تمایل به در لمس شدن دارد اگر :

در صورتی که حق انتخاب داشته باشد، تصمیم به فرار نگیرد.

سعی در لمس نشدن توسط شما نداشته باشد.

در دستان شما به خواب رود.

اگر شما بایستید، در کنار شما بایستد.

در هنگام دیدن شما کاملا طبیعی و آرام به نظر برسد.

صدای هیس هیس ندهد و شما را گاز نگیرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18985
    آیا خزندگان به لمس شدن علاقه دارند؟

برخی از آنها بله، و برخی از آنها خیر. من بوآهایی را میشناسم که علاقه زیادی به لمس شدن، حتی از ناحیه سر و گردن دارند و از این کار لذت زیادی میبرند. کلید این شناخت در این نکته نهفته است : بسیاری از خزندگان در طبیعت خود علاقه ای به لمس شدن ندارند. اما برخی از آنها زمانی که برای اولین بار لمس شوند به این اتفاق علاقه مند میشوند.

برخی از مارها عاشق این هستند که در محیطی گرم و تاریک مانند زیر لباس و پیراهن شما قرار بگیرند. اگر تصور شما از لمس کردن خزنده خانگی این است که حیوان خانگی تان را در هنگام کتاب خواندن در دست گرفته یا او را در زیر لباس خود پنهان کنید، بنابراین مارها میتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

لاک پشت ها برخلاف مارها (نه همه مارها) علاقه چندانی به آغوش گرم ندارند ولی برخی از آنها به خاراندن قسمت زیرین شکمشان علاقه زیادی نشان میدهند. آنها علاقه زیادی به این نشان میدادند که گردن و قسمت زیر دهانشان خارانده شود.
    اک پشت ها چقدر باهوش هستند؟

آنها بسیار باهوش تر از مارها هستند. لاک پشت ها میتوانند بسیاری از موارد کوچک و روزمره را در صورتی که زمان کافی برای آموزش آنها صرف شود و از خوراکی به عنوان جایزه استفاده شود یاد بگیرند.

لاک پشت ها معمولا به مواردی عادت میکنند و تمایلی به تغییر این عادات خود ندارند. اگر محیط زندگی آنها شکل ثابتی داشته باشد میتوانند به سادگی محل مخصوص غذا و قسمت های گرم و خنک را بشناسند. آنها میتوانند ظرف غذا، محل مخصوص دفع (در صورتی که از یک دستمال برای این قسمت استفاده کنید) و منبع خوراکی های خوشمزه را پیدا کنند. درنهایت آنها میتوانند در اتاق و یا در محوطه حیاط منزل به دنبال شما بدوند تا شما سر آنها را بخارانید یا به آنها خوراکی بدهید.

یکی از دوستان من لاک پشتی داشت که صاحبش به او یاد داده بود هر زمان که گرسنه شد از یخچال بالا برود و هر زمان که نیاز به حمام کردن داشت به حمام رفته و وارد وان حمام شود.

لاک پشت های آبی من میدانند که غذای آنها از آشپزخانه می آید و هر زمان که گرسنه میشوند به سمت قسمتی از محفظه که نزدیک به آشپزخانه است شنا میکنند. من معتقدم که برخی از لاک پشت ها مفهوم بازی و تفریح را درک میکنند و به شکل واضحی به این کار تمایل نشان میدهند. (تا به حال هرگز با لاک پشت گوش قرمز خود شنا کرده اید؟)
    آیا خزندگان اشخاص را تشخیص میدهند؟

گاهی اوقات بله، ولی نمیتوان این موضوع را به همه خزندگان تعمیم داد. لاک پشت ها در شناختن افراد، معروف هستند. برخی از مارها صاحبان خود را میشناسند و لمس شدن توسط برخی افراد را به برخی دیگر تشخیص میدهند.

مانیتورهای نیل (Nile Monitor) که در قسمت هایی از آفریقا یافت میشوند میتوانند افرادی را که به آنها غذا میدهند تشخیص دهند.

خزنده من بسیار چموش است و به سرعت رم میکند. چگونه میتوانم او را رام کنم؟

با صبر و حوصله زیاد.

زمانی که خزنده شما مواردی نظیر راه رفتن شما در کنار محفظه، تعویض کردن ظرف آب، غذا، تمیز کردن محفظه و ... را تحمل کند میتوانید وارد مرحله ای شوید که به آرامی و با احترام او را بلند کنید. اگر به اندازه کافی به حیوان خانگی تان توجه کنید، متوجه خواهید شد که چه زمان هایی آرام و چه زمانی ناراحت است.

به آرامی شروع به کار و تمرین با خزنده خود کنید، چون مسلما نمیخواهید که از ابتدای تمرین، با او درگیر شوید! این کار را به این شکل شروع کنید که هر بار فقط چند دقیقه کوتاه او را بردارید و این کار را فقط چند بار در روز انجام دهید. در این مقطع فقط خزنده را از جای خود بردارید و سعی در نگاه داشتن و یا محکم گرفتن او نکنید. زمانی که خزنده سعی در فرار در هنگام برداشته شدن نکرد، میتوانید به تدریج و به آرامی او را از محفظه خارج کنید. ممکن است در این زمان، خزنده شما سعی در فرار از دستان شما کند، در مقابل شما باید سعی در به آرامی نگه داشتن حیوان و آرام کردن او داشته باشید، برای مدت چند ثانیه او را نگه داشته و سپس به جایگاه محل زندگی اش بازگردانید. این عمل به خزنده شما نشان خواهد داد که خارج شدن او توسط شما از محل زندگی اش، به هیچ عنوان به معنی خطر و احتمال خورده شدن نیست!
    من چگونه بدانم که حیوان خانگی ام من و کاری را که میکنم دوست دارد یا خیر؟

«هیپوتالاموس» (Hypothalamus) قسمتی از مغز است که بیشتر احساسات ما از آن قسمت می آید. خزندگان نیز این قسمت را دارند بنابراین احساسات دارند. از آنجا که آنها قادر به صحبت کردن نیستند ما نمیتوانیم احساس دقیق و درست آنها را بدانیم.

اساسی ترین احساسات شامل ترس (fear)، پرخاش (aggression) و لذت (pleasure) است. من تاکنون نشانه و یا گفتگویی در این خصوص که خزندگان دارای احساسات نیستند و احساسات خود را بروز نمیدهند مشاهده نکرده ام. آنها از چیزی که از آن بترسند اجتناب میکنند، به چیزی که آنها را عصبانی کند حمله میکنند و به دنبال چیزهایی هستند که از آنها لذت میبرند.

اگر شما محلی مناسب و راحت برای خزنده خود فراهم کنید و کارهایی را انجام دهید که خزنده شما از آن لذت ببرد، بنابراین این حیوان، نسبت به شما تمایل و علاقه نشان خواهد داد و تمایل به بودن در کنار شما خواهد داشت.
    در یک شکل کلی و صریح میتوان عدم تمایل خزنده به خود را به این شکل متوجه شوید : خزنده سعی در فرار از شما یا گاز گرفتن شما داشته باشد.

با وجود اینکه احساسات خزندگان بسیار پیچیده است اما در خصوص وجود احساس «دوست داشتن» میتوانم در لاک پشت ها صراحتا این مورد را تایید کنم اما در خصوص خزندگان دیگر نمیتوان با این قطعیت سخن گفت. لاک پشت ها توانایی تشخیص افراد را دارند و بعضی افراد را به برخی دیگر ترجیح میدهند. من متوجه شدم که یکی از مارهای خانگی ام برخی از دوستانم را به هیچ وجه دوست ندارد و من هرگز دلیل این احساس او را متوجه نشدم.

یکی از دوستان من، یک لاک پشت کاملا اجتماعی داشت. او عنوان میکرد زمانی که بر روی زمین نشسته و مشغول کتاب خواندن بود، لاک پشتش به او نزدیک میشد و از پاهایش بالا میرفت و حتی گاهی تا 15 دقیقه بر روی پاهای او مینشست.
    [IMG]http://**********.org/modir/images/4gn1dpy0mbbfuxe1sqt.jpg[/IMG]

چگونه میتوانم محل دفع را به خزنده ام یا بدهم؟

شما نمیتوانید چنین کاری انجام دهید. بیشتر خزندگان از برنامه ثابت روزانه ای پیروی میکنند که شامل مدفوع کردن (و گاهی پنهان کردن آن) است. تکه ای کاغذ در محلی که معمولا خزنده شما در آنجا عمل دفع را انجام میدهد قرار دهید که انجام این عمل غالبا مفید است.

البته در این زمینه، استثنائات و افسانه هایی نیز وجود دارد : به عنوان مثال مانیتورهای آبی میتوانند محل دفع خود را یاد بگیرند و گکوهای پلنگی معمولا فقط در یک محل خاص این عمل را انجام میدهند. بسیاری از خزندگان تمایل زیادی به پنهان کردن و محو کردن آثار مدفوع خود دارند.
    توالی دست زدن به خزنده باید چگونه باشد؟ هر چند وقت یک بار میتوانم به خزنده ام دست بزنم؟

هرچه بیشتر خزنده تان را لمس کنید بهتر است، البته نه آنقدر زیاد که خزنده تان زمان کافی برای خوابیدن و غذا خوردن نداشته باشد. خصوصا خزنده های جدید باید به مدت چند روز و گاهی به مدت چند هفته تنها باشند تا بتوانند با وضعیت تازه آشنا شده و از نظر برنامه خواب و غذا به روال عادی نزدیک شوند. روزی دو بار لمس شدن به مدت کوتاه میتواند گزینه خوبی باشد. به رفتار خزنده خود دقت کنید، اگر مضطرب به نظر میرسد زمان در دست گرفتن او را کاهش دهید.

البته به خاطر داشته باشید که پروسه دست آموز شدن خزنده، در ابتدا برای او مقداری اضطراب به همراه خواهد داشت. پیش از شروع دست آموز کردن خزنده، مطمئن شوید که به خوبی غذا خورده و در جای خود ثابت شده است. در این زمان، چند روز آرام نبودن و در جای خود نبودن، برای او مضر نخواهد بود.
    آیا میتوانم خزنده ام را به طور آزاد در حیاط منزل نگهداری کنم؟

خیر. خزندگان هر زمان که بخواهند می آیند و می روند. یک فنس مناسب میتواند در نگهداری از لاک پشت ها در حیاط منزل به شما کمک کند.
    چه خزندگانی به سادگی دست آموز میشوند؟

تذکر : بین تک تک خزندگان از یک گونه خاص، تفاوت های فردی وجود دارد. من دو عدد مار ذرت (کورن) دارم که یکی از آنها بسیار دست آموز و رام است و من میتوانم هرکاری که میخوام با او انجام بدهم، اما مار دیگر بسیار خجالتی بوده و از لمس شدن توسط من متنفر است، گرچه من را به خوبی تشخیص میدهد. همیشه استثنائاتی وجود دارند!

- مارهای کورن (ذرت) (Corn snakes) و بیشتر گونه های دیگر مارهای رات (rat snakes)

- شاه مارها (کینگ) (King Snakes)

- شیرمارها (میلک) (Milk Snakes)

- بوآی فشاردهنده (Boa constrictors)

- لاک پشت گوش قرمز (Red eared sliders)

- لاک پشت های گازگیرنده (Snapping turtles) (البته نمونه های بزرگ آنها میتوانند گازهای وحشتناکی بگیرند.)

- ایگواناها (Iguanas)

- بال پیتون ها (Ball pythons)

- برخی از مانیتورها، مانند مانیتور صحرایی (Savannah Monitors) که البته زمان زیادی نیاز دارد.

- پیتون بارمس (Burmese Pythons) (البته آنها رشد زیادی میکنند و این نکته باعث میشود که در دست گرفتن آنها دشوار شود و یک پیتون بارمس بالغ میتواند به سادگی خطرات جدی برای یک انسان به وجود آورد. در مجموع پیتون های بارمس گزینه مناسبی به عنوان حیوان خانگی که در آغوش گرفته شوند نیستند!)

- گونه های آمریکایی لاک پشت های جعبه ای دیگه به سوال احتیاج نداری درسته
    ویرایش توسط مهدی1235 : 9th April 2016 در ساعت 04:31 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت
    شماره عضویت
    18981
    به به !
    بسیار عالی.
    هم
    ش رو مطالعه کردم، البته چندتاییش رو موقعی که ارسال کرده بودی خوندم و تشکر هم زده بودم و مفید بودن.

متن مفیدی رو ارسال کردی.
    خیلی خیلی ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18985
    خواهش می کنم اما افسوس که پیتر لاک پشت من به دامان پاک خداوند رفت من نمی تونم تحمل کنم لطفا از شون خوب مراقبت کنید و از شون نراحت نشید لطفا یه فاطه بفرستید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)