صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 42
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab.sps نمایش پست ها
    دویتان کسی می دونه آیا اگه کربن یا همون بایو زیادی به سیستم تزریق بشه چی می شه. و از کجا می شه فهمید چقدر سیستمم نیاز داره.؟
    کربن زیادی باعث بلوم باکتری ها میشه و در نتیجه اب تانک کدر و سرعت پر شدن کاپ اسکیمر افزایش پیدا میکنه و در بدترین حالت باعث رشد سیانوباکترها در تانک میشه . طبق جدولی که یده بودم بایوپلت از مقدار کم شروع میشد و بر اساس حجم تانک هفته ای ۵۰ سی سی اضافه میشد تا به مقدار مورد نظر برسه . اگه جدولش رو پیدا کردم واستون میذارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17782
    اقا مبارک باشه / میشه بگید از چه چسبی استفاده کردین ؟ به نظرم پلهای کف رو اضافه زدین لازم نبود .

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab.sps نمایش پست ها
    دویتان کسی می دونه آیا اگه کربن یا همون بایو زیادی به سیستم تزریق بشه چی می شه. و از کجا می شه فهمید چقدر سیستمم نیاز داره.؟
    دوست عزیز اگه منظورتون منابع کربنی هست که زیاد ریختنش نتیجه عکس داره وموجب بهم ریختن تانکتون میشه واب هم کدر میشه.

اب تانکتون خیلی کدر هست اگه بخاطر منابع کربنی هست که حتما کمش کنید تا مشکلی پیش نیاد .در غیر اینصورت از راکتور کربن استفاده کنید که میتونه باعث شفاف شدن اب تانکتون هم کمک کنه.

در مورد راکتور کلسیم این عکسی که من دیدم یخورده بیشتر کار خواهد داشت ،البته شما راکتور کالک هم دارید ونیاز به هر دو نیست را کتور کالک هم یه مشکلی که داره که دردسرش زیاده .

یه مشکل دیگه ورودی وخروجی تانکتون یک طرف اکه وهمچنین لوله ورودی پایینه و وقتی برق قطع بشه اب زیادی از تانک خارج میشه که میتونید با ایجاد یه سوراخ کوچک در نزدیکی سطح اب مشکل را حل کنید.

طراحی سامپتون هم مشکل داره محل فیلتر ساکسها وهمچنین بودن اسکیمر ،واتر پمپ وراکتور کالک در یک خونه ،بنظر من بهتر قبل از اینکه spsاضافه کنید سامپتون را تغیر بدید.

موجساز هم که باید اضافه کنید البته الان مشکلی نیست.

در هر صورت تانک بسیار زیبایی ساختید وقسمتی هم که کل سیستم برقیتون را اونجا گذاشتید جای تحسین داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    تبریک به خاطر اینهمه سلیقه فکر میکنم بهترین تانک ایرانی باشه که تا حالا دیدم امیدوارم بارفع کردن عیبهای جزئی که دوستان گفتند شاهد روزهای بهتری از تانکتون در آینده باشیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوستان سلام.
    ازابراز نظراتتون واقعا سپاسگذارم. از لطف و تعریفاتونم بیشتر سپاسگذارم
    بی نقص فقط خداونده.
    درمورد سوال یکی از دوستان gfo متریال خیلی گرونیه دو سه روز پیش 200 گرم ( 4 تا بسته 50 گرمی ) رو خریدم 260 هزار تومان برند vitro هر بسته 50 گرمی 65 هزار تومان و در داخل همون راکتور فسفات قرار می گیره. در حال حاظرم نیم کیلو فسفات گیر seachem داره تو راکتور می چرخه.
    دوست عزیز اقای reachard ، من از چسب مشکی soudal اگه درست نوشته باشم استفاده کردم. واقعا باکیفیته البته قیمتش هر بسته 17000 تومان. بله پل های کف رو اضافه زدم. این اولین تانکیه که چسبوندم و چون تو آپارتمانه محکم کاری کردم. برا چسبوندن تا دیتام راه بیفته اول سامپ روچسبوندم ( از کارتهای تبلیغاتی جنس پلاستیک استفاده کردم گوشه هاشو به صورت نیم دایره ای بریدم و باهاشون ابزار ساختم خیلی دقیق و ریبا می تونین چسب کاری کنین . من ااکواریومم رو رو میز چسبوندم. شیشه های مورد استفاه رو هم با CNC دادم بریدن و دو زرفش ابزار خورده. من قیل از چسبوندم هر شیشه زیر اون رو چسب می زدم ( به سبک اکواریوم های ریم لس ) برا همین می شد یا چسب گمتری هم کار رو انجام داد ولی به دو دلیل 1- بی تجربپی 2- محکم کاری یه خورده قسمت کف رو پل زدم و بیشتر از حد نیاز چسب زدم چون می رفت زبر ماسه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    در پاسخ به دوست عزیز آقای شادکامی، اولا وا قعا تشکر می کنم از دقت و گذاشتن وقتتون . مواردی که فرمودین کاملا صحیحه ولی من هم نظرات و دلایلی دارم که به تفکیک می نویسم انشاله که بازهم بتونیم تعامل علمی و فنی بیشتری با هم داشته باشیم. باز هم ممنوم

کدر بودن آب به خاطر اینه که من کلیه لایو راکها رو چند روز در آب شیرین گذاشتم تا تمام بیماریها و مشکلاتشون از بین بره( خدا شاهده گه چقدر آشغال ، صدف ، خرچنگ ، کرم و یه چند تایی هم پیستول از توشون اومد بیرون ) می به تمام دوستان پیشنهاد می کنم مزایای استفاده از لایو راکو ازش بگدرن. ودر راه اندازی حتما این کارو انجام بدن و نیترات و فسفات پایینی به سیستمشون وارد کنن. اینو داشتم می گفتم ، به خاطر این کار بعد از شورکردن ( لایو راکها رو چیدم وتانک رو با آب RO پر کردم ) کلسیم سیستمم اور دوز کزده بود گه مجبور شده تقزیبا 500 گرم بافر طی چند روز به سیستم اضافه کنم تا این کلسیم اضافی ازادشده ته نشین بشه . هر روز تا یک هفته ماسه ها رو با یه برس جابجا می کردم . تا سنگ نشن به خاطر رسوب کلسیم کربنات. خیلی رو اعصابم بود.

راکتور کلسیم نکته قوتش اینه که فقط یه واتر پمپ داره و نیاز به تزریق آب نداره دوما الان داره تو سیستمم کار می کنه و از همه مهمتر در داخل سامپ قرار می گیره. ( در اولین فرصت عکس های نهایی سیستمو می گذارم ) خدا شاهده بعد از راه اندازی ظرف مدت 1 روز و نیم آب تانکمو کریستالی کرد. درسته دستگاه کالک یه خورده پر دردسره ، ولی حسن این سیستم به اینه که به راحتی با فشاری که از سیستم RO پشتشه آب رو می شه تنظیم کرد. من قبل و بعدش یه راحتی تعداد قطراتشو حتی تا 1 قطره در 7 ثانیه هم تنظیم کردم. فقط دردسرش ریختن کالک داخل دستگاه ( هوزینگه ) و چون من شیر قبلش گذاشتم با قطه آب و باز کردن خروجی فشار برداشته می شه و به راحتی در هوزینگ باز و کالک از یه گوشه بهش اضافه می شه.اونم ماهی یک باره بهتر از پول بی خود دادن به این چینی هاس...!

درسته ورودی خروچی از یک طرفه ولی می ارزه به اینکه لوله های سیستم از تو خونه پیدا باشه، این روش طراحی رو از یک سیستم حرفه ای که تو youtub دیدم استفاده کردم. یه تانک تو fishguy اگه اشتباه نکنم قسمت 80 بود خیلی این سیستم حرفه ای رو دوس دارم. بله حق با شما است، ولی من چون تخصصم برقه و در زمیته پمپ های شناور و تابلو برق کارمی کنم با این مشکل کاملا آشنام. اگه خیلی دقیق شین می بینین زیر زانویی به طرف اورفلو رو با اره آهن بر خیلی ظریف بریدم تا اگه برق قطع شد آب سامپ کوچولومو پر بعدم خونمو آب بداره. بعدم زنم سر خودمو برداره. عالیه

فیلتر ساکس ها موقتیه. با پلکسی دارم براشون سیستمی که تعویضشون راحت تر باشه درس می کنم. در مورد سامپ با نظرتون مخالفم . این سیستم سامپ رو از روش اکواریوم ریف اختاپوس در فروشگاه ایران آکواریوم تهران گرفتم . سامپ کوچیکه و چون گردش آب واتر پمپ بالاس به هیچ وجه مشکلی پیش نمی آره. تا الانم که من به مشکلی بر نخوردم کار باهاش راحت و البته لذت بخشه . این روش سامپ در سیستم های روز دنیا استفاده می شه.
    جا داره از آقا فربد برزگر بسیار تشکر کنم که در فروشگاه ایران آکواریوم راهنمایی های خیلی خوبی بهم داد. در خصوص استفاده از مهتابس ATI هم خیلی بهم کمک کرد. آقا فربد ممنوم هرجا هستی موفق باشی
    اتفاقا چند روز پیش یه موج ساز دیگه به قیمت 360 هزارتومان گرفتم. کاملا حق با شماس.

درمورد بخش برقی سیستم ممنونم. این روش کار رو در مجله آفای مرادی از یکی از سیستم های حرفه ای که معرفی کرده بودن برداشت کردم. سیم کشیش مهارت می خواد.

آقای شادکامی باز هم از نظراتتون
    بی نهایت ممنونم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوست عزیزم آقای نوبد از بذل توجه شما و تعریف هاتون بسیار سپاسگذارم. انشاله بتونیم با کمک هم بر مشکلات این کار غلبه کنیم و مثل اروپایی ها از سیستم های زیبا لذت ببریم .

می دونین دوستان من الان تقریبا نزدیک به 7 ساله آک دارم ( به جز نصف سال 93 و 94 اونم به خاطر جابجایی خونم ) در این چند سال فهمیدم ، یک تعدادی از فروشندگان حاظرن به خاطر منافع و سود بیشتر مشتریان تازه کار رو گمراه کنن ، به خاطر فروش یه دونه واتر پمپ یا یه راکتور کاری می کنن که مشتری اصلا از این کار زده بشه و بره دیگه بر نگرده ( ضرب المثل گاو رو به خاطر قلوش کی کشن مصداق این مطلبه ) و در مواردی هم به دلیل پایین بودن اطلاعاتشون. به خاطر فروش چند کیلو نخودی مشتری از همه جا بی خبر رو با دردسرهای زیادی مواجه می کنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    البته دوستان 90 درصد مکش آب سیستم من تقریبا از کف هستش. جون در ازتفاع 15 سانتیمتری از کف اورفلو با لیزر برشداده شده و دوتا شیشه شش میل آب رو مکش می کنه برش های بالایی بیشتر کار حفظ تعادل و ارسال اضافه اب رو انجام می دن. اگه بتونم ازش عکس می گیرم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوست عزیز سلام. از پاسختون ممنونم. جدولی که می فرمایید روی بسته بایوپلیت نوشته شده. ولی ننوشته برای چه سطحی از نیترات و فسفات. و وقتی که نیترات پایین اومد ایا باید مقدار داخل راکتور را کنم کنیم یا نه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوستان دقت کنید
    دوتا هورینگ که بیرونه سامپهراکتور کالکه و از طریق فشار سیستم RO و یک عدد شیر برقی آب شیرین اشباع از کالک رو وارد سیستم می کنه
    هوزینگ های دیکه که داخل سامپ قرار می گیری شامل بایوپلیت ، فسفات GFO ، زئولیت هستش . عکس نهایی سیستم را در اولین فرست براتون میگذارم.
    راکتور کلسیمم هم که عکسشو دیدین هم داخل سامپ قرار می گیره

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)