نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    18933

اولین تجربه من با دیسکس

سلام من ۱۰ روز پیش ۱۲ عدد بر اساس توصیه مدیران این سایت دیسکس خریدم. ۲ ماه قبل از خرید دیسکوس تقریبا تمام مطالب این سایت رو خونده بودم و فکر میکردم آماده نگهداری از دیسکس هستم ولی تمام دیسکس هام از روز ۲ ووم سیاه و مریض شدند. فروشنده دیسکس ها بهم گفت به خاطر استرس و ناشی بودن من دیسکس ها اینجوری شدند و بهم یک کپسول داد که حتی اسمش رو هم نمیدونم گفت هر ۸ ساعت نصب آبو عوض کن و اینو بریز تو آب. با اینکه دیسکس ها نمردن ولی یه جوری شدن فکر میکنم لاغر شدن. کلا پشیمون هست از اینکه دیسکس خریدم و فکر میکنم به دردسرش اصلا نمیرزه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اروانا اسیایی/خروس لاری
    شماره عضویت
    18920
    درودی فراوان خدمت شما دوسته عزیزم
    اولا درصد ریسکت خیلی بالا بوده دوما تعداد ماهی هایی که برای استارت اولیه زدی خیلی زیاد بوده
    حتما میدونید دیسکس ماهی های بسیار ظریفی هستند و فقط خواندن مطالب شاید درصد کمی از مفاهیم رو بهتون بده تا اینکه تجربی بهش برسید
    کاش اول دو یا سه تا ماهی میگرفتید بعد از مدتی بقیه رو به تانک اضافه میکردید
    و در مورد سیاه شدن ماهی هاتون به این مطلب توجه کنید
    http://www.parsipet.ir/thread11415.html
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21214
    میشه لطفا بیشتر توضیح بدین مثلا عکس بزارین بطور کامل بگین چون به نظر بنده این سایت برای آکواریوم دوستان در حد یه معجزست شاید برای شما حوصله بر باشه ولی تازه کارا یا کسانی که دنبال مطالب بخصوصی هستن این مطالب خیلی مفیده البته ببخشید زیاد احساساتی شدم کاش جای در این سایت بود برای به وجد اومدن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس پامرانین
    شماره عضویت
    26408
    سلام...من تقریبا ۳ماهه که پیگیر مبحث شیرین و اعتیاد آور آکواریوم شدم...از یه تانک ۴۰سانتی با تعدادی ماهی گیاه خوار ریز شروع کردم بعد از یک ماه تازه متوجه شدم دیسکس شاه آب شیرینه و شروع به تحقیق کردن کردم... در همین حین از اونجایی که خیلی آدم عجولی هستم با توجه به فضایی که میخواستم به آکواریوم اختصاص بدم یه آکواریوم ۱۰۰لیتری خریدم و شروع به تجهیز کردن آکواریوم کردم...بعد از گذشت یک هفته، چهار تا دیسکس ۲اینچی و یک ۱اینچی خریدم روی تانک تاپ فیلتر با قدرت ۲۶۰۰لیتر در ساعت نصب داشتم که بعد از یک هفته که یکی از دیسکس مرد با تحقیقات متوالی متوجه قدرت زیاد موتور فیلتر شدم و با عوض کردنش دیسکسا آرامش گرفتن... کم کم چوب آبنوس اضافه کردم...گیاه کریپتن داخل یه تنگ با بستر کاشتم... و آنوبیاس به چوب بستم و در همین حین هر ۳روز یک بار سیفون میکردم و میکس دل و آرتمیا میدادم بهشون... خلاصه همچی اوکی بود تا اینکه سه هفته پیش ۱۵تا دیسکس ۱اینچی اضافه کردم و بعد از ۱هفته حال ۴تا از ماهیا بد شد و کج و کوله شنا میکردن و روز بعدش یکی شون مرد و چهار تا دیگشون حالشون بد شد، سریع جداشون کردم و ریختمشون توی تانک کوچیکه و پیگیر علت شدم تا اینکه احتمال دادم بخاطر سختیه آب باشه چون همه چیز اوکی بود و سریعا رفتم یه دستگاه تصفیه آب اسکمز معکوس RO و یه سختی سنج خریدم.. سختیه آب آکواریوم ۹۵۰بود، دو دستی زدم تو سرم... سریعا دستگاه تصفیه رو نصب کردم و شروع کردم جفت آکواریومارو سیفون کردن به اندازه ۵۰ درصد...روز بعد ۳۰درصد و آروم سختیه آبو تو ۳روز رساندم به ۴۵۰PPM...و ۴تا از ماهیایی که حالشون وخیم بود تلف شدن و دوتاشون الان زندن و حالشون خوبه...الان بعد از گذشت ۱هفته از خرید دستگاه تصفیه RO سختیه آب نزدیک به ۲۰۰ هست و ماهیا همه حالشان خوبه و کاملا سرحالن و در حال حاضر غذای تترا و میکس دل و دافنی میخورن...خلاصه این تجربه من بود و به این نتیجه رسیدم که نگهداری دیسکس بدون آب با سختیه پائین واقعا نشدنیه و سعی کنید حتما از آب RO استفاده کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    28425
    سلام دوست عزیز
    درسته که سختی آب برای دیسکس مهمه ولی یکی از اشتباهاتی که شما کردید این بوده که دیسکس ها رو دو سایز متفاوت باهم انداختید یک اینچ و دو اینچ این اختلاف سایز باعث استرس تو ماهی های کوچکتر میشه و همینطور ماهی های کوچکتر مورد حمله ماهی های بزرگتر قرار می گیرند
    دومین اشتباه اضافه کردن بدون قرنطینه هستش
    ماهی دیسکس به برخورد باکتریایی خیلی حساسه و من احتمال میدم که به خاطر اضافه کردن دیسکس جدید ماهی های شما دچار برخورد باکتریایی شدن و همین باعث تلفاتتون شده
    سومین امر سیفون هستش که برای ماهی تا سایز 3 اینچ باید هر روز نهایتا یک روز در میان سیفون بزنید
    سیفون رو رشد و سرحال بودن ماهی تأثیر داره
    من خودم تا سایز سه اینچ را هر روز سیفون 50 درصد میزنم و آخر هر هفته هم سیفون 100 درصد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آوا
    شماره عضویت
    28611
    خیلی عالی بود
    مرسی از توصیه های خوبتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)