صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532

3 اکواریوم 1000 لیتری رامتین (آب شور)

سلام به همه دوستان . من تصمیم گرفتم یه اکواریوم جدید راه بندازم قبلیه خیلی حال می ده ولی خوب مرض اب شور افتاده تو جونم می خوام تانک بزرگ بزنم
    نقشه سامپ رو کشیدم و می خوام دوستان راهنمایی کنن البته ای ننقشه 3d هست کسی خواست فایلشو می فرستم ولی عکساش ایناس
    اینم بگم رفرجیم قست قرمزه که خارج از کمد سامپ می خوام باشه
    قسمت ابی تانک قرنطینه اس
    قسمت زرد رو خودم ابتکاری فکر کردم که یه جعبه این شکلی درست کنم اب خروجی از تانک اول توی اون بره بعد بره تو سامپ و اون تو پد بزارم که بالای کاپ اسکیمر باشه از هفته فقط این دو تا رو تمیز کنم
    پشت قسمت ابی هم خود سامپه و اون سبز ها راکتور ها و اسکیمر هستش
    زیر هر قسمت از سامپ قرنطینه و رف رو می خوام سوراخ بزنم و از زیر پابه تانک لوله بکشم و به یه شیر وصل کنم که هر وقت خواستم تانک رو تخلیه کنم راحت باشم
    طول تانک رو 180 در نظر دارم و عرضش رو 60
    لطفا چیزی به ذهنتون می رسه بگید من اعمال کنم روی پروزه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    مبارک باشه
    سایز تانکتون ۱۸۰ هست و سیستم سامپتون هم گویا ۱۸۰ سانت که کامل کمد رو میپوشونه
    به نظرم لازم به تانک قرنطینه به این بزرگی نیست فضا رو میگیره و جا برای استفاده از دوزینگ و محلول ها میگیره به طور مثال

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز باید بهتون بگم که هزینه این تانک زیاده مخصوصا اگه بخواید ریف باشه وبهتره اول به فکر هزینه های اولیه ونگهداریش باشید ،،،،

اینجور که نوشتید باید ارتفاع اکتون نزدیک یک متر باشه که مناسب نیست ودلایل زیادی داره مهمترین دلایلش هم مشکل نور وهمچنین دسترسی نداشتن به کف اک هست ،بنظر من ارتفاع اک را ۷۰یا حداکثر ۷۵بگیرید وعرض اکتون را بیشتر کنید،،،،،

دیگه کمتر کسی هست که از پد استفاده کنه ومعمولا دوستان از فیلتر ساکس استفاده میکنند وشما هم همین کار را بکنید واون قسمتی که برای پد میخواید بزارید کلا حذفش کنید،،،،،،

گردش اب هم مشخص نیست چجوریه ،،،،،
    تانک قرنطینه هم همینجور که دوستمون گفت بهتره از قسمت سامپ خارجش کنید تا فضا برای دیگر وسایل مورد نیاز باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    مبارک باشه
    سایز تانکتون ۱۸۰ هست و سیستم سامپتون هم گویا ۱۸۰ سانت که کامل کمد رو میپوشونه
    به نظرم لازم به تانک قرنطینه به این بزرگی نیست فضا رو میگیره و جا برای استفاده از دوزینگ و محلول ها میگیره به طور مثال
    درسته ... تانک قرنطینه نصف سامپه و ابش با سامپ و تانک جداست شاید توی این عکس بهتر معلوم شه ولی اون قسمتی که توی خونه پایین می خوام قرار بدم برای
    قرنطینه و سامپ هر کدوم 120 در 30 در 30 اندازشون می شه
    چون 60 سانت رو رف قراره بگیره دیگه درسته ؟ پس می مونه 120 سانت دیگه که ارتفاع قرنطینه رو می خوام 30 بگیرم مگه اینکه اشتباه دارم می کنم ؟
    قرنطینه و سامپ یه اندازه هستند
    اندازه رفرجیم هم 60 در 60 در 70
    برای دستگاه دوزینگ و چیلرم هم می خوام روی سامپ و فرنطینه روی پایه یه طبقه جوش بدم که اینا رو بزارم روش نظرتون چیه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز باید بهتون بگم که هزینه این تانک زیاده مخصوصا اگه بخواید ریف باشه وبهتره اول به فکر هزینه های اولیه ونگهداریش باشید ،،،،

اینجور که نوشتید باید ارتفاع اکتون نزدیک یک متر باشه که مناسب نیست ودلایل زیادی داره مهمترین دلایلش هم مشکل نور وهمچنین دسترسی نداشتن به کف اک هست ،بنظر من ارتفاع اک را ۷۰یا حداکثر ۷۵بگیرید وعرض اکتون را بیشتر کنید،،،،،

دیگه کمتر کسی هست که از پد استفاده کنه ومعمولا دوستان از فیلتر ساکس استفاده میکنند وشما هم همین کار را بکنید واون قسمتی که برای پد میخواید بزارید کلا حذفش کنید،،،،،،

گردش اب هم مشخص نیست چجوریه ،،،،،
    تانک قرنطینه هم همینجور که دوستمون گفت بهتره از قسمت سامپ خارجش کنید تا فضا برای دیگر وسایل مورد نیاز باشه
    در مورد وسایل تانک که یه موتور خیلی خوب اسکیمر ریف اختاپوس یه دستم رسیده که می خوام ایتو راش بندازم برای اسکیمر که امیدوارم جوابگو باشه
    چبلر هم دارم تهییه می کنم پایه رو که خودم جوش می دم و تانک رو خودم چسب می زنم یه پمپ 4000 لیتری دارم که امیدوارم جوابگو باشه راکتور ها رو خودم می سازم
    فقط نمک رو می دونم زیاد می شه هزینه اش ای دی ها رو هم می خوام CREE ار علی اکسپرس بگیرم فقط اگه هزینه های دیگه به نظرتون می رسه بگید که از الان خودم رو اماده کنم

من می خواستم ارتفاع تانک رو 60 بگیرم ولی اگه به نظرتون می شه بیشتر گرفت بگین تا چقدر مناسبه من اندازه ها رو بر اساس همون تعیین کنم
    عرض رو چقدر بیشتر کنم 60 کافی نیست ؟ می خوام بتونم جراح های بزرگ رو هم بشه باهاش نگه داری کرد یعنی تانک همه فن حریف یاشه

در مورد پد هم می خواستم بگم مگه ایراد اون جعبه که طراحی کردم چیه ؟ مشکلی به وجود میاره ؟ اخه الان خودم توی تانکم فیلتر ساکس دارم واقعا اذیت می کنه در اوردنش از لوله
    وپد هم (حالا نظره منه ها ! ) به نظرم بیشتر ذرات رو جذب می کنه حالا اگه باز دلیل مهم تری داره بگین که من طراحی رو تغییر بدم
    گردش اب هم توی عکس پایین مشخص کردم از جعبه زرده که پد ها رو نگه می دارم اب می ره از لوله بنفش وارد اون دو تا راکتور می شه بعد فلو می شه به سمت اسکیمر بعد از کنار اون
    جعبه ای که دو تا راکتور توشه اب می ره از اسکیمر به سمت نه سامپ تزدیک رفرجیم جایی که پمپ قرار داره و اب رو می ده بالا اون قرمزه هم شناوره

در مورد طرحی که دارم می سازم نکته ای که می خوام رعایت بشه اینه که همه چی با خود تانک باشه نه لوله ای بیرون باشه نه وسیله ای بیرون تانک باشه هر چی که هست توی کمد باشه
    می خوام توی کمد طبقه جوش بدم که دستگاه RO چیلر و دوزینگ پمپ همه رو روی سامپ بالاش نگه دارم

به سوال خیلی مهم دیگه هم دارم اینه که چقدر ازتفاع پایه رو بگیرم ؟ (با اینکه می خوام کف سامپ و رف و فرنطینه رو سوراح کنم و از زیرش برای تخلیه لوله بکشم)
    یه جمعی بزنید با ارتفاع خود تانک بهترین شرایط رو بگید ممنون می شم چون ارتفاع چیلرم هم 52 سانته

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    سلام دکتر . عذر میخوام چه جوری راکتور میسازین ؟ هزینش تقریبا چقدر میشه ؟ نمونه ساخته شده دارین عکسش رو ببینم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dvmfarshid نمایش پست ها
    سلام دکتر . عذر میخوام چه جوری راکتور میسازین ؟ هزینش تقریبا چقدر میشه ؟ نمونه ساخته شده دارین عکسش رو ببینم ممنون
    دکتر که حالا حالا ها مونده . من هنوز آمپولم نمی تونم بزنم
    من PVC قطر بزرگ می گرفتم با سر لوله ایش (اگه لوله شیشه ای هم پیدا کنی که تو راکتورو می بینی) پمپ 20 - 30 تومن اب بندی می کنیش می شه راکتور اگه خواستی ویدیو های
    محتلف هست واسه ساختش خواستی براتون می فرستم البته راکتور کلیسم پیشرفته اس و متفاوته کارش ولی راکتور های معمولی یه همچین سیستمی دارن اگه می خواین توضیح بیشتر می دم
    موقع ساختنش این دفعه حتما عکس می زارم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    من رو حسابی که نوشتید اک هزار لیتر ارتفاع را فکر کردم یک متره ،ارتفاع ۶۰خوبه..

در مورد پد دیگه کمتر کسی هست که اک حرفه ای داشته باشه واز پد استفاده کنه ،اگه در اوردن فیلتر ساکس از جاش مشکله پس نشون میده ساخت محلش مشکل داره وگرنه در اوردنش که کاری نداره،شستنش هم که راحته ..

سامپ هم که کلا مشکل داره ،همونجور که قبلا نوشتم بنظر من قرنطینه را خارج کنید یه سامپ ۱۲۰در۵۰درست کنید ۱۵برای فیلتر ساکس ۴۵برای اسکیمر ۳۵برای رف و۲۵هم برای واتر پمپ ،راکتور ها هم به نسبت کارایی بزارید داخل خانه اسکیمر وواترپمپ،،،

در مورد واترپمپ که این واتر پمپ بدرد این اک نمیخوره،اسکیمر هم نمیشه یه واترپمپ قوی را بست روی یه اسکیمر کوچک ،،،

بقیه فضایی که داخل سامپ براتون میمونه را بزارید برای چیلر وبقیه وسایل ،چون اگه بخواید روی سر هم قرار بدید باید ارتفاع پایه را یک ونیم متر بگیرید که وقتی میخواید نگاه اک کنید باید چهارپایه زیر پا بزارید ۶۰اسکیمر۱۰برای بیرون اوردن کاپ ۵۲برای چیلر ۱۰برای فضای بالای چیلر وشلنگش حداقل هم۲۰سانت برای سه تا قوطی زیر اینها وکاهوچو ،،،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    برادر شما تمام راکتورها رو می تونین با هوزینگ های تصفیه آب بسازین. من به راحتی با هوزینگ راکتور بایو پلیت ، کالک روساختم. اگه بخوایت راکتور زئولیت و فسفات هم خیلی راحته ساختنش بهتون بگم. حتی دارم الان رو ساخت کلسیم راککتورکار می کنم. اونم راحته همشون یه واتر پمپ که ب رو می چرخونه فقط مهم نحوه چرخش ، سرعت و دبی اونه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام دوستان عزیز .... شرمنده خیلی وقت بود نبودم (البته اگه دل کسی تنگ شده باشه واسم) تاپیک رو خیلی وقت پیش زده بودم الان توی مرحله اجرا هستم
    الان این پروژه از عکساش معلومه پروژه بزرگی هست فکر می کنم تجربه های لازم رو از تانک قبلیم با کمک دوست ها گلم تو این سایت جمع آوری کردم ...
    به خوبی تانک های خفن اعضا نمی شه ولی اگه کسی دوست داره یه آماتور رو ببینه تو آب شور این لینکه تاپیک منه
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=34736
    ولی خوب چون این تانک بزرگه من دوست دارم قدم به قدم جوانب کار رو بسنجم برای همین عزیزان گرامی اگر نصیحت توصیه چیزی دارید برادرانه گوش می دم
    بگذریم ...
    می خوام شیشه ها رو سفارش بدم ولی دو تا سوال اصلی دارم
    1- دوستانی که منو می شناسن می دونن من خودم دوست دارم کار های ساخت و ساز تانک رو انجام بدم ... می خوام بدونم ساخت تانک توی این ابعاد تخصصیه بدم جایی بسازن یا خودم با کمک شما از پسش بر میام ؟
    2 - سوال دوم هم اینه که من اندازه های تانک رو 180 طول 70 عرض و 65 ارتفاع در نظر دارم ... این ابعاد مشکلی نداره ؟ ردیفه ؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)