صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 42
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    البته اگه بخوای اون تسمه رو بالای تانک نزنی شیشه ها رو باید 15 میل بگیری ولی اینطوری سنگین میشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    دو ماه پیش وقتی از سفر یک روزه رفتم شمال برگشتم دیدم آکواریومم الارم لو واتر داده اومدم آب بریزم دیدیم فرش خیس شده بعد دیدم از پشت درز باز کرده آب داده چون آکواریوم شیشه خم بود در اثر فشار زیاد آب چسب مقاومتش رو از دستداده بود من هم رفتم چسب خریدم که مشکل رو حل کنم ولی بعد از دو دوتا چارتا تصمیم گرفتم یه تانک 250 لیتری ریملس درست کنم آلان یک ماه و نیم که ابگیری کردم مشکلی نداشتم مهمترین نکته تو تانکهای ریم لس اینکه هم بایدگونیا باشه هم باید صفحه زیر تانک تراز باشه و بدون موج باشه و از عایق مناسب استفاده بشه
    در مورد سامپ آکرولیک هم باید برشها رو با لیزر و دقیق بزنی تا موقع مونتاژ و چسب زدن به مشکل نخوری
    ویرایش توسط Saeed3015 : 17th June 2016 در ساعت 11:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    برای این حجم تانک پمپ 7000 لیتری کافیه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    البته بستگی به حجم تانک داره معمولا 5 تا 7 برابر حجم تانک پمپ رو انتخاب میکنن که من 7 برابر رو پیشنهاد میکنم ولی با سیستم توضیع چند مقطعی یعنی برگشت آب به تانک رو با سه راهی در چند قسمت تانک تقسیم کنی که آب برگشتی از سامپ تو همه قسمتها گردش داشته باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام یه مورد فوری دارم ... دوستان همین الان شیشه ها رو دارن برام میارن
    فقط یه سوال مطمئن شم . من دارم ریملس تانک رو درست می کنم با اینکه بالا تسمه نمی زنم 15 میل کافیه دیگه نه ؟
    یا بغل ها رو 20 بگیرم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام یه مورد فوری دارم ... دوستان همین الان شیشه ها رو دارن برام میارن
    فقط یه سوال مطمئن شم . من دارم ریملس تانک رو درست می کنم با اینکه بالا تسمه نمی زنم 15 میل کافیه دیگه نه ؟
    یا بغل ها رو 20 بگیرم ؟
    برو تو سایت redsea آکواریوم سری reefer رو نگاه کن ابعاد و شیشه هاش رو با ابعاد تانک خودت مقایسه کن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام رامتین جان :

پمپ 7000 تو نقطه صفر اینقدر خروجی داره . وقتی ارتفاع بیشتر میشه از توان و خروجی واتر پمپ کم میشه .

و شیشه 20 میل یه مقدار سبز رنگه . اینا رو گفتم که تو محاسباتت در نظر بگیری . البته اگر خودت اطلاع نداری . جسارت نباشه ...

موفق باشی و امیدوارم خیلی لذت ببری از ساخت تانکت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    سلام رامتین جان :

پمپ 7000 تو نقطه صفر اینقدر خروجی داره . وقتی ارتفاع بیشتر میشه از توان و خروجی واتر پمپ کم میشه .

و شیشه 20 میل یه مقدار سبز رنگه . اینا رو گفتم که تو محاسباتت در نظر بگیری . البته اگر خودت اطلاع نداری . جسارت نباشه ...

موفق باشی و امیدوارم خیلی لذت ببری از ساخت تانکت
    ممنون محمد جان .جسارت چیه آقا این چه حرفی خدایی ... تو رو خدا اگه چیزی به ذهنتون می رسه در هر موردی حتما بگین ... کلی ممنونتون می شم
    در مورد پمپ که یه 12000 جکود گرفتم فکر می کنم جواب بده ... شیشه 20 هم ترجیح دادم نگیرم محمد جان به خاطر اینکه خیلی خیلی سنگینه ...
    همه شیشه ها رو 15 میل گرفتم .... حتی تسمه ها رو .... بازم یه ته رنگ سبز داره چه برسه به 20 ...
    شیشه جلو رو کریستال گرفتم
    حالا دارم فکر می کنم تانک رو ریملس درست کنم و فقط کف رو تسمه کشی کنم ... ولی باز هم مطمئن نیستم !!!!!!!!!!
    ولی باز به نظرم اگه چسب خوب گیر بیارم بشه ... اگه نه که فکر کنم باید بالا رو هم تسمه بندازم ... باز ممنون می شم اگه نظری چیزی دارین ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام عزیزم :

رامتین اگر ریملس درست نکنی بهتره . 1000 لیتر آب خیلی سنگینه و وقتی که راه بیوفته , خدای ناکرده اگر از هم باز بشه خسارت خیلی سنگینی بهت وارد میکنه . دور از جون ممکنه آسیبی به اهل منزل هم وارد بشه . تو اون حجم بالا ببین چقدر هزینه برده تا 1000 لیتر آب رو به شرایط مطلوب برسونی و چقدر پول مرجان و ماهی دادی . یک تن وزن آب به علاوه 50 کیلو نمک و 150 کیلو لایو راک و ...
    خیلی باید اهل ریسک باشی که تانک رو ریملس درست کنی . اگر عکسای تانک منو دیده باشی ، با اون همه محکم کاری و چسب زیاد و دوبل کردن شیشه های کف و پشت و اون همه چهارچوب فلزی باز هم دست و دلم میلرزه . وقتی برای تست پر آبش کردم حتی شیشه 20 میل جلویی هم یه کم شکم داد بیرون .
    با جدیت تمام بهت توصیه میکنم ریملس درست نکنی ...

ولی با این همه پرحرفی و فضولی اگر قصد داشتی ریملس بسازیش خیلی احتیاط کن و شیشه ها رو از بالا به عرض 10 سانت دوبل کن . یه جوری طراحی کن که اگه خدای ناکرده مشکلی پیش اومد حفاظ پشتیبان داشته باشه و یه مدت بهت وقت بخره .

امیدوارم تانک خیلی خوب و زیبایی از کار در بیاد . برای نور هم به عقیده ناقص من طبق جست و جوی فراوان تو سایت های خارجی به این نتیجه رسیدم که لامپ متال با ترکیب مهتابی T5 بهترین کارایی رو داره .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)