صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 42
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز اگه اشتباه نکنم تانک قبلی را هم خودتون ساختید ولی این تانک مشکلتره وباید بین شیشه ها کاملا چسب بخوره وبالا وپایین تسمه وپل بخوره.سایزش هم که خوبه مخصوصا عرض وارتفاعش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه اشتباه نکنم تانک قبلی را هم خودتون ساختید ولی این تانک مشکلتره وباید بین شیشه ها کاملا چسب بخوره وبالا وپایین تسمه وپل بخوره.سایزش هم که خوبه مخصوصا عرض وارتفاعش
    پس خودم شروع می کنم یا علی
    فقط یه سوال تا به حال کسی از دوستان با شیشه کریستال کار کرده ؟
    خیلی تفاوت داره اگه فقط شیشه رو به رو رو کریستال تهییه کنم ؟ یا بعد یه مدت عادی می شه ؟
    قطر شیشه 12 میل مناسب هست ؟ یا 15 میل ؟ اگه بخوام بدون بازو درست کنم یعنی فقط بین شیشه ها رو بزنم با 15 می شه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز .... شرمنده خیلی وقت بود نبودم (البته اگه دل کسی تنگ شده باشه واسم) تاپیک رو خیلی وقت پیش زده بودم الان توی مرحله اجرا هستم
    الان این پروژه از عکساش معلومه پروژه بزرگی هست فکر می کنم تجربه های لازم رو از تانک قبلیم با کمک دوست ها گلم تو این سایت جمع آوری کردم ...
    به خوبی تانک های خفن اعضا نمی شه ولی اگه کسی دوست داره یه آماتور رو ببینه تو آب شور این لینکه تاپیک منه
    http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=34736
    ولی خوب چون این تانک بزرگه من دوست دارم قدم به قدم جوانب کار رو بسنجم برای همین عزیزان گرامی اگر نصیحت توصیه چیزی دارید برادرانه گوش می دم
    بگذریم ...
    می خوام شیشه ها رو سفارش بدم ولی دو تا سوال اصلی دارم
    1- دوستانی که منو می شناسن می دونن من خودم دوست دارم کار های ساخت و ساز تانک رو انجام بدم ... می خوام بدونم ساخت تانک توی این ابعاد تخصصیه بدم جایی بسازن یا خودم با کمک شما از پسش بر میام ؟
    2 - سوال دوم هم اینه که من اندازه های تانک رو 180 طول 70 عرض و 65 ارتفاع در نظر دارم ... این ابعاد مشکلی نداره ؟ ردیفه ؟
    سلام
    ایشالله بتونی تانک درجه یک ردیف کنی
    در ابتدا بهت بگم به فکر هزینه های این تانک باش بعد استارت بزن مثل تانک قبلیت با لوازم معمولی و سطح پایین نمیشه تانک با این ابعاد و حرفه ای داشت
    فکر میکنم اگه بخوای درست و حسابی تانک جمع کنی یه 10 تومنی باید براش کنار بزاری

در مورد ابعاد والا نمیدونم ولی فکر کنم برای طول 180 ارتفاع 65 یه خورده کمه ارتفاه رو بکن 70

در مورد ساخت هم حتما از شیشه بنظرم 15 میل به بالا استفاده کن و خودت هم نساز بده به کسی این کاره است نه این مغازه دار های معمولی

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    با عرض سلام تانک خوبی داری جمع میکنی امیدوارم موفق باشی به نظر من واسه قسمت سامپ و رفیجیوم میتونی از اینترنت طرحهای و ایده های خوبی بردای
    واسه قسمت فیلتر ساکس هم نیازی نیست لوله رو داخل فیلتر کنی میتونی یه قسمت از سامپ رو تقریبا 15در15 رو جدا کنی ولوله های ورودی رو داخل اون بذاری و در کناش یه قسمتی رو به فیلترهای اختصاص بدی طوری آب از قسمت ورودی سرریز بشه روی فیلترها
    میتونی نمونه چند مدل از این سامپها رو تو لینک ببینی
    http://synergyreef.com/product-category/sumps
    ویرایش توسط Saeed3015 : 14th June 2016 در ساعت 06:34 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    خیلی تفاوت داره اگه فقط شیشه رو به رو رو کریستال تهییه کنم ؟ یا بعد یه مدت عادی می شه ؟
    قطر شیشه 12 میل مناسب هست ؟ یا 15 میل ؟ اگه بخوام بدون بازو درست کنم یعنی فقط بین شیشه ها رو بزنم با 15 می شه ؟
    دوست عزیزمیتونید از شیشه کریستال استفاده کنید البته اگه قطر ۱۲یا۱۵گیرتون بیاد.قطر شیشه اگه درست ساخته بشه ۱۲میل کفایت میکنه وبیشترش نیاز نیست وسنگین میشه مثلا اگه بخواید با۲۰بسازید وزن تانک خالیش حدود ۲۵۰کیلو میشه.من خودم تانک جدیدم را ۱۶۰*۷۵*۷۰ساختم با شیشه ده میل.
    برای اینکه بخواید فقط چسب بین شیشه ها بزنید باید از چسبهای خوب استفاده کنیدکه تیوپی بالای صد هزار تومانه ماهیران مدل مانستر را شاید داشته باشه ،

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    اگه بخوای تانک rimless درست کنی خیلی بایتو چسب زدن دقت کنی قسمتهای که نباید چسبی بشه رو باید با چسب کاغذی بپوشونی و بعد از چسبوندن شیشه ها اضافه چسب رو جمع کنی بعد قبل از خشک شدن سلیکون چسب کاغذی ها رو جدا کنی
    چسب سلیکون رو هم باید به طور یکنواخت و یک اندازه بزنی تا موقع چسبوندن شیشه ها چسب به اندازه کافی پخش بشه و هوا نگیره چسب رو حداقل 1 میلیمتر و حداکثر 2 میل باید بین شیشه ها بزنی
    اندازه شیشه کف رو هم طوری بگیر که داخل قرار بگیره و بقیه دیواره ها دورش باشه
    این عکس رو از تانک جدیدم گرفتم البته هنوز شن نریختم داخلش

این ویدیو هم نحوه چسبوندن رو نشون میده قبل از ساخت حتما تو اینترنت ویدیو ها مشابه رو ببین
    https://youtu.be/ui-r2oTfTog
    ویرایش توسط Saeed3015 : 14th June 2016 در ساعت 06:55 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام دوباره ممنون از توجه همه آقای شادکامی تصمیم دارم شیشه های بغل رو فقط 20 میل بگیرم که موقع چسبوندن پهنای بیشتری داشته باشه و شیشه جلو فقط کریستال ... این جوری خوبه ؟
    البته اگه شیشه بری جایی می شناسین تو تهران که هم ببره هم دیاموند کنه هم بیاره لطف می کنید کلی به من (راستی این چسب هایی که گفتین یه تیوپش فک کنم کفاف کاره منو بده نه ؟ چون rimless می شه تانک؟ )

سعید جان نکته خیلی خوبی رو گفتی کلی کمک کرد اصلا نحوه چسب زدنم ... یه سرچی رو هم زدم دیدم تانک های ریملس رو با یه گیره هایی سفت می کنن اینا ضروریه ؟
    و اگه بخوام از اینا جایی پیدا کنم اسمش چیه ؟

یه سوال کلی دیگه اگه تانک ریملس بشه دیگه تسمه بالا نیازی نیست دیگه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام دوباره ممنون از توجه همه آقای شادکامی تصمیم دارم شیشه های بغل رو فقط 20 میل بگیرم که موقع چسبوندن پهنای بیشتری داشته باشه و شیشه جلو فقط کریستال ... این جوری خوبه ؟
    البته اگه شیشه بری جایی می شناسین تو تهران که هم ببره هم دیاموند کنه هم بیاره لطف می کنید کلی به من (راستی این چسب هایی که گفتین یه تیوپش فک کنم کفاف کاره منو بده نه ؟ چون rimless می شه تانک؟ )

سعید جان نکته خیلی خوبی رو گفتی کلی کمک کرد اصلا نحوه چسب زدنم ... یه سرچی رو هم زدم دیدم تانک های ریملس رو با یه گیره هایی سفت می کنن اینا ضروریه ؟
    و اگه بخوام از اینا جایی پیدا کنم اسمش چیه ؟

یه سوال کلی دیگه اگه تانک ریملس بشه دیگه تسمه بالا نیازی نیست دیگه ؟

سلام در مورد چسب باید بگم که یه تیوب 300 گرمی جواب این ابعاد رو میده فقط شما ارتفاع رو 60 سانت بگیری خیلی بهتره چون ارتفاع که بره بالا توی این طول فشار زیادی وسط شیشه جلو و پایین شیشه های بغل میاد وباعث میشه شیشه جلو قوس برداره و چسبها هوا بکشه و به شکل زیر در بیاد

شما شیشه کف رو 15 میل بگیر و شیشه های بغل و عقب رو 12 میل معمولی بگیر جلو رو هم کریستال بگیری کافیه ولی بخاطر طول زیاد باید حتما یه تسمه تو طول 180 به عرض 6 سانت تو فاصله 4 سانت مونده به بالای تانک بچسبون که هم شیشه های بغل رو بگیره و هم از شکم دادن شیشه جلو و عقب جلو گیری کنه ولی پایین رو باید ماهیچه بدی اگه بتونی یه سر بری نواب تانک های موجود رو ببینی میتونی بهتر الگو بگیری مخصوصا redsea reefer
    در مورد خرید شیشه باید بگی کدوم منطقه هستی بازار شیشه تو میدون خیابون خیام هست که چند نفر هستن که دیاموند هم انجام میدن من خودم رفتم خیابون دلاوران انجام دادم
    این بست و گیره ها برای اینکه شیشه ها عمود و گونیا بشه اگه بتونی شیشه ها رو گونیا کنی نیازی نیست ولی اگه بخوای میتونی از میدون حسن آباد تهیه کنی
    ویرایش توسط Saeed3015 : 17th June 2016 در ساعت 09:23 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    اگه تو عکس زوم کنی میتونی حبابهای ایجاد شده تو چسب رو ببینی من بخاطر همین حبابهای ریز مجبور شدم شیشه رو جدا کنم دوباره بچسپونم
    چسب هم از ایران آکواریوم خریدم 100 تومان
    ویرایش توسط Saeed3015 : 17th June 2016 در ساعت 09:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    واو ... خیلی کمک کردی عزیز ... الان از این چسب راضی هستی ؟ خوب نگه داشته که ؟
    راستی برای سامپ هم می خوام سامپ رو با پلکسی گلس و اکلیریک درست کنم تمام پلاستیکی ...
    برای قسمت ورود آب به سامپ هم می خوام اب اول توی یک خونه بره بعد دو سری روی فیلتر ساکس سر ریز بشه مثل این ویدئو
    https://www.youtube.com/watch?v=_fh-u1b9Avk

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)