نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31

نحوه تولید غذای زنده برای ماهیان

مطالب مربوط به نحوه تولید غذای زنده مثل کرم خاکی، دافنی، و... در این تایپیک مطرح شود

باتشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    3029
    سلامي به تمامي دوستان و اساتيد گرامي
    من يه مطلب خوندم تو سايت آكوا كوئست
    كه متنش اين بود:

Parmecium

: بزرگترین باکتری تک سلولی می باشد ، که با چشم قابل رویت نیست ولی برای رشد ماهی ها ( به خصوص گیاهخواران ) بسیار موثر است .

Parmecium
    ابتدا باکتری های کوچک موجود در آب را خورده و سپس ماهی ها از آن تغذیه می کنند .

روش تهیه باکتری
    Parmecium

: ابتدا در یک بطری پر از آب بدون کلر ، مقداری خیار خرد شده بریزید . سپس در بطری را بسته و چند روزنه برای تبادل هوا در آن قرار دهید . برای چند هفته ، بطری را در جای گرم قرار دهید تا باکتری ها در آب رشد کنند .

پس از این مدت می توان

مقداری از آب بطری را به تانک منتقل کرده تا باکتری ها در تانک هم تکثیر یابند .

نکته : در صورتی که خیار های خرد شده در آب کلر دار قرار گیرند ، تمام باکتری ها نابود شده و در نتیجه خراب می شود .

حالاسوالات من اينه كه :

1 : آيا اين روش از نظر بزرگواران مورد تاييد و موثر خواهد بود يا خير ؟
    2 : آيا از اين روش براي آكواريوم هاي تازه تاسيس كه سيكل ازتشان طي نشده ميتوان استفاده كرد كه دوره ي آن به زودي تمام شود يا خير ؟

با تشكر فراوان

اينم لينك منبع :
    http://www.**********.ir/15-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87
    ویرایش توسط mahmoodof : 14th September 2010 در ساعت 08:26 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodof نمایش پست ها

2 : آيا از اين روش براي آكواريوم هاي تازه تاسيس كه سيكل ازتشان طي نشده ميتوان استفاده كرد كه دوره ي آن به زودي تمام شود يا خير ؟
    با سلام ...

بنده هم دقیقا همین سوال رو داشتم و دارم ... دوستان خواهشا راهنمایی کنید

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام به همگی قبل از مطرح کردن سوالم عذر میخوام شاید جای مناسبی نپرسیدم

چند وقته قصد تولید کرم خاکی واسه تغذیه ماهیام دارم والا از رفتن کنار جوب و استخر واسه گرفتن ماهی خوراک خسته شدم

یه جا خوندم میشه ورمی کمپوست رو چندوقت تویه آفتاب گذاشت یا تویه ماکروفر گذاشت تا انگل و میکروبهای مضرش از بین بره بعد واسه پرورش کرم خاکی استفاده کرد و کرمی که توش رشد میکنه باعث بیماری ماهی آکواریومی نمیشه

اگه اینکار اشتباهه دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنن

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام به همگی قبل از مطرح کردن سوالم عذر میخوام شاید جای مناسبی نپرسیدم

چند وقته قصد تولید کرم خاکی واسه تغذیه ماهیام دارم والا از رفتن کنار جوب و استخر واسه گرفتن ماهی خوراک خسته شدم

یه جا خوندم میشه ورمی کمپوست رو چندوقت تویه آفتاب گذاشت یا تویه ماکروفر گذاشت تا انگل و میکروبهای مضرش از بین بره بعد واسه پرورش کرم خاکی استفاده کرد و کرمی که توش رشد میکنه باعث بیماری ماهی آکواریومی نمیشه

اگه اینکار اشتباهه دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
    سلام دوست عزیز
    بهتر بود این سوال رو در بخش پرسش و پاسخ متفرقه ابزیان اب شیرین مطرح می کردید
    از کرم برای تغذیه چه ابزیانی می خوایید استفاده کنید
    خیلی از دوستان برای تغذیه ابزیانشون مثل سیکلیدهای امریکایی یا حتی فلاور از کرم خاکی استفاده می کنند برای این کار یک روز قبل کرم رو از خاک بیرون میارن بعد از شستشو در ظرف مناسبی قرار می دهند و به مدت 24 ساعت نگه می دارند تا مواد زائد و اضافی موجود در بدن کرم از بدن خارج شود بعد از این مدت قبل از استفاده مجددا شستشو میدن(بهتره با اب نمک اینکار صورت بگیره جهت ضد عفونی کردن) سپس استفاده می کنند
    ولی مشا می تونید به جای این کار از میل ورم استفاده کنید کرمهای میل ورم به دلیل اینکه پرورشی هستند عموما از مواد خوراکی تغذیه می شوند استفاده کردنشون احتمال بروز بیماری در ابزیان رو کمتر خواهد کرد به راحتی در دسترس هستند و می تونید به اندازه مورد نیازتون خریداری کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بهتر بود این سوال رو در بخش پرسش و پاسخ متفرقه ابزیان اب شیرین مطرح می کردید
    از کرم برای تغذیه چه ابزیانی می خوایید استفاده کنید
    خیلی از دوستان برای تغذیه ابزیانشون مثل سیکلیدهای امریکایی یا حتی فلاور از کرم خاکی استفاده می کنند برای این کار یک روز قبل کرم رو از خاک بیرون میارن بعد از شستشو در ظرف مناسبی قرار می دهند و به مدت 24 ساعت نگه می دارند تا مواد زائد و اضافی موجود در بدن کرم از بدن خارج شود بعد از این مدت قبل از استفاده مجددا شستشو میدن(بهتره با اب نمک اینکار صورت بگیره جهت ضد عفونی کردن) سپس استفاده می کنند
    ولی مشا می تونید به جای این کار از میل ورم استفاده کنید کرمهای میل ورم به دلیل اینکه پرورشی هستند عموما از مواد خوراکی تغذیه می شوند استفاده کردنشون احتمال بروز بیماری در ابزیان رو کمتر خواهد کرد به راحتی در دسترس هستند و می تونید به اندازه مورد نیازتون خریداری کنید
    ممنون از راهنماییتون

اسکار و کوی

از کجا میل ورم تهیه کنم؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون

اسکار و کوی

از کجا میل ورم تهیه کنم؟
    برای اسکار مشکلی نیست ولی برای کوی سعی کنید از غذاهای شرکتی معتبر استفاده کنید و از غذاهای گوشتی ترجیحا پرهیز کنید
    می تونید اکواریومی ها سر بزنید ببینید می تونند برایتون بیارن یا از سایتهای مختلف خریداری کنید مطمئنا توی شهر هم بگردید می تونید پیدا کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16534
    سلام دوستان
    من به تازگی حدود یه هفته ای میشه که حدود 8 تا ماهی گوشتخوار گرفتم
    مثل سیچلاید آفریقایی-سوروم-سیلور اسکات-سیلور دالر-شارک و چندتای دیگه رو دقیقا یادم نیست اسمشونو:blush:
    تو سایت خوندم که برای رشد بهتر ماهی هفته ای یه بار مثلا بچه ماهی رودخانه ای-کاهو بدم خوبه
    کاهو گرفتم طریقه مصرفشم گفتن بزار آب جوش بیاد بعد یه دقیقه ای بزار کاهو رو تو آب جوش و بعدش بنداز بخورن که بعد تو سایتها خوندم چند نفر گفتن کاهو دادن به ماهی هاشون مردن میگفت کاهوهای جدید اینطوریه ریسک نکردم بریزم واسشون یه وقت بمیرن
    امروز رفتم یه روستایی جای سرچشمه شون دیدم چه ماهی های گنده ای داره پر ماهی بود بعد دیدم بچه هاشون هم هست بعدش کلی بچه ماهی با بدبختی گرفتم زنگ زدم به اون ماهی فروشه که ازش ماهی خریدم گفتم اینارو چطوری بدم بهم گفت نده این ماهی های رودخانه ای ممکنه انگل داشته باشن ماهی هاتو بکشن خلاصه باز ترسیدم و نریختم براشون
    موندم والا چکار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    راستی کرم خاکی هم میگن میشه بهشون داد اونا که مشکلی ندارن بدم باید چه طوری بهشون کرم خاکی داد؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi-mo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به تازگی حدود یه هفته ای میشه که حدود 8 تا ماهی گوشتخوار گرفتم
    مثل سیچلاید آفریقایی-سوروم-سیلور اسکات-سیلور دالر-شارک و چندتای دیگه رو دقیقا یادم نیست اسمشونو:blush:
    تو سایت خوندم که برای رشد بهتر ماهی هفته ای یه بار مثلا بچه ماهی رودخانه ای-کاهو بدم خوبه
    کاهو گرفتم طریقه مصرفشم گفتن بزار آب جوش بیاد بعد یه دقیقه ای بزار کاهو رو تو آب جوش و بعدش بنداز بخورن که بعد تو سایتها خوندم چند نفر گفتن کاهو دادن به ماهی هاشون مردن میگفت کاهوهای جدید اینطوریه ریسک نکردم بریزم واسشون یه وقت بمیرن
    امروز رفتم یه روستایی جای سرچشمه شون دیدم چه ماهی های گنده ای داره پر ماهی بود بعد دیدم بچه هاشون هم هست بعدش کلی بچه ماهی با بدبختی گرفتم زنگ زدم به اون ماهی فروشه که ازش ماهی خریدم گفتم اینارو چطوری بدم بهم گفت نده این ماهی های رودخانه ای ممکنه انگل داشته باشن ماهی هاتو بکشن خلاصه باز ترسیدم و نریختم براشون
    موندم والا چکار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    راستی کرم خاکی هم میگن میشه بهشون داد اونا که مشکلی ندارن بدم باید چه طوری بهشون کرم خاکی داد؟
    سلام دوست عزیز
    به انجمن خوش امدید
    مورد اول شما از تناسب ماهی خوبی استفاده نکردید و تقریبا از همه خانواده ها کنار هم استفاده کردید ولی در کل
    مورد اول اینکه از ماهی زنده برای این ترکیب ماهی استفاده نکنید چون نیاز نیست
    سعی کنید بیشتر از غذاهای شرکتی استفاده کنید
    کاهو هم استفاده کردنش هیچ مشکلی نداره در هفته یک یا دو وعده و به خوبی ضدعفونی کنید و در صورت امکان به مدت چند ثانیه در اب جوش قرار بدید (استفاده کردن کاهو بصورت خام هم مشکلی خاصی نخواهد داشت)
    در کنار این غذاها هم می تونید از غذای میکس شده هم استفاده کنید(دل+میگو+عصاره سیر+اسفناج و یا نخود فرنگی اب پز)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)