صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 101
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ممنون دوست عزیز تیکه ای دادم خوردن فقط من خام یهشون دادم مشکلی که نداره؟می خواد بپزمش؟هر چند وقت یکبار بدم؟روزی چند بار؟منظورم اینه که مثلا اگه روزی دوبار بدم هضمش براشون راحته؟تو رنگشون هم تاثیر داره(مخصوصا کوتوله که فکر کنم جاردینی هستش)؟فیریز بهشون بدم یا معمولی؟(آخه نمی گذارند اصلا غذا به کف آکواریوم برسه)
    ارادتمند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    خام بدین بهشون.چون غذای سنگینیه و پروتئین زیاد داره روزی یک بار اون هم کم بدین بهشون.میتونین زیاد درست کنین و بزارین تو فریزر فقط حد اکثر برای 2 ماه.میگو فکر کنم تو رنگشون تاپیر داره بعضی میگوها قرمزن اونارو بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ممنون
    منظورتون از حداکثر دو ماه اینه که حداکثر برای دوماه ماهی ها با میگو تغذیه کنم یا این که مدت نگه داریشون تو فیریزر دو ماه هستش؟
    میگو هایی که گرفتم پاک شده بود رنگشو ندیدم.من الان به اون ها از این میگو ها و میگو خشک آب شیرین و آب شور و غذای مخصوص آروانای آزو می دم به نظرتون این تنوع غذایی بهتره یا اینکه فقط میگو بدم؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ولی بازم سوال دارم.میگو و یا دل گاو و یا گوساله انگل نداره که؟دل گاو هم اگه بخوام بدم خام بدم یا جور دیگه ای آماده اش کنم؟چه طوری؟
    کرم خاکی و ملخ چی؟(مخصوصا ملخ)( البته این سوال جای دیگه پرسیدم اما با توجه به این که الان غذایش طبق راهنمایی شما عوض شده دوباره مطرح کردم)
    بازم از تون تشکر می کنم بخاطر راهنمایی هاتون و باز هم عذر خواهی می کنم بخاطر تعداد بالای سوالات.
    ارادتمند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    ممنون
    منظورتون از حداکثر دو ماه اینه که حداکثر برای دوماه ماهی ها با میگو تغذیه کنم یا این که مدت نگه داریشون تو فیریزر دو ماه هستش؟
    میگو هایی که گرفتم پاک شده بود رنگشو ندیدم.من الان به اون ها از این میگو ها و میگو خشک آب شیرین و آب شور و غذای مخصوص آروانای آزو می دم به نظرتون این تنوع غذایی بهتره یا اینکه فقط میگو بدم؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ولی بازم سوال دارم.میگو و یا دل گاو و یا گوساله انگل نداره که؟دل گاو هم اگه بخوام بدم خام بدم یا جور دیگه ای آماده اش کنم؟چه طوری؟
    کرم خاکی و ملخ چی؟(مخصوصا ملخ)( البته این سوال جای دیگه پرسیدم اما با توجه به این که الان غذایش طبق راهنمایی شما عوض شده دوباره مطرح کردم)
    بازم از تون تشکر می کنم بخاطر راهنمایی هاتون و باز هم عذر خواهی می کنم بخاطر تعداد بالای سوالات.
    ارادتمند
    سلام
    منظور این بود که از 2 ماه بیشتر نشه وبعد از 2 ماه دوباره درست کنید تا زیاد مونده نشه غذا تو فریزر.اونا میگوهایی که گرفتین خوبن ولی از دفعه بعد سعی کنید میگویه تازه بگیرید و خودتون تمیرش کنید.قطعا تنوع غذایی خیلی بهتره از یکجور غذا دادن.دل گاو و میگو به خودیه خود انگل ندارن ولی اگه بدلایلی ماهی ضعیف بشه زودتر از غذاهای دیگه ماهیرو مریض میکنه. دل گاو باید خام بدید اول با دقت تمام چربی رگ وپی و پوست دلرو بکنید و چند بار بشورید.کرم خاکی خوبه روش تمیز کردنشو دوستان توضیح دادن.ولی من باشم جای شما از ملخ و اینجور چیزا صرف نظر میکنم.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    منظور این بود که از 2 ماه بیشتر نشه وبعد از 2 ماه دوباره درست کنید تا زیاد مونده نشه غذا تو فریزر.اونا میگوهایی که گرفتین خوبن ولی از دفعه بعد سعی کنید میگویه تازه بگیرید و خودتون تمیرش کنید.قطعا تنوع غذایی خیلی بهتره از یکجور غذا دادن.دل گاو و میگو به خودیه خود انگل ندارن ولی اگه بدلایلی ماهی ضعیف بشه زودتر از غذاهای دیگه ماهیرو مریض میکنه. دل گاو باید خام بدید اول با دقت تمام چربی رگ وپی و پوست دلرو بکنید و چند بار بشورید.کرم خاکی خوبه روش تمیز کردنشو دوستان توضیح دادن.ولی من باشم جای شما از ملخ و اینجور چیزا صرف نظر میکنم.
    موفق باشید
    یک دنیا تشکر
    فقط یک چیزی من میگوها رو میریزم می رن زیر آب آروانا کوچیکم (فکر کنم جاردینی هستش) نمی خورتشون،چی کار کنم زیر آب نره؟آب بریزم تو ظرف میگو ها بریزم بزارم یخ بزنه؟ اذیتشوننمی کنه؟
    اونایی که به کف آکواریوم میره رو لجن خوارا می خورن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    نه دوست عزیز میگو رو خوب بشورید و ابش که رفت بزلرید تو فریزر.واسه مورد بعدی که فرمودین اونو دیگه خودتون باید یه راهکاری پیدا کنین.من اراوانای خودم غذا رو دستم میگرفتم از دستم غذارو میگرفت یا غذارو جوری بندازین تو اب که تو دیدش باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم ماهی - همستر
    شماره عضویت
    11619
    سلام به برو بچ
    اینو تو تاپیک دیگه هم پرسیده بودم ولی جوابی نگرفتم

بچه ها من ی تانک 400 لیتری برا دیسکاسام راه اندازی کردم ک برای طی شدن سیکل اون تعداد 100 تایی زبرا و تترا نیون و پنگوینی و ... و 2 تا رویال کت و ی سفره ماهی تو تانک قرار دادم
    چون کف آکواریومم رو کامل گراول و مقداری هم خاک آکوا ریختم تعدادی هم گیاه کاشتم
    حالا میخام ببینم ، من چقدر باید به اینا غذا بدم هر چی غذا میریزم ( SERA Vipagran ) سیرمونی ندارند ولی مهم سر اونه که چرا این سفره ماهی ه ک حدود یه هفته تو تانک هست چیزی نمیخوری و در اصل چی باید بهش بدم خوراکش چی هست
    میگو براش تو تانک ریختم خوراک دل براش ریختم ولی تا هنوز ندیدم چیزی بخوره
    میترسم طوریش بشه
    اگر کسی اطلاعات درستی داره ممنون میشم ک راهنمایی فرمایید

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشیدد نمایش پست ها
    سلام به برو بچ
    اینو تو تاپیک دیگه هم پرسیده بودم ولی جوابی نگرفتم

بچه ها من ی تانک 400 لیتری برا دیسکاسام راه اندازی کردم ک برای طی شدن سیکل اون تعداد 100 تایی زبرا و تترا نیون و پنگوینی و ... و 2 تا رویال کت و ی سفره ماهی تو تانک قرار دادم
    چون کف آکواریومم رو کامل گراول و مقداری هم خاک آکوا ریختم تعدادی هم گیاه کاشتم
    حالا میخام ببینم ، من چقدر باید به اینا غذا بدم هر چی غذا میریزم ( SERA Vipagran ) سیرمونی ندارند ولی مهم سر اونه که چرا این سفره ماهی ه ک حدود یه هفته تو تانک هست چیزی نمیخوری و در اصل چی باید بهش بدم خوراکش چی هست
    میگو براش تو تانک ریختم خوراک دل براش ریختم ولی تا هنوز ندیدم چیزی بخوره
    میترسم طوریش بشه
    اگر کسی اطلاعات درستی داره ممنون میشم ک راهنمایی فرمایید
    سلام دوست عزیز
    شما دیگه جایی برای دیسکس گذاشتین با این تعداد ماهی؟
    بهتره شما تعداد ماهیاتونو کتر کنید در حدود 10 تا 15 عدد مثل تترانئون کافیه
    شما کف تانکتو شن استفاده کردی بعد این تعداد ماهی داخل تانکت ریختی مطمئنا شما حتی با سیفون زیاد هم نمی تونی تمامی فضولات ماهیارو از داخل تانک بیرون بکشی
    برای طی شدن سیکل شما باید کیفیت ابرو هم بالا نگه دارید با این تعداد ماهی مطمئنا نیترات ابت بالاتر میره
    در مورد طی کردن سیکل ازت مطالب کامل قرار داره بهتره که هم رو کامل مطالعه کنی (ولی در کل شما با توجه به اینکه کیفیت اب رو باید بالا نگه دارید معمولا طی شدن سیکل بین یک تا دو ماه طول می کشه که شما برای تسریع در این امر می تونید از اب یا فیلتر تانکی که قبلا سیکلش طی شده استفاده کنید و همچنین از تعدادی ماهی ریز در تانک که فضولات ماهی باعث تسریع در این امر می شه البته نه این تعداد که شما استفاده کردین)
    در مورد سفره ماهی متاسفانه اطلاع دقیقی در موردش ندارم ولی با توجه به اینکه این ماهی پس از جابجایی دچار استرس شدیدی می شه
    بهتره که استرس رو از این ماهی دور نگه دارید که برای این کار می تونید نور تانک رو کم کنید و از رفت و امد بیش از حد و ضربه زدن به تانک جلوگیری کنید
    ولی در مورد تغذیه دوستانی که اطلاعات کامل تری دارن امیدوارم کمکتون کنند
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم ماهی - همستر
    شماره عضویت
    11619
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما کف تانکتو شن استفاده کردی بعد این تعداد ماهی داخل تانکت ریختی مطمئنا شما حتی با سیفون زیاد هم نمی تونی تمامی فضولات ماهیارو از داخل تانک بیرون بکشی
    برای طی شدن سیکل شما باید کیفیت ابرو هم بالا نگه دارید با این تعداد ماهی مطمئنا نیترات ابت بالاتر میره
    در مورد طی کردن سیکل ازت مطالب کامل قرار داره بهتره که هم رو کامل مطالعه کنی (ولی در کل شما با توجه به اینکه کیفیت اب رو باید بالا نگه دارید معمولا طی شدن سیکل بین یک تا دو ماه طول می کشه که شما برای تسریع در این امر می تونید از اب یا فیلتر تانکی که قبلا سیکلش طی شده استفاده کنید و همچنین از تعدادی ماهی ریز در تانک که فضولات ماهی باعث تسریع در این امر می شه البته نه این تعداد که شما استفاده کردین)
    در مورد سفره ماهی متاسفانه اطلاع دقیقی در موردش ندارم ولی با توجه به اینکه این ماهی پس از جابجایی دچار استرس شدیدی می شه
    بهتره که استرس رو از این ماهی دور نگه دارید که برای این کار می تونید نور تانک رو کم کنید و از رفت و امد بیش از حد و ضربه زدن به تانک جلوگیری کنید
    موفق باشید
    متشکرم سعید جان از پاسخی ک دادی

با توجه به حجم تانک ، تعداد زیادی نیست ( البته بنظر خودم ) ولی هنوز دیسکاس هام رو خریداری نکردم تا اونموقع شاید تغییراتی در تعداد آنها ایجاد کنم
    برای فضولات کف نیز ؛ آب از کف آکواریوم ( سطح گراول هام ) به سامپ منتقل میشه ولی باید یه تست برای مشخص شدن وضعیت کیفیت و نیترات و ... آب بگیرم
    ولی حالا بیشتر تو فکر سفره ماهی بی نوام هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    موفق باشید
    من با فیلتر برقی فضولات رو از کف تانکم جمع میکنم یعنی اینکار به سیکل ضربه ای میزنه؟

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)