صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 101
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    واس میگو غذا چی باس استفاده کرد؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    واس میگو غذا چی باس استفاده کرد؟
    سلام

میگوها معمولن همه چیز خوار هستند.
    برای آگاهی بیشتر به قسمت زیر مراجعه کنید :

سایر آبزیان آب شیرین - fresh water inverts

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    سلام به همه دوستان
    من توی آکم یک جفت سورد تیل ، دوتا گوپی نر چهارتا ماده ، 4 تا نئون و دوتا کاردینال دارم
    تازه آک رو راه انداختم ، از تسریع کننده چرخه استفاده کردم ، یک هفته است افتتاح شده
    اکواریومی بهم یه سری دونه قهوه ای داد گفت خیلی خوبه باعث رشد سریع میشه ، قوطی نداشت تو پلاستک بود بدون تاریخ
    میخواستم ببینم همینی غذایی که میدم خوبه ، یا غذای بهتری بگیرم براشون ، چون نمیخوام مریض بشن و رنگ و لعاب خوبی هم داشته باشن
    از چه غذایی استفاده کنم ؟؟؟؟
    با تشکر

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط transporter_66 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من توی آکم یک جفت سورد تیل ، دوتا گوپی نر چهارتا ماده ، 4 تا نئون و دوتا کاردینال دارم
    تازه آک رو راه انداختم ، از تسریع کننده چرخه استفاده کردم ، یک هفته است افتتاح شده
    اکواریومی بهم یه سری دونه قهوه ای داد گفت خیلی خوبه باعث رشد سریع میشه ، قوطی نداشت تو پلاستک بود بدون تاریخ
    میخواستم ببینم همینی غذایی که میدم خوبه ، یا غذای بهتری بگیرم براشون ، چون نمیخوام مریض بشن و رنگ و لعاب خوبی هم داشته باشن
    از چه غذایی استفاده کنم ؟؟؟؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    اون غذایی که به شما دادن بیومار هست و کیفیت بالایی نداره و فقط شکم پر کنم هست البته برای رشد ماهی بد نیست ولی روی رنگ ماهی تاثیری نداره
    غذاهای شرکتی مثل تترا بیتس و تترا پریما و تترا مین و غذاهای شرکتی سرا و جی بی ال تاثیر زیادی روی رنگ و شادابی ماهی خواهند داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم .

من یک آروانا دارم حدود 20 سانت هستش . که در خصوص تغذیه اون مشکلاتی دارم ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید .
    1 - برای یک آروانا با این سایز که هنوز کوچیک هستش چه نوع غذایی مناسبه ؟ ( چند وعده غذا ؟ چه وعده هایی غذای خشک چه وعده هایی میگو و ... )
    2 - تو غذای خشک خوردن خیلی خیلی بد غذاست البته تترا آروانا رو تقریبا از سر اجبار میخوره اما هیکاری رو نه ، میخواستم بدونم راهکاره غذای خشک خور کردن این ماهی چیه ؟
    3 - در قسمت هایی خوندم که اساتید اشاره کرده بودن میگو تازه رو با پوست و سایر متعلقات بدید بخوره ( البته معمولا آرواناهایی که دربارشون بحث شده بود معمولا بالغ بودن ) میخواستم بدونم این کار برای آروانای من مناسبه ؟ ( در صورت مناسب بودن بصورت تکه ای باید تغذیه بشه و یا میگو رو با کلیه متعلقات چرخ کنم )
    4 - آیا وجود دل تو برنامه غذایی آروانا مناسبه ؟ در خصوص کرم خاکی ، میل ورم و یا سوپر ورم چطور ؟ کلا غذاهایی مثل میگو و دل رو بهتره که چرخ کرده داد یا بصورت تکه ای به ماهی داد ؟
    5 - ماهی زنده رو هم دیدم که خیلی ها میگن استفاده نشه بهتره که من فکر میکنم به خاطره احتمال انتقال آلودگی و انگل باشه ، میخواستم بدونم چون من شرایط تکثیر ماهی مثل گوپی رو بعنوان یک منبع تغذیه دارم اگر اینکار مناسبه برای تغذیه اروانا بنظر شما انجام بدم یا نه ؟

باز هم عذر خواهی میکنم که انقدر سوالات طولانی و وقت گیری رو پرسیدم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

شما حتی نگفتید آرواناتون چیه و چه نژادی داره! احتمالا فراموش کردید. لطفا نژاد آروانا رو اعلام کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd June 2015 در ساعت 04:54 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

شما حتی نگفتید آرواناتون چیه و چه نژادی داره! احتمالا فراموش کردید. لطفا نژاد آروانا رو اعلام کنید
    سلام . شرمنده آروانا ی من کوتوله هستش نژادش هم چیلی رد حدود 20 سانت هم طولش هست

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم .

من یک آروانا دارم حدود 20 سانت هستش . که در خصوص تغذیه اون مشکلاتی دارم ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید .
    1 - برای یک آروانا با این سایز که هنوز کوچیک هستش چه نوع غذایی مناسبه ؟ ( چند وعده غذا ؟ چه وعده هایی غذای خشک چه وعده هایی میگو و ... )
    2 - تو غذای خشک خوردن خیلی خیلی بد غذاست البته تترا آروانا رو تقریبا از سر اجبار میخوره اما هیکاری رو نه ، میخواستم بدونم راهکاره غذای خشک خور کردن این ماهی چیه ؟
    3 - در قسمت هایی خوندم که اساتید اشاره کرده بودن میگو تازه رو با پوست و سایر متعلقات بدید بخوره ( البته معمولا آرواناهایی که دربارشون بحث شده بود معمولا بالغ بودن ) میخواستم بدونم این کار برای آروانای من مناسبه ؟ ( در صورت مناسب بودن بصورت تکه ای باید تغذیه بشه و یا میگو رو با کلیه متعلقات چرخ کنم )
    4 - آیا وجود دل تو برنامه غذایی آروانا مناسبه ؟ در خصوص کرم خاکی ، میل ورم و یا سوپر ورم چطور ؟ کلا غذاهایی مثل میگو و دل رو بهتره که چرخ کرده داد یا بصورت تکه ای به ماهی داد ؟
    5 - ماهی زنده رو هم دیدم که خیلی ها میگن استفاده نشه بهتره که من فکر میکنم به خاطره احتمال انتقال آلودگی و انگل باشه ، میخواستم بدونم چون من شرایط تکثیر ماهی مثل گوپی رو بعنوان یک منبع تغذیه دارم اگر اینکار مناسبه برای تغذیه اروانا بنظر شما انجام بدم یا نه ؟

باز هم عذر خواهی میکنم که انقدر سوالات طولانی و وقت گیری رو پرسیدم .
    نظر شخصی من اینه که غذای خشک با کیفیت در ۲-۳ مدل و مارک مختلف کلا آروانا رو از هر نوع غذای زنده و/یا گوشتی مثل میگو بی نیاز میکنه. به هر حال اسپکتروم ، هیکاری همیشه انتخاب اول من هستند....در واقع رقیبی ندارن و اگر داشتند حتما بهتون پیشنهاد میکردم. غذا های دیگه مثل جی بی ال آروانا، تترا آروانا و سرا آروانا در لول پایین تر (خیلی پایین تر!) هستند که میتونید استفاده کنید. تترا رو بهتر میخورن...سرا هم بد نیست ولی نمیدونم چرا جی بی ال آروانا رو خیلی خیلی سخت میخورن و بعضی هاشون هم هیچ وقت حتی سمتش هم نمیرن. اگر اسپکتروم میدید که هیچ، اگر سایر غذا های خشک رو میدید حتما قبل از مصرف در یک لیوان آب بخیسانید....در غیر این صورت همیشه ریسک ورم شکم یا بد تر از اون بیماری کیسه هوا وجود خواهد داشت. مخصوصا در هنگام معرفی یک غذای جدید که دستگاه گوارش آروانا بهش عادت نداره و یا در آب کدر و کثیف....واسه همین سوال کردم نژاد آروانا چون آروانا پرل استرالیایی بسیار مقاوم تر از قرمز و طلایی اندونزی و مالزی هست

تنها راه عادت دادن آروانا به غذای خشک، اینه که چند روز فقط روزی چند بار خیلی خیلی کم بهش غذا بدید و جوری بشه که به محض اومدن شما کنار تانک بیاد بالا برای غذا...چیزی که معمولا در فلاورهورن ها و ماهی های دله دیده میشه! اگر به این مرحله برسه و تا این حد استرسش کم باشه و شرطی بشه، با گرسنه نگه داشتنش فقط در چند ساعت، میتونید با انداختن یک دانه گرانول یا پلت ووادارش کنید بخوره. در واقع به ذات وحشی بودن و شکارچی بودنش و با اون حرکت های جهشی ناگهانیش چنان حمله میکنه و میبلعه که اصلا نمیفهمه چی بوده....ممکنه در دفعات اول با چند بار گاز زدن و ... غذا رو پست بده ولی بعد از یک هفته یا چند هفته کاملا عادت میکنه. من اگر آروانا قرمز نگهداری کنم به دلیل ریبسک بالای انتقال بیماری از سایر غذا ها فقط غذای خشک اسپکتروم بهش میدم و معتقدم کافیست براش...مولتی ویتامین جی بی ال رو هم در کنارش استفاده کنید و یک نور حرفه و خوب هم براش تهیه کنید...همین کافیست
    در مورد کرم و دل و ... هم دیگه لازم نیست توضیح بدم چون بالا تر همه گفتنی ها رو راجع به غذا و تغذیش گفتم

در مورد گوپی هم خدمتتون عرض کنم که حتی اگر ۱۰ نسل رو هم خودتون تکثیر کنید، باز هم بیماری ها و مخصوص انگل هایی هست که گوپی فقط میزبانشونه و از والدین به بچه ها منقتل میشه....گوپی مریض نمیشه ولی با انتقالش به آروانا احتمال مریض کردنش هست. با اینکه احتمالش خیلی کمه ولی به هر حال اینا حتمال وجود داره. پس اگر من باشم ماهی زنده به هیچ عنوان بهش نمیدم!

در ضمن بابت تاخیر عذر خواهی میکنم ....

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی طوطی سگ
    شماره عضویت
    22804
    با سلام بنده تعدد 20 عدد پرکسیموس خریدم کوچیکن یک بند و دوبند انگشت میخوام سایز کنم یه غذایی خوب بفرمایید وصد البته به صرف باشه ممنون فعلا روزی سه وعده لوفاک میدم فقط اندازه تانک 100*40*60 دارای سامپ دما 28 سیفوت 4روزی یک چهارم تانک
    و اگه جایی هست بتونم اطلاعات تخصصی راجب این ماهی بدونم ممنون میشم معرفی کنید

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام
    این ماهی از خانواده سیچلاید ها هست اند و تفریبا همه چیز خوار به حساب می ایند.. بهترین تغذیه دل گوساله می تونین استفاده کنید ... چون سایز ماهی های شما ریز هست اندو وقتی یکم بزرگتر شدن از کرم های خاکی و یا کرم میل ورم می تونین برای تغذیه اون ها استفاده کنید...دمای محیطی این ماهی تا حدود 25تا 26 درجه هست اش و دما رو یکم بیارید پایین...غذای لوفاک فله غذای خوبی برای سایز کردن این ماهی نیست و ی مارک خارجی هست که الان اسم اش رو تو ذهنم نیست که بهتون بگم بهتر از اون استفاده کنید یا غذا های معتیر برای این خانواده ماهی اسنفاده کنید

صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)