نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خارش فنچ

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    18743

15 خارش فنچ

سلام خسته نباشید
    چندتا سوال داشتم مچکر میشم جواب بدین
    من یکی دو هفته پیش فنچ خریدم 2 تا و یکی از فنچ ها که فکر میکنم فنچ نر باشه، یه ذره خیلی کم لاغرتر از اون یکی هستن، پرهای قسمت پشتش ( بالاتر از دم) دوسانت مربع و یه ذره هم پر گردنش کمه و درواقع پر نداره، البته گردنش رو وقتی خیلی تکون بده معلوم میشه پر نداره. بعد مشکلش اینجاست که خیلی خودشو میخاره، تقریبا هر ساعت 15 دقیقه درحال خاریدن بدنشه، من دو سه بار ظرف آب گذاشتم حموم کردن مخصوصا همین که خودشو زیاد میخاره خیلی توی آب می موند. این راهکاری داره خارشش کم بشه ؟ چیکار کنم ؟ (این فنچ که لاغرتر از اون یکی هستش بدنش کاملا سفیده و لپاش خیلی خیلی کم نارنجیه. اون یکی هم بدنش خاکستری، سینه ش سفیده و پشت چشماش نارنجی مایل به قهوه ایه)

چهارتا سوال کوچیک حاشیه ای هم بپرسم.
    1. اون که زیاد آواز میخونه و موقع خاب روی درب لونه یا بیرون از لونه می شینه نره ؟
    2. اینا رو بعد از حموم دادن توی ظرف حتما باید توی هوای گرم بزارم ؟ درواقع همش توی هوای گرم هستن. اگه یه ذره سرد باشه سرما میخورن بعد از حموم؟ زمانی که حموم نکردن چی؟ میشه توی سرما باشن؟ سرما منظورم اینه که توی اتاق بخاری خاموش باشه.
    3. ساعت های شب و نصف شب مثلا ساعت 12 به بعد کم کم خوابشون میاد. آیا اگه سر و صدا باشه و درست نخوابن مشکلی داره ؟
    4. همین فنچ لاغر که گفتم گاهی اوقات میپره روی بدن اون یکی و سریع بال بال میزنه، این چیکار میکنه؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط a b b a s نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    چندتا سوال داشتم مچکر میشم جواب بدین
    من یکی دو هفته پیش فنچ خریدم 2 تا و یکی از فنچ ها که فکر میکنم فنچ نر باشه، یه ذره خیلی کم لاغرتر از اون یکی هستن، پرهای قسمت پشتش ( بالاتر از دم) دوسانت مربع و یه ذره هم پر گردنش کمه و درواقع پر نداره، البته گردنش رو وقتی خیلی تکون بده معلوم میشه پر نداره. بعد مشکلش اینجاست که خیلی خودشو میخاره، تقریبا هر ساعت 15 دقیقه درحال خاریدن بدنشه، من دو سه بار ظرف آب گذاشتم حموم کردن مخصوصا همین که خودشو زیاد میخاره خیلی توی آب می موند. این راهکاری داره خارشش کم بشه ؟ چیکار کنم ؟ (این فنچ که لاغرتر از اون یکی هستش بدنش کاملا سفیده و لپاش خیلی خیلی کم نارنجیه. اون یکی هم بدنش خاکستری، سینه ش سفیده و پشت چشماش نارنجی مایل به قهوه ایه)

چهارتا سوال کوچیک حاشیه ای هم بپرسم.
    1. اون که زیاد آواز میخونه و موقع خاب روی درب لونه یا بیرون از لونه می شینه نره ؟
    2. اینا رو بعد از حموم دادن توی ظرف حتما باید توی هوای گرم بزارم ؟ درواقع همش توی هوای گرم هستن. اگه یه ذره سرد باشه سرما میخورن بعد از حموم؟ زمانی که حموم نکردن چی؟ میشه توی سرما باشن؟ سرما منظورم اینه که توی اتاق بخاری خاموش باشه.
    3. ساعت های شب و نصف شب مثلا ساعت 12 به بعد کم کم خوابشون میاد. آیا اگه سر و صدا باشه و درست نخوابن مشکلی داره ؟
    4. همین فنچ لاغر که گفتم گاهی اوقات میپره روی بدن اون یکی و سریع بال بال میزنه، این چیکار میکنه؟

سلام
    به احتمال زیاد اون قاری شما شپشک گرفته . تمام لوازمهای : قفس . کفی . جا آبی . جا دونی . داخل نی . تنبان و لانه ... هم رو شسته و خشک نماید . پنبه های لانه رو دور ریخته و ارز پنبه های جدید که با پوذر زد شپشک بصورت نمک پاش استفاده کنید یعنی کل پنبه با پودر آغشته شود .
    دمای محیط روی 25 درجه باید باشد تا 2 درجه هم میتونه اختلاف داشته باشه ولی سعی بر آن باشه روی 25 باشه .
    جلو مستقیم نور خورشید و باد و صدا . سرما و گرما نباشه .
    پرندها تقریبا عاداتی دارن که آنها را از روی غریضه انجام میده . حالا امکان داره جلوی در لانه بخوابه یا داخله لانه . نمیشه با پافشاری تغییر عادت داد ولی بمرور زمان امکان پذییر هست .
    بعد از حمام نیاز بر این نیست که جلو نور باشه ولی نباید بادسرد بهش بخوره باعث مریضی میشه . اب حمام سعی کنید از شیر باشه نه سرد و نه گرم .
    موقع خوابیدن اگر سروصدا کم باشه براشون چندان تاثیری نداره .
    در مورد آخری به احتمال زیاد عمل جفت گیری هست .

لطفا برای ادامه سوالات به بخش زیر مراجعه کنید
    پرسش و پاسخ متداول فنج
    http://www.parsipet.ir/thread7686.html

باتشکر
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 3rd January 2016 در ساعت 10:29 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)