صفحه 1 از 16 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 160
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532

9 راه اندازی آب شور رامتین آرمان (از ابتدا تا انتها )

سلام به همگی دوستان خوب و گل من رامتین هستم . چون این تالار قبلا یه رامتین داشته واسه همین فامیلیم هم گفتم که گیج نشه کسی .
    خوب من قبلا تانک های اب شیرین داشتم و یه جورایی الان به قول دوستان خارجکی آبشور ویرجین تشریف دارم من تانک اب شورم رو ساختم و مراحلش رو تا جایی جلو بردم دوستانی که از الان تاپیک رو دنبال می کنن باید بدونن که تا الان تانک اب شور من این شکلی هست و کامل نیست

قبل از هر چیزی از همه دوستان گل می خوام تشکر کنم که منو راهنمایی کردن ( اقای نوروزی + اقای شادکامی + آقا مجیدصالح + آقای ابراهیم پور + دوست خوبم jigsaw که اسم خودشو نمی دونم !! + Mohamad.G + اقا فربد +alijenab_r + اقا هادی + حسین میرنژاد + تمامی دوستانی که مقالاتشون توی سایت هست و با تاپیکا و راهنماییشون کمک کردن قشنگ یه تانک DIY بسازم با کمترین هزینه دقیقا فکر می کنم ارزون ترین تانک اب شور توی فروم رو ساختم توی این سایز ... )
    اگه مدیران صلاح دیدن این پست رو به صفحه اول انتقال بدن
    ابعاد آکواریوم:
    طول 80 عرض 40 ارتفاع 75

سامپ : 65 طول 65 عرض 33 ارتفاع
    رفرجیوم: 30 . 30 . 30
    مدیا : ماتریکس نیم لیتر
    اسکیمر : ماکرو
    واتر پمپ : sobo 6800
    موجساز : wp 400
    بخاری : ماهیران
    نور : LED 28 WHite Cree + 12 Royal blue Cree + 4Red
    نور رف : دو تا هالوژن
    لایوراک : 40 کیلو (اول سنگ مرده بوده)
    شن :7 کیلو
    نمک : بلو تریشو
    شوری سنج : آزو
    محلولها : کاندیشنر آلفا + erase cl P brightwell + Fastart brightwell + Microbacter7 brightwell
    تسترها : No2 + po4 + no3 تترا و کلسیم ph nh3 از api
    شوریی : 1.024

__________________________________________________ _______________________
    قیمت ها :
    شیشه ها و پایه و کمد تاج فکر نکنم 50 بیشتر شده باشه (چون دست سازه )
    اسکیمر 100 ت (ماکرو دست دوم)
    پمپ 50 ت (4800 سوبو دست دو)
    موج ساز20 ت (wp400 دست دوم)

4 تا چسب 30 ت

ال ای دی ها 180 ت (cree aliexpress)
    درایور هیت سینک 70
    لوله + اتصالات + شیر ها 50 ت
    سنگ ها 50 ت ( 40 کیلو مرده )
    3 تا تست دست دوم نیتریت نیترات ph حدود 40 ( از دیوار)
    نمک 120 ت (بلوتریشو یه کیسه 25 کیلویی با دوستان خریدیم نصف کردیم )

کاندیشینر و محلول ها 100 ت (erase cl P - alpha -microbacter -fastart)

اگه سیستم نور تانک گرون در نمیومد کلا هزینه راه اندازی کمتر از 500 تومن شده ... (البته باید صبر و حوصله داشته باشید و کار فنی هم بلد باشید )

و بگم که این تانک از هیچی ساخته شده !!!
    بگذریم ... ما یه دوستی داشتیم که خودش اصلا اب شور نداشت ولی یه روز برگشت گفت به جای اینکه این همه عشق پلنتی هزینه کنی برای 4 تا گیاه احمق برو اب شور بزن (البته قصد توهین به پلنت داران رو ندارم )
    آقا این خارش اب شور رو به تن من انداخت وسطای خرداد ماه ... منم با خودم گفتم کاری نداره که تو تانک اب می ریزم یه کم نمک بسم الله ...
    ولی بعد از تحقیقاتی که انجام دادم دیدم نه اصلا داستان داره این اب شور ... هی این روند جلو رفت هی ما هم سیریش تر چسبیدیم بهش ... البته بعد از این همه تحقیقات من کوچیک همه اساتید هستم
    و اصل این که اصلا من این تاپیک رو باز کردم به خاطر اینکه هیچ تجربه ای ندارم و امید وارم بچه های گل اینجا راه بندازن منو .
    یه چیز دیگه هم هست که من تا اونجایی که می شه همه چیز رو DIY و دستساز درست می کنم چون اصلا لذتش توی همین هست پس از دوستان تقاضا دارم که اگر راهنمایی می کنن نگن به طور مثال برو یه چیلر 1 میلیونی بخر خودتو راهت کن که اصلا توی کتم نمی ره

داستان از اونجا شروع شد که من یه سری شیشه پیدا کردم قطر 6 میل . اوردم اینا رو خونه با چه زایمانی !!!! بعد الماس گرفتم و شروع کردم به بریدن اندازه تانک بعد با چسب کاغدی سر هم کردم
    که ببینم چه کردم دیدم به به چه کج و کوله بریدم خلاصه مجبور شدم سنگ برنم ولی سنگ کافی نبود شیشه هم در اختیار نبود در نتیجه فرز رو ورداشتم افتادم به جون شیشه ها و تقریبا صاف کردمشون !!!!
    خلاصه گفتم تو که این همه خسیس بازی در اوردی ! برو یه چسب خوب بخر .... رفتم یه چسب به اسم سیسکو بود که بهترین چیزی بود که طرف داشت گرفتم ...حدود 16 تومن
    بعد از تحقیقات ادامه دارم دیدم که ملت یه چی به نام های اورفلو و سامپ تعبیه می کنن خلاصه نوابو بالا پایین کردم دیدم این اور فلو ها چقدر زشته تو تانک یه خونه مکعبی زارتی اون وسطه ...
    یه سری سرچ تو تالار های خارجی زدم دیدم ملت تو بلاد کفر یه سوراخ می زنن خلاص !!! خلاصه شیشه پشتی رو بردم دادم سوراخ زدن سر کوچه
    5 تومن

بعد از این دیگه نوبته چسب زنیم بود با خودم گفتم اگه قراره ارتفاع تانک 75 باشه در نتیجه چون فشار مایعات به ارتفاع بستگی داره پس حتما به کف فشار میاد در نتیجه مجبور شدم یه شیشه
    به اندازه 10 میل بگیرم
    18 تومن ! که کف رو بندازم ولی برای اب بندی بهتر و استحکام کمی بیشتر یه طرح زدم اندازه شو گرفتم و روی شیشه 10 میل اندازه کف یه شیشه 6 میل دیگه چسبوندم ولی کوچک تر
    این طرح رو که تو شکل می بینید شد یعنی قرمزه شیشه 6 میله و مشکی 10 میل بقیه شیشه ها هم فرو می رن توی اون فاصله باقی مونده یعنی از هر طرف 6 میل

چسب زدم و گذاشتم 3 روز خشک شد ولی اشتباهی که کردم این بود که موقع چسب زدن چسب کاغذی برای تمیز کردن نزدم فراموش کردم اصلا ! خلاصه اب رو پر کردم تا وسطا اومدم یه هو موهام ریخت
    دیدم داره شیکم می کنه!!!!!!!!!!

خلاصه سکته زدم و یه سری شیشه برای پل بریدم 3 تا 6 میله رو با فاصله 2 میل 2 میل بالای اکواریوم یه دونه واسه کف بریدم و چسبوندم که خدا رو شکر درست شد و یک هفته
    گذاشتم تو حموم که اگه ترکید بترکه که نترکید

اندازه تانک 80 طولشه 75 ارتفاعشه و 40 هم عرض می کنه خدومتتون

داشتم توی خیابون بهبودی می رفتم که یه سمساری دیدم که یه انیار هم داشتن خلاصه رفتم اونجا دیدم به به یه سری اهن پاره پیدا کردم اینا رو بریدم و جوش دادن که کلا 15 تومن هم نشد و شد پایه تانک
    رفتم انباری خودمون دیدم کف یه تخت خواب شکسته اونجاس اندازه ها رو از روش گرفتم با فرز بریدم و رفتم تو فاز ساخت قاب و mdf برای جعبه تانک 15 تومن هم برای پیچ و مته و لولا کابینتی دادم !

بعد گفتم بابا طرح چوب این کفیه تخت خیلی زیقیه به مولا برای همین رفتم سراغ روکش ها اینو تو مغازه دیدم خوشم اومد

بعد 3 متر خریدم که شد حدود 22 تومن !

اندازه ها رو زدم و چون می خواستم رفیجیوم هم راه بندازم و نمای رفجیوم معلوم باشه برای همین در جلویی رو بریدم و با مقدار فراوانی اب چسبوندم قطعه ها رو و شد این

بعد توبت نور بود و طراحی تاج و خنک کننده ... الان کمی خستم الا این رو پست می کنم حالش اومد ادامه رو هم می نویسم خوشحال می شم نظرتون رو بدونم
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 10th December 2015 در ساعت 10:09 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام و خوش آمد گویی (هرچند خودتون تو یه پست خوش آمدگویی گفته بودید)
    تبریک میگم بهتون اول بخاطر تانک و بعد بخاطر روحیه ای که دارید مخصوصا شوخ طبعی شما توی مطالبی که نوشته بودید کاملا حس میشد
    راستی ارتفاع تانکتون یکمی زیاده امیدوارم واسه نور به مشکل نخورید
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوست عزیز
    به جمع ما و مارسی پت خوش آمدی
    با این ارتفاع و شیشه شش میل کمی ریسک داره و با وارد شدن ضربه ای کوچک احتمال فرو ریختن تانک وجود داره کاش قبل چسب کاری سوال میکردی ، بهتره ارتفاع آب رو 50 بگیری تا فشار کمتری وارد بشه با این ارتفاع بدون ریسک باید شیشه ده میل میزدی ولی هشت میل هم خوب بود و این شش میل همونطور که گفتم ریسکش زیاده و یه زنجیر به فاصله یه متری بزار تا بچه ها جلو نیان !!!!😁

Send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز بنظر من علاوه بر چیزهایی که اساتید گفتند عرض اک شما هم کمه و این باعث میشه چیدمان خوبی نداشته باشیدوبعد از چند ماه پشیمون میشیدالبته نمیخوام نا امیدتون کنم ولی واقعیته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام و خوش آمد گویی (هرچند خودتون تو یه پست خوش آمدگویی گفته بودید)
    تبریک میگم بهتون اول بخاطر تانک و بعد بخاطر روحیه ای که دارید مخصوصا شوخ طبعی شما توی مطالبی که نوشته بودید کاملا حس میشد
    راستی ارتفاع تانکتون یکمی زیاده امیدوارم واسه نور به مشکل نخورید
    موفق باشید
    سلام خیلی ممنونم مرسی واقعا .
    می دونم عرض هم می دونم کمه ولی شیشه هایی که پیدا کردم دیگه تهه سایزایی که می شد در بیارم ازشون همین بود جلو تقریبا مربع هست .
    در هر صورت برنامه ام اینه که یه مگنیفیکا بزرگ بزارم بیشترین جاه طلبی من فعلا اینه چون هیچ تجربه ای در زمینه نگه داری از ریف و اب شور ندارم این تانک یه جورایی استارت هست و همینطور که می بینید
    اصلا هزینه خاصی روش انجام نشده ... امید وارم بیشتر راهنمایی هم کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام اقای نوروزی . خیلی ممنون همونطور که اشاره کردم این شیشه ها رو از جایی پیدا کردم و اصلا نمی شد سایز بهتری ازشون در اورد می دونم یه نمه ناجوره ولی خوب برای تست و ازمایش و اولین کار فکر می کنید بازم بد باشه ؟
    کلی تازه با برادر کوچیکم دعوا و تهدید کردم گفتم تو خونه فوتبال بازی کنی من می دونم و تو فلان و بیسار ... ولی تانک رو توی پذیرایی گذاشتم که هم دید داره هم از دسترس ملت دوره ! راهی نمیشناسین بشه امن ترش کرد ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظر من علاوه بر چیزهایی که اساتید گفتند عرض اک شما هم کمه و این باعث میشه چیدمان خوبی نداشته باشیدوبعد از چند ماه پشیمون میشیدالبته نمیخوام نا امیدتون کنم ولی واقعیته
    می دونم درسته حرفتون که عرض ناجوره ... آقای شادکامی عزیز شما منو نمی شناسین من اصلا نا امید نمی شم ... اصلا نوکلئوتید های نا امیدی تو DNA من نیست ...! اگه این نشد دوباره می رم سراغ یه تانک جدید انقدر
    ادامه می دم که بلاخره برسم به اون چیزی که دلم رو راضی کنه . یه سوال ! توی چیدمان چه مشکلی بوجود میاد ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام اقای نوروزی . خیلی ممنون همونطور که اشاره کردم این شیشه ها رو از جایی پیدا کردم و اصلا نمی شد سایز بهتری ازشون در اورد می دونم یه نمه ناجوره ولی خوب برای تست و ازمایش و اولین کار فکر می کنید بازم بد باشه ؟
    کلی تازه با برادر کوچیکم دعوا و تهدید کردم گفتم تو خونه فوتبال بازی کنی من می دونم و تو فلان و بیسار ... ولی تانک رو توی پذیرایی گذاشتم که هم دید داره هم از دسترس ملت دوره ! راهی نمیشناسین بشه امن ترش کرد ؟
    قبلا هم گفتم ارتفاع آبگیری رو کمتر کن مثلا حدود 50 ، اون سوراخ پشت که زدی رو بیار پایین تر یه مقدار از فشار کمتر میشه

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    قبلا هم گفتم ارتفاع آبگیری رو کمتر کن مثلا حدود 50 ، اون سوراخ پشت که زدی رو بیار پایین تر یه مقدار از فشار کمتر میشه

Send by tapatalk
    من توی سایت های خارجی یه چی دیدم گوشه های تانک رو با یه سری بست سفت می کردن ... می دونین چیه چه طوریه ؟ اخه خیلی زور داره تانک رو بیارم پایین دوباره سوراخ کنم ... بعد تاج !!! لبه تاج فاصله پیدا می کنه با سطح ابگیری

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    من توی سایت های خارجی یه چی دیدم گوشه های تانک رو با یه سری بست سفت می کردن ... می دونین چیه چه طوریه ؟ اخه خیلی زور داره تانک رو بیارم پایین دوباره سوراخ کنم ... بعد تاج !!! لبه تاج فاصله پیدا می کنه با سطح ابگیری
    با پلهایی که بالا زدی یا میزنی مشکل از هم باز شدن تانک رو نداری ، مشکل اینجاست که شیشه تحت فشاره و با کوچکترین ضربه میشکنه ، چون تجربه اولت هست همین خوبه ولی باید بیشتر مواظبت کنی ، در آینده انشاءالله یه تانک بزرگتر درست کن که مناسب تانک ریف هم باشه ( عرضش بیشتر باشه )

Send by tapatalk

صفحه 1 از 16 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)