صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 160
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام دوستان می شه راهنماییم کنید !!!!! بگین من الان تو چه مرحله ای هستم و چیزی کم کسر ندارم ؟
    1- نورم ست آپه
    2- لوله کشی شده رفت و امد آب مشتیه
    3- رف دارم
    4- ATS دارم
    5- اسکیمر دارم
    6- پمپ دارم
    7- تست نیترات نیتریت PH Kh PO4 را دارا می باشم !
    8- 100 تا بیوبال
    9- نخودی و یک کیلو سرامیک دارم شن دارم نمک دارم
    10 - یه پودر هم از برایت ول به نام eraze Cl دارم
    +++++++حالا ...
    من الان چه مرحله ای هستم؟ من لایوراک ندارم ! برای استارت زدن ضروریه ؟ دقیقا کی باید اب رو اضافه کنم ؟ یعنی چه چیزی باید اخرین مرحله باشه بعد اب اضافه کنم ؟
    بعد می شه اب رو با نمک توی خود تانک مخلوط کرد ؟ یا حتما باید جدا درست بشه اب ؟
    آبگیری کن و نمک رو 1.024 تنظیمش کن. چون موجود زنده نداری تو همون تانک اضافه کن اما سعی کن هر نیم ساعت تا یک ساعت یکبار یک کیلو نمک رو اضافه کنی تا خوب حل شن. موج ساز و جریان آب رو هم کامل داشته باش تا خوب حل بشه نمک. بعدش لایو راک رو اضافه کن. لایو راک رو که ریختی مرحله سیکل تانک شروع میشه. البته میتونی برای کاهش هزینه مثلا 30 کیلو سنگ مرده اضافه کنی و 10 کیلو سنگ زنده
    بعد یه مدت با تستر آمونیاک تست میگیری و آمونیاک بالاست. بعدش کم کم آمونیاک پایین میاد و نیتریت بالا میره. تا اینجا نصف کار انجام شده. بعد از این مرحله کم کم نیتریت پایین میاد و بعدش نیترات بالا میره. حالا باید صبر کنی تا نیترات پایین بیاد و اون موقع هست که سیکل طی شده. البته سعی کن سه هفته بعد از اضافه کردن لایوراک ها از همه چی تست بگیری و اینجا اعلام کنی تا اساتید راهنماییت کنن. منم همه این ها رو با راهنمایی اساتید یاد گرفتم و امیدوارم که اشتباه نکرده باشم.
    نکته بعدی اینه که رف رو 2 هفته بعد از ورود آبزی باید راه بندازی. رف که داری به نظرم ATS نیازی نیست. و نکته مهم بعدی اینه که 100 تا بیوبال، نخودی و سرامیک رو یهو همه رو با هم بریز دور. تانک من بدون هیچ مدیایی راه افتاده، حتی یک دونه. لایو راک خوب بگیری دیگه نیازی به اینها نداری.
    البته قبل از اینکه نمک رو بریزی. اول جریان آب رو تست کن. معمولا خیلی از مشکلا بعد از تست اول جریان آب پیدا میشن. نشتی، یا صداهای زیاد و مشکلات چرخش آب. بعدش که مطمئن شدی واسه هر 30 لیتر آب 1 کیلو نمک اضافه کن.
    امیدوارم چیزی رو جا ننداخته باشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    سلام دوستان می شه راهنماییم کنید !!!!! بگین من الان تو چه مرحله ای هستم و چیزی کم کسر ندارم ؟
    1- نورم ست آپه
    2- لوله کشی شده رفت و امد آب مشتیه
    3- رف دارم
    4- ATS دارم
    5- اسکیمر دارم
    6- پمپ دارم
    7- تست نیترات نیتریت PH Kh PO4 را دارا می باشم !
    8- 100 تا بیوبال
    9- نخودی و یک کیلو سرامیک دارم شن دارم نمک دارم
    10 - یه پودر هم از برایت ول به نام eraze Cl دارم
    +++++++حالا ...
    من الان چه مرحله ای هستم؟ من لایوراک ندارم ! برای استارت زدن ضروریه ؟ دقیقا کی باید اب رو اضافه کنم ؟ یعنی چه چیزی باید اخرین مرحله باشه بعد اب اضافه کنم ؟
    بعد می شه اب رو با نمک توی خود تانک مخلوط کرد ؟ یا حتما باید جدا درست بشه اب ؟
    سلام دوست عزیز. اگه خواستید dead rock قبل از ورود به تانک حتما اونارو بجوشونید اون نخودی و سرامیکها رو هم بزارید کنار که بعدا دردسر ساز میشه و به جاش یه بسته ماتریکس سیچم بگیرید. شما که تا اینجا این همه هزینه کردید پس لزومی نداره به خاطر رعایت نکردن بعضی نکات مهم بعدا ضرر کنید. و در اخر رفیوجیوم هم ضروریه هم خیلی کارایی داره ولی نیازی نیست حتما از ATS استفاده کنید. یه مشکلی هم که ATSداره اینه که اگه شما خونه نباشین و برق واسه چند ساعت بره جلبکها میمیرن و زمانی که جریان برق وصل بشه جلبکهای مرده وارد اب شده و نیترات و فسفات سر به فلک میکشن.واسه کاهش نیترات و فسفات راههای مطمئنتر, راحتتر, کم دردسرتر و بسیار ارزونتری هم وجود داره و توی این سایت هم معرفی شده که واقعا عالی بوده. خلاصه سعی کنید قبل از انجام هر کاری با اساتید و مدیران عزیز سایت مشورت کنید و به حرف فروشنده ها هم زیاد اعتماد نکنید. بنده هم قبل از اشنایی با این سایت و اساتید محترم کلی ضرر کردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    آبگیری کن و نمک رو 1.024 تنظیمش کن. چون موجود زنده نداری تو همون تانک اضافه کن اما سعی کن هر نیم ساعت تا یک ساعت یکبار یک کیلو نمک رو اضافه کنی تا خوب حل شن. موج ساز و جریان آب رو هم کامل داشته باش تا خوب حل بشه نمک. بعدش لایو راک رو اضافه کن. لایو راک رو که ریختی مرحله سیکل تانک شروع میشه. البته میتونی برای کاهش هزینه مثلا 30 کیلو سنگ مرده اضافه کنی و 10 کیلو سنگ زنده
    بعد یه مدت با تستر آمونیاک تست میگیری و آمونیاک بالاست. بعدش کم کم آمونیاک پایین میاد و نیتریت بالا میره. تا اینجا نصف کار انجام شده. بعد از این مرحله کم کم نیتریت پایین میاد و بعدش نیترات بالا میره. حالا باید صبر کنی تا نیترات پایین بیاد و اون موقع هست که سیکل طی شده. البته سعی کن سه هفته بعد از اضافه کردن لایوراک ها از همه چی تست بگیری و اینجا اعلام کنی تا اساتید راهنماییت کنن. منم همه این ها رو با راهنمایی اساتید یاد گرفتم و امیدوارم که اشتباه نکرده باشم.
    نکته بعدی اینه که رف رو 2 هفته بعد از ورود آبزی باید راه بندازی. رف که داری به نظرم ATS نیازی نیست. و نکته مهم بعدی اینه که 100 تا بیوبال، نخودی و سرامیک رو یهو همه رو با هم بریز دور. تانک من بدون هیچ مدیایی راه افتاده، حتی یک دونه. لایو راک خوب بگیری دیگه نیازی به اینها نداری.
    البته قبل از اینکه نمک رو بریزی. اول جریان آب رو تست کن. معمولا خیلی از مشکلا بعد از تست اول جریان آب پیدا میشن. نشتی، یا صداهای زیاد و مشکلات چرخش آب. بعدش که مطمئن شدی واسه هر 30 لیتر آب 1 کیلو نمک اضافه کن.
    امیدوارم چیزی رو جا ننداخته باشم
    یه سوال الان من لایوراک رو بعد از حل شدن نمک اضافه کنم ؟ مشکلی نداره یا شن رو چی ؟
    من ای تی اسم سر راه اورفلو این مشکلی به وجود نمیاره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. اگه خواستید dead rock قبل از ورود به تانک حتما اونارو بجوشونید اون نخودی و سرامیکها رو هم بزارید کنار که بعدا دردسر ساز میشه و به جاش یه بسته ماتریکس سیچم بگیرید. شما که تا اینجا این همه هزینه کردید پس لزومی نداره به خاطر رعایت نکردن بعضی نکات مهم بعدا ضرر کنید. و در اخر رفیوجیوم هم ضروریه هم خیلی کارایی داره ولی نیازی نیست حتما از ATS استفاده کنید. یه مشکلی هم که ATSداره اینه که اگه شما خونه نباشین و برق واسه چند ساعت بره جلبکها میمیرن و زمانی که جریان برق وصل بشه جلبکهای مرده وارد اب شده و نیترات و فسفات سر به فلک میکشن.واسه کاهش نیترات و فسفات راههای مطمئنتر, راحتتر, کم دردسرتر و بسیار ارزونتری هم وجود داره و توی این سایت هم معرفی شده که واقعا عالی بوده. خلاصه سعی کنید قبل از انجام هر کاری با اساتید و مدیران عزیز سایت مشورت کنید و به حرف فروشنده ها هم زیاد اعتماد نکنید. بنده هم قبل از اشنایی با این سایت و اساتید محترم کلی ضرر کردم.
    عزیز مشکلی نیست برای ای تی اس به خاطر اینکه سر راه اورفلو هست و دایم کار می کنه ... سرامیک و نخودی مشکلش چیه ؟ چی می شه مگه ؟ بیو بال هم موردی داره ؟ بسته ماتریکس استفاده کردین ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    خود لایو راک میتونه از پس امونیاک و نیتریت بر بیاد البته به شرط اینکه زیاد باشه. کلا دیگه کسی از مدیا استفاده نمیکنه و اگه هم استفاده میشه فقط ماتریکس. استفاده از نخودی هم که دیگه خیلی وقته جمع شده. استفاد از نخودی ph رو به هم میریزه بعد از یه مدت هم کلی اشغال و جرم به خودش میگیره و یه دردسر دیگه شروع میشه.سرامیک هم کارایی چندانی نداره. بنده هم قبلا از 20کیلو بیو گلس استفاده میکردم!!!! همشونو در اوردم و از یه بسته ماتریکس که واسه 400لیتر ابه استفاده میکنم هم کم حجمه و هم چندین برابر نخودی و سرامیک کارایی داره و تو این دو سال حتی یک بار هم مشکل نیتریت نداشتم و کلا 3 یا 4 بار نیتریت رو تست زدم. میتونید تو سایتهای خارجی یه سرچی بزنید و ببینید که حتی یک تانک هم پیدا نمیشه که تو سامپش مدیا داشته باشه. تمام سیستمهاشون با لایوراک کار میکنه. و لایوراک هم باید بعد محلول اب و نمک اضافه بشه بعد یک روز. ولی در مورد شن موردی نداره و مهم نیست بعد محلول اب ونمک یا قبلش اضافه بشه. و در مورد ATS هم که گفتین سر راه اورفلو هست. خوب اگه برق قطع بشه که دیگه ابی سرریز نمیشه و باز هم جلبکها میمیرن. البته اینی که گفتم احتماله ولی تو اب شور همه چیزو باید از قبل پیش بینی کرد. ATS خیلی خوبه ولی جواب گرفتن ازش یه خرده زمان میبره دردسر داره. ATS خیلی کاربرد داره ولی مهمترین کارش کاهش فسفات و نیتراته. واسه کم کردن نیترات و فسفات میتونید از منابع کربنی استفاده کنید که واقعا عالیه. هم هزینش صفره وهم وقتی که میگیره...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    چه قدر عالی واقعا ممنون از توضیحاتتون ... من سوالامو پس حسابی بپرسم قبل اینکه دست گل بدم به اب
    پس باید الان اب رو با نمک و مدیا ماتریکس قرار بدم فرداش لایوراک ها رو بچینم ؟
    محلول یا کار خاص دیگه پس نمی خواد دیگه ؟
    الان اگه Dead rock بزارم تفاوتی نمی کنه که ؟
    رف چند وقت بعد باید راه بیوفته ؟
    چقدر ارتفاع شن برای رف مناسبه ؟
    چقدر ارتفاع شن برای DSB مناسبه ؟
    یه سوال هم در مورد تایمینگ اسکیمر و پمپ و اینا هم اگه یه محبتی بکنید بگین که چقدر باید کار کنن در روز ؟ و از کی باید رویال بلو روشن بشه ؟ یعنی پریودش چقدره ؟
    تصمیم دارم فیلتر ساکس بدوزم ولی نمی دونه از چه نمدی استفاده کنم و اینکه نمد ضخیم نیست ؟ اب رد می شه اصلا ؟
    و اینکه اگه LED UV بگیرم کارایی داره اصلا یا نه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    چه قدر عالی واقعا ممنون از توضیحاتتون ... من سوالامو پس حسابی بپرسم قبل اینکه دست گل بدم به اب
    پس باید الان اب رو با نمک و مدیا ماتریکس قرار بدم فرداش لایوراک ها رو بچینم ؟
    محلول یا کار خاص دیگه پس نمی خواد دیگه ؟
    الان اگه Dead rock بزارم تفاوتی نمی کنه که ؟
    رف چند وقت بعد باید راه بیوفته ؟
    چقدر ارتفاع شن برای رف مناسبه ؟
    چقدر ارتفاع شن برای DSB مناسبه ؟
    یه سوال هم در مورد تایمینگ اسکیمر و پمپ و اینا هم اگه یه محبتی بکنید بگین که چقدر باید کار کنن در روز ؟ و از کی باید رویال بلو روشن بشه ؟ یعنی پریودش چقدره ؟
    تصمیم دارم فیلتر ساکس بدوزم ولی نمی دونه از چه نمدی استفاده کنم و اینکه نمد ضخیم نیست ؟ اب رد می شه اصلا ؟
    و اینکه اگه LED UV بگیرم کارایی داره اصلا یا نه ؟
    واسه استارت تانک فرمول خاصی وجود نداره.شما شن رو اضافه میکنید اب نمکو تو تانک حل میکنید پمپ و موجساز رو روشن میکنید. روز بعد که صخره ها رو اضافه کردید طی چند روز باکتری رو اضافه میکنید. فقط اگه قراره از صخره مرده استفاده بشه چند تا تیکه کوچیک لایوراک هم بزارید. در مورد ماتریکس هم اگه صخره زیاد داشته باشین نیازی به اون نیست البته شما چون تانکتون تازه تاسیسه حتما بگیرید. معمولا واسه محکم کاری استفاده میشه. بنده هم به خاطر وسواسی که دارم استفاده میکنم. نیازی به DSB هم نیست. باز هم تاکیید میکنم استفاده از منابع کربنی راحتترین ارزونترین و کم دردسرترین راه واسه کاهش نیترات و فسفاته. پمپ و اسکیمر هم باید به صورت 24 ساعت روشن باشه و فقط اسکیمر به هنگام اضافه کردن محلولا به مدت 2 الی 4 ساعت باید خاموش بشه. طریقه ساخت فیلتر ساکس هم تو قسمت DIY میتونید ببینید. کلا اگه یه چرخی توی سایت بزنید تمام فوت فن اولیه ی اکواریوم دستتون میاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    یه سوال الان من لایوراک رو بعد از حل شدن نمک اضافه کنم ؟ مشکلی نداره یا شن رو چی ؟
    من ای تی اسم سر راه اورفلو این مشکلی به وجود نمیاره ؟
    ببین. بهترین راه اینه که
    آب گیری بکنی. تست کنی ببینی نشتی یا مشکل نداری. بعدش نمک رو اضافه کن و بعدش شن هایی که خوب شستی رو بریز. بعدش هم لایوراک ها رو بچین.
    مشکل که نه اما ای تی اس نداشته باشی بهتره با توجه به تجربه هایی که از بچه ها دیدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    واسه استارت تانک فرمول خاصی وجود نداره.شما شن رو اضافه میکنید اب نمکو تو تانک حل میکنید پمپ و موجساز رو روشن میکنید. روز بعد که صخره ها رو اضافه کردید طی چند روز باکتری رو اضافه میکنید. فقط اگه قراره از صخره مرده استفاده بشه چند تا تیکه کوچیک لایوراک هم بزارید. در مورد ماتریکس هم اگه صخره زیاد داشته باشین نیازی به اون نیست البته شما چون تانکتون تازه تاسیسه حتما بگیرید. معمولا واسه محکم کاری استفاده میشه. بنده هم به خاطر وسواسی که دارم استفاده میکنم. نیازی به DSB هم نیست. باز هم تاکیید میکنم استفاده از منابع کربنی راحتترین ارزونترین و کم دردسرترین راه واسه کاهش نیترات و فسفاته. پمپ و اسکیمر هم باید به صورت 24 ساعت روشن باشه و فقط اسکیمر به هنگام اضافه کردن محلولا به مدت 2 الی 4 ساعت باید خاموش بشه. طریقه ساخت فیلتر ساکس هم تو قسمت DIY میتونید ببینید. کلا اگه یه چرخی توی سایت بزنید تمام فوت فن اولیه ی اکواریوم دستتون میاد.
    خیلی ممنون راستی این عکسه سامپم رو ببینید

این خونه سمت چپی به هیج جا راه نداره و اب از این لوله واردش می شه و از سمت چپ به سمت اسکیمر سر ریز می شه ...

چون پمپ فشارش زیاده برای کم کردن فشارش لوله کشی رو به سمت این خونه کردم به نظرتون الان مناسبه توی این خونه بایوپلت بریزم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    ببین. بهترین راه اینه که
    آب گیری بکنی. تست کنی ببینی نشتی یا مشکل نداری. بعدش نمک رو اضافه کن و بعدش شن هایی که خوب شستی رو بریز. بعدش هم لایوراک ها رو بچین.
    مشکل که نه اما ای تی اس نداشته باشی بهتره با توجه به تجربه هایی که از بچه ها دیدم
    خیلی ممنون از راهنمایی . الان یک شیر می خوام و سه راهی بزارم پشت لوله اورفلویی که به ای تی اس می رسه که بتونم قطع و وصلش کنم باور نمی کنید چه سرو صدایی می کنه ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    خیلی لذت بخشه که با دست خودم سرپا شده و ساخته شده

صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)