صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 160
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    خوب بریم ادامه داستان ...
    وقتی یه سامپ معمولی درست کردم یکی از دوستان اکواریومی یه اسکیمر دست دوم معرفی کرد ما هم رفتیم اوردیمش البته این قبل از این بود که پایه ها رو درست کنم خلاصه یه روز خوشحال بودم با خودم
    گفتم بزار تجهیزات رو تست کنم توی تانک بچینمشون که دیدم به به ! آقا رامتین دست گل محمدی داده به آب ! اسکیمر مزخرف ماکرو ارتفاعش از ارتفاع پایم بیشتره ...

در نتیجه سامپ رو باید تغییر می دادم
    جوری که اسکیمر خونش بیرون از اتاقک باشه و این طرح رسید به ذهنم !

خونه رف همون طور که می خواستم بیرونه کمی بالاتر اوردمش که با یه موتور کوچیک بتونم از یه قسمت سامپ اب رو واردش کنم از اون طرفش اب فلو شه به روی پمپ . سمت چپش رو برای DSB گذاشتم و ست راستش رو
    برای چند تا LED UV که هنوز درست نکردم

بعد از چسب زدن و ... خلاصه سامپم این شد که اسکیمر و موتور هام توش جا می شد ... (شرمنده لنگم تو عکس معلومه )

بعد می خواستم دوباره شیشه ها رو ببرم برای تیغه ها که دیگه اصلا شیشه نزدم ار کارتن پلاست استفاده کردم راحت هر سایزی که می خواستم می تونستم ببرم

اینم تا اینجای سامپ یه صفحه بره جلو تاپیک نور و ال ای دی ها و ساختشون رو هم می گم ولی چون این صفحه پر عکس شد نمی خوام سنگین بشه ...
    تا اینجا خوشحال می شم نظرتون رو بدونم ابعاد سامپ 60 در 60 در 30

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    با پلهایی که بالا زدی یا میزنی مشکل از هم باز شدن تانک رو نداری ، مشکل اینجاست که شیشه تحت فشاره و با کوچکترین ضربه میشکنه ، چون تجربه اولت هست همین خوبه ولی باید بیشتر مواظبت کنی ، در آینده انشاءالله یه تانک بزرگتر درست کن که مناسب تانک ریف هم باشه ( عرضش بیشتر باشه )

Send by tapatalk
    یعنی الان نمی شه ریف نگه داری کرد ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    یعنی الان نمی شه ریف نگه داری کرد ؟
    چرا نشه ، آکواریوم نانو هم داریم با کلی مرجان ، در عرض40 تو چیدمان لایوراک دستت بسته هست و خوب نمیشه حالت شیب دار برای چیدن کورالها درست کرد بهت پیشنهاد میدم از سنگ مرده استفاده کنی و اونها رو به هم بچسبونی ، تو یو تو ب سرچ کنی نهوه سرهم کردنش هست

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    چرا نشه ، آکواریوم نانو هم داریم با کلی مرجان ، در عرض40 تو چیدمان لایوراک دستت بسته هست و خوب نمیشه حالت شیب دار برای چیدن کورالها درست کرد بهت پیشنهاد میدم از سنگ مرده استفاده کنی و اونها رو به هم بچسبونی ، تو یو تو ب سرچ کنی نهوه سرهم کردنش هست

Send by tapatalk
    یعنی سنگ مرده بخرم بعد مثلا سوراخ کاری کنمشون ؟ اگه سنگ مرده بزارم برای اینکه زنده بشه باید چه کنم ؟ یه جایی یه محصول از کنت دیدم به اسم پرپل تک یا یه چیزی توی همین مایه ها بود ...
    از اون باید استفاده کنم ؟ یا من که زمان زیاد دارم مشکلی پیش نمیاد ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    یعنی سنگ مرده بخرم بعد مثلا سوراخ کاری کنمشون ؟ اگه سنگ مرده بزارم برای اینکه زنده بشه باید چه کنم ؟ یه جایی یه محصول از کنت دیدم به اسم پرپل تک یا یه چیزی توی همین مایه ها بود ...
    از اون باید استفاده کنم ؟ یا من که زمان زیاد دارم مشکلی پیش نمیاد ؟
    آره سنگها رو سوراخ میکنی یه چیزی مثل میلگرد که فلز نباشه میدی داخلش سنگها وایمیستن ، برای اینکه احیا بشن سه چهار کیلو هم لایوراک بگیری کم کم میکروارگانیسمهاش روی ددراکها هم تکثیر میشن ولی زمان میبره
    پرپلاپ برای تشکیل جلبک کرولاین و بنفش شدن سنگهاست

Send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    سلام انشالله موفق باشین
    خوش به حالتون که نا امید نمیشین
    من چند ساله میخوام اک ابشور بزنم ولی از دردسر هاش و شکست هاش میترسم
    ولی از دیدن تانک دوستان خوشحال میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیان شیرخانی نمایش پست ها
    سلام انشالله موفق باشین
    خوش به حالتون که نا امید نمیشین
    من چند ساله میخوام اک ابشور بزنم ولی از دردسر هاش و شکست هاش میترسم
    ولی از دیدن تانک دوستان خوشحال میشم
    خیلی ممنون . اکواریوم اب شور کلا به دوسته قسمت ریف داشتن و ریف نداشتن تقسیم می شه اگه ریف نزارید کلا هزینه ها و شکست ها خیلی کم می شه تو ایران کمن کسایی که
    ریف موفق کار می کنن مگرنه ماهی هایی که کلا دوست داریمشون مثل دلقک ها دامسل ها حتی بعضی از تانگ ها به نظرم ماهی های سگ جونی هستن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    خیلی ممنون . اکواریوم اب شور کلا به دوسته قسمت ریف داشتن و ریف نداشتن تقسیم می شه اگه ریف نزارید کلا هزینه ها و شکست ها خیلی کم می شه تو ایران کمن کسایی که
    ریف موفق کار می کنن مگرنه ماهی هایی که کلا دوست داریمشون مثل دلقک ها دامسل ها حتی بعضی از تانگ ها به نظرم ماهی های سگ جونی هستن
    بله میدونم ولی تانک ابشور باید وقتت رو خیلی براش بزاری و هزینه زیاد
    اگه این دو تا نبود که من یه تانک SPS داشتمز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    خوب می ریم به قسمت نور توی آکواریوم و ادامه داستان ...
    می دونستم سر این یکی نباید خسیس بازی در بیارم چون هر چی بخوام کم تر هزینه کنم کمتر نتیجه خواهم گرفت طی تحقیقاتی که توی این فروم و مقدار لومن جذبی انواع (از باکتری گرفته تا گیاه و ریف ) از سایت ها
    بلاد کفر به انجام رسوندم می دونستم که LED جواب سوالمه . متال هزینه زیاد در طول مدت مصرف داره مهتابی ها عمر کوتاه داره و در همه موارد موفق نبوده . در نتیجه LED هام رو به صورت خود قطعه LED یعنی (دیود)
    از بلاد چین سفارش دادم 30 تا LED یخی 15 تا رویال بلو و 4 تا قرمز .نوع (cree) قیمت پستش تا ایران 25 تومن خود ال ای دی ها که با خریدم یه چی حدود 350 تومن !
    می خواستم به صورت خطی لحیم کاری کنم که دیدم با پل هایی که زدم 20 تا ای ای دی نورشون کشته می شه پس هیت سینگ بشقابی تهییه کردم دو تا که روش پی سی بی هم گرفتم و لنز که حدود 50 تومن شد

دو تا درایور یکی برای ابی ها یکی هم برای سفید و قرمز ها که با هم حدود 28 تومن شد یا 38 تومن دقیق یادم نمیاد ...
    توی مرحله یعد باید تاج رو طوری طراحی می کردم که هم گرمای هیت سینک توی اتاقک حبس نشه هم بشه نور رو تغییر جهت داد هم سبک باشه وزنش چون به قول اقای نوروزی با کوچک ترین ضربه ای
    تاک اوت می شه تانک ... برای همین از کارتن پلاست استفاده کردم با همون روکشی که روی کمد تانک زده بودم ...
    سقف تاج رو دو تا سوراخ به اندازه هیت سینک گرفتنم و ال ای دی هام رو با گیره سفت کردم روی درش هم دو تا فن گذاشتم ولی هنوز سیم کشی نکردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام دوستان می شه راهنماییم کنید !!!!! بگین من الان تو چه مرحله ای هستم و چیزی کم کسر ندارم ؟
    1- نورم ست آپه
    2- لوله کشی شده رفت و امد آب مشتیه
    3- رف دارم
    4- ATS دارم
    5- اسکیمر دارم
    6- پمپ دارم
    7- تست نیترات نیتریت PH Kh PO4 را دارا می باشم !
    8- 100 تا بیوبال
    9- نخودی و یک کیلو سرامیک دارم شن دارم نمک دارم
    10 - یه پودر هم از برایت ول به نام eraze Cl دارم
    +++++++حالا ...
    من الان چه مرحله ای هستم؟ من لایوراک ندارم ! برای استارت زدن ضروریه ؟ دقیقا کی باید اب رو اضافه کنم ؟ یعنی چه چیزی باید اخرین مرحله باشه بعد اب اضافه کنم ؟
    بعد می شه اب رو با نمک توی خود تانک مخلوط کرد ؟ یا حتما باید جدا درست بشه اب ؟

صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)